Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga glavu cuva,bukvalno

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1779 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Juce na Bogdanovica brdu,pravim pauzu i pusim cigaru,prilazi covek i pita da pogleda motor.Naravno pocinje neobavezno caskanje i kad se covek okrenuo,na levoj strani fali parce glave velicine pesnice.Veliki polukruzni oziljak i glava kao ulubljena kanta.Cim je pomenuo kawasaki gpz,setio sam se price od pre dve godine gde je pao sa motora nekoliko stotina metara dalje od mesta gde stojimo.Sinoc na nekoj vecerinki kod drugara,pojavljuje se poznanik(ispostavlja se da je kum od nesrecnika kog sam upoznao tog dana)i prepricava kako je ovaj nastradao.Na motoru je prevozio akumulator od auta ko zna kako zavezan,kada je pao sa motora taj isti akumulator ga udario u glavi.Bio je sav izlomljen od pada ali samo glava krvava i tragove krvi nasli na akumulatoru,naravno nije imao kacigu.
Kada sedate na motor,dobro razmislite o ne nosenju kacige.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Meni je kaciga do sada više puta spasila život. Četiri puta sigurno (a moguće i više).

Prvi put 19. maja 1979. prilikom skoka padobranom došlo je do nepravilnog otvaranja glavnog padobrana, pa sam morao da ga"odbacim" i spašavam se rezervnim padobranom.

Međutim dolazi i do mepotpunog otvaranja rezervnog padobrana (kidanje konopaca i cepanja kupole), pa sam velikom brzinom opalio leđima (i potiljkom) posred betonske piste na niškom aerodromu.

Epilog: Slomljena podlaktica, napukla pet pršljena, potres mozga (sa amnezijom) i gomila unutrašnjih povreda.

Na glavi imao kvalitetnu kacigu (nakon udara bilo krvarenja iz nosa i iz usta) ali kaciga odradila svoje. Da je nisam imao raspukla bi mi se glava kao lubenica.

Drugi put kaciga me spasila 10. maja 1981. supruga i ja motorom naletimo na Sitroen ("Ajkula") koji je na par metara ispred nas u rikverc izašao sa parkinga i preprečio nam put. Udaram motorom u njegov levi zadnji bok i prelećem preko krova. Pri tome glavom (kacigom) udaram u deo krova gde se spaja sa zadnjim stubom i odvaljujem liveni aluminijumski migavac. Supruga i ja prošli gotovo bez povreda, kaciga ("jet") sva olupana.

Sledeće "testiranje" kacige mislim 1985 ili '86. god.

Na putu između Knjaževca i Zaječara kamipn koji se kreće ispred mene odbacuje ispod točka kamen (veličine pesnice) koji me pogađa u lrvu stranu kacige (Nolan). Kaciga ispucala, meni ništa.

Opet 10. maja (pre tri godine) u Beogradu prilikom sudara (opet sa Sitroenom), prilikom preletanja preko auta i kotrljanja po asfaltu kaciga zaradila nekoliko "ožiljaka" a moja glava ostala čitava.

Pre tri meseca (prilikom teškog pada) kaciga odradila vrhunski. Prilikom salta (zajedno sa motorom), prizemljenje se završilo na glavu i na levom ramenu. Gomila preloma (rebra, lopatična kost, grudna kost, prst na nozi, .....), kaciga zaorala u livadu i sakupila ispod vizira za punu saksiju zemlje, maltera, trave, rizle, ...). A glava opet čitava.

Moja preporuka: Bez kacige ni na pišanje!

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Uz dužno poštovanje prema tebi, ti si do sada bio baš dobar kaskader u životu, svaka čast!

 

Отправлено с моего D2303 через Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Niko normalan ni ne seda na motor bez kacige.

Onada je znači u Srbiji mnogo nenormalnih s obzirom šta svaki dan viđamo na ulicama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

meni se sjebe frizura na vetru pa zato nosim kacigu :)

salim se, ali bez kacige nigde...jedom seo bez kacige da probam moped od druga do coska..navatala me milicija...i neka je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600

 

Niko normalan ni ne seda na motor bez kacige.

Onada je znači u Srbiji mnogo nenormalnih s obzirom šta svaki dan viđamo na ulicama.
Previse
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni je kaciga do sada više puta spasila život. Četiri puta sigurno (a moguće i više).

Prvi put 19. maja 1979. prilikom skoka padobranom došlo je do nepravilnog otvaranja glavnog padobrana, pa sam morao da ga"odbacim" i spašavam se rezervnim padobranom.

Međutim dolazi i do mepotpunog otvaranja rezervnog padobrana (kidanje konopaca i cepanja kupole), pa sam velikom brzinom opalio leđima (i potiljkom) posred betonske piste na niškom aerodromu.

Epilog: Slomljena podlaktica, napukla pet pršljena, potres mozga (sa amnezijom) i gomila unutrašnjih povreda.

Na glavi imao kvalitetnu kacigu (nakon udara bilo krvarenja iz nosa i iz usta) ali kaciga odradila svoje. Da je nisam imao raspukla bi mi se glava kao lubenica.

Drugi put kaciga me spasila 10. maja 1981. supruga i ja motorom naletimo na Sitroen ("Ajkula") koji je na par metara ispred nas u rikverc izašao sa parkinga i preprečio nam put. Udaram motorom u njegov levi zadnji bok i prelećem preko krova. Pri tome glavom (kacigom) udaram u deo krova gde se spaja sa zadnjim stubom i odvaljujem liveni aluminijumski migavac. Supruga i ja prošli gotovo bez povreda, kaciga ("jet") sva olupana.

Sledeće "testiranje" kacige mislim 1985 ili '86. god.

Na putu između Knjaževca i Zaječara kamipn koji se kreće ispred mene odbacuje ispod točka kamen (veličine pesnice) koji me pogađa u lrvu stranu kacige (Nolan). Kaciga ispucala, meni ništa.

Opet 10. maja (pre tri godine) u Beogradu prilikom sudara (opet sa Sitroenom), prilikom preletanja preko auta i kotrljanja po asfaltu kaciga zaradila nekoliko "ožiljaka" a moja glava ostala čitava.

Pre tri meseca (prilikom teškog pada) kaciga odradila vrhunski. Prilikom salta (zajedno sa motorom), prizemljenje se završilo na glavu i na levom ramenu. Gomila preloma (rebra, lopatična kost, grudna kost, prst na nozi, .....), kaciga zaorala u livadu i sakupila ispod vizira za punu saksiju zemlje, maltera, trave, rizle, ...). A glava opet čitava.

Moja preporuka: Bez kacige ni na pišanje!

"Ovaj covek je neunistiv! " sto kazu u nama dragom filmu :) nisam znao da padobran zaista moze da se ne otvori, mislio sam da je to Holivudska prica.. A ti si jos i preziveo!! Svaka cast!! :care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Meni je kaciga do sada više puta spasila život. Četiri puta sigurno (a moguće i više).

Prvi put 19. maja 1979. prilikom skoka padobranom došlo je do nepravilnog otvaranja glavnog padobrana, pa sam morao da ga"odbacim" i spašavam se rezervnim padobranom.

Međutim dolazi i do mepotpunog otvaranja rezervnog padobrana (kidanje konopaca i cepanja kupole), pa sam velikom brzinom opalio leđima (i potiljkom) posred betonske piste na niškom aerodromu.

Epilog: Slomljena podlaktica, napukla pet pršljena, potres mozga (sa amnezijom) i gomila unutrašnjih povreda.

Na glavi imao kvalitetnu kacigu (nakon udara bilo krvarenja iz nosa i iz usta) ali kaciga odradila svoje. Da je nisam imao raspukla bi mi se glava kao lubenica.

Drugi put kaciga me spasila 10. maja 1981. supruga i ja motorom naletimo na Sitroen ("Ajkula") koji je na par metara ispred nas u rikverc izašao sa parkinga i preprečio nam put. Udaram motorom u njegov levi zadnji bok i prelećem preko krova. Pri tome glavom (kacigom) udaram u deo krova gde se spaja sa zadnjim stubom i odvaljujem liveni aluminijumski migavac. Supruga i ja prošli gotovo bez povreda, kaciga ("jet") sva olupana.

Sledeće "testiranje" kacige mislim 1985 ili '86. god.

Na putu između Knjaževca i Zaječara kamipn koji se kreće ispred mene odbacuje ispod točka kamen (veličine pesnice) koji me pogađa u lrvu stranu kacige (Nolan). Kaciga ispucala, meni ništa.

Opet 10. maja (pre tri godine) u Beogradu prilikom sudara (opet sa Sitroenom), prilikom preletanja preko auta i kotrljanja po asfaltu kaciga zaradila nekoliko "ožiljaka" a moja glava ostala čitava.

Pre tri meseca (prilikom teškog pada) kaciga odradila vrhunski. Prilikom salta (zajedno sa motorom), prizemljenje se završilo na glavu i na levom ramenu. Gomila preloma (rebra, lopatična kost, grudna kost, prst na nozi, .....), kaciga zaorala u livadu i sakupila ispod vizira za punu saksiju zemlje, maltera, trave, rizle, ...). A glava opet čitava.

Moja preporuka: Bez kacige ni na pišanje!

"Ovaj covek je neunistiv! " sto kazu u nama dragom filmu :) nisam znao da padobran zaista moze da se ne otvori, mislio sam da je to Holivudska prica.. A ti si jos i preziveo!! Svaka cast!! :care: :care: :care:

Skakati padobranom je u svakom slučaju neuporedivo bezbednije u odnosu na vožnju motora. Dešavalo se ranije da ponekad otkaže i tehnika (sada je to gotovo isključeno), ali su ljudi uglavnom stradali zbog sopstvenih grešaka.

Prema tome, nije tu ništa posebno opasno ili dramatično, ali ako se sami pričuvamo i Bog nas čuva.

U konkretnom slučaju kacigu možemo da smatramo kao "preduslov" za pomoć kod Gospoda.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Motor vozim bez trunke straha, od kad sam kao dete poceo sa Pony express-om. Ali sad sa 28god ne znam dali bih imao 00 da skocim iz aviona, makar imao i 3 kacige i 5 padobrana :D pritom ne spadam u ljude koji se boje visine, kao mali sam padao i sa drveca a jednom i sa prve ploce kuce u izgradnji, dete, bog me pogledao nije mi bilo nista (batine se podrazumevaju kasnije) al bez obzira, nisam siguran da bih skocio iz aviona :)

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pridruzujem se, takodje nema sedanja na motor gologlav, a od skora ni na bicikl. Kada sam bio mali, zavrsio sam u bolnici bez svesti i sa potpunom amnezijom, da ni mamu nisam poznavao. Ponovno upoznavanje sa ovim svetom nije moralo da se desi, moglo je biti i upoznavanje onog drugog... Kada sam kao mlad imao Poni Ekspres i nosio kacigu, cak nije ni bila obavezna po zakonu i mnogi su mi se tada podsmevali. Danas, 40 godina posle toga i dalje sedam na motor samo sa kacigom, a od skora i na bicikl... opet mi se neki smeju. Kao dete sam saznao da IMAM MOZAK i treba za zastititi. Dobrog drugara mi je pre dve nedelje hitna pomoc pokupila bez svesti sa ulice i napravili su mu u bolnici dva cibzara na glavi. On sveukupno posle toga izgleda kao da ga je izlecio Dr.Majk Tajson. A samo je puko sa bajsa (inace poznat stari motordzija).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

Niko normalan ni ne seda na motor bez kacige.

Onada je znači u Srbiji mnogo nenormalnih s obzirom šta svaki dan viđamo na ulicama.

 

Nisu samo u Srbiji i jesu nenormalni, ali to je odavno jasno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Ni u prodavnicu ne idem bez kacige...zadnji put sam pao i zviznuo kacigom o asvalt samo provozao kilometar da probam motor...i probao ga previse ;)

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

2x pao i oba puta kaciga odradila posao (jednom kod skretanja za Mislodjin, sa 70km/h tumbao sam se ko kugla za kuglanje, i drugi put na zrenjanincu, kreten sa kombijem iz desne trake da uradi polukruzni izmedju 2 betonska zide, isekao mi put, ja bio u levoj traci, kocenje, proklizavanje, i ocesao sam kacigom asfalt i felne od kombija). Da nije bilo kacige ne bi bilo ni glave. Bez kacige ni iz garaze motor ne isparkiravam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja