Jump to content

Moto Zajednica

Custom Harley Davidson made in Serbia

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I da ga cujemo, naravno!

Licno mi se ne svidja takav koncept zadnjeg dela i guvernale, ali mora se priznati ulozeni trud, ideje i entuzijazam!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Verujem da bi svi mogli dati gomilu primedbi za dizajn, ali generalno mislim da je bitno da se ideja isprati do kraja i da se sve uradi vrhunski i kako je zamišljeno, a to ne može niko da mu prigovori. Što se izrade i praćenja ideje do kraka čista desetka. Po mom ukusu i dizajn rama je za čistu desetku, ostatak nije ali samo iz razloga što preferiram DRAG style ili bordracer style, pa mi ovo dodje kao previše pleka za moj ukus. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Pa dobro ljudi hoce li se TO faarbati

 

E da je do mene to bi se vec vozilo.

Covek ne moze da se odluci gde da ga otera na airbrush, ako neko ima iskustva s tim  i moze nekog da preporuci

ali da je stvarno kvalitetno nek nas slobodno obavesti.

 

Poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

da nije ideja odavde?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=21084537&pageNumber=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&tabNumber=2[/ftp]                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

da nije ideja odavde?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

Ideja za sta, ne vidim ni jedan detalj koji podseca na moj harlej.

Jel si ti uopste pogledao slike sa  15. strane? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Na brzaka sam obeležio razlike, mada bi bilo teže naći sličnosti. Totalno su različiti. Ovakav rad i trud, a i umeće što nam je Konzul prezentovao treba maksimalno poštovati a ne tražiti da li je plagijat ili ne.

Još jednom, Konzule svaka ti čast, ovo što si ti napravio je pravo umetničko delo, i ovako ne ofarban.

 

post-2882-12879011683407_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja bre ne vidim nikakvih slicnosti (osim da su oba low ride custom-made chopper). Na ove "brzinske" razlike se mogu dodati jos ihahhhaj razlike!!

Majstor Konzule samo gruvaj i obavestavaj nas o narednom projektu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Malo da se ukljucim u temu. Posto godinama pratim scenu sto se tice i izrade motocikala mislim da bih mogao malo da objasnim neke svari.Svremena na vreme pomazem u jednoj radionici za preradu i izradu Harley Davidsona  bas ovih dana spremaju jedan motor za custom takmicenje u Bad Sultzulfenu inace najveci custom bike bild of u Evropi. sto se tice stilova motocikli sa slike su pripadnici drag styla(dragsteri) stim sto je ovaj sportster a ovaj drugi rev tech 1600+. Pored ovih stilova u izrdi harleya poznati su i stilovi da napisem na srpskom stara skola ,boberi,stara skola boberi,svedski stil,visoki vratovi ,radikalni. Ti low rideri u sustini ne postoje to su samo verzije fabrickih motocikala sa niskim zadnjim amontizerima,dok su svi ostali soft tailovi,hard teilovi sami po sebi niski. Sto se tice slicnosti ova dva motora nemaju nikakve veze jedan sa drugim . Ovaj prvi je sastavljen od delova sa raznih motora dok je masina harlijeva ram i ostali delovi limarije su rucno pravljeni sto pokazuje vrhunsku sposobnost i kreativnost majstora . Ovaj drugi je ladno sastavljen od delova iz raznih kataloga tako da i ole malo spretniji hobi majstor to moze sastaviti samo mu treba jedno ca.25000 eura za delove za pocetak. Sto se tice ramova to je osnovno merilo kako ce jedan bike izgledati i u koju kategoriju svrstan. Radikalni i drag stil ramovi obicno nemaju srednju vertikalnu sipku to je zbog raznih vrsta motora koji se u njih ugraduju tu spadaju i ramovi za sve vrste sportstera,to su rucno pravljeni ramovi. Seriski ramovi idu za staru skolu to su vecino rigidi ili po nasem krutasi ,za bobere mogu i rigidi i soft teilovi,dok za svedski stil (sto duza viljuska to bolje) mogu se u sustini koristiti sve vrste ramova samo sto se manje praktikuju oni sa zadnjim amontizerima  zbog  vrlo teskog upravljanja. Kod rigida imamo dve vrste visoki vrat npr.OCC i gusciji vrat vecinom stara skola. Inace ja preferiram staru skolu bobere, ali zbog prakticnosti jer dosta vozim upravo sa poceo da jurim delove za jedan soft tail bober. Puno pozdrava kolezi Konzulu i nastavi sa dobrim radom ako treba sta delova tu sam da pomognem ;)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ма какав црни плагијат, па ова два модела на слици повезује само исти број точкова и цилиндара...

[move]ГДИ ЈЕ ТА ФАРБА!?!?!?!?![/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Ма какав црни плагијат, па ова два модела на слици повезује само исти број точкова и цилиндара...

[move]ГДИ ЈЕ ТА ФАРБА!?!?!?!?![/move]

 

:D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

da nije ideja odavde?

 

Pa taman i da ga je prekopirao (a ne moze biti ociglednije da nije) ja bih opet skinuo kapu i stao mirno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

u hebote, jos ce konzul zavrsiti na discovery-u..... ;D

 

U svakom slucaju, za 6 mjeseci ovako nesto sklepati je ze skidanje kape.

 

ps. nemoj od uzbudjenja zaboraviti prednji disk  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ovaj motor stvarno extra izgleda jos samo da ga vidimo sa bojom i da popadamo sa nogu... odma na discovery da ides  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ako ga niste jos ofarbali,mozda imam neku idejiu kako bi izgledao jedinstveno ofarban

mozda bi najlepse bilo da se ofarba u chrom boju,tipa kao ova gitara

i

a moze  i da se tonira chrom,tipa zelena,plava,crvena,evo jos par slika

ova hajabusa je radjena tim bojama.

ako vas zanima,javi te se na pp

post-150-12879012836389_thumb.jpg

post-150-12879012836802_thumb.jpg

post-150-12879012837109_thumb.jpg

post-150-12879012837696_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja