Jump to content

Moto Zajednica

Gel za sanaciju probusene gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Mislim da je ovo pravo mesto da podelim iskustvo koje je imala moja guma vs sraf...

 

Slucajno sam pr par meseci vrsljajuci po nekom sajtu za moto opremu naisao na ovaj GEL kome je namena da se na ventil ubaci u unutrasnjost gume, a sa namenom da prilikom busenje iste odnosno vadjenja ostrog predmeta iz gume zacepi rupu.

 

Taman sam bio u potrazi za setom za cepovanje (zlu ne trebalo) pa reko ajde da probam sa ovim.

Sve u svemu, nisam dugo cekao da proverim funkcionalnos ovog prozvoda. Grubo dva meseca od dolaska novog ljubimca(naravno odmah sam mu ubacio i taj gel u gumu) kako to obicno biva primetio sam u zadnjoj gumi glavu srafa. Naravno kljestima sam sa drugarom odmah izvadio sraf okrenuo tocak da gel nadje rupu i poceo pomalo da izlazi...i posle par sekundi je prestao, ni vazduh ni gel. Sraf je bio duzine cc 15mm cisto repera radi.

 

post-31323-1470299521366.jpg

 

Odmah sam dopumpao gumu i evo vec bezmalo dve nedelje vozim i pritisak u gumi ni da mrdne.

Naravno, moje iskustvo sa ovim proizvodom je kratko ali sam jako zadovoljan,cak i za prvu pomoc da posluzi.

Kako mi je receno, i kako sam procitao, guma ne treba posle ovoga da se cepuje ili slicno,to sto je gel zacepio kau da je sasvim dovoljno i bezbedno da guma nastavi da se vozi kao i pre busenja.

 

E sad, cena mu je otprilike 20e kao i setu, prednost jer stedi vreme prilikom sanacije(samo se izvadi sraf,ekser...)jer gel odmah pod pritiskom pocinje da izlazi na mestu gde je bio"strani predmet" i posle par sekundi zaptiva rupu ...ne gubi se pritisak u gumi ako se na vreme primeti, ako nista drugo onda se ponovo napumpa i to je to.

Da ne postavljam klipove ko hoce moze na netu da nadje kako sve to izgleda.

 

Ako bi kao manu mogao da navedem to je sto se posle svakog skidnja ili menjanja gume mora ubaciti nova kolicina GELA.

 

Nadam se da sam barem malo pomogao ovim iskustvom drugima koje je zanimalo kako funkcionise na delu ovakav prozvod.

Vidim da ima i raznih proizvodjaca koji imaju iste/slicne proizvode. Verujem da funkcionisu podjednako dobro, pa ako neko ima slicna iskustva eto teme za razmenjivanja iskustva i sa drugim ili slicnim proizvodima.

 

Ime proizvoda nisam namerno pisao da neko ne pomisli da je neka reklama ili ne dao bog nesto slicno.

Ako se Admin slozi naravno ostavicu i ime proizvoda.

 

Pozz

 

 

 

Послато са MX4 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Pri put sama na slovenackom sajtu, ali sam ga posle malo potrage nasao i na FB stranici u Srbiji. Kontaktirao coveka ispitao ga sve kako i sta, i covek mi doneo na noge.

TYRE ARMOUR se zove taj gel. Jedno pakovanje za jednu gumu. Ima ga i po nekim ozbiljnijim servisima. Jedno pakovanje je kostalo oko 1200 din.

 

@PaPaja

Upravu si, bedak je sto verovatno ne funkcionise kod tockova sa unutrasnjom gumom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 895 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

ttp://www.youtube.com/watch?v=odchD5wgcgA

 

Sumnjiv mi je ovaj proizvod, dole u komentarima se nekoliko njih zali da im je zacepio ventil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 895 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

sad gledam na sajtu za TYRE ARMOUR , kaze da ovaj namenjen biciklima radi i kod unutrsnjih guma

 

-Works in tubed and tubeless tyres

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kazu da ne, cak pozitivno utice na rasporedjivanje temperature gume i jos par stvari ne secam se tacno.

Ja ne primecujem nikakve "nus pojave".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

Zato sto ljudi ne izvade iglicu ventila pre nego sto sipaju gel.

Jel treba poseban alat za vadjenje iglice?

 

 

 

 

Hahahaha....treba ti nuklearni modulator da bi izvadio iglicu...bez toga nikako....

 

 

I ti smes da se javis i delis neko misljenje po forumu....ja sa 8 godina krpio sam gume na bicikli...a ti covek sa skoro 30 godina ne znas sta je iglica..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ovaj mali alat ti treba...Ima duplu svrhu...kapica za ventil a sa druge strane alat za vadjenje iglice. Igilica je nalazi u ventilu i odvrce se da bi se izvadila.

 

20160210_113305_richtone_hdr_56bb12ec903

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Za taj gel nisam siguran kako funkcionise,jednom sam imao priliku da radim sa nekim gelom donetim iz Amerike.Desilo se sledece,gel se ne steze u potpunosti pa ostaje jedna kolicina u polutecnom stanju sto prilicno remeti balans,e sad mozda je sipana velika kolicina ili je nesto drugo u pitanju ne znam.I jos jednom su mi doneli gume da montiram koje su sa unutrasnje strane bile premazane nekim gelom debljine oko 3mm,u razgovoru sa kolegom (bratom)sta ako dodje do veceg ostecenja pa guma mora da se krpi iznutra(vulkanizacija ili hladna fleka,ono sto ne moze da se okrpi za "zvakom"),gel je nemoguce obrusiti da se stavi fleka.Imajuci u vidu cene preparata za popravku guma ispada je nejjeftinije i najefikasnije otici kod vulkanizera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja