Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Guglam vec neko vreme i svuda je drugacije napisano. Interesuje me koji kit uzeti lanac i lancanici. KLE 1996 god.

 

Evo sta kaze Louis sajt.

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10048300&typ_id=KLE500A〈=en

 

Lanac 110 karika, prednji lancanik 17 zuba, zadnji 46

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Potpis za Svestenikov post.

 

KLE moze da ima 60ks i stariji modeli to treba da priuste,1 L gore dole,ali osmeh na licu neprocenjivo :D1jee1.gif

Upravo tako! :takoje:

 

@gliga

Pri 110 nije na 5000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Ajd sad, 500 obrtaja gore-dole :D...

 

Gligo, koje lančanike koristiš na KLE-u? i leba ti gde si nabavio enduro nogostupe? Gledam one u louisu za 15e i premisljam se dal ce da pasu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ajd sad, 500 obrtaja gore-dole :D...

 

Gligo, koje lančanike koristiš na KLE-u? i leba ti gde si nabavio enduro nogostupe? Gledam one u louisu za 15e i premisljam se dal ce da pasu...

 

Lepo rece Vukasin, 500 obrtaja gore dole- mislim da je jasno sta sam hteo da kazem. Poenta je da ne prilazim crvenom, ni blizu.

 

 

Lancanici su fabricki, nemam predstave koji je odnos.

 

Nogostupe sam kupio u Sprintu, od Pulsera. Potrebno je malo igranja brusilicom sa originalnim nosacima nogostupa, a i samim novim nogostupima, da bi to sve leglo kako treba. Jesenas su bili oko 2300 dinara par.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

otvaranje sezone je za pozere i Rovce, pravi enduraši iz republike Enduristan imaju samo jednu sezonu koja počne onda kada kupe motor :)

 

zezam se malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

otvaranje sezone je za pozere i Rovce, pravi enduraši iz republike Enduristan imaju samo jednu sezonu koja počne onda kada kupe motor :)

 

zezam se malo :)

Fruitcake ustvari predlaže dva okupljanja za sledeću godinu: jedno na početku i jedno na cilju Paris-Dakar trke. :zvizduk:

 

Pa zakleti endurasi aktivirajte se malo pa da organizujemo jedno kolektivno gubljenje po lepotama drage nam zemlje. Evo Gliga vec dve godine dokazuje da je KLE sposoban za to.

 

P.S. Nažalos verovatno neću biti u mogucnosti da dođem na "otvaranje" sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

zove se samo "Dakar", odavno nema prefiksa "Paris" :)

 

 

a nisam na to mislio, nego da se enduro vozi po svim vremenskim uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Citam ovo oko potrosnji i nesto razmisljam koliko mi je drago sto vozim novi model. Najveca potrosnja koju sam ikada imao je 5.6l/100 km, u dvoje autoputem 120-140 na sat. 5l/100 km mi je presao svega 5-6 puta i to iskljucivo na teskom off-u, kombinacija prva-druga brzina. Na otvorenom putu sa suvozacem ili bez, sa stvarima ili bez, se redovno vrti oko 4l, minimalno 3.8 l/100km.

 

Sve to se odnosi na redovno servisiran motor i voznju do 5000 obrtaja (100-110 na otvorenom putu). Potezanje sa semafora mi je nepoznata pojava, gradska voznja takodje- po gradu vozim samo koliko mi treba da iz njega izadjem a to je 2km u jednom pravcu.

 

Gorivo bas svaki put tocim do cepa dok sedim na motoru tako da tu nema nekih varijacija.

 

Malo kasnim al aj da kazem koju...Predprosle godine u decembru sam uzeo KLE-a i cele prosle godine, kao i Gliga, sipao samo do cepa svaki put i belezio kilometrazu i potrosnju... min 3.6l/100km kroz CRO (200km pravca 80kmh :) a max 4.95l/100km stim sto sam u vecini slucajeva penzioner :) a voznja kombinovana... Napravio sam i tabelu u exelu pa mogu poslati ako nekoga interesuje...

Ove godine se necu cimati jer sam izmerio sta me je interesovalo...4.33l/100km prosek na celu sezonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Evo ja danas isao da sipam ponovo. Presao sam tacno 215 km od cepa do rezerve. 80% gradska voznja vecinu u dvoje. Malo sam ga mazio po gasu a i dodavao . Kombinovano. U ponedeljak idem na stelovanje ventila i ciscenje i vakumiranje karburatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Presao sam tacno 215 km od cepa do rezerve. 80% gradska voznja vecinu u dvoje..

 

Identichna situacija, samo sam zadnji put uspeo da nabijem 220 km i upalio sam rezervu na 500m od pumpe, i tachno do chepa je stalo 12 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Dosta toga ima i do kvaliteta samog benzina. Recimo, kad sipam u Hrvatskoj, na INA pumpama, motor osjetno ljepse radi i dobijem oko 10% manju potrosnju. Ovo vazi za bosansko gorivo, za Srbiju ne znam kako je...

 

I meni se rezerva pali oko 210-220 kilometara, zavisno od uslova voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Koliko ste platili svecice za KLE?

 

Sad mi je covek u prodavnici rekao da je jedna oko 370 dinara, NGK, sto mi je malo jeftino, a on je i sam priznao da se ne doznaje u motore toliko. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100
:zdravo: Pozdrav! Molim Vas recite mi par stvari što se tiče redovnog servisa na KLE-u. Nedavno sam kupio kle-a 2001.god. a pošto mi je motor skroz nepoznat što se tiče onog osnovnog održavanja zamolio bih nekoga koga nemrzi da mi to malo objasni tj. jednostavno da mi da predlog koje ulje da koristim (lično iskustvo) koje je najbolje- ekonomičnije za kle -a koji filter za vazduh i filter za ulje kao i svećice, dali postoji neki broj pod kojim bih trebao da tražim te stvari.Morao bih da zamenim i pločice na oba diska koje da potražim.Zanima me u kojoj prodavnici bih to mogao da nađem. Sve sam ja to na nekoj stranici pročitao ali da budem iskren sad mi je teško da to pronađem jer po ceo dan radim a kad dođem kući mrtav sam umoran i jedva čekam da legnem, a sezona uveliko počela.Hvala Vam biće mi velika pomoć. :takoje:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja vec drugu zamenu koristim ELF Moto 4hp eco ulje, gradacija 10w-40. Nemam zamerki, masina se takodje ne buni :) Duplo je jeftinije od bilo kog drugog ulja koje sam nalazio kod nas, cena mu je 430 dinara direktno od veleprodaje (moze se poruciti od njih, nikakav problem). Pre njega koristio Bardahl XTC koji mi se nije svidjao, narocito ne za cenu od preko hiljadu novaca... Link za ELF:

 

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-eco-10w40.html

 

 

Filter ulja kako kad imaju u prodavnici. Dva puta sam stavljao AMC, zadnji put Champion (F304). U principu odes u prodavnicu koja se bavi tim stvarima i oni nadju po katalogu, tvoje je samo da znas koji ti je model motora :)

 

Filter vazduha nisam menjao, originalni sundjerasti se pere i ponovo koristi. Ako je tvoj za menajnje pogledaj po prodavnicama kod nas ili u Lousiu. Link:

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10052000&typ_id=LE500A〈=en

 

 

Plocice za kocnice sam uzimao u Motoland prodavnici kod nas, imaju radnju BG i u Novom Sadu. Opet, kod njih trazis po modelu motora i nemas brige. Motoland je imao Nissin plocice koje bi trebale biti kvalitetne.

 

Standardne svecice su NGK DR9EA (prema upustvu za model iz 2006. ne znam da li je tu nesto menjano tokom godina). Trebalo bi da ih ima u prodavnicama auto delova.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Odlično hvala Gligo to mi je trebalo ! Sad ću sve da prepišem na papir pa da potražim u toku sledeće nedelje. Ja sam ranije koristio motul ulje ali na kiveju u koji ide 750ml.tako da nisam mario za cenu ali sad je već ozbiljna količina.:zvizduk: Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Dosta toga ima i do kvaliteta samog benzina. Recimo, kad sipam u Hrvatskoj, na INA pumpama, motor osjetno ljepse radi i dobijem oko 10% manju potrosnju. Ovo vazi za bosansko gorivo, za Srbiju ne znam kako je...

 

I meni se rezerva pali oko 210-220 kilometara, zavisno od uslova voznje.

Ovo si skroz u pravu, ja sam preshao na evro premijum od ove godine i tu se chak oseti primetna razlika izmedju obichnog i evro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Na otvaranju sezone cela 3 KLEa.Moj i jos dva :neznam:

 

Mi krenuli, ali ::zvizduk:

 

Supruga i ja jutros krenuli na vreme, ali smo stigli na Ušče kad su se maltene svi već razišli. Pukla nam zadnja guma na autoputu i to na jedno 150km/h pri preticanju, srećom se mašina lepo smirila, lagano kočenje prednjom i desno u zaustavnu traku. Kada smo se zaustavili guma je u potpunosti bila prazna, ali se nije mrdnula sa felne (Michelin Anakee 2). Malo razmišljanja šta da se radi, malo uzaludnog stopiranja i onda smo ugledali OMV u daljini. Upalim mašinu ubacim u prvu, pa lagano trčkaram pored njega. Zamolim čoveka sa pumpe da mi da onu njihovu mobilnu "duvalicu" (ostavim mu jednu 5000-ku kao garanciju) i kupim odmah ona dva spreja za krpljenje. Gumu sam detaljno pregledao, pa pošto nisam našao nikakvo oštećenje pokušam da je naduvam, ali je toliko ispuštala da ni 10s nije mogla držati pritisak. Vratim "duvalicu" , saspem onaj sprej u gumu, nagnem motor na nogaru, upalim ubacim u šestu, al' ne puštam kvačilo jer bi se ugasio, dodam gas i točak počne da se vrti. Ideja mi je bila da tako rasporedim onaj lepak iz spreja po gumi. Malo šišti, ali može lagano da se krene. Stignemo do prvog isključenja (Šimanovci), na naplatnoj saspem i drugi sprej, jer je već 'legla' i krenem da tražim vulkanizera. E 'sad, da li je to plod našeg pozitivnog razmišljanja ;) ili čista sreća, naletimo na vulkanizera bajkera. Čovek teška pozitiva, odmah se prihvata posla i iz drugog puta krpljenje uspeva. Dijagnoza: izgleda da je predhodni vlasnik stavio nove spoljašnje gume, a unutrašnje ostavio stare (???) ili je stavio neke baš lošeg kvaliteta, uglavnom gumu ništa nije probušilo, već se na jednom mestu istanjila i procepila par mm.

Odužih ja, ali rek'o da prenesem iskustvo, možda nekome bude od pomoći i za zaključak ovog mog sastava da kažem da sve ovo nije skinulo osmeh sa naših lica koji smo nabacili jutros i sve ovo nije omelo šoping u TC Ušće koji je supruga isplanirala.

 

Veeeliki pozdrav za vulkanizersku radnju Lule i sin.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Tako je, hvala vam, bila to lepa vožnjica od 300km, testirano Bobanovo sedište, novi retrovizori, jakna i potrošnja. Sve je prošlo test, a sedište je posebna priča, čim stignem slikaću i postaviti ovde slike. Da zaboravih da kažem, pre vožnje sam zamenio kočiono ulje, iz sistema je izašlo svašta i subjektivni utisak je da sada koči dosta bolje, a i na limenci ulja pročitasmo korisnu informaciju: "tačka ključanja ulja koje je pokupilo vlagu je za 100 °C niža :staa2:, a drugar mi prijavio propadanje zadnje kočnice na svom KLE-u pri dugotrajnom kočenju na opterećenom motoru, tako da je kod njega verovatno proključalo, jer se posle par minuta kočnica normalizovala, a majstor nakon rasklapanja cilindra nije našao ništa sumljivo (motor je 2003.) . Na ulju je takođe pisalo: "Menjati jednom godišnje".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja