Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1265 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 6 sati, slave74 je napisao:

Ako neko hoce da vidi lepotu prirode, treba se malo i potruditi. Tim putem moze svako. Malo zapne s bosanske strane.

 

:takoje:

 

Priroda je toliko lepa da je tu nekada davno sniman Vinetu a okoliš je bio zamena za kanjon kolorado.

 

Pre 7 sati, slave74 je napisao:

Sama cinjenica da je bosanska strana premestila svoj granicni punkt 7km od granice ka Foci, zbog prirodnih neuslova, govori o ocuvanosti prirode.

Kazu da su nekada sela bila puna zivota, nekad i u vreme zadnjeg gradjanskog rata, kad je taj put bio neka vrsta koridora. Nekom rat, nekom brat, poslovica kaze.

Šta znaci biti kvadista i poznavati sve staze i bogaze, jedva cekam leto pa da i ja provozam neku ;) ...

 

Kazu da to nikada nije ni bio put ... a neće ni biti.  To je tokom rat bio koridor kojim se iz YU u bosnu ubacivala ratna tehnika i ostala akcizna roba.

 

Ima taj kraj zanimljivu pricu, jednom se slucajno zatekao prilikom miniranja puta pa mi cuvar svasta nesto ispricao  dok sam cekao slobodan prolaz.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Švedska
  • Motocikl: Suzuki GSX 1300 R Hayabusa i Suzuki GSX 1100 ES
Pre 7 sati, zaludan je napisao:

Hvala svima na brzim i iscrpnim odgovorima :)

Evo slika govori više od tisuću riječi. Prvih 30 sekundi videa je u Crnoj Gori a od tog mjesta je granični prelaz u BiH i dalje do Foče.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 8. 3. 2023. at 13:12, slave74 je napisao:

Preko Zavaita , Falisa, Krnje Jele, Celebica ulazi se u CG odakle je asfalt nadalje.

Put zapocinje pored reke Cehotine i prolazi kroz planine, zapustena sela...

 

Sad tek "svarih" ovo - hoćeš da kažeš da je ovo bolji put?

Ako jeste, imaš li neki track log? Tuda ima "mali milion" ucrtanih puteva, a ja ne bih baš sa klirensom od 11 cm da istražujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
36 minutes ago, zaludan said:

 

Sad tek "svarih" ovo - hoćeš da kažeš da je ovo bolji put?

Ako jeste, imaš li neki track log? Tuda ima "mali milion" ucrtanih puteva, a ja ne bih baš sa klirensom od 11 cm da istražujem...

Daleko od toga da je put dobar. Sa decom ne preporucujem, jer ces ih namuciti.

Mislim da je bilo oko 45 km makadam, ako nije nesto u medjuvremenu asfaltirano.

Zato je i priroda ocuvana, jer nece tu svako proci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova
On 8.3.2023. at 13:12, slave74 je napisao:

Prelaz je malogranicni i mislim da radi stalno.

Da li si siguran u ovo, tj. da li na isto mislimo sa tim terminom? Malogranični prelaz znači da samo građani BiH i CG mogu tuda. Mislim da sam jednom davno upravo ovuda prešao, ako se dobro sećam.

 

edit: pričam o putu Čajniče-Metaljka-Pljevlja, sad vidim da ne pričamo o istom. Ako je malogranični taj na pravcu Zavait-granica-Gradac, onda ne koristi, ne možemo tuda. A interesatno je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova
On 9.3.2023. at 15:40, slave74 je napisao:

Mislim da je bilo oko 45 km makadam,

Mislim da si preterao. Problem je tek iza kampa Drina-Tara (išli smo godinama na rafting tamo, bjb ekipa). Mislim da je tek nešto oko 20-25km problem.

 

Naravno, autom sa decom stvarno ne bih ni ja. Mučenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, severian said:

Da li si siguran u ovo, tj. da li na isto mislimo sa tim terminom? Malogranični prelaz znači da samo građani BiH i CG mogu tuda. Mislim da sam jednom davno upravo ovuda prešao, ako se dobro sećam.

 

edit: pričam o putu Čajniče-Metaljka-Pljevlja, sad vidim da ne pričamo o istom. Ako je malogranični taj na pravcu Zavait-granica-Gradac, onda ne koristi, ne možemo tuda. A interesatno je.

 

Prelaz Cajnice Pljevlja je isto lep. Sa mnogo zakrpa, ukoliko nisu popravili. To je put od Gorazda preko Miljenog ka Cajnicu.

 

A pisao sam upravo o Foca, Zavait, Celebici , Gradac, Pljevlja. To je malogranicni prelaz i  itekako ga mozete koristiti sa nasim pasosem. I ne trebate biti drzavljanin CG ili BiH.

Bilo je 45km makadama, koji se dobrano vremenski otegne. Pre par godina sam isao da me mine zelja, i da upotpunim sve granicne prelaze izmedju BiH i  Cg. Mozda su nesto asfaltirali u medjuvremenu.

Moze putnicki auto, ali preporucljivo je sto visi klirens. Zanimljivo je sto se sa tog pravca moze prici kanjonu reke Tare sa desne strane. Odnosno BiH.

 

P.S. Nekada na malogranicnm traze L.K. aali siguran sam da sam par puta samo pasos pokazao.

Recimo na malogranicnom prelazu iz Srbije od Priboja preko planine Krnjace za CG Pljevlja ni nema nase granicne kontrole. Punkt stoji , ali nema sluzbenika. Povukli namerno. Da ne maltretiraju stanovnike tog kraja, kojima je Pv centar zivotnog interesa.

Promenio član slave74
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

Čekaj, šta ti zoveš malogranicni prelaz? Postoje međunarodni prelazi (mogu svi da pređu) i malogranicni (samo građani dve države koje se graniče).

 

Mislim, nije bitno, bitna info je da možemo i mi tuda. Prelazio si na srb dokumenta koliko kapiram? Vrv se radi o medjunarodnom prelazu, bez cargo terminala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, severian said:

Čekaj, šta ti zoveš malogranicni prelaz? Postoje međunarodni prelazi (mogu svi da pređu) i malogranicni (samo građani dve države koje se graniče).

 

Mislim, nije bitno, bitna info je da možemo i mi tuda. Prelazio si na srb dokumenta koliko kapiram? Vrv se radi o medjunarodnom prelazu, bez cargo terminala. 

To se naziva malogranicnim prelazom. Prelazio sam sve prelaze iz BiH ka Cg, kao iz Srbije u CG. Uglavnom sam davao pasos. Nikad nisam imao problema, osim znatizeljnih pitanja tipa, sta ces ti ovuda, sta se lomis, bolji ti je put onuda regularno itd.

Postoji nesto sto se zove i zelenom kartom ili slicno, za stanovnike koji su obitavaju u blizini medjudrzavnih medja, a imaju posede preko grane. Oni mogu i sumskim i drugim putevima. Primerice na Pesteri selo Ugao, ima put u Cg pravac Berane. Upucivali su me mestani ali ako te patrola zaustavi sledi kazna. Takav put ima i za Bijelo Polje iz rejona sela Bare, itd.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sula prelaz.

Sad si me prozanimao za Mestrevaac i jos neke. Mozda tamo i nema punkta. Ali moze da se popase kazna za nelegalan ulazak.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

Da, Vitina (BiH) - Šula (CG), to je taj. 

 

Meštrevac, po ovom spisku, je IV kategorija (malogranicni), tu ne bi trebalo da moze da se pređe sa SRB papirima (ni pasoš, ni lk). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Švedska
  • Motocikl: Suzuki GSX 1300 R Hayabusa i Suzuki GSX 1100 ES

Čitam nešto ove komentare o graničnim prelazima pa se sjetih kad sam bio mlad i vozio se motorom bez da brinem o granicama. Eee, što bi se reklo "mladost ludost".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 1 minut, Sivi soko je napisao:

Čitam nešto ove komentare o graničnim prelazima pa se sjetih kad sam bio mlad i vozio se motorom bez da brinem o granicama. Eee, što bi se reklo "mladost ludost".

Nisi imao sta brinuti bila jedna drzava, a sada sest. :kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Švedska
  • Motocikl: Suzuki GSX 1300 R Hayabusa i Suzuki GSX 1100 ES
Upravo sada, Branko je napisao:

Nisi imao sta brinuti bila jedna drzava, a sada sest. :kafa:

Da baš tako. Naspeš gorivo i kreneš na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 16 sati, severian je napisao:

Da, Vitina (BiH) - Šula (CG), to je taj. 

 

Meštrevac, po ovom spisku, je IV kategorija (malogranicni), tu ne bi trebalo da moze da se pređe sa SRB papirima (ni pasoš, ni lk). 

Prošlog leta smo moja lepša polovina iz manastira Kumanica krenuli ka Sjenici a da nismo znali da je na tom putu odmah pored železničke stanice malogranični prelaz koji mogu da koriste žitelji prijepoljskih i sjeničkih sela kako se ne bi vraćali nekoliko desetina kilometara do Brodareva pa onda nastavili ka Crnoj Gori. Nas je granična policija pustila da pređemo, ali kako smo čuli od nekih ljudi često se dešava, u zavisnosti od trenutnog raspoloženja policajaca, da neke vrate. Tako da to i na ovoj ruti može da lutrija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1065 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ako nekoga interesuje put 357 od vrha Rajca do raskrsnice sa putem 177 kod sela Beršića je razvaljen i dosta oštećen zbog teških kamiona koji voze kamen za izgradnju brzog puta Takovo- Gornji Milanovac. Baš je šteta jer  taj put prolazi kroz lepe predele i milina je bila voziti ga. Možda će ga posle renovirati, ali?

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
Ako nekoga interesuje put 357 od vrha Rajca do raskrsnice sa putem 177 kod sela Beršića je razvaljen i dosta oštećen zbog teških kamiona koji voze kamen za izgradnju brzog puta Takovo- Gornji Milanovac. Baš je šteta jer  taj put prolazi kroz lepe predele i milina je bila voziti ga. Možda će ga posle renovirati, ali?
Posle vojske na Rajcu, ima put u desno, vodi na G. Banjane, Lozanj i Beršiće a može i na Teočin, Koštuniće, Ravnu goru...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1065 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

 

Pre 10 sati, ivandeka je napisao:

Posle vojske na Rajcu, ima put u desno, vodi na G. Banjane, Lozanj i Beršiće a može i na Teočin, Koštuniće, Ravnu goru...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 

Da li je taj put asfaltiran?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1678 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Samo da javim da je put od Jabuke ( granica sa Cg), do Pljevalja, sve zavrseno. Tih 10-ak km koliko već ima je tako dobro, da je bilo vrhunsko uživanje i samo mi zao sto nisam upalio kameru. Tako da svi koji budu išli za moto vikend Trebinje, ovom rutom kroz Cg ce biti bez greske:sampion:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1065 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Da li je put 147 od Petrovca do Kucaja popravljen, mislim na onaj deo pre sela Kucajno? Prosle godine je bio ocajan, a zimus je dodatno ostecen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1065 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
On 1. 5. 2023. at 18:59, djolji je napisao:

Da li je put 147 od Petrovca do Kucaja popravljen, mislim na onaj deo pre sela Kucajno? Prosle godine je bio ocajan, a zimus je dodatno ostecen. 

Од 05.06. до 01.11.2023. године, на снази ће бити обустава саобраћаја због радова на рехабилитацији на делу државног пута II А реда број 147, на деоници Кучево – Петровац на Млави, поддеоница Мелница – Кучајна ( од км 146+680 до км 151+680)
 

5km će da rahabilituju 5 meseci???

Promenio član djolji
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja