Jump to content

Moto Zajednica

Motor za osvajanje Afrike

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Kad malo bolje razmislim dzaba prica.Srdjan koliko vidim nikada nije vozio enduro motore a ni po makadamskim putevima. Tako da dzaba sva prica dok ne proba. Srecom mu pare nisu problem pa ce lako odlucit.

A sad predlagat nekome wr250r i ulaganje u njega pored ktm690 je po meni glupost.

Znaci Srdjane prvo par voznjica.

I da probas sto vise motora.

Onda odluka stari ili novi jedan cilindar ili dva.

Stari jedan- dr650 mladji od 96

Novi jedan cilindar ktm690

Dva cilindra ktm990

Dok neprobas dzaba prica

Poz i kad dodjes doma nabavicemo sve da probas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Kad malo bolje razmislim dzaba prica.Srdjan koliko vidim nikada nije vozio enduro motore a ni po makadamskim putevima. Tako da dzaba sva prica dok ne proba. Srecom mu pare nisu problem pa ce lako odlucit.

A sad predlagat nekome wr250r i ulaganje u njega pored ktm690 je po meni glupost.

Znaci Srdjane prvo par voznjica.

I da probas sto vise motora.

Onda odluka stari ili novi jedan cilindar ili dva.

Stari jedan- dr650 mladji od 96

Novi jedan cilindar ktm690

Dva cilindra ktm990

Dok neprobas dzaba prica

Poz i kad dodjes doma nabavicemo sve da probas

Gledaj, treba probati, treba vjezbati naravno. Prvenstveno otvorio sam ovu temu da se uputim u cisti enduro svijet (ne ukljucujuci enduro motore po asfaltu) :) a vjerovatno ce tema pomoci i ostalim kolegama koji imaju slicne ciljeve. Do sada sam se preko ove teme sasvim dovoljno informisao, doznao sam stvari za koje nisam bio upucen. Bajkeri sa dobrim iskustvom su mi pokazali svoja misljenja, poslali linkove gdje se mogu procitati iskustva veoma malog broja pojedinaca koji su bili voljni i hrabri krenuti na prave avanture po svijetu, i svaka im cast. Ovo je forum, diskutujemo, zar ne? ;)

 

Dobar sam poznavaoc drumskih motora, putujem Evropom, idem na EICMA u Milano, probam dosta motora, pratim novosti, vozim sportski i na duze relacije.

Kada bi ti, ili neko drugi, dao profil sta zelis, mogao bih ti napraviti listu motora koji ti odgovaraju, i vjerujem da ne bih omanuo.

Posto nisam u enduro svijetu, niti sam putovao kroz pustinje, prasume i terene, za pocetak se informisem da vidim sta me ceka i na sta da obratim paznju. Super savjeti za sada, hvala vam! :)

 

A poznavajuci sebe(mozda sam ovo trebao staviti na pocetku) mada i nisam otvorio sebicno temu, vec da se i drugi informisu, veoma sam ambiciozan kada nesto zelim, i nigdje nisam omanuo, da sada ne nabrajam sve zive rekreacije koje obozavam, i koje su teze za nauciti i savladati od neke solidne enduro voznje.

 

BTW, ovaj polovni KTM je bruka za te pare! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Srdjane ma sve je ok sto si napisao i kotisno je.

Samo jedan dan proveden na motoru je korisniji od sve ove pisanije .

Od enduro motora sam do sad imao bmw gs 650 , yamahu xt600 yamahu ttr600 yamahu wr250f yamhu wr450 kawasaki kx125 suzuki dr350 hondu xr650r . Probao sam jos puno modela i posle svega nisam nacisto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Srdjane ma sve je ok sto si napisao i kotisno je.

Samo jedan dan proveden na motoru je korisniji od sve ove pisanije .

Od enduro motora sam do sad imao bmw gs 650 , yamahu xt600 yamahu ttr600 yamahu wr250f yamhu wr450 kawasaki kx125 suzuki dr350 hondu xr650r . Probao sam jos puno modela i posle svega nisam nacisto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

 

Znas da sam u ovom momentu pri viska parama, brzo bih jos jednom razmislio...
Razmisli o ovome

http://www.moto.it/moto-usate/ktm/690-enduro/690-enduro-r-2009-11/6297707

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Stvarno im cijena pada kao blesava, dok ga divedes, papiri do registracije to je jos cca 1400e.

 

Volio boh cuti tvoje misljenje zasto im ovako pada cijena naspram japanca ili bmw?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ali mnogo mi je bolji onaj prosli 2013.god...

 

Ali ima tu nesto zbog cega su polovni jeftini...

Pazi, novi, go kao prut 9500e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

YT kanal dvoje Grka koji su na XR 600 putovali po Africi i za svaku zemlju odvojili po epizodu-dve: https://goo.gl/TkEccA

 

U temi "video putopisi" sam postavio snimak putovanja od Londona do Sidneja.Putovali su sa 2 nova KTM-a 690R i na jednom i drugom motoru pumpa za gorivo je crkla u razmaku od 2-3 dana.Tu popravke nema,naručuješ deo,pa kad stigne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Nisam ekspert, pa pitam da li postoji mogucnost da se covjek obuci i na terenu promjeni pumpu i ostale djelove koji su pod znakom pitanja sa istrajnoscu?

 

Hmmm, gledam i mrsim brke :D do Cape Town ima nekih 15000 km, okruglo recimo 60 dana sa povratkom. Pod povratkom podrazumijevam avio kartu iz Cape Town 600eur i kontejner 20stopa za Bari (1500eur u kome staje vise nego dovoljno motora)

Mirise kao na put sa budzetom od 6000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Nisam ekspert, pa pitam da li postoji mogucnost da se covjek obuci i na terenu promjeni pumpu i ostale djelove koji su pod znakom pitanja sa istrajnoscu?

 

 

Njima je prva pumpa crkla u Rusiji.Imali su sreću da na njih naiđe KTM-ov mehaničar i on im je naručio i promenio pumpu.Sledeća je crkla u Kazahstanu i tu su rutinski zamenuli,jer im je Rus objasnio prilikom prvog kvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Nisam ekspert, pa pitam da li postoji mogucnost da se covjek obuci i na terenu promjeni pumpu i ostale djelove koji su pod znakom pitanja sa istrajnoscu?

 

Njima je prva pumpa crkla u Rusiji.Imali su sreću da na njih naiđe KTM-ov mehaničar i on im je naručio i promenio pumpu.Sledeća je crkla u Kazahstanu i tu su rutinski zamenuli,jer im je Rus objasnio prilikom prvog kvara.

Hahahahaha, ismijaobsam se :D to me je podsjetilo na TopGear show kada iz zaebancije kupuju stare automobile i prskavaju im na svako malo :D

A jeli moguce da vec 8 godina ne mogu napraviti krstenu pumpu koja ne crkava na desetak hiljada :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

A moze i ovako, EXC u adv verziji: https://www.youtube.com/watch?v=yhWR5jjGzfM

Izvrsno!!! :D kako li nalaze ovakve rute, priroda, sve?! Prelijepo, nemam rijeci..

 

Samo jos jedno pitanje, kod ovakvim motora, kada se koriste za put a ne zatvorenu stazu, koliki je interval servisa i promjena djelova? Jeli praktocno na putu mjenjati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Može tako ko ima podršku sa zemlje i iz vazduha ...

 

Sent from my Ei Niš 4345 G

Imam osjecaj da ih to sve dronovi prate? Jesam li u pravu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Ovo mi izgleda kao plaćena ekspedicija, izvedena u cilju reklamiranja modela. Naravno sa svom materijalno tehničkom podrškom.

 

Sent from my Ei Niš 4345 G

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Verovatno je KTM bio sponzor (pretpostavljam jer su malo snimili i neku KTM zgradu na pocetku), ali kazu da nisu imali nikakvu tehnicku pomoc niti pratnju. Nosili su dron sa sobom i njim pravili snimke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Ali sve u svemu, predjela su izvanredna! I motori zabavni

U pravu si. Jedino ne može da se procenjuje izdržljivost motora na osnovu ovog filma. Ko zna koliko polomljenih elemenata sudeći po načinu vožnje.

 

Sent from my Ei Niš 4345 G]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Evo citam i po stranim forumima, bajkeri iz juzne amerike imaju jedno strasno naoruzanje :)

Kupe WR450F, stave joj veci tank goriva koji ide uz motor, veci rezervoar i jos ponesto za ulje za bolje hladjenje i duzi period promjene, produze razmak brzina da ne vrti na prevelike obrtaje. Ovako im masine traju preko 50000km, a nisu imali ni potrebe za osvjezavanjem agregata. Haraju enduro stazama sa ovakvom masinom

 

Ali sve ovo nazalost ima svoju cijenu :) ali sto me najvise frustrira je da ovaj motor svugdje kosta 9000e a onda se nadju nasi i nabijaju marze na 10200-10500..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Ali sve ovo nazalost ima svoju cijenu :) ali sto me najvise frustrira je da ovaj motor svugdje kosta 9000e a onda se nadju nasi i nabijaju marze na 10200-10500..

 

 

Aj pusti net... zovi malo dilere u Srbiji, pre nego ih kritikuješ i videćeš, a sada će sajam, da za te iste pare dobiješ taj motor i ovde. Naročito za Yamahu imaš ok ljude, forumaše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Evo citam i po stranim forumima, bajkeri iz juzne amerike imaju jedno strasno naoruzanje :)

Kupe WR450F, stave joj veci tank goriva koji ide uz motor, veci rezervoar i jos ponesto za ulje za bolje hladjenje i duzi period promjene, produze razmak brzina da ne vrti na prevelike obrtaje. Ovako im masine traju preko 50000km, a nisu imali ni potrebe za osvjezavanjem agregata. Haraju enduro stazama sa ovakvom masinom

 

Ali sve ovo nazalost ima svoju cijenu :) ali sto me najvise frustrira je da ovaj motor svugdje kosta 9000e a onda se nadju nasi i nabijaju marze na 10200-10500..

Duga putovanja i Hard Enduro ne idu zajedno...

 

Osim ako imaš kamen u bubregu,pa bi da na svakih 100km "isteče" po parče iz tebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

I meni su pricali da necu daleko sa VFR pa sam prangijao i do 700km preko Alpa po kisi i 10 stepeni :)

Za Hard Enduro i daleke puteve vjerovatno je sjediste pod znakom pitanja, ali i to se rjesava zamjenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja