Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 386 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i

Nema taj motor kompresiju 1000 bara pa da radilicu ne mogu da okrenu ni milimetar... Verovatno je zaribao motor zbog loše uljne pumpe, ili nekog ležaja koje onaj stručnjak nije ni pogledao kad je rasturao motor. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Da skrenemo temu malo, analize kazu da nemam povrede unutrasnjih organa, imao sam 5-6 jakih udaraca kacigom o asfalt pa sam shodno tome dva puta bio bez svesti po par minuta, toga se ne secam, juce mi je bilo kriticno jer sam se par puta na po par minuta gubio lezeci u krevetu ne znajuci gde se nalazim, danas je vec bolje, prelome nemam, sve kosti su na mestu sem sto imam tezak oblik ugruvanosti i rebra sam sa obe strane ugnjavio najvise kotrljajuci se po asfaltu, ligamente u levom skocnom zglobu sam istegao do naprsnuca, a tacno na 8 mesta imam duboke poderotine to tkiva, mesa a negde i do kostiju, na kucnom sam lecenju jer nisam zivotno ugrozen, ne mogu da ne kazem da imam nenormalne bolove i da sam na sedstivima i nekim jakim lekovima za bolove, zodol se valjda zove jer mi on jedini ublazava sve bolove na podnosljivi nivo, zakucan sam za krevet tako da mi je onemogucen oslazak i do toaleta trenutno bez asistencije (nosenje) caleta i burazera.

 

Sve u svemu dobro sam i vraticu se jaci i pametniji nego ikad.

 

Lekari su mi rekli da sam imao dosta srece sto se svega tice i ako sam isao tek negde oko 45kmh sli je iznenadna blokada motora ucinila pad toliko zajebanim a i aktivni sam vezbac u dobroj sam formi jer sam zavrsio dif pa mi je i ta neka fizicka sprema pomogla na neki nacin.

 

Hvala Vam jos jednom, apsolutno svima, vozice Nikola opet, bez obzira na sve, cuvajte se i samo lagano!

  • Sviđa mi se 18
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Brz oporavak zelim. Sve to prodje i kad se sedne na motor posle, nosi se samo jedno iskustvo vise i voznja bude jos draza.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
37 minutes ago, Overpressure said:

Nema taj motor kompresiju 1000 bara pa da radilicu ne mogu da okrenu ni milimetar... Verovatno je zaribao motor zbog loše uljne pumpe, ili nekog ležaja koje onaj stručnjak nije ni pogledao kad je rasturao motor. 

Nije ga otvarao - nije dao garanciju

Nije naplatio - kao da ga i nije radio. 

 

Dobro se zastitio, realno. A to sto je uspeo sve da ubedi da ne treba da se otvara i pricao price prazne, to je drugi par opanaka.

 

Jebes motor na kraju krajeva, mogao je covek da izgubi glavu da je isao 100 na sat a motor zakovao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

@Nile. nabavi oni sprej za kastriranje prasadi i s njim spricaj izgrebanu kožu.

 

Jako ubrzava proces regeneracije.

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Brz oporavak ti zelim! 

 

Nemoj donosit zakljucke sta se desilo sa masinom bez da se detaljno pregleda. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Zelim ti brz oporavak, ali nisu smeli da te puste na kucno lecenje ako si izgubio svest prilikom pada.

Ovde je praksa da se motorista prati 48h posle pada, ako je izgubio svest prilikom pada, posto neke stvari ne mogu odmah ni na skeneru da se vide, vec se nazalost manifestuju kasnije.

Cuvaj se. Sad ti treba odmor, ostavi motor nemoj njime uopste da se bavis, dok ne zavidas rane.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Drugari, da se ne zahvlajujem svima posebno, jos od prvog dana, citam i pomno pratim sve sto napisete, hvala vam na podrsci i savetima, bilo je lepo i zabavno, uzivao sam u svakoj sekundi dok sam radio oko motora i delio sve sa vama, i obecavam da ovde nije kraj, radice se jos, ali moram da napisem jos jednom.

 

Toliko sam bio srecan dok sam vozio tad, kao malo dete, brzina mi nije bila bitna, sam taj osecaj voznje nakon 80 dana agonije, ta jeziva galama iz auspuha i kruziranje, ne pamtim da sam u skorije vreme bio srecniji.

 

Na kraju, verovali ili ne, pao sam sa motora dok mi je na licu bio kez razvucen od uveta do uveta!!!

 

Zelim taj kez opet i tu srecu, bez ovog ruznog dela, jer to je ono sto nas koji volimo motore i uzivamo u njima ispunjava i pokrece za druge stvari u zivotu.

 

Idemo dalje i hvala na paznji.

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Pratim temu od pocetka ali se nisam oglasavao.Zelim ti brz oporavak i da ponovo sednes na motor.A sto se majstora tice naazvao bih ga rekao mu sta se desilo i poslao snimak koji imas.Kada bi stao na noge otisao bih kod njega i razbio bi mu  glavu istim tim motorom koji je doticni opravljao.Njegova nemarnost moze da se okarakterise kao pokusaj ubistva bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ne bih ga komentarisao vise, namerno sam mu napisao da je blokirao motor i da sam.se polomio, da vidim reakciju...

 

Od kad je dobio snimak gde se jasno vidi da je nesto u agregatu zastalo, nikakav odgovor nisam dobio, njemu na dusu sto bi se reklo, ja cu da ozdravim i da sredim opet motor nema problema.

 

Screenshot-2020-08-26-20-03-49-950-com-v

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Najgore od svega moja devojka je trebala biti na motoru ali je igrom slucaja morala da ode do Nisa da zavrsi neke obaveze, hvala Bogu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
23 minutes ago, milanns said:

Pratim temu od pocetka ali se nisam oglasavao.Zelim ti brz oporavak i da ponovo sednes na motor.A sto se majstora tice naazvao bih ga rekao mu sta se desilo i poslao snimak koji imas.Kada bi stao na noge otisao bih kod njega i razbio bi mu  glavu istim tim motorom koji je doticni opravljao.Njegova nemarnost moze da se okarakterise kao pokusaj ubistva bez problema.

Bas sam zato i napisao onaj post gore. 

 

U snimku je taj majstor Sale rekao nesto tipa  "ne znam koliko ce i dal ce trajati ovo mi deluje ok sto mogu da vidim, ako oces da ga otvaram onda je to posao i mora dosta novih stvari"

 

Takodje nije ga otvarao i moze reci kako sam mogao da znam kad ga nisam otvorio a rekao sam ti ako ga otvorim onda je to skup posao i ceka se dosta dugo? A to sto je nesto kao i uradio nije naplatio, pa i tu moze reci, nisam ti ni dinar uzeo "a ti tako prema meni itd." Mogao je da ti zakuje bilo kada itd.

 

Tako da mislim da se majstor dobro ogradio. A to sto je lupetao i navodio na pogresnu vodenicu to je posebna prica koja u ovoj zemlji ne nosi nikakvu tezinu izgleda....

 

A i sta ce da uradi ako ga prebije?Mislim kakav god da je covek taj majstor Sale ja sam ubedjen da nije hteo da naudi Nikoli sa predumisljajem. Al da ga je bolelo uvo i da nema veze sa ovim modelom, to je jasno svima. 

 

Inace...Ako oces nekom da naudis, posaljes mu inspekciju na namesten proces razmene robe i usluga, tuzis ga krivicno, dal placa porez drzavi, dal ti je izdao racun. Jos ako poznajes nekog u policiji i medju novinarima. Useres mu zivot ozbiljno. 

 

A ovo prebiti i to, to nije nikakva kazna, to moze svako...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Vidi ja sam  po prirodi veoma miran covek ali u ovakvim situacijama,mislim da bi mu slomio svaku kosku na telu. A to kakav je majstor moze da zakljuci svako ko je vozio makar zoljicu.Kad razbije lezaj a u ovom slucaju korpu,nema teorije a da se ne otvara ceo motor.On je skinuo deklu kvacila opro je sprejem i to je to a gomila drugih opiljaka zavrsila ko zna gde.I zbog tih opiljaka se najverovatnije desilo ovo sto se desilo,pod uslovom da je uljna pumpa bila ispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Moram da napisem, kolega @Simon69 je ponudio da mu se posalje agregat i da ga on komplet sredi i prekontrolise, dok se ja oporavljam, ali ovamo nema ekipe koja mi trenutno moze skinuti agregat jer sam ja trenutno nesposoban da se pocesem i stanem na noge, a tek da skidam agregat..

 

Kako god resice se sve, pre ili kasnije, a kolegi beskrajna zahvalnost na samu pomisao!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na njega sam mislio kad sam pitao imali netko tko zna radit rotaxa.

Hvala kolegi u moje ime.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ko me prati od samog pocetka, zna koliko je ljubavi, vremena i truda ulozeno u motor. Na kraju mi se iz nekog razloga vratilo na taj nacin da sam pao i povredio se katastrofalno da sam i dalje zakucan za krevet u bolovima, sa povredama sto na kozi, sto na zglobovima, tetivama i ligamentima, na blokatorima bola itd.

 

Pritom nista moja greska nije, jednostavno je agregat blokirao, zakucao u mesto.

 

No, to nije moj razlog za ovu objavu danas. 

 

Danas sam organizovao ekipu da saznamo razlog mog pada, sta se to desilo, kako je to motor zakucao u mesto, zasto se ne okrece radilica???

 

Prvo, sumnjalo se na taj famozni frajlauf, pa su otvorili i proverili to, sve je na mestu i sve radi kako treba sto se njega tice, ne racunajuci to sto se i dalje radilica ne mrda, i sto su cuveni srpski majstori unistili sraf koji drzi magnet, no dobro.

 

IMG-20200831-122251.jpg

 

Onda sledi sraf sa kartera, cist bez opiljaka bez icega.

 

IMG-20200831-110157.jpg

 

Sad idemo na deo koji je majstor Sale radio. Otvoreno je kvacilo i pregledana korpa, a sad tu zastajemo.

 

IMG-5117068ea722530f22ea10f0e58ba526-V.j

 

Na prvi pogled sve deluje ok zar ne?

 

IMG-c0d44e6472f578b82e309342ff9f767a-V.j

 

Sve uredno lepo sredjeno nov dihtung, milina za gledati, a onda krece ludilo.

 

Napomena: AGREGAT TJ KORPA I KVACILO JE PRESLO NEPUNIH 10 KILOMETARA OD SREDJIVANJA.

 

Opiljci neki nesto?

 

IMG-20200831-153742.jpg

 

Iglicasti lezaj korpe kvacila???


IMG-20200831-154025.jpg


Opiljci od ko zna cega svuda ispod dekle korpe i kvacila i vodene pumpe i svega ostalog?? Moze

 

IMG-e8d9fdf951076be94ba7c18b83c44883-V.j

 

 

Na kraju, da skratimo pricu, neki od opiljaka je zaleteo gde ne treba, klip je udario u ventile na usisu na prvom cilindru, iskrivio ta dva ventila pa je i svecica malo dobila. Bas uzasan prizor.

 

IMG-20200831-162024.jpg

 

IMG-38292b1276fd1a3eb178796c4f49f0ee-V.j

 

IMG-a87755c75757998b2cc7920c06fa6920-V.j


IMG-df49291cb31c12466a9917f8034c8cbe-V.j


Nastavice se!

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да га тужиш, чисто да допуниш буџет да средиш машину још боље? 

 

Има ли могућности за то? 

Друге опције не треба помињати, али их треба имати у виду. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja