Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ventili na prenjoj viljusci su namenjeni ispustanju vazduha, ne pumpanju. Dosta ljudi spominje cifru do 2.5 bara kao ok, bez stetnih posledica po semeringe. Meni stoje(?) na 1bar- prednji deo je podignut, primetno tvrdji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Strasno je opasno ako ih ne naduvas jednako! Tada se desava da kad kocis prednjom vuce u jednu stranu,zato sam ih ja izduvao skroz....

kod mene stoje na 0,7,a kada sam ih izduvao skroz,prednji kraj mi kljoknuo do kraja. Kako se to nije i kod tebe desilo? Po meni treba da ima bar neki pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Sutra nadam se menjam semeringe pa cu taman i da podesim pritisak na .7 bara. ja volim da bude malo tvrdje, zato sam i vozio MTB bez suspenzija :) javljam iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da mi je neko bilo kada spominjao kako cu polirati svoj motor smatrao bih ga neozbiljnim... Rezervoar je do sada stradao od fotoaparata, stalno ga nosim oko vrata u voznji. Posto sam rezultatima jako zadovoljan bacam se i na ostatak plastika. Zbog par trenutaka nepaznje ima i par ostecenja na farbi (metalna glava busilice koja rotira je ipak tvrdja od farbe...), danak neiskustvu. Daleko je ovo od nekog profi poliranja ali mi to nije ni bio cilj, ionako ce dogodine sve ponovo biti izgrebano :)

 

2012-10-16-004.jpg

 

2012-10-16-005.jpg

 

2012-10-16-006.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ja jos nisam 1neznam.gif Redovno mi fali jos jedan par ruku, il' je mokro napolju ili radim nesto deseto...

 

Izgovori... :jee: :jee: :jee:

 

 

Ma samo lagano, bice zime za sarafanje po motoru, iskoristi vrijeme za jos voznje :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: yamaha fazer 600, 2007 godina

Pozdrav!

 

Ponosni:) sam vlasnik kle 500 93g, vidim da se razumijete, pa se nadam da mi možete pomoći.

Čuo sam da u Srbiji neko radi siceve, tapaciranje i preradu..pa ako neko zna, mogao bi mi poslati kontakt telefon?

Unaprijed zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: yamaha fazer 600, 2007 godina

0601323938 Boban

Celu temu imas ovde , celih 27 strana a na poslednjoj strani i Burdjan-ov KLE sa novim sedistem pa uzivaj.

 

Hvala Vam, jedva čekam da sredim sic:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Da se pohvalim: moj Kle je dobio nov RK lanac i lancanike, semeringe i ulje u vilama. Nisam povecavao pritisak, ostavio sam ga na 0 bara ali sveukupno moram reci da se motor sada mnogo bolje ponasa. Sledece su u planu gume, pa lagano dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Danas je pala zamena kocionih plocica, koje je neskromno donirao kolega Marphi, a onda i mala offroud voznjica, u okolini Panceva. Marphi je imao i mali pad, ali on i motor su u redu, oprema je to obezbedila. Bilo je tu jos voznje, ali smo samo ovaj deo slikali. Ima lep put, oko Panceva, onako blagi offroad, nista posebno senzacionalno, ali mnogo bolje od asfalta, i voznje u krug, jer ovog puta ima bas dosta! :)

191020121483.jpg191020121480.jpg191020121475_Copy.jpg191020121473.jpg191020121472.jpgIMAG0732.jpgIMAG0735.jpgIMAG0729.jpgIMAG0723.jpg

 

IMAG0721.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Juče sam odvozao krug od oko 100ak km da probam Klea ovako osvezenog i malo prekontrolisem potrosnju. Isao sam do Smederea i nazad Smederevskim putem. Dobra voznjica bila, lepo se ponasao, potrosnja sa sve provlacenjem kroz BGD i SD je bila skoro 5L. Kada sam se vracao ledja su pocela da me bole tako da poslednjih 20km i nije bilo neko preterano uzivanje. Sad razmisljam kako to da sprecim sledeci put... Visok sam 197 tako da verujem da promenom visine volana bih to trebao bar delimicno resiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kao prvo probaj da pomeriš ceo guvernal malo u napred i da time promeniš ugao sedenja. Ne valja ako si previše uspravan, bole oni mišići oko lopatica :) Ja sam menjao položaj guvernala bar 10 puta sve po nekoliko mm dok nisam našao položaj koji mi odgovara :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ Arakis:

Probacu. Mene je zezao bol po sred ledja a ne kod lopatica, ali jesam se trudio da sedim sto uspravnije da ne bih krivio kicmu. Sada vidim da mi je zapravo to bila greska. Hvala.

 

@ Adler:

Lepa vozlja to bila. Jedino sto niste rekli koliko otprilike je to bilo u km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

25km, od toga oko 20km off-a po mojoj proceni. To je Pancevo, nismo bili nigde daleko, ali u svakom slucaju lepo, i neistrazeno za nas. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Interesuje me dali je neko od vas uspesno ofarbao grane auspuha. Na forumu sto sam procitao ima vise nacina i razlicitih farbi ali sve je dzabe ako ne znas od kog je materijala auspuh pa ako je to neko radio od KLE-ovaca i pri tome mu se nije ubrzo vratio stari izgled voleo bi da to podeli sa nama ostalima koji bi to radili na svom ljubimcu.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Onda ne bi bilo lose da se kaze i ukupna cena farbanja posto motor mora i da se rasklopi, izduvne grane dobro operu i pripreme za farbanje prajmerom, pa tek onda farba. Mozda bi bilo daleko jednostavnije i jeftinije da se stave nove izduvne grane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja