Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Vizir je k'o pravi 0takoje.gif Deluje visi nego bilo koji drugi koji sam video.

 

 

Sta ti je ono na bocnoj plastici napred, ispod KLE nalepnice?

 

Ako mislis na ono crveno,onda je to truba od vazdusne sirene,a ako mislis na ono drugo (okruglo),to je neki sraf koji sam stavio kako bih zamenio plastiku kojom se kaci oklop za motor a koja mi je pukla...al' sam ga objasnio....ali ukapiraces :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

@Marphi

 

Druže svaka čast za izradu vizira!:takoje: Ali, mala napomena: kažeš da ćeš da ispoliraš sitne ogrebotine - razmisli da li se isplati (ne finansijski, nego mnogo truda za ne siguran učinak :stabre:). Nedavno sam bio u firmi koja prodaje plexi i cene i nisu baš nešto velike a imaju veliki izbor i seku na meru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

@Marphi

 

Druže svaka čast za izradu vizira!:takoje: Ali, mala napomena: kažeš da ćeš da ispoliraš sitne ogrebotine - razmisli da li se isplati (ne finansijski, nego mnogo truda za ne siguran učinak :stabre:). Nedavno sam bio u firmi koja prodaje plexi i cene i nisu baš nešto velike a imaju veliki izbor i seku na meru.

 

 

Hvala,hvala ;)0takoje.gif

Probacu na delu plexija koji mi je ostao,ako mi se svidi,radicu i na mom a ako ne,ostace sa tim ogrebotinama...bitna mi je funkcionalnost (najvise da mi se ne lepe musice po viziru kacige,ostalo mi nije toliko bitno tj ne nervira me toliko koliko musice :) )

Sto se tice cene plexija,zvao sam Galeniku klirit i za 3mm su mi trazili 3500din za 1m2.sto mi je malo mnogo s obzirom da sam hteo da eksperimentisem i s obzirom da sam ja za ovaj plexi dao 500din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Drugari,pored stelovanja ventila,karburatora,stavljanja novih guma,farbanja kofera (koji sam vec zakacio pri uteravanjumotora u garazu :/ ),izradi i montazi "rostilja" na koferu,zavrsavanja nekih sitnica,odradio sam i sediste kod bobana,i sam napravio novi vizir ;) sta kazete,kako je uspeo? ja sam zadovoljan...evo slika..

 

 

Vizir je ispao extra :). Samo ga malo pripazi, pleksi je lako slomiti :'( .

 

I ja sam malo sarafao preko vikenda, doveo motor u vozno stanje. Pala je prva probna voznja, zadovoljan sam napretkom :). Jos par sitnica da stigne sa obrade i motor spreman za sezonu maltretiranja :moto3:

 

5037890E-17AC-4441-84CB-F24CBD0C0E41_thumb.jpg

 

9F72234C-F69C-024E-97C7-FB026142A84A_thumb.jpg

 

FBAA542F-F485-7948-A565-2F725CDB7CBB_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Čemu služi ona crna cev sa leve strane?

 

Plasticna PVC cijev, u kojoj drzim dio alata. Ostatak ide u torbi koja ce se kaciti na rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Marphi, svaka čast na majstorijama, u zdravlju da te služi! Koliko košta prerada sedišta?

 

Sveštenik, kako se sada ponaša KLE sa novim vilama? Da li se sav trud isplatio?

Takođe, u zdravlju da ga voziš! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Marphi, svaka čast na majstorijama, u zdravlju da te služi! Koliko košta prerada sedišta?

 

Sveštenik, kako se sada ponaša KLE sa novim vilama? Da li se sav trud isplatio?

Takođe, u zdravlju da ga voziš! :takoje:

 

Na prvom testu, koji je bio vise ustanovljavanje da li je sve dobro pricvrsceno :) i da li sve radi kako treba, jako zanimljivo. Moram da se poigram sa podesavanjima na prednjem ogibljenju, posto je jos uvijek sve na pocetnim vrijednostima.

 

Puno utisaka, ali posto nisam presao vise od par stotina metara, cekam pravu voznju pa da saberem sve utiske.

 

Dosta tvrdji od normalnog KLE-a, poniranje na kocenju je nestalo, a opet upija neravnine. Ciklistika je malo drugacija u odnosu na normalni KLE, trazi prilagodjavanje. Prva stvar koja mi je ostala u sjecanju je sto je postao izuzetno upravljiv na nepostojecim brzinama, tj. na 1km/h opusteno okrecem motor u krug bez skidanja nogu sa fuzastera, sto prije nisam mogao. Kad malo sunce grane, ice detaljnije testiranje, pa cu prenijeti utiske.

 

Kocnica se pogorsala, ali mislim da je to zbog neodgovarajuceg uparivanja KTM kocionih klijesta i Kawinog master cilindra. Osjecaj kocenja je "drven", pretpostavljam da je uzrok toga prevelika povrsina klipa u master cilindru.

 

Cekam da mi dodje odgovarajuci KTM master, koji ima 11mm presjek cela klipa u odnosu na 14mm kod Kawe. U nekoj opciji mi je i stavljanje cetvoroklipnih klijesta, ali cu prvo probati ovo sa zamjenom master cilindra.

 

Takodje, sad mi se kao problem postavlja premekan zadnji amortizer, koji je jos uvijek origigi KLE, ali je od starosti omeksao. Istrazujem mogucnosti ugradnje nekog kvalitetnijeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Plasticna PVC cijev, u kojoj drzim dio alata. Ostatak ide u torbi koja ce se kaciti na rezervoar.

 

Da li je ovo gotovo, kupovno resenje ili si pravio? Ako si pravio kako si resio krajeve, tj navoj na poklopcu? Ako je kupovno, odakle? :)

 

Lepo sredjeno motorce, namenski. To volim da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Plasticna PVC cijev, u kojoj drzim dio alata. Ostatak ide u torbi koja ce se kaciti na rezervoar.

 

Da li je ovo gotovo, kupovno resenje ili si pravio? Ako si pravio kako si resio krajeve, tj navoj na poklopcu? Ako je kupovno, odakle? :)

 

Lepo sredjeno motorce, namenski. To volim da vidim.

 

Obicna siva PVC odvodna cijev, fi 75mm. Kupio sam tri dijela: cijev duzine 1 metar, cep sa gumom koji ide u jedan kraj i ono sto prodavci zovu inspekcijski otvor, sto je u stvari Y racva, pri cemu je jedan kraj sa cepom sa navojem. Odsjeka sam cijev na mjeru, da mi knap mogu stati polugice za demontazu, pa sam odsjekao sa Y nastavka krak sa navojem i topljenom plastikom zavario na postojecu cijev. Na kraju lakirao crnim sprejem, ali vec je pocelo da se ljusti, pa cu to morati ponovo uraditi. Ukupan trosak oko 2 eura.

 

Malo konfuzno za objasniti, ali kad vidis sva tri dijela uzivo, samo ce ti se kazati :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Au Vukasine, Legendo neopevana. O.o

 

Dobro da si na vreme spazio da ti je uletelo malo blata pod tocak! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Posle stelovanja ventila,zamene dihtunga poklopca ventila,skidanja karburatora,promene ulja i filtera,krenem na voznju kuci,i dok se vozim stalno mi se pali i gasi lampica za neutral,u svakoj brzini.

Da li neko zna gde bi mogao biti kratak spoj ili neki prekid,da ne skidam ponovo rezervoar

i sve ostalo,ako ne moram???

Vukasine,prijatelju,ovo nikad nisam video do sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Posle stelovanja ventila,zamene dihtunga poklopca ventila,skidanja karburatora,promene ulja i filtera,krenem na voznju kuci,i dok se vozim stalno mi se pali i gasi lampica za neutral,u svakoj brzini.

Da li neko zna gde bi mogao biti kratak spoj ili neki prekid,da ne skidam ponovo rezervoar

i sve ostalo,ako ne moram???

Vukasine,prijatelju,ovo nikad nisam video do sad...

 

koliko si platio dihtung poklopca ventila? i gde si ga kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Nov dihtung kosta 50-ak evra preko neke firme iz Novog sada,ne mogu sad da se setim tacno koja firma,bilo mi skupo,

pa sam nasao preko oglasa,mozda jos imam taj broj mobilnog,covek mi poslao polovni

za 15 evra,juce ga stavio,pa sad opet cekam lepo vreme da vidim oce li da popusti negde.

A malopre sam pogledao,na wemoto.com kosta 30 funti,a set dihtunga i gumica za KLE-a na istom sajtu kosta 66 funti,eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Ovo ni ja nisam video do sada, a nadam se da necu nikada ponovo.

Pola sata sam cupao rukama blato da odglavim tocak :), ujutro ponovo

u njivu, nadam se da ce kisa iskulirati veceras da ne bude repriza od

jutros.

 

@ sremac jel ti je pukao dihtung pri menjanju pa si morao da ga menjas?

treba ovih dana da stelujem ventile pa se nadam da ce malo silikona za

dihtunge da mi odradi posao. Barem tako kazu ovi u kawinom service manual-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Svestenik:

 

Evo rezervnih sijalica za one projektore sa dx.com. Ja sam ih porucio pa cekam da stignu, prenecu utiske. Tebi je tobro jer u Bosni ima PaPall, ja sam morao preko posrednika porucivati pa je cena 17 eura po sijalici...

 

http://www.ebay.com/itm/1pc-2-5-lens-HID-Replacement-Bulb-for-Bi-xenon-Projector-Lens-4300K-6000K-8000K-/160838933367?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2572bf5b77&vxp=mtr

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Juce sam konacno uhvatio malo lepog vremena i zavrsio montazu projektora na motor. Sve radi kako sam zamislio. Ostaje mi da zatvorim far i isprobam u nocnoj voznji. Angel eyes se preko dana prakticno ni ne vide sto me je malo razocaralo, planirao sam njih da koristim kao dnevna svetla ali od toga nema nista. Nije iskljuceno da cu ih skroz izbaciti iz upotrebe, da smanjim kolicinu kablova.

 

ZKRe4ef.jpg

 

Ovde svetlo deluje plavkasto/zelenkasto, nije tako u stvarnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja