Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti 125 ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Sada tek vidim ostale poruke nisu mi se bile ucitale.

 

Hvala skomy puno na detaljnom izlaganju, sada cu da pohledam tdr, da vidim sta ima kod nas i po kojoj cijeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Gavrela, hvala ti ko bratu.

Mnogo si ovdje informacija iznjeo i pojasnio neke.

 

Sta mislite o motoru bashan 200,2009 god, 4t?

Morao bi biti veci od ovih 125ca, a ipak mi mozda za pocetak uzeo 4t.

 

Nov je motor nebi ga bilo problem valjda kasnije prodati

 

Daj neku sliku ja prvi put cujem za taj motor? Trazio sam na googlu, ali mi izlazi samo neki quad.. TDR sam vozio i dosta puta bio u voznji sa prijateljem koji je imao TDR-a. Znam da odlicno ide, da je veoma udoban za voznju ali da pri vecim gasovima zna da dimi (normalna pojava zbog mesavine) i da poprilicno trosi za 125cc. Ali ne mozes i jare i pare.

Inace kod nas kao sto sam ti vec rekao za nekih 1000e mozes da nadjes odlican primerak TDR-a 98-99` godiste, verujem da je i kod vas slicna situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

i ja isto guglah i samo quad izlazi :D

sve sto je rekao clan SkoMy iznad za TDR-a stoji

od svih sto smo nabrojali  TDR ce da ti stoji najbolje, povlaci super i razvija oko 130km/h, mozes lagano da stavis ribu na njega i da se vozate, tacno je i da je udoban i bolji polozaj tela imas na njemu u odnosu na R varijante sto je i logicno jer je TDR druga klasa, trosi dosta i nema neki zvuk.

pogledaj po youtubu malo snimke, ima ih, da vidis kako se cuje i kako dimi :D

ako si bas resio 125 onda idi sa TDR-om, ali moj savet je da pre kupovine pogledas neki 250 4t motor i onda odlucis.

ja iskreno ne znam cene jer ne pratim to vise, mozda ja gresim pa za te pare ne mozes da nadjes 250 4t, ako je to tacno onda je TDR bestbuy za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Evo kod nas na olx samo 2 imaju, izgleda da su mu djelovi redji nego za neki lamburgini :D

 

http://www.olx.ba/artikal/17867692/bashan-200/

http://www.olx.ba/artikal/21364976/bashan-200/

 

 

Sta mislite o motoru od 600ccm ali sa 4T, nije toliko zlo posto je 4T ili pak jeste ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pazi za tu cenu (ako se dobro secam 1e=2km) ovo je "jeftin" motor za to godiste. Ali iskreno ja sam sada prvi put cuo za ovaj motor i tu ti je sada ona druga strana. To je verovatno kinez ili korejanac prema tome postoje komplikacije oko nabavke rezernih delova, ne znam koji je kvalitet delova, koliko su istrajni agregati itd. Postoji dosta tema na forumu vezano za kineske motore, pa mozes da se informises i procitas malo na tu temu od ljudi iz prve ruke koji ih voze ili su imali iskustva sa njima, da ti ne prosipam pamet ja sada a nemam nikakvih iskustva sa njima..

 

Evo ti link podforuma gde imas brdo tema i informacija o kinezima i njihovim motorima, tu ces da nadjes odgovore na sva tvoja pitanja: 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/62-kineska-imperija/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Drustvo, 1. Maja sam presao oko 160 km sa TDR-om, krivine i krivine, uzbrdo-nizbrdo, lep asfalt, krpljen asfalt, malo makadama.. Nisam se gram umorio, niti bilo sta, bilo je bas prijatno i nezaboravno, kao i uvek.. Ne dimi mnogo, cak sta vise, vrlo malo u odnosu na neke 2t masine koje sam video, mada sve zavisi od ulja.. Potrosnja na duzim relacijama mi izadje oko 5 din po kilometru, e sada koliko izadje po litru, stvarno neznam, jer sipam "za 'iljadu".. :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ma da izuzetno udoban i zanimljiv motor za voznju. Visok polozaj sedenja, dovoljno sirok guvernal, tako da izuzev zvuka nisam imao osecaj da se vozim na motoru od 125cc.

Inace sto se tice ulja, ja ne znam koje je moj prijatelj koristio ali kada bi napravio jacu mesavinu ja bih se osecao kao na nebu, jer sam se pozadi na svom motoru nalazio u oblaku dima :D

Ti si bogat covek, moja masina vise od 500dinara nije videla od kako sam je kupio. Sipam za 500dinara vozim 100km i onda bezanija na pumpu.. Nekad se zanesem predjem 120-130km pa guram motor do prve pumpe. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ehh, znam kako je voziti iza motora koji dimi.. 96f5bd6ddfe04009cd0d405015729fee.jpg

Mozda ti je ovaj put poznat, precica prema Subotincu.. :)

Zna me pumpadzija, pa sramota da sipam za 500, bruka u selo.. :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kako ne znam, prosao sam ovim putem motorom  :) 
P.S Ovo je slika kada motor radi na leru, daj neku gde je u punom gasu.. Hehehe :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Tada sam suvise udaljen, da bih mogao da ugrabim malo vazduha.. :):)

Salim se :)

Inace, taj motor je podesen da malo vise ubacuje ulje u smesu, pa zato malo vise i dimi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

za te pare juri dobar primerak CB500 ili KLE500, s obzirom na visinu.

Ustedi sebi pare i cimanje sa 125cc..

A ako si bas zapeo za 125cc ja svim početnicima savetujem quinqi ili pulsar 125sm, pouzdana masina, mala potrošnja, ima pokazivač stepena prenosa (veoma bitno), definicija jeftine voznje i održavanja. Imao, slatko se navozao.

2T sve preskoči, pogotovo te 15 godina matore R-ove, kvarljivo ko majonez, pipavo i troši ko pijani rus, tebi kao početniku to ne treba, treba da se vozaš i vozaš da nabijaš kilometara i iskustva. U svakom slučaju, ako oćeš malu potrošnju i manje snage 125cc 4T, ako oćeš već motor onda ono što sam napisao, 2T ne bih preporučio.

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

 

Sta mislite o motoru od 600ccm ali sa 4T, nije toliko zlo posto je 4T ili pak jeste ?

Ovaj bashan bih zaobisao, retkost=muka za bilo koji rezervni deo, sem da znas da negde imaju ovlasceni servis, a ni to vise nije garancija, pa cekas na neki bezvezni deo po mesec-dva u sred sezone. 

 

600ccm je uglavnom prejak za pocetnika, ne znam za one jednocilindarske enduro motorice tipa yamaha xt ili suzuki freewind. Ja vozim bandita 600ccm i samo 80 konja (u poredjenju sa r-ovima od 600), ali da je za pocetnika-nije, masivan je motor, a i prejak. Jesi li video kymco quannon 125, ovaj bashan potseca na njega, ali je kymco 50 puta bolja masina. Mada, mislim da bi ti bio neudoban. 4t 250ice su na nasem trzistu poprilicno retke, ima ih medju maksiskuterima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Hmm bashan je ruska marka kolko sam uspio viditi.

Kucajte bashan cbr ili bashan pilot.

 

 

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Mi u klin ti u ploču...

Zaobiđi ti taj bashan, ne do bog da ti nešto zatreba, kad budeš rekao u radnji čovek ne zna ni šta je to, 99% nikad čulo.

Šta ti nije jasno? 

Za sprint imaš uvoznika u NS, delova ima.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Sve jasno, samo je motor dosta jedtin, malo presao i relativno nov.

 

Jos cu malo da se informisanjeormisem, mada japanac ili italijan dominiraju.

 

Gledam sada motor samo za taj neki prelazni rok dok se ne uhodam i ne steknem neku rutinu.

Nasao sam motor koji mi odgovara po "visini" mogao bi se i uklopiti sa budzetom nekako, ali nebi nikako uzeo 600ccm kao prvi motor.

 

Radi se o hondi cbr f4i 4t 600cc

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ja bih ti u svakom slučaju preporučio 4T motor. Pošto imaš kategoriju, ne moraš da se ograničavaš na 125cc, jedino ograničenje ti je iskustvo kojeg imaš malo, pa bih ti ja preporučio kao što reče neko pre Qingqi od 200cc. On ima 15KS, 4T je, doduše kinez, ali veoma pouzdan motor. Ja sam ga vozio u autoškoli, a pre toga nisam seo ni na jedan motor, čak ni na skuter. Na prvom motoru ćeš se navići na manuelni menjač, kvačilo. Meni se u početku dešavalo da na semaforu mahinalno skinem ruku sa kvačila iako nemam nameru da krenem. Srećom, slab motor na kom sam bio se u tom slučaju gasio, ali da je bio neki od 600cc on bi verovatno krenuo tj poskočio jer ima mnogo veći obrtni momenat i moglo bi svašta da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

 

Da, 2T idu dobro, ali kada ih ostris u obrtaje. Tada i srcu goriva kao 600ccm 4T masine. A kada dodje da radis agregat daces pola para od vrednosti motora da isti uradis. Posto si pocetnik, pre bih gledao nesto od 250ccm tipa kawasaki ninja 250 iz 90ih...

Ne radi se agregat tako cesto, ako cuvas i pazis motor moze lagano 40k+ km da navuče bez otvaranja masine, samo redovno održavanje, kvalitetno ulje za mesavinu i opusteno. A sto se potrosnje tiče 5l/100km je maksimum na Tdr, bar kod mene, uz laganu voznju ne prelazi 4l/100km.

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

 

2T cvaje, tipa aprilia rs , cagiva mito i honda nsr itekako trose dosta vise od toga, do 8-9L. Na njih sam mislio i o njima je i govoreno na pocetku teme. I jos nisam cuo da je neki od navedenih uspeo da dodje do 40k km, cak ni blizu toga, ma koliko kvalitetne delove stavljali. Evo nedavno drugar radio neku menjazu, rs 125 za pegasa. I dolazi neki klinac sa rs125 2007. god. i govori kako je uradio celu masinu i navodi koje je sve delove stavljao, kvalitetne, skupe... Isti taj dan mu je zveknula masina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Apriliji rs se po manualu menja klip na 10000km

Samo pazis da uvek mesa ulje i ne kidas neprestano masinu u crveno i veruj mi da ce da navuče 40k km i vise

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Apriliji rs se po manualu menja klip na 10000km

Samo pazis da uvek mesa ulje i ne kidas neprestano masinu u crveno i veruj mi da ce da navuče 40k km i vise

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

 

Ajde mi nadji JEDNU RS da je izvukla 40k km bez otvaranja masine, ja cu da skinem kapu i kazem da je to najbolji motor u 125cc ikada napravljen. Kako mozes da ocekujes da motor koji sa 125cc razvija 140-150km/h izvuce 40k km, ponavljam bez otvaranja i radjenja agregata. Pored toga ne kapiram zbog cega bi neko kupio RS a da ga ne vozi do blokade i ne izvlaci iz njega maksimum.. Motor niti je udoban, ima ruku na srce smesan zvuk u poredjenju sa 4t 125cc, na izlged nije nista posebno (ako ne racunam nove modele iz 2007-2008godine pa na gore). Prema tome takvi motori se kupuju da bi se "osetila" brzina u klasi 125cc i stekla vestina za vece sportske motore. Inace prosetaj malo po polovniautomobili oglasima pa ces videti da svakoj drugoj apriliji u opisu stoji: "Motor u odlicnom stanju. Radjena generalna pre 500km" Sta mislis da su ljudi posteni i zele da srede motor za buduceg vlasnika? Ne, nego gazi, dusu mu vadi pa kad pukne masina, radi se generalna i onda kad` covek stavi na papir delove, potrosnju, odrzavanje, shvati da za malo vise para moze da vozi sportaka od 600cc.  :stabre:  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

U pravu si za sve. Zaboravio sam da napomenem da mislim na Tdr da moze da navuče 40k samo da se ne izvlači maksimum neprestano iz njega. A zvuk im je malo gori nego na motornim testerama

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Izgleda da ce izbor ipak biti Varadero 125 xl (nisam siguran da li postoji neka razlika izmedju obicnog varadera i varadera xl)

Medjutim, ono sto me dosta zbunjuje jeste visina sica, citam da je na varaderu visina sica 800 mm (LINK), a da je vsina sica za derbi 810mm (LINK)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pazi, nemoj da me drzis za rec ali 99% sam siguran da su Varadero i Varadero XL zapravo isti motocikl. Uporedjivao sam karakteristike sa dva sajta i potpuno se poklapaju. Pored toga nigde nisam nasao na sajtu da ga nazivaju Honda Varadero 125, vec Honda XL125V Varadero, s`toga mislim da mu je to zvanicni naziv a ovako su ga ljudi u narodu krstili. Sto u sustini i ima logike jer recimo popularna Honda Transalp ti se zaista zove Honda XL650V Transalp. Sto se tice sedista, to su ti podaci, ali pazi ne radi se tu samo o visini sedista, vec i o polozaju tela odnosno vozaca prilikom voznje. Varadero ti spada u grupu enduro motora dok Derbi vise vuce na sportske motore sto znaci da ces na Varaderu sedeti uspravno a pak na ovom drugom u blago pogrbljenom-nagnutom "sportskom" polozaju sto tebi zbog visine ne ide u prilog. Pored toga zbog V masine ja mislim da je Varadero bolji izbor jer su V masine poznate kao veoma izdrzljive i istrajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Izgleda da ce izbor ipak biti Varadero 125 xl (nisam siguran da li postoji neka razlika izmedju obicnog varadera i varadera xl)

Medjutim, ono sto me dosta zbunjuje jeste visina sica, citam da je na varaderu visina sica 800 mm (LINK), a da je vsina sica za derbi 810mm (LINK)

Prava stvar taj Varadero. Samo dobar primerak i uzivaces

Srecno!

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja