Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2826 postova
Pre 14 sati, DeusExMachina je napisao:

Ono sto mozda ima poente da pitam je proces nakon kupovine akumulatora. Da li je moguce da svaki akumulator pre nego sto ga ugradim u motor moram da formiram kacenjem na pametni punjac? Ispade pametni punjac je deo obavezne opreme kod motora :) Kod automobila kupis akumulator otpakujes ga nakacis kleme i to je to ali ako sam dobro shvatio kod motora to nije slucaj. Ili sam ja nesto pogresno shvatio?

nemoraš na pametni ali onda trebaš na glupavi punjač.Trebaš ali nije baš i da moraš ali je mnogo bolje.

Kodd kola MORAŠ OBAVRZNO DA GA NAPUNIŠ pre stavljanja u auto .Eventualno ako je napravljen 2 nedelje ranije onda ne moraš.Takodje ako dopunjavaš jednom mesečno leti ili zimi svejedno trajaće bar 30% duže nego da ga nisi dopunjavo.Koga mrzi mora da kupi aku u koji je 100% siguran da je dugotrajan proizvod a za to treba vremeplov od bar 30 godina.Ili da nabavi negde prvu ugradnju ispalu iz kamiona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
9 hours ago, pinokio said:

Motor se ne koristi isto kao automobil. Pre svega, postoje pauze izmedju sezona koje ubijaju akumuatore, narocito ove sa kisleinom. LT su ok. Dakle, problem je sa odrzavanjem akmulatora. Oni se moraju uredno dopunjavati i ne smeju se potpuno isprazniti. To mozes da radis tako sto ce se svaki dan da ga vozis po sat vremena ili ces da ga drzis u garazi i svakih 30 dana da ga stavis na punjac. Ili bilo sta izmedju :)

Jasno mi je da se ne koristi kao automobil i ok razumem taj momenat izmedju sezona. Moje pitanje se odnosilo na proces kupovine novog akumulatora i neophodnost kacenja na bilo kakav punjac odmah nakon formiranja. 

7 hours ago, sasa ns 1 said:

nemoraš na pametni ali onda trebaš na glupavi punjač.Trebaš ali nije baš i da moraš ali je mnogo bolje.

Kodd kola MORAŠ OBAVRZNO DA GA NAPUNIŠ pre stavljanja u auto .Eventualno ako je napravljen 2 nedelje ranije onda ne moraš.Takodje ako dopunjavaš jednom mesečno leti ili zimi svejedno trajaće bar 30% duže nego da ga nisi dopunjavo.Koga mrzi mora da kupi aku u koji je 100% siguran da je dugotrajan proizvod a za to treba vremeplov od bar 30 godina.Ili da nabavi negde prvu ugradnju ispalu iz kamiona.

Videh da su misljenja podeljena i da dosta ljudi ne praktikuje tu metodu sa punjenjem na punjacu vec to punjenje odrade tako sto ga nakace na motor a zatim motor provozaju neko vreme kako bi se akumulator dopunio. Kapiram da je bolje svakako ispostovati proceduru i nakaciti akumulator na punjac ali ok skapirao sam da nije neophodno vec je preporucljivo. 

Sto se automobilskih akumulatora tice dva puta sam kupovao nov akumulator (za dva razlicita automobila) i interesantno da mi nikada ni jedan prodavac nije to napomenuo da MORA :) da se napuni pre stavljanja u auto. Ne mogu da kazem sa sigurnoscu koliko je trajao prvi jer sam auto prodao nakon 2 godine ali u te dve godine nisam imao problema. Ovaj trenutni je jos uvek ziv nakon godinu dana pa cemo videti koliko ce izdrzati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

ako je nov aku preoizveden pre mesec dana ja bi ga uvek dopunio pore nego što ga montiraš isto kao i da je kod tebe u kolima pa ga nisi vozio mesec dana.Svaki aku ima samopražnjenje naročito leti gde je nekolko desetina puta veće nego zimi.To nije privremeno samopražnjenje zbog zimskog pada temperature nego normalno koje ima svaki aku zbog protoka vremena svejedno da li je nov ili star.Ljudi to primećuju uglavnom zimi jer pada kapaciet zbog pada temperature a kad otopli on pali.Ali aku propada raipdno leti.Zato neki automobili imaju neoprensku navlaku na aku zbog izolacije od toplote motora.Nekad su luksuzmi auti imali kućište sa ventilatorom za hladjenje akua.

Andrejino putstvo takodje navodi da se aku  dopunjava jednom mesečno bez obzira vozio ne vozio jer poenta trajnosti akua je uvek maksimalno pun akumulator.Mislimk da sam negde pročito na forumu da jedan renomirani član dopunjava aku svakih 15 dana .Po meni je to obavezno ako je aku zašao u godine .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650

Ја користим овај неких 2 месеца, пре њега сам имао неки кинески који је рикнуо, видећемо колико ће да служи, мада знам неке људе који га користе дуго и задовољни су.

IMG_20200529_161456.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Drugari, uzeo LP aku, sipao kiselinu i ostavio ga par sati da "upije", zatvorio i na LIDL punjač, na moto program. Neće prebaci 13.1v, koliko je izmereno i par sati posle skidanja...
Jedino što mi pada na pamet je što sam 7-8 sati ga punio, a ne ceo dan, mada je punjač prijavio da je gotov i krenuo trickle charge..
Sad pitanje, el je punjač "nesposoban" ili malo aku zeza od starta?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

da lli ti je aku napunjen pa posle pao napon na 13,1 a tako bi trebalo da bude ili stvarno nikako neće iznad 13,1 makar kolko ga punio.To proveri po crticama i kvadratiću.Da   li skakuće okvir i  da li je pun crtica.

Probaj punjač na neki drugi aku,od kola svejedno pa vidi da li prebacuje 13,1. Probaj da izmeriš i nekim drugim voltmetrom.Može da bude razlike 0,1v maksimalno 0,2 v.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Prestale da igraju crtice, ostavio ga još neko vreme. Na punjaču piše 13.1, voltmetar isto kaže. Skinuo sa punjača (znači napunjen po onome što punjač misli), posle par sati merio isto 13.1, nema pada.
Probaću na autu, malo mi je igranka, al čisto da ga proverim.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Vratio ga na punjač još jedan dan, nabio je 14.3v. Posle nekoliko sati 14.1-14.2v očitao na akumulatoru.
Izgleda da je punjač ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja