Jump to content

Moto Zajednica

mentol

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Castor... Ja tebe druze potpuno razumem ali i ti moras razumeti da se vozi mnogo brze no sto ti mislis. To da li ce da izgine ili nece to nije tvoj, moj ili Cehov problem. Mnogo se bre ljudi mesate u tudje zivote, to ti je isto kad bi propagirali da se pisa u wc sa podignutom daskom jer u suprotnom daska nije higijenski cista itd itd.

Ja se licno ne glupiram, sva sreca imam nesto u glavi. Ali ne valja preterivati sa tom bezbednoscu.

 

Da budem iskren, ne zanima me mnogo sta ce biti sa hm... da ne upotrebim tesku rec... vozacem koji svesno vozi 250kmh. Svako je tvorac svoje sudbine, a i motocikli su neka vrsta prirodne selekcije. Mnogo vise me brine sta ce prilikom greske biti sa 200kg gvozdja koje se krece sa 250kmh! To gvozdje moze jos mnogo koga da pokupi dok se zaustavi... a retko kad se zaustavi samo od sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Castor... Ja tebe druze potpuno razumem ali i ti moras razumeti da se vozi mnogo brze no sto ti mislis. To da li ce da izgine ili nece to nije tvoj, moj ili Cehov problem. Mnogo se bre ljudi mesate u tudje zivote, to ti je isto kad bi propagirali da se pisa u wc sa podignutom daskom jer u suprotnom daska nije higijenski cista itd itd.

Ja se licno ne glupiram, sva sreca imam nesto u glavi. Ali ne valja preterivati sa tom bezbednoscu.

 

Pozdrav

 

Obzirom da sam dobio PM gore navedene sadržine, osjećao sam potrebu da i PM i odgovor okačim i ovdje, obzirom da je odavde i krenulo...

 

Vidi, jasno je meni da se vozi mnogo brže, ali čini mi se da propuštaš poentu i nit svega ovoga. Nažalost, to da li će da izgine ili neće, na određeni način i jeste moj problem, tvoj problem, Čehov problem, odnosno problem svakoga od nas - jer sve nas gledaju kroz loše primjere. Ljudi ovdje i dalje misle o motociklistima kao o lopovima, ubicama i dilerima droge, koji ne rade ništa u životu već se drogiraju, napijajo od besvijesti i tuku međusobno, kao što tuku i ostale oko sebe.

 

Smatram da se ne miješam u tuđi život zato što kažem da svi trebamo da usporimo. Ja nisam rekao da se toga moramo slijepo držati - Bogu hvala, svako nosi svoju glavu na ramenima i svako za svoju odgovara, kao što bi trebao da odgovara i za svoje postupke. Samo, problem je činjenica koja mi se nikako ne sviđa, a to je da je u ovoj usranoj državi ljudski život najjeftinija stavka.

 

E, zato sam za to da se bezbjednost forsira do maksimuma, jer je samo podizanje svjesnosti o našem postojanju i o tome da imamo ista prava na komad asfalta kao i ostali učesnici u saobraćaju (ako već ne veća, poenta je da smo svi ravnopravni učesnici u saobraćaju, jedino što se zbog veće mogućnosti stradanja, ozbiljnijih povreda i veće mogućnosti gubitka života, trebamo barem izjednačiti sa pješacima, ako već ne da se napravi posebna kategorija za nas), dovoljno da se smanji intenzitet "kontakata" između motocikala i ostalih višetočkaša...

 

Ako nas nije briga za nas same, kako onda možemo da očekujemo od nekoga, okruženog sa više stotina kilograma (da ne kažem sa nekoliko tona) lima i raznoraznih legura, da vodi računa od nama? Trebamo međusobno da se poštujemo i da shvatimo da niko od nikoga nema veće pravo na taj komad asfalta, već da moramo da ga dijelimo. Najbolje bi bilo da postoje razdvojene ulice ili trake samo za motockle i za sva ostala vozila, ali toga nema ni u jednoj državi na ovoj planeti, a i da ima - kod nas neće biti nikada.

 

Eto, toliko. Ako možeš - ti razumi, ako ne možeš - ...

 

Pozdrav.

 

 

 

 

 

 

 

Pazljivo sam procitao tvoje izlaganje i zalaganje za bezbednost i zelju za promena na bolje i sve je to lepo al sto mi bre SRBIJU nazivas '' usranom" ,to uopste nije lepo i u duhu tolerancije i ne slaze se nikako sa tvojim izlaganjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Iskreno, mrzelo me da citam zadnje postove.

 

O Mentolu nemam sta reci osim da zasluzuje to ime. Sledeci put ce mu neki cica otvoriti vrata iz trulog keca. Posle toga ce imati vremena da razmislja. Mada to moze da se desi i nama koji smo "pazljivi" pa vodimo racuna kada i gde se provlacimo. Ali ovde moze da se postavi pitanje, gde je granica? Neko smatra da je provlacenje pogresno i to ne radi. Za mene je OK nekada se provuci izmedju automobila na semaforu. A za nekog treceg je OK i pomeriti tudji retrovizor.  ???

 

O brzinama kretanja. Ja uglavnom vozim na auto-putu 130-140. Iako motor ima 500 i 600 ccm. I sta sada? Ja sam lud, suvise pazljiv, bezmudic,...? Nisam. Vec mi ta brzina odgovara. Mogu opustenije da vozim. Imam vremena i da bacim pogled i sa strane i da blicnem nekom klincu koji se azlepio za zadnje staklo i gleda motor, da pogledam crnku u 307-ici koju obilazim... Naravno da i nekada odvrnem gas. Zavisi od raspolozenja, uslova, polozaja zvezda i meseca,... Znaci, meni su to granice. I ja smatram da druge ne ugrozavam svojom voznjom. Ali drugima su njihove granice drugacije. Nekome 80 km/h, nekome 180 km/h a trecem 280 je malo.

 

A za ono oko mesanja u tudje zivote. Hm, ni ja ne gotivim neke 'face' ovde. I meni se ne svidjaju neki njihovi stavovi. Kao sto se ni njima mozda ne svidjaju moji stavovi. Pa sta? Ja iznosenje njihovih stavova ne shvatam kao pokusaj da se mesaju u moj zivot. Cak i ako im je to cilj, nece uspeti.  ;D U krajnjem slucaju, ako mi se ne svidja, niko me ne prisiljava da svoje vreme provodim ovde.

 

Izvinjavam se za off.

 

Pozdrav i uzdravlje, odoh da sanjam  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Samo, problem je činjenica koja mi se nikako ne sviđa, a to je da je u ovoj usranoj državi ljudski život najjeftinija stavka.

 

Pazljivo sam procitao tvoje izlaganje i zalaganje za bezbednost i zelju za promena na bolje i sve je to lepo al sto mi bre SRBIJU nazivas '' usranom" ,to uopste nije lepo i u duhu tolerancije i ne slaze se nikako sa tvojim izlaganjem.

 

Pit, bez da ulazim u politiku, jer tome ovdje nije mjesto, samo ću da kažem ovo - usrana je zato što je sami takvom činimo. 99% vozača: svoje pepeljare još uvijek istresa na semaforu, kutiju od cigara, kao i opušak upravo popušene cigare - baca kroz prozor, retrovizore ne koristi - to je modni detalj na automobilu. I što je najgore, nikoga od njih ne boli ona stvar za to što rade, a još gore je to što misle da su u pravu.

 

Ima toga još, naročito iz sfere politike, ali opet - tome ovdje nije mjesto.

 

Ako primjetiš, gore sam naveo pojam države, a ti se hvataš pojma zemlje. Zemlja Srbija je mnogo bolja od države Srbije. Dalje na tu temu ne bih.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

A za ono oko mesanja u tudje zivote. Hm, ni ja ne gotivim neke 'face' ovde. I meni se ne svidjaju neki njihovi stavovi. Kao sto se ni njima mozda ne svidjaju moji stavovi. Pa sta? Ja iznosenje njihovih stavova ne shvatam kao pokusaj da se mesaju u moj zivot. Cak i ako im je to cilj, nece uspeti.  ;D U krajnjem slucaju, ako mi se ne svidja, niko me ne prisiljava da svoje vreme provodim ovde.

Savka cast lepo si im rekao  ;)

neke clanove foruma treba izglasati za predsednika

mada sumnjam da ce nam od pisanja o nekoj utopiji ovde svima biti lepse

 

Civilizacija - to je kada dva majmuna izlemaju treceg zato sto se majmunise

eto o cemu se radi ovde  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

pa eto primetili su ga vozaci auta i sad ce znati da postoje i motoristi... ;)

 

Podržavam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ipak, smatram da na mjestu na kome se propagira prvenstveno bezbjednost (ovaj forum) je u najmanju ruku licemjerno izlaziti sa stavom koji se direktno kosi sa "politikom" foruma. Ne kažem da se treba ćutati, ali ne treba se ni ban izazivati...

 

jel se ovo odnosi na mene?

 

Ako nas nije briga za nas same, kako onda možemo da očekujemo od nekoga....

 

 

 

 

Da budem iskren, ne zanima me mnogo sta ce biti sa hm... da ne upotrebim tesku rec... vozacem koji svesno vozi 250kmh.

 

 

ljudi pogledajte malo šta pišete.

 

ako napišem nešto to će biti protumačeno kao svađa ili prozivka a nije tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa ja i vodim racuna sta pisem! Rekao sam da me vise brine da li pomahnitala gomila gvozdja leti ka zeni sa dvoje dece na autobuskoj stanici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Pa ja i vodim racuna sta pisem! Rekao sam da me vise brine da li pomahnitala gomila gvozdja leti ka zeni sa dvoje dece na autobuskoj stanici!

 

ma to stoji, ako sam mentol nisam budala. kaži mi slobodno koju si to tešku reč hteo da upotrebiš? na to se odnosilo ovo da pogledate štapišete.

 

još čekam odgovor da li se onaj prvi deo odnosio na mene pa da napišem odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

još čekam odgovor da li se onaj prvi deo odnosio na mene pa da napišem odgovor.

 

Mislio sam na svakog ko kroz naseljeno mesto vozi tom brzinom. Znam da ti to ne radis. Prema tome, nisam mislio na tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

E ajde da SVI malo spustimo loptu a?  ;) Pocinjemo da se svadjamo u sve vise tema, preti se banovima, teske reci padaju, a forum se pretvara u nesto negativno... Necu da pametujem ali mislim da nam je svima u interesu da izbrojimo do 10 (i to ne onako 1, 2,... sorka) i... da napravimo neki chill-out parti!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ma ne mislim da se svadjam, nego da ne pisem ako se nije odnosilo na mene.

 

mislim da skoro niko ne vozi 250 u gradu jer ipak treba pravca da se ta brzina razvije, a i da se stane tako da mislim da su te price mozda malo neozbiljne, ali ako postoji neko ko toliko vozi u naselju onda nemam reci.

 

smeta mi samo mali stepen razumevanja za ljude koji motore i voznju dozivljavaju i shvataju malo drugacije.

 

ja se trudim da vozim bezbedno prvenstveno po sebe, a samim tim i po druge. nekome je to prebrzo ali nekom i presporo.

 

naravo, cenim napore ovog foruma da se edukuju i vozaci automobila i vozaci motocikala ali mislim da ne treba bas toliko potencirati neke stvari, samo malo labavije. toliko.

 

a sto se tice licemeraja, ja bih bio takav kad bih pricao jedno, a radio drugo, a nije tako. ne dajem dobar licni primer ali i ne teram ljude da voze brzo zato ste eto takva voznja meni prija.

 

a u vezi bana, pa jbg i to je za ljude. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Rašo, nije se odnosilo na tebe. Odnosilo se na nekog drugog, ali i na bilo koga ko iznosi stav da se po gradu vozi preko 100. Nikoga nisam prozivao, niti sam na bilo koga uperio prst. A što se banovanja tiče, ja o tome (hvala Bogu) ne odlučujem, a nadam se da će tako i ostati. Ipak, u posljednje vrijeme (od početka godine) je bilo dosta "uvođenja reda" što svako ko je malo duže i redovno na forumu je mogao da primjeti...

 

Ne bi volio da se krivo razumijemo, ipak smo svi ovdje da bi razmjenjivali iskustva, pa kakva god ona bila. Meni ova zajednica znači...

 

Ajdmo sad svi lagano na točkove, pa da uživamo malo...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Rašo, nije se odnosilo na tebe. Odnosilo se na nekog drugog, ali i na bilo koga ko iznosi stav da se po gradu vozi preko 100. Nikoga nisam prozivao, niti sam na bilo koga uperio prst. A što se banovanja tiče, ja o tome (hvala Bogu) ne odlučujem, a nadam se da će tako i ostati. Ipak, u posljednje vrijeme (od početka godine) je bilo dosta "uvođenja reda" što svako ko je malo duže i redovno na forumu je mogao da primjeti...

 

Ne bi volio da se krivo razumijemo, ipak smo svi ovdje da bi razmjenjivali iskustva, pa kakva god ona bila. Meni ova zajednica znači...

 

Ajdmo sad svi lagano na točkove, pa da uživamo malo...

 

Pozdrav.

 

Svako ko ima malo mozga u glavi nece voziti stotku po terazijama...  A verujem da na ovom forumu nema ljudi koji bi to uradili.

Sve je to ok, ali preteraste ga s tim. K'o neke babe se ovde raspravljamo umesto da se vozimo. Tvoja je stvar sta ces da vozis, kako ces da vozis, zasto ces da vozis. To sto neko tamo vozi motor zbog ribica to nije nasa stvar. To sto neko gasira motor u prvoj pa mislite da ide 200 na sat ni to nije nasa stvar.

 

Batalite ove nepotrebne diskusije, idite vozite se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Rašo, nije se odnosilo na tebe. Odnosilo se na nekog drugog, ali i na bilo koga ko iznosi stav da se po gradu vozi preko 100. Nikoga nisam prozivao, niti sam na bilo koga uperio prst. A što se banovanja tiče, ja o tome (hvala Bogu) ne odlučujem, a nadam se da će tako i ostati. Ipak, u posljednje vrijeme (od početka godine) je bilo dosta "uvođenja reda" što svako ko je malo duže i redovno na forumu je mogao da primjeti...

 

Ne bi volio da se krivo razumijemo, ipak smo svi ovdje da bi razmjenjivali iskustva, pa kakva god ona bila. Meni ova zajednica znači...

 

Ajdmo sad svi lagano na točkove, pa da uživamo malo...

 

Pozdrav.

 

Svako ko ima malo mozga u glavi nece voziti stotku po terazijama...  A verujem da na ovom forumu nema ljudi koji bi to uradili.

Sve je to ok, ali preteraste ga s tim. K'o neke babe se ovde raspravljamo umesto da se vozimo. Tvoja je stvar sta ces da vozis, kako ces da vozis, zasto ces da vozis. To sto neko tamo vozi motor zbog ribica to nije nasa stvar. To sto neko gasira motor u prvoj pa mislite da ide 200 na sat ni to nije nasa stvar.

 

Batalite ove nepotrebne diskusije, idite vozite se.

 

 

Da, vozite se u...  ;D xaxaxaxaxaxaxaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja