Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ubi me slavina,sta ce biti kad budem hteo hladnjak da menjam,treba da pojedem pecurku za smanjivanje i prodjem kroz magicno ogledalo,pijem caj sa ludim sesirdzijom i pusim lulu sa gusenicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Zato sto se neki muce da je pronadju a kad je nadju onda bude OMG.Kad dodjes do vakuma objasnicu ti,jednostavno je na usisno grlo karba se povezuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

aaaa to znam gde je,usisno grlo.Imam na njemu neko crevce sto ide u cirilicno G.Znaci to skinem i spojim ovu slavinu.Bruka,i onda ne moram ono ON OF,nego kao gospodin samo stisnem kurblu i odjezdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Super,nista bez vas.Ne bi mi ova slavina na um pala,izgleda mi cudno,nisam ih ni uzimao u obzir.

Pa bas lepo,a kaki alanseri i djavoli,ionako pali cim pipnem kurblu,moze i rukom i nogom,kako hocu,mogucnosti su nezamislive.Ima da snimam klipove na Youtube,  "How to kickstart a bike with your forehead" il tako nesto

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hvala svima,opet nisam uspeo sam jeeee :jee1: Odo da spavam jer poceo sam gluposti da lupam teske.

A i zato sto ustajem ujutru pre Bus Minusa,prosvercam im se dok se jos umivaju:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ajoooj ... ja znam da bi ti sve volio sam napraviti .... i da ti je to nekako gušt ... ;) 

 

ali ovo je problem koji majstor riješava u cca 15-20 minuta .... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

   Pratim temu, al se do sad nisam javljao. Razumem ja da si ti pocetnik u ovom moto - svetu i da bi ti voleo da sve sam uradis sam i usput naucis nesto o njemu i tehnici motora. Al ovo o zameni slavine - ko svetski problem. U redu je da te ljudi na forumu savetuju, al mislim da bi ti najvise pomoglo da se sprijateljis uzivo sa nekim ko petlja ( majstorise ) sa motorima. Ne mora taj da bude majstor sa servisom, vec neko ko ima iskustva i neku svoju garazu, radionicu.  Takav covek ce moci sa  verovatno 90 % tacnosti proceni od cega ti pasuje slavina ( na osnovu tvoje ) verovatno i ima nekoliko starih slavina od raznih motora koje mozete odmah isprobati dal pasuje na tvoj rezervoar, pa cak i ako je njegova neispravna - bar saznas os cega ti odgovara. Od takvog coveka mozes dobiti informaciju o nekim majstorima koji rade u firmama, a rade i kod kuce ( metalostrugar, bravar, elektricar. . . ) - koji ti neki problem mogu resiti . Na primer, metalostrugar ima cesalj za navoje pa ti moze izmeriti navoj na slavini, mozda napraviti odgovarajuci reducir i slicno . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ma kakav "češalj" za navoje u ovakvim prilikama ... o čemu vi pričate ...  :P  :lol3:

 

dovoljno je malo uključiti mozak i riješio si problem .. :D

 

za svaki navoj koji je do sad izmišljen postoji već gotovi šaraf ili matica i informacija o mjerama..  ;)

 

pa tako recimo postoje standardni (ili bolje rečeno uobičajeni) navoji i koraci navoja ... pa onda slijedi da recimo onaj obični najobičniji šaraf M6 (ključ 10) ima korak navoja 1mm ili ti ga oznaka M6x1 ... a isti tako odični šaraf M10 ima korak navoja 1,5mm (M10x1,5) .. a između njih je M8 koji ima korak 1,25mm (M8x1,25) ... 

 

E pa uzmeš lijepo ta tri šarafa (M6, M8 i M10) i nasloniš navoj na navoj od pipice goriva (da jebe rak raka, ta tri šarafa šutaš po dvorištu već godinama i stalno ti smetaju :lol3: )... onaj korak koji lijepo sjeda jedan na drugi to je korak navoja koji ti je na pipici .. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A sta ako nije milimetarski navoj?

 

Slazem se da možeš da improviZujes dosta toga, kao sto probnom lampom možeš da vidiš jel ima napona na nekoj žici, a ako nemaš lampe možeš i da pipnes :D

 

Ali Ajde da ga ne bunimo jos vise, dobio je 2 načina kako može da proveri navoj tj korak

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa i ja sam mislio da nece biti slavina problem,ne razumem se u navoje nit su mi pali na pamet al sam zato na e-bay video slavinu za Hondu MBX i u opisu pise 16x1.5,znaci da sam ustanovio koji mi treba.Onda sam nasao tu slavinu na nasem sajtu moto delova i narucio je,al onda se javila komplikacija da su mi poslali skroz drugu slavinu i to sam reklamirao i nema frke,izvinuli su se,ko radi gresi,boze moj.

Onda je problem  sto nisam nasao ni na jednom drugom mestu slavinu koja mi treba osim na e-bay.Nalazio sam sa tim navojem i korakom al su izgledale skroz drugacije,imaju po 2,3,4 izlaza pa nemaju onaj dole taloznik,otkud znam dal odgovara protok.Znas,kad ne znas sumnjas:)

A ne znam ti ja nikog,tako da forum mi jedino moze pomoci i ovih par ljudi ovde sto gube vreme na mene,dok me ne otkace i oni,a malo mi bzv da odem do neke radionice i kazem majstoru oces da budemo drugari,ja se zovem Bojan i bata sam kao sto vidis :)brm,brm,brm.Malo sale uvek u mojim postovima,da ne bude bas dosadno.

Mogao sam odneti i slavinu kod nekog metalca al nemam stvarno kad,ne rade oni kad ja imam slobodno,pa mi ovako lakse.

 

Dobra fora za maticu,da se probaju navoji,very pametno:)

Savane,nemoj sad o tim nemilimetarskim navojima ljubim te :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

E a sto mene bije maler sa tim kurirskim sluzbama.Secam se prodao ja komp i saljem liku aksom.Stigao mu komp posle 10-tak dana tek,lik me zvao svaki dan da me pita jel ga zajebavam,nisi kaze to ti ni poslao kupicu ja drugi.Svaki dan ga ubedjujem da sam stvarno poslao i da ne znam sta se desava,nek saceka sutra.

Onda mi Konstruktor posalje neki deo,oni izgube adresu primaoca i vrate mu nazad.Posalje covek opet dodje kurir,dobar dan-dobar dan,trt mrt nema paketa izgubio ga.Nadjose da kasnije u centrali i dobih ja ipak taj paket.Dovezo mi ga burazer kolima,da uzmem paket pokvari mu se brava na gepeku oces djavola.Jedva na kraju.

Narucim staklo za kamin Alfa Plam,nema danima,sta je bilo otislo u Vrcin,na pogresnu adresu.

Narucim slavinu,tu ne zajebe kurir al neko mora,dobijem pogresnu.

Salje mi Konstruktor ceo motor Bex-om,na sajtu mislim pise dovoze na adresu,ma da,malo morgen,u magacin ka Pancevu.Polomili migavac,ogulili farbu,no nema veze.Onda traze 1000 dinara vise nego sto pise na papiru.

Sve nesto rke koke preko moje guzice.

 

Ja u zivotu,nijednom al nijednom nisam uspeo normalno da zavrsim nesto preko tog AKS-a,BEX-a,City Expresa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

I da,ne samo to,bilo mi cepnuto sediste,a magarci zalepe onaj njihov plakat od nalepnice bas na to gde je pocepano,tako da kad sam skinuo nalepnicu pocepo sam i ostatak sedista:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sad cu evo opet morati da saljem kurirom nesto a i da narucim pa da vidim sta ce da se izdogadja.

Uostalom,oce kupi neko WD sprej,saljem bexom,nema frke:)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Hoce li ipak uspeti ili ce to biti pocetak kraja...drama na samom vrhuncu, nema dovoljno dugačkih noktiju..bojane mi smo uz tebe i svi smo poslali sms! :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja