Jump to content

Moto Zajednica

Zivotinje na putu

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pa ako ides normalnom brzinom mozes da ukocis (uglavnom) ... a ako divljas, onda nema kocenja i izbegavanja, SAMO GAZI! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1903 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Procitah negde da ako je kuce do visine prednjeg tocka samo gas a ako je vece (vise) onda ga od udarca podizes i udara pravo u motocikl. Na srecu nisam proveravao do sad. Imam drugare koji su naletali na macke i manje pse i nikom nista nije bilo. U razgovoru s njima cini mi se da previse olako shvataju ovu opasnost na putu.

Pratim temu jer me bas interesuju odgovori onih koji su imali takva iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Imao prosle godine situaciju  da sam udario u dzukca kod pancevackog mosta a evo iskopirano sa teme koju sam tada pokrenuo

 

Sinoc negde oko 19h vracam se iz Panceva i odmah posle spustanja sa Pancevaca u 29. novembra (mislim da je to sada Despota Stefana) prolazim pesacki i kerina ispred mene. Ja u levoj traci, desno auto, ispred njega autobus a u suprotnom smeru kolona... Krece kocenje i sviranje ne bi li zaplasio keru da utekne... Krece ona levo, ja desno, vraca se desno, ja levo i treci put je bio neminovan udar... Kako sam uspeo da ga udarim i odgurnem prednjim ni sada mi nije jasno, mada sam tada vec bio blizu da stanem, menjac je vec bio u prvoj i izvukoh se... tj, kako nisam bio sam na motou, bolje receno izvukli smo se... posle na semaforu prilaze momci, kojima se sada izvinjavam ako su sa foruma, pitaju kako sam... od soka nisam bas bio mnogo raspolozen za pricu.  Bitna napomena da u trenutku kada sam video kera sam vozio izmedju 40 i 50km/h, s obzirom da je neposredno pre toga stop kod ukljucenja.

Ne znam zasto sam ovo ispricao, ne skodi, mozda nekome koristi Smeško

 

i naravno link ka temi http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=37933.msg562219#msg562219

 

a sada kada se setim svega, opet me neka jeza prodje i u biti se extra zavrsilo po sve ucesnike ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja sam danas pukao goluba u Savskoj... kako sam krenuo od semafora kod policije, on je poleteo pa levo desno i pravo u levu ruku ... zamal da padnem al od smejanja.... verujem da je golubu nije nista samo se malo istumbao i izprepadao  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

ja sam danas pukao goluba u Savskoj... kako sam krenuo od semafora kod policije, on je poleteo pa levo desno i pravo u levu ruku ... zamal da padnem al od smejanja.... verujem da je golubu nije nista samo se malo istumbao i izprepadao  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Video sam te juce u Savskoj (iz busa) ali perja nije bilo!  :D mislim da je bilo izmedju 2 i 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ja sam pokupio zeca, ili je on pokusao da me napadne (jos nisam siguran). Uglavno je skocio na mene i odbio se ja nastavio pravo, slomljen migavac i sepao malo posto me pogodio bas u nogu. Inace nije bilo nista strasno. Kad sam ja postavio temu neko rece "masa puta ubrzanje jednako sila", cista fizika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Presao sam prednjim preko kokoske, a onda se nekako izvukla da ne dobije i zadnji. Bilo na klizavoj travi, a kocio sam, tako da je tocak klizao preko nje, tj nije se okretao. 20km/h, nisam pao, ona je zbog tezih telesnih povreda morala biti zbrinuta u lonac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Poslednji susret sa zivotinjom tj psom mi je bio pre oko 5 godina... Drugar i ja na R1, brzina oko 65 kmh, pas predje ulicu i u trenutku kad smo ga prolazili okret i pun sprint pod tocak... Drugar nije stigao ni da pipne kocnicu... Povrede ja oguljen od lanca(cela noga, bio u bermudama), drugaru naprsla kost ruke... Za psa je bilo kobno...

Motor bukvalno nista... Malo samo oguljen dekl,

 

Ostale su samo dlake izmedju felne i gume... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

ja sam pre par dana u Kneza Milos, malo pre ukljucenja na gazelu, udario patku ! pravu, zivu, veliku, smedju patku....nije sala, nisam bio pod dejstvom bilo kakvih opijata ili alkohola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam pre par dana u Kneza Milos, malo pre ukljucenja na gazelu, udario patku ! pravu, zivu, veliku, smedju patku....nije sala, nisam bio pod dejstvom bilo kakvih opijata ili alkohola...

udario si se u patku?  :D

pa zar je to nacin da nam saopstis da ti je patka velika? i smedja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

12 uvece, prazna ulica, vozio sam 80-100kmh, pretrcavala je ulicu van pesackog, kad sam se dovoljno priblizio da vidim da je patka nisam znao da li da kocim ili gas, cekao sam da vidim oce ona da stane ili pozuri, kad sam video da je zastala da me propusti, malo gasa i ona u tom trenutku blago uzlete kao da protrci ispred mene, i overim je farom pa mi se preko maske ocese o kacigu....prilicno sam se izbezumio, posle kad sam percipirao da je to bila patka u k.milosa vristao sam od smeha ispod kacige preko cele gazele....kad sam stigao u klub gde sam se uputio niko mi naravno nie verovao dok drugar kome sam javio nije slicajno prosao kolima bas tuda i video mrtvu patku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Proslo leto me je udario golub sa malo preko 100km/h po sred grudi i imao sam modricu.

ma da, stojis ti tako i on se zaleti na tebe sa 100 na sat... pre ce da bude obrnuto  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Na srecu nisam ubio ni jednu zivotinju do sada (genocid insekata koji sam pocinio ne racunam  ;D )

 

Ali je zato dosta dzukela osetilo ukus moje kaubojke  :D

 

PS: Mnogo volim zivotinje, ne udaram kad sam na motoru sto volim nego sto moram  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

I ja mnogo volim zivotinje, ali se desi da ubijem poneku slucajno...

 

Jednom mi je tako macka podletela pod prednji, zatim pod zadnji tocak i zavrsila u kanalu sa moje leve i sa moje desne strane... :(

 

Umrla je u agoniji, nije ni mjauknula... :(

 

Nadenuo sam joj i ime - IZI! Da je isla sporije, ova tragedija se ne bi desila... :(

 

Otud ona pitalica: Sta je to malo crveno, ima 2 noge i vuce se po putu? - Pola maceta...

Ili remake: Sta je to 2 mala crvena imaju po 2 noge i vuku se po putu? -Mace...

 

 

 

Ja se izvinjavam na morbidnosti...samo sam se salio (mislim, sto se tice ovih detalja)... Ja stvarno volim zivotinje i imam nekoliko zveri u svom dvoristu i u kuci... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Proslo leto me je udario golub sa malo preko 100km/h po sred grudi i imao sam modricu.

ma da, stojis ti tako i on se zaleti na tebe sa 100 na sat... pre ce da bude obrnuto  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ovako se ja ne osecam kao ubica, a da kazem da sam ja njega udario, bilo bi mi zao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

ja sam pre par dana u Kneza Milos, malo pre ukljucenja na gazelu, udario patku ! pravu, zivu, veliku, smedju patku....nije sala, nisam bio pod dejstvom bilo kakvih opijata ili alkohola...

 

Jel nosila pismo na vrh glave?  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja