Jump to content

Moto Zajednica

E-Oiler by Arakis

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja sam sve varijante imao koje su uglavnom bile sa slavinom. I svaka varijanta mi je uvlacila vazduh i zadnja felne mi je bila uvek umazana. 

Cak sam bio napravio i svoju varijnatu elektronike ali sam imao fiksno vreme otvorenog ventila tj nisam mogao da ga programiram kao na ovom Rajkovom.

 

Sad kad sam tacno namestio jednu kap i izbacio slavinu zadnja felna mi cista :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

 

Evo ja cu reci par reci a Arakis neka dopuni i ispravi ako sta treba.

Da li kaplje u mestu, dok stojiš? Gde stoji i kako izgleda preklopnik brzine kapljanja? Brzinu kapljanja bi valjalo izraziti u periodi, npr. 30s, 60s, 90s...

 

Ja sam konkretno zakacio plus sa pozicuje a ona se pali cim das kontaku.Znaci da se i drugacije moze povezati.Preklopnik je na slici samo sto sam ga je nepotrebno stavio u kesicu pa se lose vidi pa cu ponovo slikati.Brzina kapljanja i jeste izrazena u broju kapi u datom periodu i to je napisano u Arakisovom postu ja ne znam tacno niti me zanima.

 

Dali se moze uzeti struja ili nesto kao pobuda sa copave da ne kaplje dok se motor zagreva ili nesto cacka,steluje... ?

Mislim da moze konsultuj se sa konstruktorom.

 

Kad se vec poredi sa uredjajem koji kosta 270e, ima li nesto od naprednih mogucnosti Pro-Oilera? Recimo, da ubrzava kapljanje sa povecanjem brzine motocikla? Nije isto vozis li 40km/h i 140km/h, bar sto se kolicine ulja tice? Kako utice temperatura na kolicinu iscurelog ulja, opet, ne curi isto na 5 stepeni i na 35? Pro-Oiler ima senzor za vlagu i automatski koriguje protok ulja za voznju po kisi, postoji li ovde tako nesto?

 

BTW, taj od 270e ima u sebi GPS pa pomocu njega meri brzinu, model sa senzorom na tocku se vise ne proizvodi, a kosta(o) je  manje od 200e.

 

Dragi moj urednice,od tebe sam ocekivao da ces u potpunosti razumeti sto sam ga uporedio sa uredjajem od 270 e i zasto nisam stavio scott V sistem  od 140 e ali to je izostalo.Sta me briga kako curi  ulje na 5 stepeni?Kada budem isao sa njim na zimovanje onda cu razmisljati o tome.Za brzinu sam lepo objasnio.Preklopnik stoji na 4, normalnom voznjom lanac podmazan felna cista.Sutra krecem u Grcku,znaci autoput,preklopnik na 3 i vozi.U Velikoj Plani pocinje kisa,dosipam gorivo ,preklopnik na 2,hvata me pljusak u Jagodini ,preklopnik na 1.Vrlo precizno je dozirano kapanje i to je poenta price.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

I od mene preporuka!

 

Za to za sta je namenjen radi PERFEKTNO!

 

A sto se tice uredjaja sa merenjem brzine, vlaznosti, temperature - super su! Samo meni ne treba elektronika od 300 EUR da podmazuje lanac mozda malo bolje od ovog uredjaja.

 

Ja sam ovaj podmazivac ugradio zato sto sam mrzeo sprej za lanac - tesko se cisti, potreban mi je centralni stender (koji moj motor nema) I sto moram da se drndam sa sprejem svakih 500km :grr:

 

Sa ovim uredjajem  toga nema, lanac nisam ni dotegao par godina I sa ovom elektronikom nemam vise zezancija sa raznim ventilima koje je nemoguce nastelovati da pustaju ulja koliko ja zelim.

 

Rajko :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

I od mene preporuka!

 

Za to za sta je namenjen radi PERFEKTNO!

 

A sto se tice uredjaja sa merenjem brzine, vlaznosti, temperature - super su! Samo meni ne treba elektronika od 300 EUR da podmazuje lanac mozda malo bolje od ovog uredjaja.

 

Ja sam ovaj podmazivac ugradio zato sto sam mrzeo sprej za lanac - tesko se cisti, potreban mi je centralni stender (koji moj motor nema) I sto moram da se drndam sa sprejem svakih 500km :grr:

 

Sa ovim uredjajem  toga nema, lanac nisam ni dotegao par godina I sa ovom elektronikom nemam vise zezancija sa raznim ventilima koje je nemoguce nastelovati da pustaju ulja koliko ja zelim.

 

Rajko :care:

 

 

Kratko al je..tacno !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I od mene preporuka!

 

Za to za sta je namenjen radi PERFEKTNO!

 

A sto se tice uredjaja sa merenjem brzine, vlaznosti, temperature - super su! Samo meni ne treba elektronika od 300 EUR da podmazuje lanac mozda malo bolje od ovog uredjaja.

 

Ja sam ovaj podmazivac ugradio zato sto sam mrzeo sprej za lanac - tesko se cisti, potreban mi je centralni stender (koji moj motor nema) I sto moram da se drndam sa sprejem svakih 500km :grr:

 

Sa ovim uredjajem  toga nema, lanac nisam ni dotegao par godina I sa ovom elektronikom nemam vise zezancija sa raznim ventilima koje je nemoguce nastelovati da pustaju ulja koliko ja zelim.

 

Rajko :care:

Zadnja felna,dali bude isprskana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

To samo zavisi od toga kako podesis duzinu otvorenog ventila I vreme za koje ventil "pusta" kap ponovo.

 

Ako mene pitas, kada sve podesis kako treba - ne.

 

 

Prvo treba da podesis vreme za koje ventil pusti jednu kap kroz sistem. Ako stavis premalo vreme - nece izaci kap. Ako stavis previse - izacice ih 2, 3, 4...... pa ce biti previse podmazivanja. Podesavanje je jednostavno I divno je sto moze da se podesava individualno - za svaki sistem I za svako ulje moze da se podesi bas kako treba.

 

Podesavanje vremena kada automat otvara ventil da pusti jednu kap je od 50 s do 125 sekundi. Preklopnik ima 6 polozaja pa je lako naci polozaj u kom je lanac podmazan bas kako treba (svaki okret je 15 sekundi vise do novog kapanja).

 

Uz to, jos je lakse pojacati podmazivanje recimo u slucaju kise - okrene se preklopnik.

 

U odnosu na maltretiranje sa podesavanjem kapanja na slavinicama ovo je :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Mogu li dobiti br.gde mogu naruciti ovo,i jos jedno pitanje,dobiva li se samo kutija,ili se moze naruciti kompletan uradjaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Da li velemajstor Rajko-Arakis samo prodaje centralnu jedinicu ili radi sve ključ u ruke sa ugradnjom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Da li velemajstor Rajko-Arakis samo prodaje centralnu jedinicu ili radi sve ključ u ruke sa ugradnjom?

 

Kod majstor Rajka sve moze po dogovoru.....meni je prodao i ugradio podmazivac i ja sam prezadovoljan.... :care:

U odnosu na moj stari podmazivac sa slavinicom ovo je prava stvar, a na sve veoma lako i precizno mogu sam da odredim brzinu protoka ulja u zavisnosti od potrebne situacije.

Na prvom stepenu otvaranje je na 50 sekundi, a onda svaki sledeci stepen za + 15 sekundi.

Takodje se prilikom same montaze odredi koliko ce dugo da bude otvoren ventil i time je sve reseno.

Elektronika je povezana na poziciono svetlo, tako da tek kada ukljucim poziciono svetlo podmazivac pocinje da radi. Time je spreceno da isto curi dok se eventualno nesto drugo radi oko motora u mestu.

 

Kao sto su neki gore pomenuli postoje daleko bolja fabricka resenja, ali i daleko skuplja, tako da ne bi puno oko toga.

Za nase uslove i naseg prosecnog vozaca mislim da je ovo prava stvar.

 

Cena same elektronike je 30 eura, i mogao sam samo nju da kupim.

Za ceo podmazivac sa ugradnjom, sa sve posudom za ulje, elektro ventilom, crevima i dr, majstor Rajko mi je trazio 60 eura.

 

Naravno da sam pristao na tu cifru, jer me je mrzelo da se za male pare sam bakcem oko ugradnje. ;)

 

A evo i malo slika.....

IMG_20160112_163030.jpg

IMG_20160304_184943.jpg

IMG_20160304_184920.jpg

IMG_20160304_184901.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ja bih predložio mali fine tunung:

  1. bočica ispod sedišta (ako nije prekrivena oklopom)
  2. tanje crevce/cevčica
  3. kutija upravljača sa indikatorom stepena intenziteta, montirana tu negde oko instrumenata

sve ostalo je super  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja bih predložio mali fine tunung:

  1. bočica ispod sedišta (ako nije prekrivena oklopom)
  2. tanje crevce/cevčica
  3. kutija upravljača sa indikatorom stepena intenziteta, montirana tu negde oko instrumenata

sve ostalo je super  :takoje:

 

Na mom transalpu jedino sam na ovom mestu mogao da stavim bocicu za ulje, preko ide plastika i ona se ne vidi.

U vezi kutijice sa elektronikom istu sam mogao da stavim negde kod kormana, ali vec imam previse stvari napred pa sam se odlucio za ovu varijantu. Namestio sam na stepen 2 i ne mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Cena sa ugradnjom je i vise nego povoljna,ovih dana stavljam nov lanac i lancanije i pravac kod Arakisa.Moze li njegov br,mob?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Cena sa ugradnjom je i vise nego povoljna,ovih dana stavljam nov lanac i lancanije i pravac kod Arakisa.Moze li njegov br,mob?

 

Poslao sam ti na PP, mozes da ga pozoves, a mozes i ti da mu pustis poruku na njegov PP....lako se nadje na forumu....jedan je Arakis. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Ma za te pare nema bolje,@pedjaBgd-da li zbog ugla slikanja ali cini mi se da ti je taj lanac istegnut vise nego sto treba :stabre: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ma za te pare nema bolje,@pedjaBgd-da li zbog ugla slikanja ali cini mi se da ti je taj lanac istegnut vise nego sto treba :stabre: .

 

Motor mi je bio na centralnom stenderu kada sam slikao pa ti se zato cini da je istegnut....U svakom slucaju hvala na brizi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Podmazivac lanca je vrhunska stvar,koji mnogi nemaju na svojim motorima upravo zbog cene dobrog fabrickog.Eto ideje da neko od vas krene malo ozbiljnije da se bavi oko ovoga,neko ko je postavio na svom motoru,pratio ponasanje istog i ima malo vremena da odvoji i napravi par komada,i ponudi nama ostalima po nekoj korektnoj ceni.Trenutno sam u velikoj guzvi sa poslom,pa nisam stigao da zamenim lanac i lancanike,al cim ih postavim,ide odma ugradnja podmazivaca.

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja