Jump to content

Moto Zajednica

Ulje menjaca dospeva u cilindar

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ ETZ 150 delux

Definitivno, moj ETZ150 ima kvar koji uzrokuje curenje ulja menjaca u cilindar, te masti svecicu, auspuh... To sam shvatio kada sam nakon voznje stao u mestu i osetio miris izgorelog ulja. Smesa je dobra (2%), kada stavim novu svecicu vuce lepo, ali nakon 10min voznje je zamasti toliko da gubi snagu, a kasnije se i ugasi. Svecica je mat crna. Logicno, da bih potvrdio pretpostavku proverio sam nivo ulja u menjacu, i to je to - fali. Prethodno sam skinuo karburator, pregledao i oprao cistim benzinom. Sa sigurnoscu mogu reci da je karb dobar, ispravan i ispravno podesen.

Paljenje je elektronsko.

Gledajuci eksplozioni prikaz ETZ125/150 motora, kao laik pretpostavljam da je uzrok problema zaptivka cija je svrha upravo to - da spreci dovod ulja menjaca u cilindar. Da li je neko imao slican problem?

Slika ispod je "haynes repair manual" u kojem sam video tekst koji odgovara mom problemu. "ISTROSENA ZAPTIVKA GLAVNOG LEZAJA RADILICE".

Da priznam, nisam se okrenuo da pogledam boju izduvnih gasova, zaboravih. Ali sve su sanse da sam locirao problem. Ovo me muci 2 meseca u nazad.

 

image.png.af21e897613cd3edd791c3649134b493.png

 

Da li je to zaptivka pod rednim brojem 1 na slici ispod?

image.png.cd4e6d5ff39456cc7693f1989d146ce3.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije, ta je do alternatora, tebi je otišla ova pod brojem 8 što je do menjača . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svim ljubiteljima MZ!  I ja imam slican problem na motoru kojeg sam skoro kupio. Uz sve ovo iz prethodnog priloga, dodao bih da varnica na svecici dok je nova, pravilno skace, a kada zagaravi (sumnjam da garavi zbog ulja iz menjaca) ide nekako unutra, u dubinu svecice. Ulje crno katran gusto prska i cedi se na sastavu auspuha i izduvne grane. Kada se posle 10tak minuta ugasi, paljenje je tesko...Da li je neko imao ovakav problem i sta je uzrok? Moze li akumulator koji mi i nije bas najbolji praviti ovakve probleme...da ne daje dovoljno struje kako bi u potpunosti sagoreo smesu??uz sve to alternator puni preko 2000, ispod toga gori crvena lampica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Semering na radilici, a valja i proveriti ležaj na radilici ( ako je ležaj loš - džaba ti je da menjaš semering ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja