Jump to content

Moto Zajednica

Najgora prepreka za izbegavanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600

Jos nesto, sta ako nije udarac po sredini nego samo zakacis nekog i uletis u kanal? Jel treba moji da jedu zito? Kakvi drugi kakva empatija kad si na motoru u takvoj situaciji nisi nista manje ugrozen od pesaka, evo ja sam do te mere sebican da prvo cuvam svoju glavu da me ne interesuje drugi. Pogotovu kada taj drugi pretrcava most ili autoput pa takve bi tuko dok se ne useru i sve im najgore mislim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
4 minutes ago, Alex DeLarge said:

Na motoru uvek vozim oca svoje ćerke - sebe. Nekad i ćerku ili majku svoje ćerke - ženu.

Ajde dati krv, neku paru na semaforu ili milion drugih načina humanog delovanja ali da žrtvujem svoj život zbog raspalog penzionera koji pretrčava autoput!? Ma da.

Može do krajnje granice.

Haha pa i on je nečiji otac, možda nosi lek za nečiju majku kikiki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
1 hour ago, nedokazani said:

 

Ovaj, verujem da je jasno da sam izraz prepreka upotrebio za nešto/nekog što/ko se nalazi na putanji kretanja, a ne nešto preko čega treba preći, tj učiniti sve da do kontakta ne dođe...

Nemoj pogresno da me razumes nije usmerena ka tebi opaska nego generalno sam hteo iskazati stav da se reci vezuju za autora pa ukoliko mi je autor antipatican gledacu mu i slovne greske a ukoliko sam indiferentan ili mi je drag necu se kaciti bas za reci nego za kontekst.

 

Na forume ljudi uglavnom dolaze da potvrde svoje misljenje a ne da cuju tudje. Medju njima sam i ja svakako. Ne mislim uvek ali dosta cesto ljudi to rade. Tako da ukoliko pokusam da se stavim u ulogu crnog deteta (mada sam nikada to ne bih napisao da se razumemo) mogu da shvatim da je nakon sukoba misljenja u njegovoj temi on izgradio stav kako ce se obracati vecini, takodje jasno mi je i da su drugi prema njemu izgradili isto tako stav. Cim je nesto skakljivo napisano sa njegove strane ljudi ce drugacije prihvatati. Isto se ja ponasam i nisam nikakav mudrac niti budisticki svestenik.

 

Za sebe licno bih rekao da mi instikt za prezivljavanje u kriticnim situacijama zaista ne dozvoljava da mislim o drugom ucesniku ali ne mislim da sam zbog toga los covek ili da nemam empatiju. Jbg iskreno meni tako funkcionise mozak (makar onoliko koliko ga imam). Pisanjem ovde i navodjenjem raznih situacija bih se svrstao na stranu ljudi koji misle o posledicama po druge ali iskreno u situaciji u kojoj se plasim za svoj zivot o tome ne bih razmisljao. 5 sekundi kasnije da ali tad ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Po hiljaditi put,"speed before impact "pravilo ne vazi kad su ljudi u pitanju.To sto ces ubrzati prilikom udarca u coveka,samo ce teze povrediti istog,ali jos se nije rodio taj koji je udario coveka,i ostao na motociklu(mozda pri extremno manjim brzinama ili extremno retkoda nikako ne moze biti pravilo)Ne znam deco jeste li bukve,pa sasvim druga pravila,koja vaze za sasvim drugacije situacije,preinacujete.Znaci ako vozis i iskoci ti taj raspali penzioner,i udaris istog,ne da neces moci sve to sto pricas da primenis,nego ces da padnes kao kegla.Ubrzavanjem samo ces teze povrede naneti i njemu i sebi.Aj bezte bre vise.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
4 minutes ago, sashac said:

Po hiljaditi put,"speed before impact "pravilo ne vazi kad su ljudi u pitanju.To sto ces ubrzati prilikom udarca u coveka,samo ce teze povrediti istog,ali jos se nije rodio taj koji je udario coveka,i ostao na motociklu(mozda pri extremno manjim brzinama ili extremno retkoda nikako ne moze biti pravilo)Ne znam deco jeste li bukve,pa sasvim druga pravila,koja vaze za sasvim drugacije situacije,preinacujete.Znaci ako vozis i iskoci ti taj raspali penzioner,i udaris istog,ne da neces moci sve to sto pricas da primenis,nego ces da padnes kao kegla.Ubrzavanjem samo ces teze povrede naneti i njemu i sebi.Aj bezte bre vise.

 

 

 

 

 

Sta bi bilo da je kocio? ja cu ti reci. blokirao bi mu prednji i poljubio bi patos.  A onda bi mu mozda naleteo i auto iz suprotnog dok kliza itd itd

primera na netu mali milion. Sto se tice eksperta koji 'obaraju motor' pre udarca to je jedan od najgorih mitova da motor koji kliza staje brze od motora koji je na gumama i koci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Пуштање кочнице и додавање гаса пред сусрет са препреком је више него корисно и исправно. Нешто што (мислим) нико овде није поменуо је "ефекат катапултирања".
Приликом јаког кочења кад је сва тежина на предњем точку ударац у рупу или неку другу препреку може инстант да заустави мотор, дигне задњи крај и катапултира возача.

Ако пусти кочницу и дода гас пребацивањем тежине на задњи точак уз мало среће може да остане на мотору и извуче се без већих последица.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 30 minuta, Alex DeLarge je napisao:

Ovo sa gasom pre udara je vrlo korisno za mačku, kera, vuka, lisicu, rupu, kamen.... (mali penzioner... he, he), i ne treba ocenjivati kao netačno i nepotrebno.

Neki ljudi pre udara obore motor i izlome se najstrašnije a osoba x samo odšeta svojoj kući. E tu je pitanje, ja ne obaram motor.

Neko me je vec prozvao za obaranje motora,penzioner nije mali,ali dete jeste malo i zbog deteta cu uvek da oborim motor

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
1 minute ago, ivica744 said:

Neko me je vec prozvao za obaranje motora,penzioner nije mali,ali dete jeste malo i zbog deteta cu uvek da oborim motor

Obaranje motora je nista drugo nego pustanje kontrole, sta dobijas obaranjem motora sem pada i nekontrolisanih 200+ kg gvozdja na putu nije mi jasno uopste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Tehnički to za gas, po meni vrlo blizu istini ako udaris pod nekim uglom a ne direktno, znači moraš ipak neki otklon napraviti..I jbg hvatate se za "pun gas", to je više puštanje kočnice nego što u tom momentu uopšte možeš gasa dati, a kamoli "pun gas"..Sa moralne tačke, jbg 99% nas će kočiti, ne i što smo nešto posebno "empatični", već strah, prepad..i na kraju ono "gdje da ga nosim na duši" ...

 

P.S. Crno dete je malo bombastično uplivalo na forum sa nekim prekoračenjima brzine, pa je to sa druge strane malo pretjerano dočekano na nož kao da je ne znam šta...I velika većina postova dalje su nosili u sebi dozu provokacije kao neki gard prema ostatku, a ovi ostali su odgovarali na te provokacije.."Pješački šljam", jbg on je jednom rekao da je imao situacije sa tim pretrčavanjima i to mu je omrzlo...Kakvim sve imenima nazivamo ove oduzimače prednosti, neosvjetljene i pijane traktoriste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
22 minutes ago, SlobodanR1 said:

...Kakvim sve imenima nazivamo ove oduzimače prednosti, neosvjetljene i pijane traktoriste...

Pa kakvim imenima nazivamo i vozace u Moto GP 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, crnodete je napisao:

 

 

 

 

 

Sta bi bilo da je kocio? ja cu ti reci. blokirao bi mu prednji i poljubio bi patos.  A onda bi mu mozda naleteo i auto iz suprotnog dok kliza itd itd

primera na netu mali milion. Sto se tice eksperta koji 'obaraju motor' pre udarca to je jedan od najgorih mitova da motor koji kliza staje brze od motora koji je na gumama i koci.

Stalno potvrdjujes da sam u pravu.Pustio si snimak gde je jelen udario motociklistu sa strane,sto veze nema sa ovim sto pricamo.Pri tome motociklista ga nije ni video,do trenutka udarca,pa je svaka reakcija bila iskljucena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Postoje teme gde je "ispravno" razmatranje na samoj tromeđi teorije, prakse i zdravog razuma. Niti ta tačka ima fiksno mesto za svaku situaciju, niti je svima isto centrirana.

Motor je dinamički koncipiran da je naj stabilniji kada je na pozitivnom gasu. Svako sa malo vozačke prakse i malo zdravog razuma zna da se preko rupe/izbočine/krhtine na put/i sl. (a koju nismo mogli da uočimo na vreme) niti koči niti preduzimaju druge nagle radnje.

 

Čovek i druga živa bića nisu samo prepreka. Oni su i druga živa bića. I tu u priču ulaze novi momenti. Svako neka centrira svoju trojnu tačku prema savesti i nazorima. I neka mu je Bog u pomoći kada se nađe u takvoj situaciji.

 

Nisam apriori protiv onoga što crnodete piše, a bliskije mi je ono što sashac kaže. Ni mi "matori" se nismo rodili sa nazorima koje imamo trenutno. I crnodete i deca ostalih boja nisu roditelji pa ne mogu ni da imaju percepciju istu kao mi. A, očigledno (i za ovu temu važnije), nemaju ni ozbiljnog/nikakvog iskustva sa susretima treće vrste.

 

Gornji snimak ne pokazuje ono što neki žele da vide. Nije vozač ni stigao da odreaguje. Ono što, nekome, možda deluje da dodaje gas je rotacija ruke da bi se dohvatio kočnice. A od trenutka kada je spazio bambija do trenutka kada je bambi bio pokojni je cca 1 sekunda. I to je cela jebena istina u ovakvim situacijam. NEMAŠ VREMENA da uradiš ništa - a što je na bazi svesnog.

 

Što nas na kraju dovodi do dve stvari koje svi (nadam se?) znaju.

1) Trening i samousavršavanje kako bi se komandni centar nekih voljnih radnji premestio iz velikog u mali mozak - gde je vreme reakcije kraće.

2) Newer ride faster than your guardian angel can fly

 

P.S.  Nastavak tačke 2, "If he can follow you, you are just not fast enough" - ostaviti za stazu.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, Svaler je napisao:

Пуштање кочнице и додавање гаса пред сусрет са препреком је више него корисно и исправно. Нешто што (мислим) нико овде није поменуо је "ефекат катапултирања".
Приликом јаког кочења кад је сва тежина на предњем точку ударац у рупу или неку другу препреку може инстант да заустави мотор, дигне задњи крај и катапултира возача.

Ако пусти кочницу и дода гас пребацивањем тежине на задњи точак уз мало среће може да остане на мотору и извуче се без већих последица.

definisi "prepreka"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 5 minuta, drs je napisao:

Postoje teme gde je "ispravno" razmatranje na samoj tromeđi teorije, prakse i zdravog razuma. Niti ta tačka ima fiksno mesto za svaku situaciju, niti je svima isto centrirana.

Motor je dinamički koncipiran da je naj stabilniji kada je na pozitivnom gasu. Svako sa malo vozačke prakse i malo zdravog razuma zna da se preko rupe/izbočine/krhtine na put/i sl. (a koju nismo mogli da uočimo na vreme) niti koči niti preduzimaju druge nagle radnje.

 

Čovek i druga živa bića nisu samo prepreka. Oni su i druga živa bića. I tu u priču ulaze novi momenti. Svako neka centrira svoju trojnu tačku prema savesti i nazorima. I neka mu je Bog u pomoći kada se nađe u takvoj situaciji.

 

Nisam apriori protiv onoga što crnodete piše, a bliskije mi je ono što sashac kaže. Ni mi "matori" se nismo rodili sa nazorima koje imamo trenutno. I crnodete i deca ostalih boja nisu roditelji pa ne mogu ni da imaju percepciju istu kao mi. A, očigledno (i za ovu temu važnije), nemaju ni ozbiljnog/nikakvog iskustva sa susretima treće vrste.

 

Gornji snimak ne pokazuje ono što neki žele da vide. Nije vozač ni stigao da odreaguje. Ono što, nekome, možda deluje da dodaje gas je rotacija ruke da bi se dohvatio kočnice. A od trenutka kada je spazio bambija do trenutka kada je bambi bio pokojni je cca 1 sekunda. I to je cela jebena istina u ovakvim situacijam. NEMAŠ VREMENA da uradiš ništa - a što je na bazi svesnog.

 

Što nas na kraju dovodi do dve stvari koje svi (nadam se?) znaju.

1) Trening i samousavršavanje kako bi se komandni centar nekih voljnih radnji premestio iz velikog u mali mozak - gde je vreme reakcije brže.

2) Newer ride faster than your guardian angel can fly

 

P.S.  Nastavak tačke 2, "If he can follow you, you are just not fast enough" - ostaviti za stazu.

 

U potpunosti ispravno i trezveno razmisljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Napunili smo 5 strana u krug. Iskreno ukoliko je situacija takva da je moguce preduzeti sve radnje o kojima pise crno dete ili oponenti onda ce i pesak nesto uraditi pa ce to biti nova situacija a ako je situacija kao sa snimka sa bambijem onda kao sto drs rece nema reakcije. Sad ovde ispada da ce pesak da izadje na put i stane a ja onda motorom da kocim i kada vidim da nemam mesta da dam gas i direkt u pesaka koji i dalje stoji paralisan e pa tesko da ce tako da bude. 

 

Ja eventualni kontakt sa pesakom zamisljam upravo kao ovaj kontakt sa jelenom, iznenada i bez sanse za reakciju. Sve ostale situacije sa pesacima se resavaju obazrivom voznjom, glasnim auspuhom i sirenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 55 minuta, crnodete je napisao:

Obaranje motora je nista drugo nego pustanje kontrole, sta dobijas obaranjem motora sem pada i nekontrolisanih 200+ kg gvozdja na putu nije mi jasno uopste

Delic sekunde,bilo je ili udarac ili pad,sam pad daje pesaku(detetu) dodatni delic sekunde da reaguje,sta ti tu nije jasno,da smatram da moj zivot nije vredniji od zivota jednog deteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
14 minutes ago, sashac said:

Ovo je realnost udarca u psa...

 

moja realnost je bila da sam ostao na tockovima kada sam udario kera. blatobran mi je pukao od udarca, i plastike sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 21 minuta, dvlns je napisao:

Napunili smo 5 strana u krug. Iskreno ukoliko je situacija takva da je moguce preduzeti sve radnje o kojima pise crno dete ili oponenti onda ce i pesak nesto uraditi pa ce to biti nova situacija a ako je situacija kao sa snimka sa bambijem onda kao sto drs rece nema reakcije. Sad ovde ispada da ce pesak da izadje na put i stane a ja onda motorom da kocim i kada vidim da nemam mesta da dam gas i direkt u pesaka koji i dalje stoji paralisan e pa tesko da ce tako da bude. 

 

Ja eventualni kontakt sa pesakom zamisljam upravo kao ovaj kontakt sa jelenom, iznenada i bez sanse za reakciju. Sve ostale situacije sa pesacima se resavaju obazrivom voznjom, glasnim auspuhom i sirenom

U pravu si 5 strana  teških  reči , osporavanja , negiranja ...

A slažem se i sa konstatacijom da sam bez šanse za reakciju .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 4 minuta, crnodete je napisao:

moja realnost je bila da sam ostao na tockovima kada sam udario kera. blatobran mi je pukao od udarca, i plastike sa strane.

verovatno si dodao gas u zadnjoj sekundi,pa zato.:ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
Just now, sashac said:

verovatno si dodao gas u zadnjoj sekundi,pa zato.:ups:

Ja mislim da je zbog toga. Izgubio bi prednji kraj da nisam 100%, logican sled dogadjaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam motorom ubio zeca. U 4h ujutru samo je izleteo, puko u prednji točak, malo sam zalelujao i to je to. Ne da ga nisam video, nego sam video da je u pitanju zec kada sam se vratio da vidim šta je to izletelo iz mraka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Ovo je realnost udarca u psa...
 


Ovaj sto je tresnuo, ko zna gde je zevao kad nije video kuče kako se surduknjava sa onolike livade. Izgleda da je onaj sa zelenom kacigom snimio situaciju na vreme pa prikocio, svestan šta će da se desi, dok o ovoj iza ne treba trositi reči. Reakcija nikakva. Vidjao sam ovo po Americi. Tvorovi su čudo. Ovi mi lici na one amere sto ne voze preko nedelje pa onda subotom krenu da se prave bajkeri. U svakom slucaju vredelo je videti ovaj video

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja