Jump to content

Moto Zajednica

Xenon

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Sta ce ti?

Izvedi devojku na veceru.

Jeftinije mu je da ugradi xenon,a verovatno nije u godinama kad treba da vodi devojku na veceru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

ovaj put nisam prvi poceo.. mada i ja sam dobio slican savet pa puta kad sam hteo da kupim nesto... hteo sam da kupim rucice crne za moj motor i svaki savet je bio 'sipaj 20e goriva' ili 'izvedi devojku na pice' ili nesto tako.. kao da je 20e jedino u zivotu sto imam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4346 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ili pomozite čoveku, ili nemojte da ga sprdate, glupačke su to fore stvarno.

Kimi11, pošalji PP kolegi Satelis-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Može on ovo da stavi ali teško da će imati dovoljno struje da napaja ove xenone i da dopunjuje akumulator. Za sada svi koji su stavili na 50 ccm su ih i veoma brzo skinuli. 

Prvo moraš da prepraviš instalaciju da ti se svetla pale i sa ugašenim motorom, tj, da svetla idu sa napajanjem direktno sa akumulatora a ne kao sada da rade tek kad upališ skuter, pa posle motiraš xenone.

Obična sijalica predviđena za 12 V radiće i na 6 V samo će se dosta slabije videti a xenon (zavisi od modela do modela) neće da radi već na 10,5 ili 11V jer ne može elektronika da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

a poslusaj moj savet - iz prve ruke, 100% proveren

ja sam hteo na hondu da stavim ksenon al je naked i mrzelo me da budzim balast i slicno i kupim osram nightbreaker (super ili plus oznaka ne mogu da se setim)

jednom recju - progledao sam

10e je sijalica (h4, verovatno i tebi ta ide, mada tu je i h7 sa cenom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9039 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

a poslusaj moj savet - iz prve ruke, 100% proveren

ja sam hteo na hondu da stavim ksenon al je naked i mrzelo me da budzim balast i slicno i kupim osram nightbreaker (super ili plus oznaka ne mogu da se setim)

jednom recju - progledao sam

10e je sijalica (h4, verovatno i tebi ta ide, mada tu je i h7 sa cenom)

 

Bolje resenje od xenona tj dugovecnije  :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ja sam na vespu ugradio bixenon.Iskreno,kablova ko u prici i provlacenja.Radla je godinu dana bez problema.Onda mi je uvece u 22h na 100 km od kuce crkla.Bljuvao sam vatru i sve po spisku kinezima(jer su firmirane sijalice mnogo skupe).Inace sijalica je dosla u kompletu pa predpostavljam da je sve sa nasih oglasa iz Kine.

Na pumpi kupio obicnu H4 i vratio se kuci.Jos vozim tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

pa ne znam, nisam probao... kupio sam ove gore navedene i preko dana sijaju zuto tj ne primecuje se razlika... ja je stavio i kontam da upalim motor da vidim... ono isto

sacekam mrak.. ma progledao sam, znaci odusevljen... 

a te osram cool blue verujem da sijaju isto kao obicna h4 samo belo pa lici na xenon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3639 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Osram je odlicna. Bolja je Philps Extreme Vision, ali je duplo skuplja, a traje isto kao Osram tj. krace od obicne sijalice. Ja bolje svetlo nisam vozio i ne zalim para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

a te osram cool blue verujem da sijaju isto kao obicna h4 samo belo pa lici na xenon

Pa i u tome je fora ja mislim, samo što daje plavičasto(belo, xenon look) svetlo.

Uff, sad ne znam dal da ugrađujem xenon kod sebe, a dobio sam već preporuku za ovaj "cool blue". U kolima odavno već koristim nightbreaker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3526 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Belo (plavičasto) osvetljenje subjektivno deluje kao da daje bolji osvetljaj, što (uglavnom) nije tačno. U svakom slučaju prilikom lošijih uslova (kiša, magla, prašina, ....) žućkasta svetla neuporedivo bolje osvetljavaju put od belo-plavičastih.

Što se tiče upotrebe xenon osvetljenja u klasičnim farovima (bez sočiva), to nikako ne preporučujem jer smeta drugim učesnicima.

Što se tiče ugradnje xenona u farove sa sočivima stvar je bolja po ostale učesnike, međutim ugradnjom kineske opreme od par hiljada dinara (osim što dobijemo belo svetlo) ne dobijamo gotovo nikakvo poboljšanje osvetljaja.Sa skupljim uređajem je već druga priča, ali u svakom slučaju ne stavljati nikako sijalice sa temperaturom svetla od preko 4300k.

A inače je i moja preporuka ugradnja Philipsove sijalice koju je spomenuo Lalajko.

Ja se upravo spremam da na svom motoru ugradim ove sijalice (h7) za osnovno dugo svetlo i za dodatna sočiva (kratko-dugo) koje sam namontirao. Inače mi je u sočivu za osnovno kratko svetlo jeftina kineska xenon sijalica i uopšte nisam zadovoljan osvetljajem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Može do 5200K ali te su već izuzetno retke kod nas. 4300K je najbolje.

Alternativa ksenonu mogu biti i LED koje su predviđene za glavni far. Opet, kineske... Cena tu negde, ima ih na Aliju. Imaju bolje iskorišćenje od ksenona, što znači da je kod njih bolji odnos W/lumen.

Meni treba bolje osvetljenje i čekam priliku da naručim LED sa Alija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3526 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Može do 5200K ali te su već izuzetno retke kod nas. 4300K je najbolje.

Alternativa ksenonu mogu biti i LED koje su predviđene za glavni far. Opet, kineske... Cena tu negde, ima ih na Aliju. Imaju bolje iskorišćenje od ksenona, što znači da je kod njih bolji odnos W/lumen.

Meni treba bolje osvetljenje i čekam priliku da naručim LED sa Alija.

Daj Bože da grešim, ali sa jeftinim LED teško da ćeš nešto da se usrećiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ove 'maglene' 2*10W sa DX započinju već treću sezonu bez problema po vrućini, magli, kiši, blatu, kamenjaru...pu pu da ih ne ureknem :)

Naravno, ima i 'brend' LED sijalica, samo što su i cene prikladne. Nek radi 2-3 sezone ta kineska, za 20E obavi mi posao. Od prilike toliko dugo radi i kineski ksenon.

A što se iznenadnog crkavanja noću tiče, pa nek crkne koja god, imam ih tri, neću oslepeti. Crkavaju i vlaknuše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja