Jump to content

Moto Zajednica

Akcija dobrovoljnog davanja krvi - Beograd 1. Maj 2008

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zdravo drugari!

 

Kao sto smo najavljivali, organizujemo BJB okupljanje u okviru akcije dobrovoljnog davanja krvi u Beogradu, koja je nadam se prva u redu tradicionalnih ovakvih akcija. Za 1. Maj smo se odlucili nakon razgovora sa ljudima iz Zavoda za transfuziju, koji su nam rekli da im je tada situacija najkriticnija jer zbog praznika niko tada ni ne pomislja da da krv. Rekli su nam da ce im svaka krvna jedinica tada biti vazna kao bar 10 jedinica tokom normalnih dana, tako da je jako bitno da se odazovemo u sto vecem broju.

 

Dakle, 1. Maja 2008. godine organizujemo dobrovoljno davanje krvi. Mesto dogadjanja je muzej 25. maj odmah do Kuce Cveca. Razmisljali smo o Kosutnjaku, ali ce tamo biti velika guzva zbog prvomajskog uranka, tako da smo se odlucili za muzej 25. maj.

 

Plan aktivnosti:

10h - 11h Okupljanje motorista ispred Muzeja

11h - 15h Davanje krvi (ako bude potrebe, ekipa Zavoda za transfuziju ce do 16h biti spremna za davanje krvi)

17h  Defile kroz Beograd

 

Svaki motorista koji bude dao krv ce dobiti lunch paket i majicu od Zavoda, a paralelno sa tim mi cemo za sve organizovati kazan sa pasuljem i jos ponesto :)

 

Zbog vaznosti ove akcije, molim sve da obavezno procitaju sledece napomene:

- Jako je bitno da napomenem svima da je NEOPHODNO da se svi koji planiraju da daju krv, uzdrze od alkohola barem 24h pre samog davanja krvi. To je jako bitno da ne zaboravimo.

 

- Molim sve da nakon sto razmisle, da se prijave ovde za akciju. Bitno je ljudima iz zavoda da imaju makar pribliznu sliku o broju davalaca, da bi se pojavili na lice mesta sa odgovarajucim brojem kreveta. NAGLASAVAM da je bitno da se prijavite nakon sto ste razmisliti, zato sto je bolje da se ne prijavite ako niste sigurni, nego da se prijavite i da nam broj ljudi bude nerealan.

 

- BJB forum okuplja ljude iz svih republika bivse Jugoslavije. SVI su pozvani na ovo druzenje i na samu akciju davanja krvi jer prema recima ljudi iz Zavoda, ljudi iz republika bivse Jugoslavije takodje mogu dati krv jer se ovde ne smatraju strancima (kao iz npr. Rumunije, Bugarske). Dobrodosli ste svi! Ako nekome bude trebao smestaj, mislim da nece biti problema da se to organizuje kod forumasa u Beogradu. Ja mogu primiti 3 osobe kod mene, naravno sa mestom za motore u mojoj garazi.

 

Prostor ispred muzeja ce biti potpuno u funkciji nase akcije, tako da slobodno mozete doneti neko cebe, satorsko krilo za sedenje i odmaranje. Parking za motore ce biti obelezen i cuvan. Ponecemo odredjeni broj BJB majica, nalepnica i nosaca za tablice, za sve one koji to budu zeleli da kupe.

 

Pozivam sve motoriste da se 1. Maja pridruze ovoj akciji zato sto je to nama malo, a onima kojima to treba - mnogo. Ova akcija je jos jedan nacin da svojim humanim gestom pokazemo svima da smo pozitivni, slozni i pre svega drustveno korisni jer cemo drustvu dati nesto najvrednije - krv. Zato treba da budemo slozni i da iskoristimo humani povod da se medjusobno vidimo, druzimo i u sto vecem broju damo krv.

 

Vidimo se!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Dolazim i ja, ali samo da gledam ( sa BusMan-om) pošto smo mi dali krv kad je bila ona akcija krajem januara, ali ne brinite tu smo za moralnu podršku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dolazim i ja, ali samo da gledam ( sa BusMan-om) pošto smo mi dali krv kad je bila ona akcija krajem januara, ali ne brinite tu smo za moralnu podršku!

 

Mozes komotno da das krv 1.maja, ako si poslednji put dao krajem januara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Dolazim i ja, ali samo da gledam ( sa BusMan-om) pošto smo mi dali krv kad je bila ona akcija krajem januara, ali ne brinite tu smo za moralnu podršku!

 

Mozes komotno da das krv 1.maja, ako si poslednji put dao krajem januara.

 

Pa zar nije minimum 4 meseca između davanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dolazim i ja, ali samo da gledam ( sa BusMan-om) pošto smo mi dali krv kad je bila ona akcija krajem januara, ali ne brinite tu smo za moralnu podršku!

 

I ja sam tada dao krv, pa cu dati sad opet :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Nisam znao, ja sam mislio da je na 4 meseca, e pa onda imaju i moju krv.

Jedno pitanje: jel će to Lalajko da sprema njegov čujeni pasulj za davaoce?

 

Pozdrav i vidimo se!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de
Molim sve da nakon sto razmisle, da se prijave ovde za akciju.

 

upisi kochaMatori (mladji jos nema 18 pa valjda ne moze...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Koliko vidim, za sada 10tak ljudi...

 

Drugari, hajde da se pokazemo u pravom smislu i da nas sto vise bude tog 1. Maja... Pogotovo sto radimo na tome da dovedemo i policiju da se i oni pridruze davanju krvi po prvi put sa motoristima zajedno :) Ne bi valjalo da se pred njima obrukamo, tj. da njih bude vise od nas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

pablo, ne brini. Bice mnogo vise ljudi nego sto je prijavljeno. Ima ih sigurno kao sto sam ja, koji su videli text, primili k znanju i docice, ali ih mrzi da upisu da ce doci. Onda ja videh da si u panici, pa pozivam sve koji ce da dodju, da ipak to i napisu, da Gazda moze mirno da spava  :)

 

Dakle, ja dolazim

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozdrav,

 

Skoro sam bio u zavodu za transfuziju i dao krv ...

Ali je najverovatnije da cu se provozati  sa snajkom do muzeja da uvelicam dogadjaj .

Pozdrav

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Za Pabla

Jel mislis na policiju uopste ili samo na one "vanzemaljskog porekla", nasu bracu po tockovima? Vidimo se tamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

MZ Svet je dosta dugo čekao ovakvu akciju koja je smišljena onako kako bi odgovarala što većem broju svih članova. U okviru MZ Svet-a ubrajamo i ostale 2T motore, sve su to naša braća pa nameravamo da gadno zapurnjamo na tom defileu.

 

Mnogo nas je ovde i rekto se viđamo, ovo nije neko dugačako putovanje pa da motori odlučuju hoćemo li se družiti ili ne, ovo je naše okupljanje koje najugroženijima treba da donese koristi a vožnju u defileu podržava bilo kakav ispravan motorcikl pa nema razloga da ne nabijemo najveći broj motorciklista na jednom mestu okupljenih oko humanitarne ideje.

 

Od prijatelja sa MZ-om očekujemo goste iz Hrvatske, Hercegovine i verovatno Makedonije, tako ova humanitarna akcija ima i međunarodni karakter pa je dobro da se nas domaćina skupi što više.

 

Plan je jasno izložen pa molim sve da se uredno prijave, ako se prijave da se date obaveze i pridržavaju i da privatnim kontaktima obaveste što širi krug ljubitelja motorcikala kako bi nas na kraju bilo što više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Ja se nadam da cu moci ali posto je Pablo spomenuo da se ne prijavljujemo ako nismo sigurni, eto samo da kazem ako mi neke vishe sile ne zaprete eto mene sa vama. Iz iskustva prethodnog (bjb deda mrazevi) odluchio sam da se ovako postavim jer vishe ni u shta (il se to pishe zajedno??) nisam siguran. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

sigurna prijavljivanja su neophodna iz organizacijskih razloga. Nije bas jednostavno sve to ugoditi ako se ne zna makar sa kojim brojem ljudi treba da se racuna. Dakle, znacajno pomaze to javljanje sigurnih koji dolaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja