Jump to content

Moto Zajednica

DVB-C tjuner - risiver za digitalnu kablovsku TV

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lepi moj TV od 50 cola odjednom izgubi prijem digitalne kablovske televizije, hvata samo analognu...a na tolikoj dijagonali slika je tužna u odnosu na pre :)

 

Izgleda da je negde "popio" visoki napon po kablovskoj i ne radi digitalni tjuner.

 

E sad, treba mi ako neko ima u "furdi" neki prijemnik za digitalnu TV, to je DVB-C standard, to su nekad provajderi delili da bi ljudi gledali digitalnu TV na svojim starim analognim televizorima pa da probam da li je to OK na mom TV...da ne bi bacao pare za kupovinu novog tjunera ili brrrrrr, televizora.

 

Ovako nešto mi treba:

 

https://www.avmarket.rs/amiko-impulse-t2-c-zemaljski-i-kablovski-risiver.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da nije taj, to je dekoder za D3 digitalnu TV SBB ali valjalo bi proveriti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Taj Sbb-ov D3 je iskljucivo za Sbb kablovsku mrezu . Oni imaju kodiran signal koji se tim D3 uredjajem 

salje dalje do tv-a . Ako koristis neki od drugih kablovskih operatera imas dosta risivera za kablovsku da nadjes 

po oglasima . Krecu se od 3000 din pa na gore .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Аракис извини што офујем,али једно питање,скоро сам купио ЛЦД од 43инча,користим СББ кабловску и преко антенског кабла сам прикључио кабловску на антенски улаз на ТВ-у,имам само аналогни сигнал и слика је очајна,да бих имао дигитални сигнал морам да набавим Д3 уређај?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Da , ukoliko ti tv nema dvb-c tjuner.

Proveri u manuelu. Ukoliko ima , moras u opciji za pretrazivanje kanala da namestis da ti pretrazi digitalne frekvencije. Mozes i da namestis da pretrazi automatski i jedne i druge ali onda ces da izgubis sacuvan redosled kanala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Аракис извини што офујем,али једно питање,скоро сам купио ЛЦД од 43инча,користим СББ кабловску и преко антенског кабла сам прикључио кабловску на антенски улаз на ТВ-у,имам само аналогни сигнал и слика је очајна,да бих имао дигитални сигнал морам да набавим Д3 уређај?

 

Nemoguće da nemaš digitalni tjuner,  tako da nisi dobro podesio TV za pretraživanje kanala.

 

Ukoliko ti je LG TV, prvo odeš u Meni pa Opcija (Options) i namestiš državu gde gledaš tv na Nemačku :)

Zatim se vratiš u Podešavanja , dole ti se pojavilo "Podešavanje kablovske DTV" i tu izabereš "Ostali operateri". Vratiš se na "Automatsko podešavanje" izabereš Kablovski ulaz, Brzo podešavanje, OK i TV bi trebao da pronađe sve digitalne kanale ;)

 

Shvatio si kakva je tužna analogna slika na velikom TV, zato i tražim DVB-C kutiče :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Кад бирам улазе на тв-у имам аналогни и дигитални улаз,кад изаберем аналогни добијам слику са кабловског кабла,кад пребацим на дигитални немам никакав сигнал (логично). Е сад морам да погледам мало боље подешавања,у питању је Фокс ТВ. Али све вуче ка томе да морам да купим неки дигитални тјунер.Хвала!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Proveri da li ti tv ima dvb-c tjuner. Ja hvatam tv preko antene, a posto moj Samsung nema u sebi dvb t2 tjuner, morao sam da kupim dodatni uredjaj, a posto imam i satelitsku antenu, uzeo ovo: https://www.avmarket.rs/amiko-mini-hd-combo-s2-t2-satelitski-risiver.html

 

Drug mi je u njega ubacio neke kodove i povezao na internet, pa mogu da gledam i zakljucane kanale, sto zemaljske, sto satelitske, kao da imam kablovsku,a ne placam nista :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja