Jump to content

Moto Zajednica

Kornjača

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Odličio sam da uzmem kornjačicu, pa ako mogu neki saveti, preporuke...Nemam nikakvog iskustva sa ovim komadom opreme, čini mi se da za 50ak evra moze da se uzme solidna.Vazno mi je samo da ima i pojas za bubrege, pošto sam odličio da uzmem nju umesto pojasa.Znam da to "nije pametno", da nije nimalo prakticno, ali mnogo je bezbednije, a meni stvarno nije problem da je navlačim svaki put kad krenem na vožnju.A i jakna mi na ledjima ima sundjerasti protektor, to mi nikako ne uliva poverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ja sam pre 3 godine uzeo U Guevari kornjacu za 50E. Odlicna je, naravno ima pojas za bubrege i podesavanje onih delova sto idu preko ramena. A veruj mi da je ni ne osetis na ledjima. Ja je nosim STALNO i nimalo mi ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Bice pre da im je u izradi vec 2 godine :D

 

Obrati paznju na CE-Normu, najbolje bi bilo da bude EN 1621-2 Level 2. Obicno svi navode da su im ledjni protektori EN 1621-2, ali ne i koji level...ako nije naveden Level, onda je Level 1. Ako mozes da kupis Level 2, uzmi.

Naravno, nista bez probanja...mora da ti bude dobra velicina, gledaj da ti prekriva krsta (karlicne kosti otpozadi) i po mogucstvu lopatice.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

Ja sam je uzeo pre neki dan imas je u motoopremi platio sam je 60eura i super je, mogu ti reci ja je moj drugar padao na ledja sa takvom istom i nije mu hvala bogu bilo nista, pogledaj na sajtu ima i slika IXS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ima li je negde na internetu, da pogledam?Ovima iz Guevare je sajt u izradi vec dva meseca.

 

Evo kako izgleda. Moja je na nekim mestima izgrebana,jer za 3 godine nosenja nema gde nije bila.

 

 

ec2X2_img0213ce2.jpg

LcIkk_img0213ce2.33ea9167bc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

da li znate kako se zove ono sto je kao jakna, od neke "mrezice" je i ima stitnije na ramenima, ledjima.........

 

to ima Cici, Cicirikavac, decko 85o, vozi novog XTa, bio je u sremcici?

 

ovu kornjacu sam i ja nosio jednom, uzeo caletu!

 

;):) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Misliš na ovo?Ima da se kupi kod nas, ako hoces mogu da ti javim i u kojoj prodavnici.Ja sam hteo da uzmem ovo umesto jakne (lud li sam bio) ali sad uopste nisam odusevljen.Kosta 100 a i nije nesto...Tj nije prakticno.Jedina dobra strana ovoga je to što leti ne moraš da se kuvaš u jakni (mada meni jakna ne smeta).A jakna+kornjača ti imaju isto "dejstvo" kao ovo i jos stite od kise, vetra...

prsni_scitnik_zelva_vp710a_mid.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

A jakna+kornjača ti imaju isto "dejstvo" kao ovo i jos stite od kise, vetra...

 

Jakna sa tvrdim protektorima + kornjaca  pruzaju mnogo vecu zastitu. Ovo moze da zastiti od udarca, ali ne od guljenja. Da ne daj Boze padnes s ovim i da klizas po asfaltu, izgulio bi se ko krastavac  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

e to! mislim da sam video to u KMH trade-u..

 

raspitujem se samo, (ucim jos), polako, bice i dodatne opreme, ali prvo da se dokopam motora.. eh samo da se zavrsi ta skolska godina..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ja imam IXS i super je! Kad je bash jako vruce za jaknu obuchem dux i nju preko i xtra! ja mislim da je 60 e bila! pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Prije dvije godine sam se razmisljao da li da dokupim i ledjni protektor za jaknu ili da uzmem kornjacu, srecom sam se odlucio za kornjacu. Uzeo sam od IXS-a, kostala je oko 100 evra. I prezadovoljan sam.

 

Sto rece kolega gio, ljeti vrucina u gradu, samo nju nabacis i ne se sekirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ja sam uzeo Suomy, ali onu kracu, sa tri "prsljena". Uzeo sam je umesto pojasa, a i da koliko toliko stiti ledja u slucaju pada (pu, pu, pu...), ali kajem se sto se nisam "istegao" za onu sto pokriva cela ledja. Inace je jako kvalitetna. Pismena stvar sto bi rekli ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Zemljak, pa zar misliš da bi ja kupio nešto nepismeno?  ;D

Nego mi je malo ograničen budžet pa moram uzeti neku jeftiniju, 50-60e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Misliš na ovo?Ima da se kupi kod nas, ako hoces mogu da ti javim i u kojoj prodavnici.Ja sam hteo da uzmem ovo umesto jakne (lud li sam bio) ali sad uopste nisam odusevljen.Kosta 100 a i nije nesto...Tj nije prakticno.Jedina dobra strana ovoga je to što leti ne moraš da se kuvaš u jakni (mada meni jakna ne smeta).A jakna+kornjača ti imaju isto "dejstvo" kao ovo i jos stite od kise, vetra...

prsni_scitnik_zelva_vp710a_mid.jpg

Kome je blize, ima u Balosavi ovo. Oko 100e. LIcno, mislim da je za leto super. Mnogo si vise zasticen od kombinacija majica-'obicana' kornjaca ili duks-'obicna' kornjaca. Ali "obicna" kornjaca je ipak univerzalnija (za sva godisnja doba  ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Konjaca je protektor koji se nosi ispod jakne...nositi je samu, na majcu, leti je kao da ides kroz koprivu go, a pokrio si pisu liskom...

 

Znaci ne vidim smisla u recenici "samo majca i kornjaca, i miran si..."

 

Za leto, kada je mnogo vrucina, samo protektorski prsluk moze da menja jaknu...znaci sa zastitom na zonama grebanja: laktovi, ramena, ledja, grudi.

 

I jos jednom, kornjaca je predvidjena da se nosi SA JAKNOM (ispod).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Da, za leto ovo nije loše ali pre bih dao 100e za neki drugi komad opreme jer bez ovoga se može.E sad, ko ima love, što da ne kupi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

@Kiro uzmi IXS,necesh pogreshiti.... ja sam moju na sajmu platio 60! mozda je bio neki popust al nije preko 65 ovako sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Probaj više modela znam da Xtreme ima Alpinestar npr a vidi i ostale kao IXS i Suomy.Cene su različite a i kvalitet.Imaš više veličina.

Ja koristim oko 2 god Suomy i zaista to parče opreme uliva sigurnost dok se voziš, meni ne smeta ionako uvek vozim van grada i u full opremi.

Kao što je ovaj deo opreme važan važno je i sve ostalo, znači postoje delovi tela koji se pri padu najpre povredjuju, pa ako se već štitiš treba sve zaštititi.

Tvrdi protektori su ozbiljna zaštita a sundjer ja ni ne znam zašto to neko stavlja unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja