Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da napomenem da one pratnje posiljke nisu istine,meni pise da je u transfering country a evo je kod mene u kujniNarucih i termodavac preko e-baya za nekih 20e sa sve troskovima transporta,nije lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Danas da upalim motor nece ni da cuje.Proveravaj sve,svecicu novu,dovode goriva,baca li varnicu,akumulator merio voltazu,dole ono lonce na karbu,sve kako treba.Na kraju se setim onog staklenog osiguraca a on prso,ona zicica unutra razdvojena.Kako to majku mu,motor stajao pipno ga nisam :stabre: Pre troga ga palio i ugasio i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da li neko ima ideju kako da spojim ovo Brand-New-Thermo-Unit-Coolant-Water-Temp

Jer meni je prethodni bio spojen nekom buksnom,naime kablic ima na kraju buksnu koja se navuce na senzor.Taj stari senzor je imao bas takav vrh napravljen za buksnu,a ovaj nema.Da napomenem da je taj stari senzor od neceg levog a ne od ovog motora,znaci karabudz neki teski.U uputstvu za motor stoji da taj kabal nema nikakvu buksnu nego kapicu kao ona za svecicu,samo naravno manju.Ima li nacina da napravim nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Uvrno sam :) Nije to pitanje,nego kako da spojim sad kabal na senzor?Umesto normalne kapice na kablu ja imam neku buksnu.Jel moze to da se zalemi,ili stavi neki nastavak na senzor pa na njega buksna da se kaci,mislim mogu ja da napravim neku izmisljotinu al mozda neko ima kakvu pametnu ideju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Setio sam se :jee1: Ovo cu da skarabudzim na senzor,slika_1459_005109_Buksna_muska_4,0mm_MDDpa zensku buksnu na to,zicu pa za onaj deo sto lici na pasivni hladnjak od CPU-a.Probam sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Setio sam se :jee1: Ovo cu da skarabudzim na senzor,slika_1459_005109_Buksna_muska_4,0mm_MDDpa zensku buksnu na to,zicu pa za onaj deo sto lici na pasivni hladnjak od CPU-a.Probam sutra

Ja bez Bocce to ne bih fercerisao! Ti kako hoćeš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

I onaj mali osigurac da me jebe,brate kurblo sam mislim da mi se desni bubreg premestio.A onda se setih mudrih reci mog sensei-a:"ne kurblaj,ako nece da upali znaci da nesto nije u redu" :) Proveri!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Spojio sam ovaj pokazivac temperature al radi isto ko onaj stari,dakle nikako.

Izgleda da je i stari bio ispravan,a ustvari me zeza struja,a moj blentavi papagaj mi ne da da kuckam,grize me za prste sad :)

Sve to ludo!

Sad cim dam kontakt kazaljka koja pokazuje temperaturu zakuca u desno do kraja.Pa onda probam opet stoji na dnu.Ukljucim farove kazaljka odma do kraja.Ili ukljucim svetla,nista,posle par sekundi upale se.Pa nece obicno nego samo dugo.Pa migavci rade perfektno,pa onda kasne.Sirena radi samo kad upalim duga svetla.Pa osvetljenje kontrolne table cas pali cas ne.

To sto se tice struje!!!Idemo dalje...

Kako sam izvadio stari senzor valjda imao neku diht masu koja se sad skinula,pa sad tu curi antifriz.

Karb kunem se pipno nisam,upalim motor lagano al baca na auspuh neku sivu bljuzgotinu preboji mi zadnju felnu,isprska svu gumu,zid,pod,vrata,mene aaaaaaaa.To ne da ide to curi braco moja.Koji mu andrak?Pre to nije radio,jedina je razlika sto nije vozen zimus,palio sam ga 3 puta do sada onako radio je izmedju 5 i deset minuta na leru.

Merio sam aku onim voltmetrom obicnim,analogni valjda,ocitava 6V a aku je 12,jel moze struja onako da mi brljavi zbog njega...nesto ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

De smem,verovatno bi mi neki Randu posle uzeo uzorak dzigerice,mozda je bezbednije u neki manastir par nedelja.

 

Sa sve motorom:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A di ti je stojao motor dok su bili ovi mrazevi, da nije možda promrzo?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sad je uskocio u sudoperu,isao da ga spasavam.Luda ptica:)

 

Ma,nerviram se i ja,pogotovo sto daje neke simptome moze da bude sve zivo.Ovo sto izlazi na auspuh me zanima zasto,mozda se nakupio kondenz od stajanja,hladnoca,mozda prebogata smesa,mozda se nasao antifriz sa gorivom,ko zna.Struju necu ni da pretpostavljam,ima negde neki spoj koji je zavucen bas,samo strucnjak moze da otkrije.

Nerviram se sto cu ja od proleca izgleda opet da popravljam motor,repriza 2016 a vozicu se ako bog da do prodavnice i nazad:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

A di ti je stojao motor dok su bili ovi mrazevi, da nije možda promrzo?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

U garazi,koja je poseban objekat od kuce,bez grejanja...

 

I kako mislis promrzo,prehladio se,da mu sipam Fervex u rezervoar??

Promenio član IceBet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Fervex je njesra. Rokni mu jedan Čepić u auspuh pa nek ae pusi. :)

 

Posto pominjes antifriz,mislio sam da nije možda on bio malo 'vodnjikaviji' pa da je promrzo.

Znas da nisam majstor pa nemoj uzimati moj komentar zdravo za gotovo, samo onako naglas razmišljam, kao na ispitu kad ne znas odgovor na pitanje a moras nesto da napises :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znam Savane,ako,meni i trebaju sveze ideje,znam ja da to majstor moze da resi al nisam kako bih rekao u mogucnosti.Zima ubi,drva samo skace cena.

Dva puta mi puca vodovodna cev,na kraju zamenim sve u plastiku onda zaledi.Dosli da seku struju...vodu,kucu,zivot.Al ko ih ebe:)

Da ne mracim :)

 

Nije antifriz,sipao sam Wurth,plavi,100% koncentrat razblazio sa destilovanom vodom negde pola-pola,mozda pre 60-40 u prednosti vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jbg, to mi je bio 'best shot', ako si sipao adekvatnu tečnost po uputstvima onda ne bi trebao da može da zaledi.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mene zanima dal neko zna koliko ulja potrosi cvaja na 100km,meni potrosio preko pola litre.

 

 Meni MZ potrosi jedan deci ( tolko mu sipam na 5 litara benzina ) . Sto se tice paljenja po ovoj zimi i kad je motor duze stajao, pozeljno je da kad otvoris slavinu za gorivo necim kucnes nekoliko puta po loncetu karburatora jer je mozda gorivo iz lonceta isparilo, a plovak ostao u gornjem polozaju pa ne pusta novo. Mozda najbolje drskom od srafcigera. Takodje mu prvo das dve kurble bez kontakta sa povucenim saugom, pa tek onda kontakt i paljenje. Ako vec znas da ti negde vuce struju kad je motor ugasen, onda mu namesti neki dodatni prekidac na akumulator ( da ga iskljucis kad motor stoji ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sve sam tako i uradio,cak i to kuckanje po loncetu,naucio sam ponesto ovde.Aj da se manemo struje,to forumski nema sanse da se resi.

A sto izbacuje onoliku sivkastu smesu na auspuh?

1.Samo kondenz u auspuhu zbog zime,pa se pomesala ta voda sa nesagorelim gorivom i uljem?

2.Prebogata smesa benzinom?

3.Previse ulja u mesavini?

4.Nisu legle karike?

5.Treba ocistiti auspuh?

6.Gorivo degradiralo(stoji vec par meseci)?

7.Prljav karb?

Eto sta meni pada na pamet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Cekaj malo, jel motor upali pa izbacuje to na auspuh, il to izbacuje na kurblanje bez paljenja ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Upali on ko mina i dok radi baca to na auspuh.Pre zime dok sam vozikao nije bacao to sivo,bilo je malko crnog da se cedi al normalno za 2t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja