Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kopiraću moj txt sa FB-a da ne bih kuckao ponovo:

 

Pokušavam da rekonstruišem pad sa motorom u Džorža Vašingtona kod OŠ Vuk Karadžić od pre nepunih 30ak minuta i nešto mi ne uspeva... Sećam se nekih parčića... Generalno, smatram sebe prilično svesnim vozačem, ali mi stvarno nije jasno šta se desilo... Ono što je pozitivno je da je par ljudi pritrčalo da pomogne.

@ Popsy: Nije mi potpuno jasno šta se desilo, znam da sam zaorao ivičnjak tramvajske baštice i roknuo. Znam da sam morao neki manji crni auto da obiđem, ali predpostavljam da nisam hteo namerno da obiđem da desne kada u toj ulici mogu sa leve strane da obilazim opušteno. Verovatno, kažem verovatno pošto se ne sećam baš najbolje, da me vozač/ica u kolima nije ni video/la.

Možda sam bio "isečen", ne sećam se. Epilog: iscepana omiljena jakna, pantalone, malo čizme, oguljena kaciga, povreda levog palca i neki smešno-čudni podliv na vrhu desnog palca (!)

Eh, da. Motor: napukla plastika kod desnog migavca i poluga za za zadnju kočnicu je iskrivljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Epilog: iscepana omiljena jakna, pantalone, malo čizme, oguljena kaciga, povreda levog palca i neki smešno-čudni podliv na vrhu desnog palca (!)

Eh, da. Motor: napukla plastika kod desnog migavca i poluga za za zadnju kočnicu je iskrivljena.

Sve u svemu sra*e. Kada sam jutros video da je palo ispod 0 nisam dosao na 2. tocka na posao, prvi put od 1. marta (osim kada sam imao druge obaveze pa se nije uklapalo). Verovatno si i ti naleteo na led kod ivicnjaka, dovoljno je da ga bude u tragovima.

Motor ces bar lako da sredis, plastike se krpe, a poluga je od celika i moze da se ispravi (bez grejanja i cukanja, stega i jaka kljesta), imao sam slicnu stetu pri jednom bezazlenom padu sa KLE-a.

Pozz i da sto pre prodje palac. Oprema je stradala, ali je bar odradila posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh, dobro si prošao :). Hladne gume i asfalt, klizave šine, niko nas ne očekuje na ulici - recept za veoma povećanu pažnju u vožnji ako se baš mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Potpuno ste u pravu. U celoj ovoj situaciji najvise je jakna stradala. Kle nista, ploca od kofera mora da se sredi, ja cuknuo palac, a jakna sva odrana. Nje mi je najvise i yao posto mi je omiljena, al jbg... Bolje i ona nego da sam ostao bez koze na ramenu i ruci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Ćuti, dobro si prošao! Bolje da žališ (samo) za jaknom nego da neko žali tebe, daleko bilo (pu, pu).

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Definitivno je prošla sezona za motor, osim za one koji baš moraju i kome je to jedino prevozno sredstvo, ali mislim da u većem gradu postoje uvek neki alternativni i sigurniji prevozi.

Ja zato imam skuter, i za te sitne vožnje po gradu koristim samo njega. Na KLE sedam samo ako se vozim preko 20-30 Km. Em je komplikovano stalno skidati opremu, em si ipak koliko toliko ranjiv po gradskoj gužvi od drugih učesnika, tako da si non-stop pod povećanim rizikom. Ne kažem da na skuteru isto to nisi, ali mislim da ima razlike.

 

Dobro, nema svako skuter, ali ne možemo svi sve ni da imamo, pa ako nemaš, a rizično je zbog vremenskih uslova ili špica da sedneš na KLE-a, gradski prevoz je uvek tu, za hiću ponekad može i TAXI.

 

Žalosno mi je što KLE registrujem na godinu dana a vozim ga 6-7 meseci,ali to je motor i znao sam to kada sam ga kupovao. Za te pare što sam dao za njega mogao sam da kupim neki manji autić i da se vozim, ali ja sam hteo baš motor pored svega i zato sad stoji u garaži do proleća a ja idem ili peške ili skuterom.

 

Hoću da kažem, manite se vožnje sad kada je već došla zima, naročito u većim gradovima. Ovakve situacije sa padanjem su sada mnogo izvesnije zbog podloge, drugo, vozači automobila manje obraćaju pažnju na motore jer ih sada ima mnogo manje, neki voze i sa delimično zamagljenim staklima, a i oni teže koče ako pogreše, izlete ili se zanesu na putu.

Sve ovo vodi tome da nam zadovoljstvo u vožnji motora preti da postane stres ili nemili događaj.

Ovog puta je stradala samo jakna i palac, mada ipak je i to neka šteta i šteta je uvek bilo šta da se desi, ali nemojmo sami izazivati sudbinu višestruko umnožavajući šanse za nekom štetom ili povredom vožnjom po nenormalnim uslovima na putu.

 

Pozdrav

(nisam radnik GSP-a, a ni taxista)

 

@fruitcake

Želim ti brz oporavak palca i nabavku nove jakne koju ćeš još više voleti od ove.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

I ja takodjer zelim brz oporavak i nemoj nista da zalis zbog opreme jer kupices drugu mozda i bolju od ove jer sve moze da se kupi al glava nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Ebiga,lepo vreme bilo je u oktobru i novembru.Sada je bolje da se masine olade,mlogo je ludih za volanima.

 

@ZlajoX:Steta,bas bi vredelo da moze :BJB-KLE:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Hvala svima na podrsci. Sreca pa ja nikada ne vozim rizicno niti brzo, kao ni tada, tako da smo i motor i ja ostali citavi i u komadu. Na Kle-u se cak ni bocna plastika nije ogrebala, jedino se poluga nozne kocnice iskrivila i retrovizor sam video posle da se savio unazad.

Mada, i pri malim brzinama se mogu desiti jako ozbiljne povrede tako da uvek treba voditi racuna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ja sam vozio, dokle je bilo suvo, i umereno hladno, u smislu da padne na 5 stepeni, i super mi je bilo, ali kako je krenulo nocu da mrzava, i da bude dovoljno hladno da moram dve kante uglja da ubacim u pec, e onda sam izvadio akumulator, i cekam prolece. :D

 

@fruitcace, bas mi je zao sto ti se ovo desilo, i to na kraju sezone, kada taman pomislis, da je dobro, gotova sezona, nije bilo nezgoda, eto... ali, taman imas vremena da se oporavis, i da sredis motor, do proleca, za neke nove avanture, i nova iskustva. Brz oporavak!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kupio sam teflon sprej da probam da podmažem lanac. On je dosta postojan, vodootporan i izdržava velike temperature, ima i ulje u sebi, hvata se uvidu filma na lanac i malo se teže skida.

Ja mislim da bi trebalo da bude dobro, ali nikada još nisam probao.

Na bajsu sam pre par godina isprskao menjače i lanac i nikada ih od tada nisam više podmazivao, masnoća se još drži, mada je to bajs.

 

Da li je neko imao iskustva sa ovim na pogonskom (spoljnom) lancu motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kapiram da vecina bajkera koristi teflonski sprej. Ja sam jos od mog prvog motora DR 125SM koristio Ipone teflonski sprej i mogu ti reci da je odlican. Bitno je samo da ga nanosis na svakih 500ak kilometara, a ako bas off roadujes onda posle voznje na pranje pa na podmazivanje. Produzujes vek lanca i lancanika. Ovaj Iponov koristim skoro 5000km, sada je vec pri samom kraju.

 

btw, pitanje za beogradske Kleovce: ko parkira Kle500 kod Brankovog mosta preko puta zgrade APR-a? lep primerak, moj klinja svaki put bulji u njega kada ga vodim busom u vrtic :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kapiram da vecina bajkera koristi teflonski sprej. Ja sam jos od mog prvog motora DR 125SM koristio Ipone teflonski sprej i mogu ti reci da je odlican. Bitno je samo da ga nanosis na svakih 500ak kilometara, a ako bas off roadujes onda posle voznje na pranje pa na podmazivanje. Produzujes vek lanca i lancanika. Ovaj Iponov koristim skoro 5000km, sada je vec pri samom kraju.

 

btw, pitanje za beogradske Kleovce: ko parkira Kle500 kod Brankovog mosta preko puta zgrade APR-a? lep primerak, moj klinja svaki put bulji u njega kada ga vodim busom u vrtic :)

 

Pazi ovako, da nije silikonski sprej u pitanju? Ja znam da taj većina koristi i onda bude onako belo po lancu. Znam da njega treba prskati na 500 km, a za teflonski mislim da maože da traje dosta duže. Znam samo da obični uljni trajau najmanje (ja sam stavljao), negde oko 300 Km po asfaltu i počne da se čuje lanac.

Jesi li siguran da je teflonski a nije silokonski?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Hmm, ostaje belo u svakom slucaju ponegde... U gepeku je pa cu javiti koji je, bio sam ubedjen da je zapravo teflonski... Aj sad jedno pitanje: ako se prskalo silikonskim da li se moze nastaviti teflonskim ili mora pre toga da se ribaju lanac i lancanici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Koristim motulov teflonski sprej i lepo podmazuje lanac, jedina mana je kada je toplo vec posle 100tinak km hoce da kaplje s lanca i da prska po zadnjoj felni i gumi (ne radi se o tome da sam preterao sa prskanjem, jer sam i ja to pomislio posle prvog podmazivanja tim sprejem 1zvizduk.gif ). Sto se tice silikonskog spreja, chuo sam za njega i kada sam otishao u radnju i trazio silikonski sprej za podmazivanje lanca, prodavac mi je odgovorio "dechko ti mislish na teflonski sprej, silikonski ne postoje" ja rekoh ok 0stabre.gif tako da iskustva sa istim nemam. E sad pomenu mi jedan kolega (posto me je isprozivao sto ti je tako kaljava zadnja felna) da za lanac kotisti neku mast i kaze da je super zadovoljan, a koja je mast, pojma nemam, al kaze da ne prska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Motor sam garažirao pa ne mogu sad da ga prskam jer ga i ne vozim, a po pravilu se prska na vruć lanac da bi što bolje primio i vezao sredstvo.

Japanci po originalnom uputstvu preporučuju za podmazivanje lanca obično menjačko ulje gustine SAE 80-90, i ja sam probao i sa njim. Posle 10 Km zadnja felna se ne vidi od ulja, a ako voziš suvozača poprskane su mu i čizme. Poslednje sam koristio neki sprej za lanac za motocikle proizvođača Q8, nije loš ali i on prlja felnu ma koliko da ga staviš.

U 3T racing servisu gde sam poslednji put menjao lanac i lančanike, majstor mi je rekao da je dobro svako sredstvo za podmazivanje, samo je bitno da se redovno stavlja i da ne može da mi kaže koje je bolje od koga. Probaću teflon očigledno na proleće, a dotle ću da podmazujem vrata i šarke na kući. Srećom pa sprej nije skup (450 din), pa i ako ga istrošim kupiću drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Teflonski sprej sam svojevremeno kupio za lanac bicikla. Za tu primenu sam ga koristio tacno jedan put-suvise kratko traje, bas kratko. Nikada mi nije ni palo na pamet da ga isprobam na motoru. Za motor sam koristio Motul offroad sprej (nije lepljiv pa ume da spada sa lanca) i neki Castrol sa kojim sam bio zadovoljan. Zadnjih 7-8 'iljada km koristim automatski podmazivac a u njemu Testerol, Lancol ili tako neko ulje. Trosak za pravljenje podmazivaca je manji nego za dva spreja a komfor u upotrebi neuporediv.

 

 

A sad' nesto sasvim drugacije:

Poceo sam da projektujem/dizajniram aluminijumsku plocu za prtljag. Zamisao je da nju koristim na putovanjima kada nosim onaj veliki dzak. Bez ploce dzak uglavnom zavrsi oslonjen na zmigavce, obesi se, sto mi se nikako ne svidja. Takodje omogucava da se dzak pomeri par cm u nazad, nesto sto mi je takodje potrebno. Siroka je toliko da dodje priblizno do sredine zmigavaca. Nemam predstave koliko bi mogla kostati izrada ali sumnjam da moze ispod 40-50 eura sa materijalom...

 

Od vrlo detaljne i pedantne umetnicke vizije

2012-12-08001.jpg

do prilicno gotovog proizvoda za jedan dan, ukljucujuci ucenje programa za modeliranje :)

Plocazaprtljag1.jpg

Plocazaprtljag2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

@Gliga

 

Koju debljinu ploče si zamislio?

 

Sečenje water jet-om?

 

Ivica savijena samo sa jedne strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

3-4mm. Racunam da ce 3mm biti dovoljno jer ionako stvari rasporedim tako da one teze budu na sredini... Water jet, da. Iskreno ni ne znam da je moguce drugacije. Oko ivica se jos dvoumim. Ovo na slikama je zadnja ivica, savijena da bar donekle poveca krutost. Ne znam sta da ocekujem od 45cm dugackog komada aluminijuma. Vec sada mi se ne svidja ovako na dole savijena zato sto doprinosi zaklanjanju stop svetla... Sa prednje strane bi mi odgovarala stranica visine 15-20cm na delu koji je sirok kao sediste (umesto ovog "polukruznog" dela). Manja mi ne igra ulogu. Bocne strane ne bih savijao jer ne vidim korist od toga, jedino estetika.

 

Prorezi na sredini su tako pozicionirani da budu iznad otvora u fabrickom "paktregeru", prilagodjeno mom nacinu kacenja prtljaga.

 

Edit: Ove velike rupe sa strana su ubacene cisto iz estetskih razloga. Posto ploca nece biti stalno montirana na motor (vecinu vremena koristim koferce a ona se ne slaze sa koferom, za sada) to i nije toliko bitna stavka. Na putu ce svakako biti pokrivena torbom. Videcu koliko otvori uticu na cenu secenja pa ih na osnovu toga mogu eliminisati ili menjati...

 

Ima ovde jos mesta za napredak i prilagodjavanje.

 

 

Sve ideje, predlozi i saveti su dobrodosli.

Promenio član Gliga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Dve varijante aluminijuma se kod nas mogu naći (možda ima i više, ne znam :neznam:) tvrdi i meki. Prednost tvrdog je jačina, ali je mana što hoće da puca pri savijanju (koliko vidim, zamislio si da se savije pod pravim uglom) . Meki možda ne bi izdržao zamišljenu dimenziju (koliko sam uspeo da pročitam sa crteža - 44cm).

 

Moj predlog: tvrdi, ali bez savijanja. Kao ojačanje dodati profil i povezati sa pločom alu pop nitnama.

 

Zar ne bi moglo to zakrivljenje da se okrene ka gore (isto se odnosi i na eventualnu poziciju dodatnog profila za ukrućenje) da ne bi imao to zaklanjanje stopaljke? Koliko bi ti takva pozicija remetila postavljanje prtljaga? Pritom, jedna prednost ovakvog pozicioniranja bi bila i ta što bi pomagalo fixiranju prtljaga.

 

Što se sečenja tiče, obzirom da nije neki preterano zahtevni oblik, moglo bi se odraditi i ubodnom (testericom za metal, sporo).

 

Ovim načinom izrade znatno bi snizio cenu, ako ti to nešto znači.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

3-4mm. Racunam da ce 3mm biti dovoljno jer ionako stvari rasporedim tako da one teze budu na sredini...

 

Sve ideje, predlozi i saveti su dobrodosli.

 

Iz istog razloga sam i ja uradio alu plocu za rep svog KLE-a, s tim sto sam ja pomjerio plocu prema unutra, a ne prema vani. Ja sam uradio 36x30 cm plocu, koristeci AlMg3 leguru (kod nas je zovu "duraluminijum", 4 mm debljine. Ne bi ti savjetovao da ides ispod 4mm, bez obzira na tvrdocu, posto se i 4 mm lagano savija. Mene je izaslo malo manje od 40e, materijal, rezanje (CNC laser) i savijanje, bez dodatne zastite. Planiram uraditi plastifikaciju ploce sad preko zime. Rezanje ti mogu uraditi firme koje rade sa laserskim sjekacem ili waterjetom, nije uopste skupo.

 

Sto se kofera tice, najbolje je da odmah u dizajn ploce ukljucis i odgovarajuce rupe za montazu kofera, da se ne mucis sa skidanjem i stavljanjem ploce. Kad ti zatreba, samo skines kofer i lagano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Dve varijante aluminijuma se kod nas mogu naći (možda ima i više, ne znam :neznam:) tvrdi i meki. Prednost tvrdog je jačina, ali je mana što hoće da puca pri savijanju (koliko vidim, zamislio si da se savije pod pravim uglom) . Meki možda ne bi izdržao zamišljenu dimenziju (koliko sam uspeo da pročitam sa crteža - 44cm).

 

Moj predlog: tvrdi, ali bez savijanja. Kao ojačanje dodati profil i povezati sa pločom alu pop nitnama.

 

Zar ne bi moglo to zakrivljenje da se okrene ka gore (isto se odnosi i na eventualnu poziciju dodatnog profila za ukrućenje) da ne bi imao to zaklanjanje stopaljke? Koliko bi ti takva pozicija remetila postavljanje prtljaga? Pritom, jedna prednost ovakvog pozicioniranja bi bila i ta što bi pomagalo fixiranju prtljaga.

 

Što se sečenja tiče, obzirom da nije neki preterano zahtevni oblik, moglo bi se odraditi i ubodnom (testericom za metal, sporo).

 

Ovim načinom izrade znatno bi snizio cenu, ako ti to nešto znači.

 

:zdravo:

 

Mozda se ne vidi najbolje na slikama ali savijanje je pod nekim malim uglom, 30 stepeni ako se dobro secam. Ne bi bio nikakav problem da se okrene na gornju stranu. Ploca je simetricna tako da se to lako moze na kraju odluciti. To sve pod uslovom da uopste bude savijanja. Gledao bih da izbegnem bilo kakva dodatna ojacanja. Sto se tice secenja ipak je waterjet pravo resenje. Kad se nesto radi neka bude kako treba. Mozda bi drugacije pricao kada bih imao radionicu i umece na raspolaganju :) Cena je svakako bitan faktor jer, da budem potpuno iskren, ova ploca je daleko od neophodnog. Samo donekle olaksava manji broj voznji u toku godine. Od cifre ce i zavisiti da li cu na kraju krenuti sa izradom ili ne... Hvala na predlozima 0takoje.gif

 

 

Iz istog razloga sam i ja uradio alu plocu za rep svog KLE-a, s tim sto sam ja pomjerio plocu prema unutra, a ne prema vani. Ja sam uradio 36x30 cm plocu, koristeci AlMg3 leguru (kod nas je zovu "duraluminijum", 4 mm debljine. Ne bi ti savjetovao da ides ispod 4mm, bez obzira na tvrdocu, posto se i 4 mm lagano savija. Mene je izaslo malo manje od 40e, materijal, rezanje (CNC laser) i savijanje, bez dodatne zastite. Planiram uraditi plastifikaciju ploce sad preko zime. Rezanje ti mogu uraditi firme koje rade sa laserskim sjekacem ili waterjetom, nije uopste skupo.

 

Sto se kofera tice, najbolje je da odmah u dizajn ploce ukljucis i odgovarajuce rupe za montazu kofera, da se ne mucis sa skidanjem i stavljanjem ploce. Kad ti zatreba, samo skines kofer i lagano...

 

I ovo su korisni podaci i saveti. Bice 4mm. Sa ovom mojom sirinom, oko 45cm u najsirem delu, tek nesto preko 10cm visi "preko ivice" motora. Centralni deo je celom povrsinom oslonjen na fabricki paktreger. Jos ako bi se napravio i ovaj zakrivljeni deo mislim da savijanje nece biti problem. Pogotovo sto je verovatnoca da cu nositi dzakove cementa ili nesto drugo tesko potpuno zanemarljiva :)

 

Nije nikakav problem da se napravi tako da se ploca kofera montira na ovu plocu, to su samo cetiri dodatne rupe. Nesto me trenutno ne privlaci ideja da ploca stalno stoji na motoru, ipak je to komad metala koji viri preko ivice. U svakom slucaju pametnije je da predvidim mogucnost kacenja kofera a posle, kada isprobam, da odlucim da li ce se ploca skidati ili stajati stalno.

 

Ja sve pomeram u nazad iz jednog jedinog razloga: na putovanja nosim veliki fotoaparat koji stoji pricvrscen na zadnje sediste. Kada repna torba stoji onako kako sada mora aprat mi smeta. Inace sva logika kaze da je tezinu bolje pomeriti napred.

 

Mozes li neku fotku tvoje ploce da okacis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja