Jump to content

Moto Zajednica

CBR 900 rr Zveckanje u agregatu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Planiram da kupim ovaj model i poceo sad da ih obilazim i gledam,pogledao sam vec 2 primerka koji su prelepi na oko i nijednog nisam uzeo zbog identicnog zvuka iz masine koji prave.Pokusacu sad da opisem taj zvuk pa da mi neko ko vozi ovaj model kaze da li je to  mozda njihov normalan zvuk sa obzirom da nailazim na vec drugi koji se tako cuje. Naime, javlja se zvecanje ili sistanje,ne znam kako drugacije da ga opisem,ali samo kada motor udje u obrtaje,znaci kad se potegne,meni taj zvuk deluje jako neprirodno i neprijatno i mislim da bi mi to smetalo u nekoj duzoj voznji. Zvuk dolazi,bar se meni tako cini,iz gornjeg dela masine. Inace motor na leru apsolutno nema nikakve cudne zvukove i sasvim lepo i mirno radi,kao i do 4-5k obrtaja kada krece zvecanje...Lanac u masini bih iskljucio jer se kod jednog cuo i lanac i to je skroz drugaciji zvuk i nestaje kada se zavrne gas. Svaki savet je dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ma nije nista strasno samo malo kolenasto vratilo lupa na trecoj klipnjaci.....hehehe....

 

Salim se malo......nego veci agregat se vise cuje od manjeg i kad je savrseno ispravan,masivniji delovi,veci hod....posto si vozio 600 kubika pa sad poredis sa 900....

 

 

Inace otvori  cetvore oci....sad ti je idealna prilika da se zajebes,ako kupis neki krs sta si radio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Mislim da znam kako se cuje korpa, cula mi se vec ranije, ona prestane da se cuje kada se raskvaci, malo sam se raspitivao i neki malo iskusniji od mene kazu da vrlo lako moze da se desi i da se cuje radilica, tj. lezajevi, kada se optereti, krene da se zveci ili sisti... Zato me bas zanima da li je neko imao slicno iskustvo sa ovim modelom... Mohikanac, u pravu si, zato se i raspitujem, bas nista nisam radio ako srgam kes u nesto sto ce vecito da cuci kod majstora.

 

Послато са 6016X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Sisti ili zvizdi? Ako ima takav zvuk kao da se cuje zvizdanje onda je ok, (kao npr na ovom snimku https://youtu.be/DjnOV_6vWxU), to je prepoznatljiv njen zvuk...

Meni je zveknuo lezaj na radilici i to se culo kao neko klaparanje, lupetanje (ne znam kako tacno da opisem, npr lupkas brzo malim cekicem o neko gvozdje, jebem li ga ☺ )... Culo se u pocetku lagano zveketanje na 2500 obrtaja kad se ugreje motor, jedan "majstor" me ubedio da je spaner ja tako terao jos 100nak km dok nije pocelo u mozak da mi cuka!

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Nije nista slicno ovom na klipu, ovo se cuje u vožnji, kada je motor u brzini i kada udje u obrtaje, krene da se cuje na jedno 3-4-5k obrtaja i pojacava se sa dodavanjem gasa, zvuk deluje jako neprirodno i prosto smeta u vožnji. Imao sam dugo cbr 600 f2 i ama bas nikakav sličan i neprirodan zvuk nije proizvodio.

 

Послато са 6016X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

A rekao bih da jeste tako neki zvuk, kao da zveckaju klikeri jedan od drugi, ali jako brzo i sitno, kada udje u obrtaje u voznji. Inače na leru bas nista, radi isto kao ovaj sa klipa.

 

Послато са 6016X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Jedan laicki savet.

 

Ako cujes nesto neprirodno i nezvuci bas kako bi trebalo,velika je verovatnoca da nesto nevalja. Nemoj misliti da bilo koji cudan zvuk u masini tako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Od ta 2 sam vec odustao, ali me sve ovo zanima da znam sta da radim ako naletim na iste simptome ponovo, jer ako naletim i na treci koji se cuje tako, to je vec mnogo da bi bilo slucajno...

 

Послато са 6016X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Jedan laicki savet.

 

Ako cujes nesto neprirodno i nezvuci bas kako bi trebalo,velika je verovatnoca da nesto nevalja. Nemoj misliti da bilo koji cudan zvuk u masini tako treba.

 

Da ali nekad ako nesto tandrce u agregatu moze da kosta malo ili gotovo nista.....a dok opet nesto papreno.....recimo ako se cuje radilica to je za ovaj motor oko 300 evra opravka,ruke 100 i druga radilica sa lezajevima i klipnjacama 200.....dok ventili znaju strasno da tandrcu i ne kostaju nista da se nasteluju ako idu preko srafova ili nesto sitno ako preko plocica.....lanac bregaste isto,moze da canglja samo tako narocito na jednoklipcu......kosta 60 evra i lako se zameni....korpa kvacila takodje....

 

 

Tako da ipak treba imati nekog znanja pri kupovini motora,jer svi mi manje vise kupujemo leseve stare po 15-20 godina...e sad neko se sa takvim motorom sit navoza...dok neko sve sto zaradi sprca u njega i opet nema posten motor......treba biti pametan i otvoriti cetvore oci pri kupovini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Slažem se sa svime sto si napisao, a posto ja nisam nesto blizak sa mehanikom, necu uopste da razmisljam sta mu se cuje, naci cu primerak kom se ne cuje nista i ne misliti dal ce sutra da me ostavi negde na putu.

 

Послато са 6016X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Posto mi djavo ne da mira,uspeo sam da nadjem klip na netu gde se javlja isto "zvecanje" kao sto sam ja cuo

 

Cuje se na samom pocetku kada krene da ubrzava,ali se jos bolje cuje od 20 sekunde klipa,kada stigne do 3000 obrtaja,tu krece da " zveci" 

 

 

 

Pa ako neko od upucenijih moze da kaze,sta se tacno cuje,bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Sta si uradio sa RRom...ja se ne razumem u mehaniku,ali brat poseduje ovaj motor i vozim ga ponekad...za ovaj komad vazi da je perfekcija od masine,i ako dobro cujem ovaj snimak...to neko kao struganje,ili rezanje koje se javlja i kod ove honde postoji...promeni zvuk,al nisam nikad gledao na kojim obrtajima... licno mislim da je to karakteristika fireblade-a...predhodno je vozio F3 600cc i nije imalo slicnog zvuka...ali ova dva motora imaju potpuno drugaciji zvuk...to je moj onako laicki utisak...

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Upravo tako,posle puno pogledanih modela,a neki su zaista u stvarno dobro stanju,kao i ovaj koji sam kupio,uocio sam da se cuje kod bas svakog,i malo detaljnije sam se raspitao i informisao i saznao da je to karakteristican zvuk za njih,skroz normalna stvar,i to na engleskom zovu "piston slap" ne utice na performanse,vek trajanja ili bilo sta drugo,jednostavno mozes da ga ignorises ili da ga cujes pa da te nervira,ja sam odlucio da ga ignorisem i sasvim se lepo vozim

 

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Pitao sam par drugara koji su vozili taj motor...kazu da nisu nista primetili... ja sam ga registrovao prvi put kad sam seo na njega,i delovalo mi kao da se nesto popustilo i landara...paralo usi...ali kasnije sam ukapirao da ga taj zvuk karakteristicno cini bucnijim...sto u saobracaju nije uopste lose,naravno sem ako to neko ne voli...nadam se da si kupio dobru makinu i koliko znam one su magarad...mogu boga da predju bez ikakvih problema....

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Stvarno jeste,al moze se nadje uvek sminkerski primerak... neki sto je kupljen da se ima,pa lickan pa odrzavan,a malo vozen jer trosi gorivo

Znam za takve ...

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja