Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 50 minuta, zika56 je napisao:

 

Vrlo je bitno šta ko podrazumeva pod uspehom u životu.

....  :takoje:  ....

 

Bravo Žiko ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

sad mi zao sto potrosih sat vremena citajuci gluposti... :) 

...ko god ima primedbe na ovu sad policiju, (kakva god da je),

vas nikad nije zaustavila interventna?

 

tu bi mozda moglo da se diskutuje o ponasanju... 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1658 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Pre 10ak godina, drugara presretne interventna negde u blokovima na Novom Beogradu, u sred zime u 7 uveče, skinuli ga golog skroz, kaže prolaze neke devojke, ono hladno i ono malo što ima, skupilo se skroz, živ ga blam pojeo.

 

Razlog za sumnju, nosio crnu jaknu sa kapuljačom. Kod nas u selima po Srbiji toga nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

Da je zaustavila interventna onda bi mozda stvarno pao samar sa pocetka rasprave.I verovatno bi bila tisina,ane ovoliko kuknjave.

Ја стварно не разумем потребу за инсистирањем на тих "пар шамара".
Може ли неко да ми објасни потребу за сталном употребом насиља и уношење страха?
Изгледа су деведесете, период у који смо се вратили, идеалан по појединима.
@cezarpa ништа лично, доста њих је помињало те шамаре па питам генерално.

 

pre 11 minuta, milomir22 je napisao:

Pre 10ak godina, drugara presretne interventna negde u blokovima na Novom Beogradu, u sred zime u 7 uveče, skinuli ga golog skroz, kaže prolaze neke devojke, ono hladno i ono malo što ima, skupilo se skroz, živ ga blam pojeo.

 

Razlog za sumnju, nosio crnu jaknu sa kapuljačom. Kod nas u selima po Srbiji toga nema...

Је ли стварно мисли неко да је то нормално опхођење?
Није ту ствар блама од девојака, ни тога што је хладно, ствар је понижења.
Колико ниско треба да паднеш да би то дозволио да ти раде дрипци са 2 грама мозга само зато што им се у моменту дигла она ствар и из досаде нису знали шта ће да раде.
Шта значи то, ако носим дуксерицу са капуљачом, ако имам пирсинг, тетоважу, фурам чирокану... значи да имам неке наркотике?
Добро се зна како се дрога и остале илегалне супстанце проналазе.
Све остало је само пусто иживљавање униформисаних дебила над обичним народом.

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2161 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Druze Marko nije to nasilje,niti devedesete.Taj samar je proizvod stava koji iritira jaceg.Da se razumemo ja sam protiv samara.Bas zato kad me policija zaustavije ne se kurcim,vec kazem dobar dan i dam dokumenta.

Jos jednom ponavljam samar nije po zakonu,ali se desavao pogotovu ranije.Kod takozvane stare garde,ali i tada smo bili i drzava i drustvo.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Upravo sada, cezarpa je napisao:

Druze Marko nije to nasilje,niti devedesete.Taj samar je proizvod stava koji iritira jaceg.Da se razumemo ja sam protiv samara.Bas zato kad me policija zaustavi se kurcim,vec kazem dobar dan i dam dokumenta.

Jos jednom ponavljam samar nije po zakonu,ali se desavao pogotovu ranije.Kod takozvane stare garde,ali i tada smo bili i drzava i drustvo.

Извини, можеш ли ми објаснити и то по чему је он то јачи од мене?
По томе што носи униформу?
Је ли то мерило "снаге"?
Ако је то мерило "снаге" (а очигледно да јесте) онда смо у великом проблему (а јесмо)!
Свестан сам  да је то последица поремећеног система вредности у којем се налазимо, али ја не желим то да прихватим.
За мене важе нека друга мерила по којима проценим ко је "јачи" од мене, али то није тема.
Друга ствар, мој наступ према било коме, а поготово према "униформисаним" лицима било да су они у плавим, зеленим униформама или белим мантилима искључиво зависи од наступа каквог они имају према мени, јер (како сам већ написао) они започињу конверзацију.
Никаква униформа не може оправдати бахати наступ бахатог мамлаза према мени.
На "Добар дан, Ваша документа", одговарам "Добар дан, изволите".
На иживљавање одговарам иживљавањем и то је тако, ма ко био у питању.
Не дозвољавам најближима такво понашање, а дозволићу неком надр*аном униформисаном индијанцу.
После шамара или било каквог покушаја понижавања би му се ус*ао у живот без размишљања о последицама, али на постепено, из дана у дан.
Сви смо ми људи у основи, а то што обучемо службено или приватно нам не даје за право да друге понижавамо.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1780 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Eh omladino,brzo zaboravljate lekcije,najbolji lek za to je ignorisanje,sto god vi pokusavali da ispravljate njihov stav i njihovo ponasanje oni se sve gore ophode,jer eto moze im se imaju uniformu.U sto kracem roku zavrsi  sa njima i cao,boli te bas za ispravljanje "krive drine".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2161 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kako je Maric rekao u onoj seriji,citiram:

Nemoj da se zajebavas sa drzavom.

Licno meni policija nikad nije prelazila ovlascenja.

Problem u ovoj nasoj danasnjoj drzavi ,je sto svako moze da potegne oruzje ili telefon,tj vezu protiv policajca na duznosti.

Ako mu kazes dobar dan,mora i on tebi.Tu si ga razoruzao jel si kulturan.Ako se kurcis dobice te na iskustvo. 

Vi mladi ocete sve na silu.Mislite da ste jaki.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Upravo sada, ivica744 je napisao:

Eh omladino,brzo zaboravljate lekcije,najbolji lek za to je ignorisanje,sto god vi pokusavali da ispravljate njihov stav i njihovo ponasanje oni se sve gore ophode,jer eto moze im se imaju uniformu.U sto kracem roku zavrsi  sa njima i cao,boli te bas za ispravljanje "krive drine".

Нисам никад ушао у сукоб са њима.
Вербално да, али кад сконтају да сам у праву повуку се.
Нисам научио да на први контакт, био он очима или вербално, спустим уши и да се претворим у црва само зато што је он у униформи, има пиштољ или је локални баја који ведри и облачи.
Ако сам сје*ао ствар, сје*ао сам, прихватам санкцију.
Али уколико сам ја чист не дозвољавам иживљавање.
То си у праву, игнорисање је мама, и то углавном практикујем.
Управо из тог разлога нисам имао озбиљних сукоба са њима, ситних чарки које су се завршавале вербално да, али озбиљнијих не.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1658 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

@Marko05

 

Ja sam mu rekao da im ne bih dozvolio da me svlače na sred ulice, pa makar me ubili od batina.

 

Što je još crnje, ja ga nagovarao da ih prijavi, on nije hteo, pojeo vuk magarca.

 

Dečko cigaretu u životu nije zapalio a ne da je drogu koristio. Nego došlo marvi da se izdrkava. Panduri su primer osvete loših djaka, kod mene iz osnovne, svi ponavljači otišli u mup da rade, mahom zubin potok porekla.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Svako ima svoj domet.

Pa prema tome i viđenje koje reakcije su odgovarajuće u međuljudskim odnosima.

Neko nije imao gde da nauči, a do nekog naprosto ne dopire šta se smatra uljudnim poslednjih par sto godina.

 

Što se policije tiče, stvarno ima raznih.

Ja profesionalno najviše volim te što misle da su bog i batina, jer se za njihovo "pisanje" najlakše dobije oslobađajuća presuda, ili bar igranka da mi klijent ne bude kažnjen. Tarifa je dobra, tako da samo nek takvi ostanu. I nek pišu. Što više.

 

Ovi što prvo biju pa pitaju su često uz to i pokvareni, pa čisto vodite računa da se ne sapletete o ivičnjak i da vam kesica belog ne završi u džepu.

Bio je jednom pre nekoliko godina projekat da interventna nosi kamere na unoformi. Nešto su se pokvarile, nisu izdržale ni nedelju dana.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2161 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I taj cuveni samar sa pocetka rasprave,na ulici ima svedoka,palo bi privodjenje ,pa posle bez tragova.Bilo bi alat je firmin,torba moja,kao u vicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

 

pre 39 minuta, cezarpa je napisao:

Kako je Maric rekao u onoj seriji,citiram:

Nemoj da se zajebavas sa drzavom.

Licno meni policija nikad nije prelazila ovlascenja.

Problem u ovoj nasoj danasnjoj drzavi ,je sto svako moze da potegne oruzje ili telefon,tj vezu protiv policajca na duznosti.

Ako mu kazes dobar dan,mora i on tebi.Tu si ga razoruzao jel si kulturan.Ako se kurcis dobice te na iskustvo. 

Vi mladi ocete sve na silu.Mislite da ste jaki.

Ја немам потребу да се зајебавам са било ким док се неко не зајебава са мном.
Крајње сам коректан и објективан.
Проблем у нашој држави је то што нам је нормално да бахати мамлаз, син још бахатијег мамлаза може да згази дете на пешачком и да прође некажњено.
Проблем је и Миланов телефон апсолутно.
Али ако може син бахатог мамлаза да прође са наногицом за убиство девојчице на пешачком, зашто Милан не би могао да позове другара да му "заврши" казну?
То је наша нормалност, чињенично.
Тако живимо.
То је проблем, али се тај проблем не решава тако што ћете пљувати дечка на пет страница.
Тај проблем је много дубљи, решава се у кући од малих ногу, у школи која је срозана до дна, у државним институцијама које су легло корупције и родбинских, швалерских, братских веза.
Ја сам то стање прихватио, донекле се прилагодио и пливам.
Кад ми не буде одговарало, паре и пасош у руке и ћао.
 

Зашто мислиш да је лик у униформи "искуснији" од мене.
Он има шаблоне по којима су га обучили, штуро.
Ја имам среће да радим са свакаквим људима (што пијаним, дрогираним, бесним, незадовољним...) и увек буде по мом.
Опет сви имамо различита искуства и приступе људима.
Људи се опходе према нама онако како им ми то дозволимо.
Неко воли да доминира док неки пуштају да други доминирају над њима.
Шта ко воли тако се и постави. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2161 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ko ga je pljuvao na pet strana?kad je postao arogantan ljudi su mu vratili.Sila povlaci silu.

Ja sam. bio iznenadjen kad je onako Daretu odgovorio.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1780 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

U ova dva poslednja posta je apsolutno isto napisano,na silu uzvracas silom.Pitanje je uvek isto,ko je prvi poceo?Kopiranje drugih i prebacivanje krivice nigde nas nece odvesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Pa naravno da cu odgovoriti na tako nesto, sigurno necu dozvoliti bilo kome takav razgovor sa mnom, bilo da je direktno ili sta bi bilo kad bi bilo. Jer je on Dare majstor pa treba da mu precutim? Ne. Postujem ga kao majstora i volim da citam njegove radove, al los mu bio izbor reci upucen meni i to je to.
 Nigde ja nisam bio arogantan kolega, nego ste me svi vi posteni i bezgresni napali, kao sto obicno biva na forumu i moje je da se odbranim. Al kao sto rece kolega gore on vise sebi nece dozvoliti da upadne u takvu zamku gde mogu svi posteni da ga napadnu i pljuju, pa tako necu ni ja. Nisam ulazio u ovu temu al vidim da se pominjem a necu opet da precutim.

 

@Marko05 mlatis praznu slamu drug. Nema kraja ovoj raspravi, batali

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, cezarpa je napisao:

Ko ga je pljuvao na pet strana?kad je postao arogantan ljudi su mu vratili.Sila povlaci silu.

Ja sam. bio iznenadjen kad je onako Daretu odgovorio.

Нисам његов адвокат али морао да кажем како ја гледам на то, кад смо већ се и тога дотакли.
Неоправдавам његов одговор али га разумем.
Изнервирао га је начин на који сте му се обратили и реаговао дечко импулсивно.
Ни ја не разумем чему таква критика његовог поступка.
Направио грешку, ни прву ни последњу, позвао другара, искористио "погодности" које доноси наша држава и то је то.
То је тако, одобравали ми то или не.
Опет кажем, не заносите се сновима да живимо и некој Швајцаркој, Немачкој и слично.
Такве ствари су наша свакодневница и биће их, нажалост.
И даље ће се бахати синови бахатих мамлаза газити децу по пешачким прелазима, можемо само Бога да молимо да то дете не буде наше.
Понављам, нажалост је тако и боље неће бити скоро.
Друго, немојмо се фолирати како смо безгрешни и правични.
Сви правимо ср*ња свакодневно. Неко на прву научи, па се исправи, други их форсирају па тек кад се дебело заје*у науче. трећи никад и не науче.
Тако да нема потребе за држањем предавања одраслом човеку.
Може савет, препорука ако имате добре намере.
А бахато опхођење не оправдавам и на њега одговарам на исто начим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
4 minutes ago, ivica744 said:

@drmilan_,mnogo si nervozan za tvojih 20 i kusur godina. 

Nisam uopste :) cirkam kafu trenutno na crnogorskom primorju, ne znam sto bih se oko bilo cega nervirao, a po najmanje oko vasih objava. 
 

B7-B3-A4-E6-B1-B5-4624-B793-1-A94-FA29-B


 

 

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1780 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@Marko05,ima nas koji smo preziveli 90-e kao momci (ili stariji ljudi),videli smo razvoj drzave 30+ godina i sta se sve desavalo.Sta mislis,u nasim.ocima,mladi policajac koji se danas tako ophodi prema ljudima,kakav ce biti za xx godina?Ili ovaj sto u dvadesetim poziva nekoga da mu sredjuje kazne,sta ce raditi kad sutra njegovo dete napravi sranje?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2161 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nema potrebe da nastavljamo pricu.Nista lose se nije dogodilo,svi smo pomalo impulsivni,valjda zbog blokade traktorista.Drug Milan je dobar omladinac,jeste da se nasao u unakrsnoj vatri,ali se dobro pokazao.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
4 minutes ago, cezarpa said:

Nema potrebe da nastavljamo pricu.Nista lose se nije dogodilo,svi smo pomalo impulsivni,valjda zbog blokade traktorista.Drug Milan je dobar omladinac,jeste da se nasao u unakrsnoj vatri,ali se dobro pokazao.

Hahahah, ovo me slatko nasmejalo, imas like za ovo kolega. 
 

sreca pa nisam kod kuce sad, inace bih se stvarno nervirao da sam ceo dan u kolima u gradu a kolaps zbog traktorista, iako ih donekle razumem. Mada 90% traktora kod nas u gradu sto su parkirani ne vrede ispod 100.000e...

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja