Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ne diraj ništa, to je normalna pojava. Zalepe se lamele u toku odmora...

 

Prvo dnevno stavljanje menjača u funkciju je najčešće tako...

 

1. Pre nego što pritisneš polugu menjača, par puta naizmenično, energično pritisni i otpusti kvačilo.

2. Vrati polugu sauha do kraja da smanjiš obrtaje.

3. Nežno nogom na dole, ali nežno, i ne do kraja... Osetićeš pokrete snopa pod nogom.

4. Ponovi sve još jednom (poluga kvačila), spusti nogu lagano do kraja, ali sasvim lagano... Klakk! ...za taj dan si završio...

5. Sutra, i svakog drugog dana, ponovi radnju, vremenom ćeš stvoriti rutinu...

 

Ova pojava je posebno izražena kada je hladnije vreme i ulju treba više vremena za podizanje temperature i smanjenje gustine.

 

Pozdrav...

 

 

 

Hvala na savetu,inace,stvarno,to sam primetio da mi se desava uglavnom kad motor prenoci ili tako nesto a inace,to je pocelo cesce da mi se desava od kad sam zamenio ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

MARPHI. havala na ovome sto si postavio ali mislim da nije isto za aluminijumsku felnu i zbicanu.

 

Samo ti to uradi kao sto je na Mrphi-evom linku 0takoje.gif Ja sam zimus menjao gume, na zadnjem tocku je bilo dovoljno samo da prebacim fabricki teg (1 komad, mozda 10g) na drugi deo tocka, na prednjem tocku nije bilo potrebe ni to da radim (na njemu je takodje samo jedan teg). Nemam nikakve vibracije bez obzira na brzinu voznje.

 

Ovo kod tebe je nenormalno mnogo tegova, verovatno zbog njih i imas te vibracije. A ako su nekim slucajem stvarno svi potrebni onda su ti gume lose, bez obzira sto su nove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

 

 

Hvala na savetu,inace,stvarno,to sam primetio da mi se desava uglavnom kad motor prenoci ili tako nesto a inace,to je pocelo cesce da mi se desava od kad sam zamenio ulje...

Kada sam procitao tvoj prvi post hteo sam da te pitam da nisi menjao ulje....

Baci to ulje sto pre, zeznuces lamele. Kupio si neko neoriginalno ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

 

 

Hvala na savetu,inace,stvarno,to sam primetio da mi se desava uglavnom kad motor prenoci ili tako nesto a inace,to je pocelo cesce da mi se desava od kad sam zamenio ulje...

Kada sam procitao tvoj prvi post hteo sam da te pitam da nisi menjao ulje....

Baci to ulje sto pre, zeznuces lamele. Kupio si neko neoriginalno ulje.

 

sipao sam ipone ulje,i to sam jos kupio pakovanje od 4l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

 

 

Hvala na savetu,inace,stvarno,to sam primetio da mi se desava uglavnom kad motor prenoci ili tako nesto a inace,to je pocelo cesce da mi se desava od kad sam zamenio ulje...

Kada sam procitao tvoj prvi post hteo sam da te pitam da nisi menjao ulje....

Baci to ulje sto pre, zeznuces lamele. Kupio si neko neoriginalno ulje.

 

sipao sam ipone ulje,i to sam jos kupio pakovanje od 4l...

 

I ja sam primetio od kada sam presao sa motula na ipone da mi mnogo vise trza pri kretanju. ponekad kad je vruc motor, kada ga opet upalim posle pauze od 10min. menjac postane dosta tvrdji.

 

Nishta, back to motul...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

resio sam problem sa tockovima. poskidao sam tegice koji su mi veliki majstori stavili i sve ok volan vise ne trza ni na vecim ni na manjim brzinama, pustim ruke sa volana i nista se ne desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

za prepakivanje guma i "balansiranje" mi je uzeo 1800, iako sam ja doneo tockove. Moram da ga pomenem da se jos neko nebi za.... vulkanizer Srdanov Novi Sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

@burdjan: Ja sam sredjivao zadnji tocak (menjao zadnju gumu) kod Kedija u NS i na crnu felnu mi je nalepio bele tegice...da popi*dis...>:(...Na pitanje da li mozda postoji drugaciji nacin da se to resi,dobio sam jedno veliko NE...iako na prednjem tocku imam teg oko zbice...:stabre:

Malo trake,crne farbe i tegici su se koliko toliko stopili sa okolinom...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ljudi, nemojte se opterecivati balansiranjem, pogotovo na endurima. Ja trosim peti set guma koje nisam balansirao i niti trese korman, niti nesto drugo. Vulkanizer ovde u Temerinu je jako pazljiv sa moto felnama. Jedino sto ne balansira, ali za zamenu odnosno krpljenje gume uzima 300 dinara.

 

Opet balansiranje se moze uraditi i rucno: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/39096-kako-se-koristi-rucna-masina-za-balansiranje/page__hl__balansiranje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Lepo,lepo :takoje:...Kad budes imao priliku,probaj ga na autoputu (ili negde gde gde se to sme ;) ) oko/preko 120 pa da cujemo utiske.Ja licno ni sa ovim malim frabrickim vizirom nisam imao nekih problema do 80-90,ali preko toga pocinje da baca glavu...i sto zalepi reg.nalepnicu bas tu...?bas kvari utisak... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Bice ovih dana isprobano kako dolikuje, samo kad sam ga izvukao iz zimovnika :) Sto se mene tice fabricki je katastrofalan. Na zalost nisam se na vreme setio da isprobam motor bez ikakvog vizira, ubedjen sam da bi bilo bolje nego sa fabrickim...

 

A nalepnica... 1neznam.gif Negde je morala, zurio sam na voznju :D Ni sam ne znam zasto je nisam stavio napred gde i treba, mada je bio neki razlog...

 

Mogli bi sad neki dan da se vidimo, da isprobas crash-bar ako nisi do sada regulisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Nisam...Broj imas pa zovi kad god imas vremena...

Ja sam odbijao da nalepim tu nalepnicu na farbanu povrsinu nakon mucnog skidanja predhodne sa vizira...na kraju sam sam napravio nosac tablice sa mestom za nalepnicu...ako cika milicajac vec hoce da gleda tablicu...eto mu i nalepnica u blizini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

drugari, imam problem pa mi treba vase misljenje/savet...ne mogu da podesim retrovizore kako valja...kada se nalaze u naj idealnijem polozaju ja vidim nekih 20% sta se desava iza mene a ostalih 80 vidim svoje ruke,tako da ako hocu da vidim malo bolje sta se desava iza mene,moram ili da se pomeram i da nadjem odredjeni ugao odakle mogu da vidim,ili da privucem laktove skroz uz telo,sto mi ne odgovara...da li jos neko ima takvih problema?retrovizori su originalni,ali mi se cini kao da bi trebali jos malo da stoje ka napolju,da li da mozda probam da jos savijem te drzace ogledala? da ne puknu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

drugari, imam problem pa mi treba vase misljenje/savet...ne mogu da podesim retrovizore kako valja...kada se nalaze u naj idealnijem polozaju ja vidim nekih 20% sta se desava iza mene a ostalih 80 vidim svoje ruke,tako da ako hocu da vidim malo bolje sta se desava iza mene,moram ili da se pomeram i da nadjem odredjeni ugao odakle mogu da vidim,ili da privucem laktove skroz uz telo,sto mi ne odgovara...da li jos neko ima takvih problema?retrovizori su originalni,ali mi se cini kao da bi trebali jos malo da stoje ka napolju,da li da mozda probam da jos savijem te drzace ogledala? da ne puknu?

Možda bi rešenje bilo širi korman (ako trenutno imaš origigi). Rešenje (ne zbog tebe, ja to sebe radi...)- promeni za širi, ja bi rado menjao ovaj koji sada vozam, ako si zainteresovan, javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

drugari, imam problem pa mi treba vase misljenje/savet...ne mogu da podesim retrovizore kako valja...kada se nalaze u naj idealnijem polozaju ja vidim nekih 20% sta se desava iza mene a ostalih 80 vidim svoje ruke,tako da ako hocu da vidim malo bolje sta se desava iza mene,moram ili da se pomeram i da nadjem odredjeni ugao odakle mogu da vidim,ili da privucem laktove skroz uz telo,sto mi ne odgovara...da li jos neko ima takvih problema?retrovizori su originalni,ali mi se cini kao da bi trebali jos malo da stoje ka napolju,da li da mozda probam da jos savijem te drzace ogledala? da ne puknu?

Možda bi rešenje bilo širi korman (ako trenutno imaš origigi). Rešenje (ne zbog tebe, ja to sebe radi...)- promeni za širi, ja bi rado menjao ovaj koji sada vozam, ako si zainteresovan, javi se.

 

baci neke slike ovde ili na pm i vidi koje su mere pa da uporedim sa mojim i da vidim kako bi izgledala ta varijanta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

To sa retrovizorima je ista stvar i kod mene ne mogu nikako da nadjem pravi polozaj tako da isto smatram da je jedino resenje ili duzi retrovizori ili korman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Isproban vizir koji sam zimus porucio od Ivana. Do 90 nema turbulencija, preko toga nisam isprobao. U svakom slucaju zadovoljan sam 0takoje.gif

 

2012-03-16007.jpg

 

Vise slika u Ivanovoj temi na adresi:

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1262943

 

 

cini mi se da je na ovoj slici retrovizor mnooogo vise izbaceniji nego sto je kod mene...jel taj drzac dodatno savijan ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

cini mi se da je na ovoj slici retrovizor mnooogo vise izbaceniji nego sto je kod mene...jel taj drzac dodatno savijan ili?

 

To je originalni retrovizor na originalnom nosacu i originalnom kormanu. Ja sam prilicno zadovoljan vidljivoscu, uspeo sam da ih podesim dobro. Imam manji mrtvi ugao neposredno iza i pored motora ali mi ni to ne smeta jer se svakako okrecem pri svakom prestrojavanju.

 

 

Vizir juce isproban na nelegalnih 120, nema turbulencije. Sto se mene tice to je to, radi ono za sta mi je i trebao. Jedina, mozda, zamerka je sto je i dalje izuzetno jaka buka od vetra. Ne znam kako ni zasto ali svojevremeno na kinezu (sa istom kacigom) uopste nisam imao taj problem. Vec na 70-80 mi smeta, pocinjem razmisljati o cepovima za usi za duze voznje.

 

Upravo cistim filter vazduha, menjam antifriz i, ako nadjem da kupim, svecice. Bice slika :) Sutra na put 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja