Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem BMW r1200 GS Adventure (ali necu jos u penziju)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Drzi se sadasnjosti, buducnost je neizvesna, nikad ne znas kad ce da pukne 

Ako si vec resio GS-a da uzmes, kazu da je Suzuki GS dobra sprava  :jee: 

A sad malo ozbiljno, danas su se pojavili neki GS-ovi na Polovnim  automobilima.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Aj da pokusam da ti dam savet mozda upali. Pozovi BMW dilere i kazi tamo nekom od osoblja sta te zanima jer uvek imaju neku musteriju koja bi da stari zameni za novi ali ih mrzi da trguju jer su to uglavnom ljudi koje to smara.

 

Znam nekoliko primera ovde u NS tako da ne pisem napamet. Ovaj prodavac ce videti sansu da zaradi na oba pa neka te zove. U svakom slucaju nista ne gubis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Buducnost i sadasnjost....

DSC_0971.jpgscreen shot

Sve je lepo na ovoj slici, al otkud upade OVO sivo sa ovolikim pokrivljenim cevkama i sanducima!? Mora da su za alat i rezervni kardan.  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Pero: ovo nisu uopste novi na oglasima, nego prodavci valjda vide da ne ide prodaja pa ih povuku iz oglasa neko vreme, pa oglase ponovo.

Ovaj obicni iz Cacka posle toliko vremena nije ni zapetu promenio u oglasu, kamoli cenu, a ovaj vodeni ADV mislim da je samo promenio prvu sliku. Ne znam kako on misli da da ga proda za 17k eu, kad je presao skoro 20000km? Sto rece Savan, dodas (manje od 2000eu) nesto para i vozis NOVO. Po mom misljenju, kad spusti cenu u okolinu 15000 eu - tad ce ga i prodati. Eventualno da ceka prolece kad cene novih odu opet na oko 21000, ali sad nema sanse.

@Best: znam neke individue kojima bi dobrodoslo da su imali te krive cevke po motoru... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Mile, nisam mislio na BMW, zna Best na sta mislim...  :lol3:

@Best: a jesi ti primetio da te je srce odvuklo da sednes upravo pored Bembare?  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Mile, nisam mislio na BMW, zna Best na sta mislim...  :lol3:

@Best: a jesi ti primetio da te je srce odvuklo da sednes upravo pored Bembare?  :P

Ma, prvo sam ja seo pa je bavarsko đubre došlo, da mi se šlihta!  :lol:  :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Evo slika, numerisao sam ih da mozete da date svoje misljenje:

 

1. trenutno vozim TDM-a `99-o

CAM00658.jpg20mb image hosting

 

2.

DSC_0202.jpgimage hosting over 10mb

 

3.

DSC_0290.jpgupload pic

 

4.

DSC_0356.jpgupload an image

 

5.

DSC_0299.jpggreenshot

 

6.

DSC_0301.jpgimgurl

 

7.

DSC_0375.jpgfree image hosting

 

8.

DSC_0937.jpgimages hosting

 

9.

DSC_0973.jpgimage upload

 

10.

DSC_0279.jpgimage upload free

 

11.

DSC_0785.jpgimage hosting 12mb

 

12.

DSC_0518.jpgimage upload no size limit

 

13.

DSC_0903.jpgimage upload

 

14.

DSC_0980a.jpgimage sharing

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Na GS-u izgledas kao zidar na skeli    :lol: ,kako se penjes na njega sa koferima? Bez kofera ga ne bih vozio posto je stvarno ruzan (licni ukus).

Po meni naj srazmernije ti stoji Pan-European tako da glas ide za slike 4 i 6  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da dodam,na ST-u bi mogao da uradis sediste prilagodjeno tvojim potrebama,malo vece i zeru vislje zbog savijanja kolena (a i mase  :) ) tako da ne narusi izvorni izgled motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Bdada: moja greska, okacio sam slike paneuropeana dva puta, pod br. 4 i 6. Ispravio sam 4.

               Jedan od razloga protiv 6 je taj da ne zelim da kupim motorcikl star 20-ak godina. Drugi je da mi se jednostavno ne svidja. Na GS i GS ADV se penjem normalno, sa zemlje, imao on bocne kofere ili ne.

@Bocca: 7. mi ne odgovara polozaj, a pogotovu tu nema mesta za moju suprugu. Pre bi ostao na TDM-u.

               9. je jedini pravi konkurent GS ADV-u. Ispunjava vise stvari koje mi se svidjaju: Yamaha je :takoje: , visok, prostran, verovatno i udoban (nisam ga vozio). Gledam ga kao na uvecanog TDM-a

@Sashac: slicno kao za PanEvropu: star motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Pokusavas da bas prevaris?na broj 9. ti je veci stomak nego na broj 10.Salim se.Na teneri za razliku od gs-a ima vise mesta izmedju tebe i zadnjeg kofera za gospodju,problem su bocni koji bi trebali ici jos pozadi zbog nogu suvozaca ako je moguce,na gs-u su vec pomereni pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ivice, dobro si primetio. Ove slike su nastale u toku prosle i ove godine, pa mi se tezina razlikuje. Sad sam opet skinuo nekih 10 kila u toku poslednja 2 meseca, ali sam (mislim) i dalje tezi nego prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto bi neko reko: Sve ti boje lepo stoje :D

 

Varadera bi preskocio, a ostalo..cak i vfr ti ne odskace, naprotiv. Po meni najlepsi motori tu su ona bela aprilia i broj 12 bmw zbog seme farbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da sam na tvom mestu ko sto i delimicno jesam, vise bih obratio paznju na sebe i kako da skinem jos neku deku kilograma. Mozda bi bas i zato uzeo motor koji je malo 'tesniji' da bi motivisao da poradis dalje na sebi.

 

Poz i srecno sa odabirom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Bela Aprilia (2015-o) je na prodaju, ali kad saznas da je njen vlasnik posle godinu dana kupio novog GS ADV-a onda se zapitas: a zasto ja da kupim medjustepenik? Isto je i sa Stromom - znam za nekoliko slucajeva gde je veliki Strom bio samo stepenica ka GS-u. Na zalost, Aprilija po nekom testu koji sam nasao u Moto Pulsu nije ono sto  mi treba. Steta, jer mislim da bi mogao da ga kupim bas jeftino, maltene upola cene od onoga sto je platio sadasnji vlasnik pre samo godinu dana. Da sam mladji, i da trazim ostriji motor, verovatno bi ga pazario pre jedno mesec-mesec ipo. Plavi GS je bio od mog poznanika, provozao sam ga, Nas clan Dankan ga je kupio par dana posle nove godine.

 

A da sam na tvom mestu ko sto i delimicno jesam, vise bih obratio paznju na sebe i kako da skinem jos neku deku kilograma. Mozda bi bas i zato uzeo motor koji je malo 'tesniji' da bi motivisao da poradis dalje na sebi.

 

Poz i srecno sa odabirom.

Duga je to prica. Da je lako, ne bi se ni udebljao ovoliko. Ipak, to nije tema ovde. Tesniji motor vec imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam, sigurno nije kupio GS zato sto je lepsi od aprilije. Cisto sumnjam da je neki polovan gs atraktivniji za voznju od aprilije skoro nove, ali nisam vozio nijedan pa ne mogu da presudim, ali osecaj me retko vara :) Mozda je ko i ti zeleo GS i zajebo se pa kupio drugi motor iz ko zna kojih razloga. Elem, kupi taj GS pa da nazdravimo, nemoj muciti vise sebe :D

 

Sto se tice kilaze..jbg..da je lako niko ne bi bio debeo. Znam sve o toj propasti, i od ponedeljka krecem ponovo u napad i jeba*o sam ga kad ga stignem :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ma jok, kupio je ganc nov ADV (vodeni). Video sam i njega. Kaze da Aprilija trazi saltanje, a GS se vozi mnogo opustenije. Upravo je to i moj stil voznje. Navodno ga je sa sve opremom platio prosle godine novog oko 17k, sad trazi 11 ali mislim da bi ga dao i ispod 10, samo ne znam koliko, ali mislim znacajno nize. Hoce da ga se otarasi jer je vec kupio novu igracku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Gs ti najbolje stoji, ali bih ja na tvom mestu pokusao da smrsam. Ovo kazem kao neko ko takodje ima problem sa kilazom, tako da nisam zlonameran... kontam duze se i kvalitetnije vozi i zivi kad se malo poradi na karoseriji ;). Ziv bio, srecno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Lucky bez obzira sto nisi ni komentar dao na moj predlog prosli put kao da ga nisi ni procitao opet cu ti ponoviti. Pozovi Radulovic u NS i trazi Budu i njemu reci sta te zanima. Veruj mi da se on vozi sa dosta ljudi iz NS koji voze GS-ove za koje ti garantujem da ih nikada neces videti u oglasima ako se neko odluci da proda. Mahom su to ljudi koji imaju izuzetno ozbiljne poslove i kada odluce da kupe motor nemaju problem sa novcem a isto tako nemaju vremena ni da prodaju stari. Vrlo je moguce da u ovom momentu nema motor za tebe ali odrzavaj kontakt i pojavice se sigurno.

Drugi predlog je da gledas i pratis ponudu firme Hit Moto Krško iz Slovenije hoce i tamo da se pojavi dobar primerak.

 

Inace kao sto Savan rece po svemu sudeci ti si odluku doneo i ne treba ti potvrda ljudi sa foruma da je odluka dobra. Ne postoji realan covek koji moze da kaze da je GS los motor, meni se ne dopada za sada takva klasa motora ali mi na pamet ne bi palo da kazem da ne valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja