Jump to content

Moto Zajednica

KYMCO Super 9

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

drugar se interesuje za ovaj skuter, čuo sam dosta pozitivnoh komentara ali ako bi neko mogao da napiše nešto iz prve ruke.

 

da li ima blokadu, kad se skida, kakva su iskustva sa servisima (uzeo bi u KDM-u) i slično...

 

 

i najbitnije kako vuče dve osobe? drugar je oko 80kg plus devojka.

 

 

hvala!

 

ps zvao sam mog druga borka ali se on ne javlja.  ;D

 

edit: jbg nije kyNco nego kyMco.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Kymco je odlican. Imam drugi model ali ako se nevaram agregat je isti. Sve pohvale. Blokada je na varijatoru i lako se skida. A kako vuce dve osobe, koliko trosi i kako se ponasa u voznji imate ovde:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18432.0

 

i ovde:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18522.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

to je dvotaktni motor sto je dobro kad je brzina u pitanju.bez blokade ide 80km a ako se modifikuje ide ko lud!ima ga jedan moj drug i dosta je para ulozio u njega..sve u svemu moze da izgura preko 110... :o

kosta ispod 2000e ali mu cena brzo pada...u svakom slucaju dobar i kvalitetan motor koji ima dobre performanse za ulozeni novac...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Odličan skuter.Ja sam ga vozio čim se pojavio kod nas, bio je nov i kada je skinuta blokada zakucao sam skalu (90+ na sat).Takodje veoma dobre kočnice, taj isti sam dizao na prednji.Solidno ide i sa dvojicom, za potrošnju ne znam pošto nije  bio moj  ;D ali nisam čuo da se neko zalio.Drug koji ga je vozio nije ga nimalo štedeo (čini mi se da je pregazio preko 15000 za sezonu i po) i nije imao nekih većih problema sa njim.Cena je tada bila čini mi se oko 1800e.Nije malo para ali je dobar motor.E, pojedini delovi su preskupi, Cubric mi je pricao da je novi far za Super 9 13000din.  :o

 

U svakom slučaju, topla preporuka. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja sam 2.5 sezone vozio Vitalitija dvotakntog  (mladjeg barta Super 9-ke), presao skoro 15000km i samo mi se u garantnom roku (a tad je garantni rok bio samo 12 meseci a sad je 25 sto je jako lepo) pokvario merac goriva sto su u servisu ocas posla zavrsili.Prvi servis je na 300, pa na 1000km i posle toga na svakih 2000 predjenih kilometara i koliko se secam na svakom servisu su menjali filter za vazduh, cistili-proveravaki svecicu, menjali ulje u menjacu i proveravali-dotezali kocnice i sve je to u KDM-u kostalo oko 15-20 evra(ruke+materijal) i sto je najbitnije svaki servis se zakazivao 7-15 dana unapred i motorce mi je istog dana bilo gotovo.Sto se tice brzine mala zujalica je po mom satu isla 74km/h (cuo sam da je Super 9 za nijansu brzi, al ne znam nikad nisam probao) zajedno sa devojkom od 48 i mojih 65-70 kila+kofer od 25-30litara koji sam mu odmah montirao i velikim vizirom napred koji mi je uradio Ivan sa Karburme (sad mislim da je na Dusanovcu).Ja sam bio prezadovoljan i posle 2-2.5 sezone ga prodao sa sve opremom i disk lockom i sajlom za 1200 evra (platio sam ga 1590 evrica) i uzeo opet Kymca ali sa 125cm.Potrosnje se ne secam jer sam morao dolivati MOTUL (kasnije IPONE) ali je super stvar sto kad ostanes na rezervi sa uljem isprva pocne da ti blinka lampica za ulje a kad dodje vreme za obavezno dosipanje lampica svetli neprekidno i tako nema sanse da ti motor zariba i ostane bez ulja.Nije bilo uzbrdice u gradu na kojoj nije hteo da vuce.Bitna stvar je da sam ga prvih 1000 km vozio iskljucivo sam i do 40km/h po preporuci servisera dok se ne razradi motor.Mene su iskusniji motoristi savetovali da izaberem neki od Kymcovih modela jer je to best buy varijanta za cenu-kvalitet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Postoji varijanta sa vodenim hladjenjem. Taj sam probao i ide neverovatno dobro, na nivou italijanske konkurencije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

znači sa dvoje ide ok?

Ne mogu da ti kazem tacno koliko je isao ali je ok, nisam obracao paznju na brzinu nikad jer sam bio zadovoljan kako sluša...I da, nas dvojica smo tada imali oko 170ak kg zajedno, tako da ce sa tvojim drugom i devojcicom verovatno lakše da se bori.  ;)

 

I za taj sa vodenim hladjenjem sam cuo da je dobar ali mislim da je on preko 2000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

U klasu skuter od 50 kubika super9 za toliko para daje najvise muzike. Ni dan danas ne mogu da ozalim sto sam ga prodao. Mazga jedna neunistiva. Samo kljuc u bravu i vozi. Sada je na nekom popustu od 200 evropljana. Mene od 100 kila on je vukao 80 na sat. Svakom bi ga rado preporucio. Za preko dve godine ja nisam imao apsolutno nijedan kvar. Zavrsna obrada mu je isto tako korektna. I kada ti skinu blokade garancija nastavlja da vazi. Topla preporuka a ako drugara jos nesto interesuje neka se javi. Inace malo pre sam spavao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

sad sam zvao druga i rekao je da jo skuter super kao sto mu i ime kaze...

samo ako budes imao problema sa elekrtonskim paljenjem da odma odes da ti to srede dok je pod garancijom.....jer im se to zna desiti...samo opusteno...to je jako mala mana koja se moze srediti.... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja