Jump to content

Moto Zajednica

MotoGP - "TT Assen", Holandija

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

Godinama sam se seljakao i nekako sam se svrteo sa porodicom u zapadnom delu Nemačke. Onda su deca bila mala, čekao sam da naslednik napuni bar 4 godine pa da idem do Holandije, do Asena na gledam već jednom te motore, da doživim da ih čujem, da mi utroba zadrhti kad protutnje. Napokon, dođe i ta 2015. godina i nas dvojica se zaputismo tamo.

 

Pre polaska, morao sam se raspitati šta i kako. Ulaznice, parking, klopa, piće... ipak sam planirao da tamo idem sa maloletnim sinom. Veoma maloletnim. Prvo, Asen ima veoma dugu tradiciju moto-trka. Za njih je svaka trka na stazi, festival dvotočkaša u celokupnoj okolini. Od mesta gde živim, staza nije udaljena više od dva sata lagane vožnje ali ipak se mora krenuti znatno ranije jer se auto-putem svi veoma sporo kreću čim se priđe bliže Asenu. Zašto? Zato što se pravi prolaz za sve koji dolaze tamo motorima. 

 

IMG_2687.thumb.JPG.4d1040413ed7c62c2eaa0f045c7893ba.JPG

 

IMG_2688.thumb.JPG.1c24c164a4bf43dd77d886cba0760829.JPG

 

IMG_2689.thumb.JPG.844e62877ddf15d968cbf141ca0cef99.JPG

 

IMG_2690.thumb.JPG.2388391d14b1677e450f58616bfb3a1a.JPG

 

 

Oni koji žive u okolini a ne idu na trku, naprave sebi nešto kao mali izlet. Pored puta stave sto i stolice, donesu klopu i piće i uživaju u prizoru pozdravljajući bajkere. Oni naravno otpozdravljaju i sve u svemu se stvara jedna zaista jedinstvena atmosfera. I da, ne samo pored puta. Svaki nadvožnjak ili pešački most iznad je pun "izletnika" koji su došli samo da bi mahali i pozdravljali nepreglednu kolonu.

 

Ipak, pred sam prilaz stazi nema ih više. Jednostavno su ih sve blagovremeno preusmerili ka odvojenom parking prostoru, što zaista olakšava prilaz svima.

 

IMG_2692.thumb.JPG.2c698ab3f25f7457a03d00c263d8d5a3.JPG

 

Onda je usledila neizbežna šetnja do biletarnice, preuzimanje ulaznica i traženje ulaza.

 

IMG_2702.thumb.JPG.fcfb0265516b8ad0e1ce023cb57f9e96.JPG

 

Usput je moj naslednik bio više nego oduševljen prizorima. Kao na primer ovaj sa nepreglednim nizom parkiranih tegljača u timskim bojama.

 

IMG_2693.thumb.JPG.6400f5c3481afd2a66c3c7fa04cf5ed2.JPG

 

Nebo je pretilo da odigra odlučujuću ulogu i sve zabrlja. Doduše, to je u Holandiji krajnje nepredvidivo. Kiša mož' da pljusne skoro pa uvek.

 

IMG_2703.thumb.JPG.9cf3783c26beede69249730275e1371a.JPG

 

Na kraju, nađosmo zgodno mesto iako je pored nas bio jedan "čudak".

 

IMG_2704.thumb.JPG.d8e4d80133fc010cd4bb77ed3732042b.JPG

 

Pa zna li on ko, već godinama unazad, najbolje vozi na ovoj stazi? Lorenco sigurno nije. Rosi, batice, Rosi ali nije svako svako njegov navijač kao što sam ja. Posle mahanja čudnovatom zastavom, smirio se i on a boga mi i vremenske prilike pa se moglo uživati.

 

IMG_2695.thumb.JPG.b043e25cf0fdb98e9f9e7ee58bec86c7.JPG

 

IMG_2700.thumb.JPG.79d3748af9bf93321ea45c7a071a29b7.JPG

 

 

IMG_2711.thumb.JPG.8554a6c5a22d96f410f272554148e7c7.JPG

 

Trku je obeležilo čuveno "gurkanje" i oslanjanje između Markesa i Rosija u metrima ispred cilja i kada sam video da je žuto pobednička boja, bilo je: "Miruj, miruj srce moje, ne tuci tako ludo..."

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Jesam li nešto pogrešio? Samo je poslednji link postavljen kao snimak na temi dok su ostali ostali kao "veze ka snimku". Kako je pravilno? Potražio sam eventualno uputstvo kako postaviti snimke ali nisam našao. Svaka pomoć oko toga bi mi bila dobrodošla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Lomitelju,de nastavi pricu o trkama u Asenu,daj jos opisa,pojedinosti,sve sto si zapazio.Dobro si poceo,vredi nastaviti pricu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
15 hours ago, nenada said:

Lomitelju,de nastavi pricu o trkama u Asenu,daj jos opisa,pojedinosti,sve sto si zapazio.Dobro si poceo,vredi nastaviti pricu.

Imam još snimaka koje ću uskoro da ubacim na "tjube" ne bi li cela priča bila još slikovitija. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
14 hours ago, Savan said:

Slušam :)

Savane, čoveče, pa ti si u Roterdamu. Ideš li na trke? Ja ću biti tamo i ove godine osim ako se ne dogodi neki novi svetski rat ili ukinu MotoGP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

prosle godine sam prvi put bio i takodje sam poveo malisana, doduse moj je tad imao 7 god. Sad kad vidoh tvoju slike sa onim kanalom..nikad necu zaboraviti scenu kad je mali se progurao izmedju svih onih velikih sto stoje pored kanala i pisaju. Vidis sve veliki ljudi i jedan mali covek izmedju i pune kanal preradjenim pivom. Ne stigoh da slikam na vreme :)

 

Ove godine takodje, mozda i ceo vikend u satoru zavisno od prognoze vremena, i obavezno motorom. Moram malom kupiti odelo do tad. We keep in touch.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Na TT se ide motorom. Ako nas ove godine vrijeme posluzi onda cu ici. Mozemo da se dogovorimo ako ste za. I da, ja ne idem na tribine nego na travu. Tu je najbolja atmosfera. Izmedju Veenslag i Ruskenhoek. 08c05fcd5d0955a3fb0226a3108f0265.jpg

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
56 minutes ago, Savan said:

prosle godine sam prvi put bio i takodje sam poveo malisana, doduse moj je tad imao 7 god. Sad kad vidoh tvoju slike sa onim kanalom..nikad necu zaboraviti scenu kad je mali se progurao izmedju svih onih velikih sto stoje pored kanala i pisaju. Vidis sve veliki ljudi i jedan mali covek izmedju i pune kanal preradjenim pivom. Ne stigoh da slikam na vreme :)

 

Ove godine takodje, mozda i ceo vikend u satoru zavisno od prognoze vremena, i obavezno motorom. Moram malom kupiti odelo do tad. We keep in touch.

Pišanje je klasika. Niko ali niti jedan jedini čovek ne pokušava da uđe u one mobilne klonje. Svi lepo čekaju pauzu pa šaraj po brdima i zelenilu, zapišavanje reklama i ostalih beskorisnih konstrukcija. Nivo u onom kanalu se sigurno podigne za bar 1cm. :) Kontakt podatke ću ostaviti u temi za to, pa ako se čujemo, što da se i ne vidimo. Samo nikad na tribine. Trava. Brdo koje je naveo @forshizzle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
51 minutes ago, forshizzle said:

Na TT se ide motorom. Ako nas ove godine vrijeme posluzi onda cu ici. Mozemo da se dogovorimo ako ste za. I da, ja ne idem na tribine nego na travu. Tu je najbolja atmosfera. Izmedju Veenslag i Ruskenhoek.

Motor, kao što rekoh, naćalost, nemam. Dolazim kolima. Smor ali jbg, za neke stvari se pritrpiti mora. Na tom brdu sam svakog leta od 2015. godine. :) Upravo tu je i meni najbolji pogled. 2015.-tu sam opisao, 2016. su mi bili kumovi u poseti i pokisli smo do gole kože pred sam početak trke. Stajao sam na početku ali sam na kraju morao do auta jer nam ni sva vodonepropusna odeća nije pomogla. Čak ni kišobran od jednog totalno naduvanog lika pored nas. O svemu će biti priče dalje a evo i fotke iz 2017.

 

IMG-5384df162189e5f6842604b12f43ee94-V.thumb.jpg.54e688496c0274e62a73c5040178f3d0.jpg

 

Spomenuh gore, moji podaci će biti u temi namenjenoj za kontakt podatke članova. Što se mene tiče, vidimo se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Prošle godine sam bio na tribini, odmah pored one glavne na prvoj krivini. I odlično je bilo, ali ako budem ceo vikend onda ću i ja na travu.

Čujemo se još do tad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja