Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kao i sugde drugde.... kad bi našli rešenje za brži prilazak i prolazak sjebali bi izlazak. A i da nađu to rešenje koje nema nikakakve negativne posledice po ostatak paketa, Honda bi trebalo da stagnira da bi ta Tardozzieva izjava imala ikakvog smisla. 

 

esit: i Yamaha s Hondom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa vaerovatno na to gledaju kao na glavni problem. Vidim da u Ducatiju smatraju Lorenca glavnim favoritom za osvajanje 2018 titule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Da meni se cini da MM moze da se prilagodi manje vise svakom motoru i da ce kakav god da dobije motor imati bar 2-3 pobede i nekoliko podijuma dok  kod ostalih mnogo vise kockica mora da se slozi i nekako motori moraju da se prilagode njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Umalo da zaboravim: Sud u Tavulji presudio u korist gradjana Rossi Valentino. Doticni je (op)tuzen da sa ortacima na svom imanju tokom voznje motora pravi nepodnosljivu buku cime ometa zivot gradjana koji imaju srecu da su u njegovom susedstvu. Sud je utvrdio da to ipak nije bas toliko strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ken Kawauchi, Suzuki (rezime): Da, naravno da treba razvijati motocikl, ali mi moramo vise da radimo na vozacima!

 

Radili su na poboljsanju trakcije, ali na stazama gde su je poboljsali, izgubili su dobro kocenje. Predpostavljaju da su nasli resenje balansa motocikla novom radilicom. U potrazi su za dobrim inzenjerom za MM elektroniku, kazu da tu jos kaskaju za ostalim timovima. I na kraju, ove godine ce imati 9 motora po vozacu (umesto standardnih 5) pa ce moci vise da testiraju i eksperimentisu.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U Hondi kazu da je preostalo da se mape za moment prilagode novom motoru. I pored toga sto HRC sad ima vec dve godine iskustva sa MM elektronikom, ipak su tokom 2017 doveli jednog od MM inzenjera u tim. Sve u svemu, Honda ima vrlo malo pitanja na koje treba naci odgovore. U poslednjim sezonama ulazili su u prvenstvo sa kapitalnim promenama na konstrukciji masine (i osvajali su titule), ove godine prvi put ulaze bez vecih problema, te ce se razvojni tim vise baviti sasijom nego masinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Markez zeli da ostane u Hondi dokle god pobedjuje. Honda ima dva razloga da zadrzi Markeza - prvi je sto donosi pobede, a drugi sto je oko Markeza okupljena prakticno grupa prijatelja koja bi ga pratila u slucaju da napusti tim. Tu Honda gubi mnogo vise nego odlaskom samog Markeza jer je u ekipi vec ogromno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U Ducatiju u toku teski pregovori oko novog ugovora (tacnije: plate) izmedju rukovodstva i Dovcioza koji je dokazao da je materijal za titulu. Doviju malo otezavaju Dukatijeva ocekivanja da ce Lorenco ove godine pobedjivati vise. U slucaju da se dogovor ne napravi, pominje se Honda. U Hondi pak i ne razmisljaju u odlasku Pedrose jer se ocekuje da ce i ove godine Dani upisati par pobeda, jer je motocikl odlican. Kako Emmet kaze, Pedrosa je jedini vozac na gridu koji ima pobede u poslednjih 16 sezona! Takodje, ima vise pobeda nego Kevin Schwantz, Wayne Rainey, i Kenny Roberts, a jednako koliko i Eddie Lawson.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
Pre 1 sat, lalajko je napisao:

U Ducatiju u toku tesko pregovori oko novog ugovora (tacnije: plate) izmedju rukovodstva i Dovcioza koji je dokazao da je materijal za titulu. Doviju malo otezavaju Dukatijeva ocekivanja da ce Lorenco ove godine pobedjivati vise. U slucaju da se dogovor ne napravi, pominje se Honda. U Hondi pak i ne razmisljaju u odlasku Pedrose jer se ocekuje da ce i ove godine Dani upisati par pobeda, jer je motocikl odlican. Kako Emmet kaze, Pedrosa je jedini vozac na gridu koji ima pobede u poslednjih 16 sezona! Takodje, ima vise pobeda nego Kevin Schwantz, Wayne Rainey, i Kenny Roberts, a jednako koliko i Eddie Lawson.

Prosto neverovatno....mislim, neverovatno da ima više pobeda. Otkud to da ima više pobeda od na primer Rejni-ja kad je Vejn vozio čak od 1988. do 1993. Čitavih 6 sezona pri čemu se u šestoj izlomio. A Pedro tričavih 17 punih sezona i gle čuda muda....ima više pobeda. Ajd, oprostićemo mu što je u GP klasi tek punih 12 sezona. U jebte, pa jel to znači da je uspešniji vozač???

Ček...sad sam se setio da malo pogledam...pa Pedrošćiću je trebalo čitavih 10 punih sezona u GP da skupi 24 pobede (počev od 2006. pa sa 2016.) i pritom se u Rejnijevo vreme u sezoni vozilo 15, 14 i čak 13 trka u sezoni a u Pedršćićevo vreme "samo" 18 trka po sezoni i par puta 17.

 

Porediti Pedrkšića sa Rejnijem, sa Švancom i sa Lovsonom je u najmanju ruku GREH....GREEEEEEEH...Bog da Vam oprosti, jer ne znate o čemu pričate!!!

 

I tako...ovo vansezonsko proseravanje je postalo zabrinjavajuće...

 

P.S. iako je Lalajko "prosledio" vest...komentar...ili što god ono bilo....da ne bude zabune, moje mišljenje se uopšte ne odnosi na Lalajka nego na onoga koji je tako nešto izjavio.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U Suzukiju smatraju da su se najvise zeznuli sto su promenili oba vozaca odjednom. Novi vozaci nisu imali iskustva sa starim masinama, pa kad je trebalo odabrati masinu za 2017, izmedju dve ponudjene, odabrali su pogresnu. Tu gresku nije bilo moguce odkloniti tokom sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 11 minuta, Djeneral je napisao:

Prosto neverovatno....mislim, neverovatno da ima više pobeda. Otkud to da ima više pobeda od na primer Rejni-ja kad je Vejn vozio čak od 1988. do 1993. Čitavih 6 sezona pri čemu se u šestoj izlomio. A Pedro tričavih 17 punih sezona i gle čuda muda....ima više pobeda. Ajd, oprostićemo mu što je u GP klasi tek punih 12 sezona. U jebte, pa jel to znači da je uspešniji vozač???

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Grand_Prix_motorcycle_racing_winners

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bivsi sef tima Maverika Vinjalesa, Jose Manuel Cazeaux, smatra da je Vinjales imao veliku sansu za titulu, da je ostao u Suzukiju. Jose Manuel Cazeaux je sada sef tima Aleksa Rinsa.

 

"Spolja gledano, paket Vinjales-Yamaha je odlican i ja ne mogu da procenim o cemu se radi. Na Suzukiju je bio cetvrti, sa Yamahom jedno mesto vise, ali sa Lorencom van igre."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
Pre 2 sati, lalajko je napisao:

Rekao bih ja da ti nista nisi razumeo sta je napisano vec si pozurio da wikipedises i da dokazes da je jedan jedini i najveci Emet, uvek u pravu. Mada, ruku na srce on i jeste u pravu. Poenta, kad vec nisi razumeo, je u sledecem...

A meni ne treba wikipedia da bi znao o cemu pricam (jerbo sam pametniji od iste :) ).

Elem...Pedrkosa je ostvario 24 pobede u GP klasi za ravno 10 godina...a Rejni je ostvario 24 pobede za ravno 6 godina. Svancu je trebalo 7 ili 8 godina da dodje do 25 pobeda. Dok su Rejni i Svanc vozili, u sezoni je bilo 13 i 14 trka a Pederosa je vozio po 17 i 18 u sezoni. 

Na stranu sve ostalo...prilicno je prepotentan i nepotreban komentar kako Pedero ima vise pobeda od navedene trojce iako njegova karijera traje 17+ godina, Rejnijeva 6 godina a vec rekoh u sestoj se izlomio, Svancova 7 punih i osmu je naceo pa se penzionisao, Lovson je vozio oko 10 pri cemu poslednje dve u potpunom autsajdeskom timu tj Cagivi (iako je i tu uzeo pobedu al po mokrom). 

 

Dakle, statistika je tesko djubre i ovde se prodaje bezuboj i praznoglavoj masi kako bi se opravdalo drzanje Pedrose u GP hondi vec punih 13 godina. Ti kojima se prodaje ta prica ni ne znaju ko su Rejni, Svanc i Lovson. Mozda su i culi za njih ali preko wikipedije. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998
pre 38 minuta, Djeneral je napisao:

Rekao bih ja da ti nista nisi razumeo sta je napisano vec si pozurio da wikipedises i da dokazes da je jedan jedini i najveci Emet, uvek u pravu. Mada, ruku na srce on i jeste u pravu. Poenta, kad vec nisi razumeo, je u sledecem...

A meni ne treba wikipedia da bi znao o cemu pricam (jerbo sam pametniji od iste :) ).

Elem...Pedrkosa je ostvario 24 pobede u GP klasi za ravno 10 godina...a Rejni je ostvario 24 pobede za ravno 6 godina. Svancu je trebalo 7 ili 8 godina da dodje do 25 pobeda. Dok su Rejni i Svanc vozili, u sezoni je bilo 13 i 14 trka a Pederosa je vozio po 17 i 18 u sezoni. 

Na stranu sve ostalo...prilicno je prepotentan i nepotreban komentar kako Pedero ima vise pobeda od navedene trojce iako njegova karijera traje 17+ godina, Rejnijeva 6 godina a vec rekoh u sestoj se izlomio, Svancova 7 punih i osmu je naceo pa se penzionisao, Lovson je vozio oko 10 pri cemu poslednje dve u potpunom autsajdeskom timu tj Cagivi (iako je i tu uzeo pobedu al po mokrom). 

 

Dakle, statistika je tesko djubre i ovde se prodaje bezuboj i praznoglavoj masi kako bi se opravdalo drzanje Pedrose u GP hondi vec punih 13 godina. Ti kojima se prodaje ta prica ni ne znaju ko su Rejni, Svanc i Lovson. Mozda su i culi za njih ali preko wikipedije. 

Ti u principu nišaniš na % pobeda u odnosu na broj startova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Stvarno nema smisla ovo vredjanje Pedrose, ne zaboravite da je covek trostruki sampion u manjim klasama 125-250ccm, brilijantan vozac, al to stoji da Pedrosa vec odavno nije materijal za sampiona, ali je odlican kao "wingman" tj. podrska primarnom vozacu u timu, i zato ga i jos uvek drze, i jos uvek ima svoje momente kad zablista i odvali sve na trci, a sigurno ima i solidan doprinos u razvoju masine, sto je vrlo bitno za tim.

                                                                                                                                                                                               

On 12/13/2017 at 8:20, rastkojokic je napisao:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Pa ja na to gledam ovako. Ne mogu da volim moto sport i da pravdam Pedrosu. Iz mog ugla covek godinama onemugucuje meni bolju zabavu jer da neki npr Zarco ima njegov motor mislim da bi bilo zanimljivije.

 

Sa druge strane nije on kriv sto ga Honda drzi i placa a opet ja pojma nemam sta od njega tim trazi ali ocigledno da on to isporucuje cim ga drze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova
pre 45 minuta, dvlns je napisao:

Ne mogu da volim moto sport i da pravdam Pedrosu. Iz mog ugla covek godinama onemugucuje meni bolju zabavu jer da neki npr Zarco ima njegov motor mislim da bi bilo zanimljivije.

 

O čemu pričate? Čovek je završio aktuelnu sezonu 4. u plasmanu (od 31 rangiranog vozača u motogp), ispred Rosija npr, koji je bio 5. (možeš li onda da voliš moto sport i pravdaš Rosija? :P ).

 

Osvojio je 42% rangirnih bodova Honde (210!), odličan je razvojni vozač, sazreo je, pomirio se sa svojim dometima i ne pravi operu u padoku... to ga drži, pre bilo čega drugog!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Ne ulazeci u raspravu za i protiv Rosija utisak je da se Rosi u trci bori za pobedu (kad moze) a da se Pedrosa bori za timske bodove. 

 

Znam da ces opovrgnuti i ovo i slazem se da i Rosi zauzima mesto ali sto se njega tice jasna mi je i Dorna koja ga verovatno podrzava jer ipak dovlači na stazu puno onih koji trose pare na kackete :)

 

A jasno mi je i sve sto si napisao za Pedrosu ali pisem o licnom utisku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja