Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa ne znam,morao sam da bi dosao do te sajle.Ona se racva u karburator.Uplasih se svog majstorisanja,podseti me na ono pre generalke.

Imam neki problem sa strujom,naime kad sam jednom ugasio motor nesto "caknulo" iz ili oko akumulatora.Posle toga kad dam kontakt ne pale se lampice na instrument tabli.Upale se kad kresnem po kurbli,i dok radi u leru trepere,kako zavrnem gas upale se jako.Pa sam trazio kvar:)Nije osigurac,to sam video,nije zagaravio ni malo.Da nije alternator boga mu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

http://i1174.photobucket.com/albums/r617/Donn_Don/20160719_181409_resized.jpg

 

Moze neko da mi kaze kako se ovaj deo zove???Ima neka zelena zica koja nije povezana,samo tako bleji tu,a iz onoga snopa kablova sto su u nekom crevu,viri isto neka zelena zica,samuje nema vezu nigde.Sta je to???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Boco hvala ti na pomoci i sto mi odgovaras na pitanja stalno.Samo da nije alternator,jebo aku ima se kupi za 1800 din.

 

Upecao me ovaj vas moto virus,pa cim je lep dan a ja imam slobodnog vremena ako se ne provozam nervozan sam ko macka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Haha ma pusti,guro sam motor 4 km do kuce,aj nije ni mnogo(ugradicu mu pedale,jebacu ga),al ispade mi kaciga u jednom trenu iz ruku,i kako sam gurao uzbrdo otkotrlja se  do dole.Jao!!!Ja ne mogu da pustim motor,gledam a ona FF pa ko lopta odeeeee,nova novcijata,zamalo da je pregazi auto.Covek se krsti u kolima bog te.Mislim se sta se krstis,nisi valjda mislio da mi se glava otkotrljala,ludak.

 

A ono cudo malo sto sam pitao gore,sad sam pitao mog majstora,nije to nista to je automat za zmigavce:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Tako je,kad nivo ulja padne na minimum trebalo bi da se upali lampica.Posto se cvaje podmazuju uljem iz goriva bitno je da se ne koci motorom ,jer na oduzetom gasu ne dobija gorivo,pa samim tim nema ni podmazivanja

Tako cu da izginem samo,ako nikad ne budem oduzimao gas :klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

 

Boco hvala ti na pomoci i sto mi odgovaras na pitanja stalno.Samo da nije alternator,jebo aku ima se kupi za 1800 din.

 

Upecao me ovaj vas moto virus,pa cim je lep dan a ja imam slobodnog vremena ako se ne provozam nervozan sam ko macka

Nema na cemu bratac :)

Nadam se da ces ga pobediti:)

 

Ocu,lemnem 4 ladna,onda nisam nizasta,a kamoli za voznju:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

 

Tako je,kad nivo ulja padne na minimum trebalo bi da se upali lampica.Posto se cvaje podmazuju uljem iz goriva bitno je da se ne koci motorom ,jer na oduzetom gasu ne dobija gorivo,pa samim tim nema ni podmazivanja

Tako cu da izginem samo,ako nikad ne budem oduzimao gas :klovn:

 

Slobodno ti oduzimaj gas,nemoj jos i da se polomis.Inace podmazivanje uljem  kroz gorivo je na Tomosu MZ-u i cvajama koje nemaju pumpu a ova Hondica ima pumpu koja ubacuje ulje direktno u usisni kanal a ne u gorivo tako da i na oduzetom gasu ubacuje ulje u zavisnosti od broja obrtaja.To i jeste velika prednost pumpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa kad su pametni ti iz Honde :) Da ne oduzimam gas odavno bi zakitio komsijinu tarabu.Ma jurim ja...35 km/h kad se nalozim bas...i kad je suvo...bez vetra,na mlad mesec:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Slobodno ti oduzimaj gas,nemoj jos i da se polomis.Inace podmazivanje uljem  kroz gorivo je na Tomosu MZ-u i cvajama koje nemaju pumpu a ova Hondica ima pumpu koja ubacuje ulje direktno u usisni kanal a ne u gorivo tako da i na oduzetom gasu ubacuje ulje u zavisnosti od broja obrtaja.To i jeste velika prednost pumpe.

i da i ne .. ;) 

 

ona sajla gasa što se račva u dvije ... jedna ide u karburator, a druga na uljnu pumpu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Strasilo slazeem se da i otvorenost pumpe regulise protok ali i obrtaji.Sigurno si vidjao i varijanti gde pumpa nije povezana sajlom i radi samo na broj obrtaja.A i taj ko koci cvajom motorom ne znam sta da kazem :stabre: .Za normalnu voznju sasvim dovoljno ulja ubacuje i ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja koliko znam kocenje motorom je kad prebacis u nizu,recimo vidim da cu za 150m da stanem,pa saltam,4,3,2(ostaje na visim obrtajima pa ga zagusis) pa kocnica malo na kraju.Nisam imao pojma da je i samo oduzimanje gasa kocenje motorom,nisam ja vozac pojma nemam tek ucim.Mada ni ne znam kako bi vozio da ne oduzmem gas pred krivinu :stabre:

Drugo,nekako mi tecnija voznja izgleda kad se koci motorom.Al ako ne sme na 2t,onda meni treba neko da objasni kako se to vozi,jbg.Teoretski a ja cu se dalje lako snaci.Ispada da je dvotaktni motor samo za brzu,ostru voznju,onda sam ja promasio celu temu,kupio pogresnu stvar,jer sutra po gradskoj guzvi bas cu da vozim manijakalno kreni stani.To treba da budes Maestro da tako vozis,bas bas dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ma samo ti vozi ... ;) ne zamaraj se glupostima... ništa mu neće biti ...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma znam,kupio ja njega nije on mene vozim kako mi godi i kraj.Al eto cisto razgovora radi a i zanimljivo mi da cujem kako se to mora voziti 2T,da bi trajao.Sta se dogadja u suprotnom itd,neka iskustva teorija,praksa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Svako nagtivno ubrzanje (usporenje) je kočenje motorom, ako si u brzini sa puštenim gasom, jel...
E sad, to što ti kočiš motorom par sekundi, 2-3 niže do crvenog na semaforu, nije problem. Problem bi nastao kada bi se nizbrdo spuštao u npr 3. stepenu prenosa i time kočio motorom da ne ubrzaš. I tako neko vreme (1,2,5,17... minuta).
Ovako samo goni! Inače, cvajare "vole" da se vrte i ne prija im da su uvek na niskim obrtajima. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

baš tako kako ti je "fiat" objasnio ... :takoje: 

 

najbolje što možeš napraviti za svoju 2T kantu je koristiti kvalitetno 2T ulje ...  sa castrol TTS nećeš pogriješiti ... ;) .. skup je, ali kupit ćeš ga dva puta godišnje, pa nećeš bankrotirati ..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ok,hvala vam.Ja kupio onaj Silkolene polu-sintetiku,hvalili ga na forumu neki stariji clanovi pa reko ajde.Valjda se nisam zeznuo.

 

E samo jos nesto,kaze Abarth "ako si u brzini sa pustenim gasom".Da li se misli skroz zavrnut gas,ili i samo popustanje gasa u cilju smanjenja brzine pred ulazak u kakvu krivinu?Ja samo malo smanjim po gasu(zavisi od krivine koliko) pred krivinu,ne zatvaram ga skroz pa da "klizim" do tamo.Jel sme tako da se vozi?

Nizbrdo,kako da se spustam nizbrdo?Jel treba da stisnem kvacilo,da on ide sam,zadnju kocnicu po potrebi, i povremeno zavrnem gas da bi mu ubrizgao ulje ili kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja