Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

U nedelju, kasno popodne, sa ženom sam posetio čuvenu Kafanu Naša Marina. Kao prvo, pronači tu kafanu je praktični mission impossible. Taksista nije znao, zato smo pitali ljude po Višnjičkoj. Niko nema pojma. Zvao sam u kafanu i dao taksistu moj mobilni. Čovek je popizdeo i kaže da mu neka čurka objašnjava šta i kako, a da sama  nema pojma. Nema table, nema ništa... Zovemo još jednom i sad se javlja muškarac, koji je barem znao gde da idemo.

Dodjemo u kafanu i sama kafana je lepa, lokacija super, nekako romantično. Samo malo smrdi, izgleda zbog Dunava.

Žena poruči file smuđa, ali to nije bilo moguče, jer imajo samo cele ribe, komad cca. 1kg. Mada u jelovniku piše file smuđa. Žena izabere lignje na žaru, mješanu salatu, a ja pileče meso na žaru i kupus salatu. Za predjelo topla lepinja sa kajmakom. Pili smo crno vino na čaše.

Lepinja sa kajmakom dobili brzo i bila je stvarno super, a na glavno jelo smo čekali malo duže.

Vidim, po kuhinji šeta kuvarica sa cigarom u ustima :) . Kad dobijemo glavno jelo, nakon 20-30 minuta vidimo, da su lignje prilično izgorele, a i piletina isto. Šteta...

Salata i sve ostalo bilo super.

Šta da kažem na kraju. Nisam često u BG i kad dodjem volim dobro da pojedem. O toj kafani ovde sam čitao dosta, zato sam i doveo ženu da probamo. Žao mi je, što nismo poručili nešto jednostavnije, možda čorbasti pasulj ili nešto slično. Posebno smo pitali konobara, da sli su vam lignje na žaru dobre, mekane itd... Konobar nas uvjerio, da imaju super kuvaricu i da su lignje mekane,ali nije bilo baš tako. Možda koja cigara manje u kuhinji, pa če hrana biti pripremljena kako treba.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Lignji nisu bili u prvom planu i mislim da u Srbiji treba da se jede autohtona jela. Ali žena ne jede mesa, pa zato takav izbor. A kilo smuđa ne bih pojela zajedno.

Zanima me, da li je u Srbiji dozvoljeno, da kuvar kuva u kuhinji sa cigaretom u ustima? :)

Meni je to bilo smešno, ali šta bi rekla recimo neka inspekcija? Volim opuštenu scenu, ako je dobra klopa i atmosfera. Ali u mom slučaju bila samo opuštena scena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

 

Zanima me, da li je u Srbiji dozvoljeno, da kuvar kuva u kuhinji sa cigaretom u ustima? :)

Meni je to bilo smešno, ali šta bi rekla recimo neka inspekcija? 

Gde crno dozvoljeno! 

Inace, to mesto je i poznato kao rupa gde se okupljaju lokalni pijanci.. Zaista me cudi da si dobio od nekog preporuku da tamo odete na veceru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pa mislim da je nekoliko forumskih kolega često tamo i video sam dosta fotografija sa različitih slavlja. A istina je, da niko nikad ne napiše recenziju kao gost. Jbg. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Druze moj , znas sta se kaze u Srbiji? Kartu citaj i seljaka pitaj! Kad budes dolazio sledeci put , ti lepo pitaj ( kao sto bi i ja tebe pitao bez i malo blama , da dolazim gore kod tebe) gde se sta jede , po kojim cenama i sa kakvom uslugom. Zao mi je samo sto si se lose proveo u mom gradu. Na zalost svih nas, sa padom zivotnog standarda, poceli su da opadaju i kvaliteti usluga u sirokim narodnim masama, tako da danas da skoro i nema kvaliteta. Cast izuzetcima.  Nista, sledeci put se najavi, a ja cu ti rezervisati mesto u restoranu, zavisi od toga  sta ti se vec jede. Pozdrav i svako dobro. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1377 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Najbolja jaretina i jagnjetina ispod sača koju sam do sada jeo, a jeo sam je puno i svugde :) Ali jaretina....auuuuf :care:

 

Restoran Šampanjac u Novom Sadu. Nije fensi, ima dugu tradiciju a klopa im je odlična. Ali jaretina :ooo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Druze moj , znas sta se kaze u Srbiji? Kartu citaj i seljaka pitaj! Kad budes dolazio sledeci put , ti lepo pitaj ( kao sto bi i ja tebe pitao bez i malo blama , da dolazim gore kod tebe) gde se sta jede , po kojim cenama i sa kakvom uslugom. Zao mi je samo sto si se lose proveo u mom gradu. Na zalost svih nas, sa padom zivotnog standarda, poceli su da opadaju i kvaliteti usluga u sirokim narodnim masama, tako da danas da skoro i nema kvaliteta. Cast izuzetcima.  Nista, sledeci put se najavi, a ja cu ti rezervisati mesto u restoranu, zavisi od toga  sta ti se vec jede. Pozdrav i svako dobro. :)

Hvala na ponudi. Pa ustvari nisam se zeznuo, jer sam ja tamo otišao namerno. Hteo sam da vidim i da probam i uopšte mi nije žao. U Beogradu sam bio dosta puta i volim uvek da dodjem, jer mi se svidja. Nisam se loše proveo. Boravio sam u super hotelu Lazar Lux Apartments na Zvezdari. Hotel je stvarno, da skineš kapu, samo im je problem sa hranom (doručkom), jer nemaju svoje kuhinje. Doručke jim izgleda dostavljaju. U sobi na jelovniku nema šta nema, ali sledeče jutro dobiješ u sobu nešto u karton kutiji, kao da si u McDonaldsu. Ali ipak nema veze. Ima toliko stvari, koje mi se svidjaju, da me to uopšte ne brine.

Žena želi, da u bliskoj budučnosti idemo u beogradsko pozorište. Da gledamo neku predstavu, možda koju komediju ili nešto slično. Nisam bio nikad, pa ne znam kako i gde...?

 

Pozdrav iz Bleda  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol

30og oktobra je komedija "Gospodja Ministarka" u pozoristu bosko buha.(trenutno se predstave igraju na sceni vuk dok traje renoviranje buhe) predstaa je uvece.ako si zaiteresovan mogu ti izaci u susret i nabaviti dve karte za tebe i suprugu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

30og oktobra je komedija "Gospodja Ministarka" u pozoristu bosko buha.(trenutno se predstave igraju na sceni vuk dok traje renoviranje buhe) predstaa je uvece.ako si zaiteresovan mogu ti izaci u susret i nabaviti dve karte za tebe i suprugu 

 

 

 

Druze moj , znas sta se kaze u Srbiji? Kartu citaj i seljaka pitaj! Kad budes dolazio sledeci put , ti lepo pitaj ( kao sto bi i ja tebe pitao bez i malo blama , da dolazim gore kod tebe) gde se sta jede , po kojim cenama i sa kakvom uslugom. Zao mi je samo sto si se lose proveo u mom gradu. Na zalost svih nas, sa padom zivotnog standarda, poceli su da opadaju i kvaliteti usluga u sirokim narodnim masama, tako da danas da skoro i nema kvaliteta. Cast izuzetcima.  Nista, sledeci put se najavi, a ja cu ti rezervisati mesto u restoranu, zavisi od toga  sta ti se vec jede. Pozdrav i svako dobro. :)

Hvala na ponudi. Pa ustvari nisam se zeznuo, jer sam ja tamo otišao namerno. Hteo sam da vidim i da probam i uopšte mi nije žao. U Beogradu sam bio dosta puta i volim uvek da dodjem, jer mi se svidja. Nisam se loše proveo. Boravio sam u super hotelu Lazar Lux Apartments na Zvezdari. Hotel je stvarno, da skineš kapu, samo im je problem sa hranom (doručkom), jer nemaju svoje kuhinje. Doručke jim izgleda dostavljaju. U sobi na jelovniku nema šta nema, ali sledeče jutro dobiješ u sobu nešto u karton kutiji, kao da si u McDonaldsu. Ali ipak nema veze. Ima toliko stvari, koje mi se svidjaju, da me to uopšte ne brine.

Žena želi, da u bliskoj budučnosti idemo u beogradsko pozorište. Da gledamo neku predstavu, možda koju komediju ili nešto slično. Nisam bio nikad, pa ne znam kako i gde...?

 

Pozdrav iz Bleda  :)

 

Kao prvo , izabrao si vise nego odlican smestaj, To ti je odmah kad skrenes iz "Dimitrijale" (Dimitrija Tucovica :D ) levo posle tunela u Ruzveltovoj..   A sto se tice pozorista, bitno je samo kad dolazis? Pitam zbog pozorisne sezone... Na posletku , vidim da ti i Bata mare (moj Dorcolac!) nudi karte za G. Ministarku, sto je odlicno , posebno ako se uzme u obzir da ti je to bas "Pred nosem" , tacnije kod Vukovog spomenika. Tacno mozes da se prosetate i za manje od 5 minuta ste u pozoristu. A ako ste slucajno odgledali vec G. Ministarku (mada ja, mogu da je gledam jos bezbroj puta) , ti onda lepo meni javi na P.P. kad bi dolazili , i to je to.. Sve je ostalo na meni. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol

Gospodju ministarku sam naveo cisto kao primer,ima jos predstava koje su komedije(imas na netu repertoar predstava iz buhe) :takoje: U svakom slucaju javi se kada bi dolazio pa cemo srediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Puno vam hvala na ljubaznoj ponudi i lepim željama. Momentalno smo malo kratki sa godišnjim, jer smo baš došli sa odmora u Anaduziji. Planiramo jedan vikend, još ove godine, da ponovo posetimo Beograd i tad idemo i u pozorište.

Možda znate do kad igra G. Ministarka?

Znam gde je Vukov spomenik, jer smo se baš tamo dobili sa nekim mojim poznanicima i stvarno nije daleko od Lazar Lux Apartments.

Hvala za info.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol

igrace ministarka cele sezone ,vi se najavite kada biste dolazili pa cu proveriti kada se daje ta predstava. ili neka druga komedija.....nacicemo nesto vec za vas zanimljivo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U petak sam gledao predstavu, komediju, mjuzikl "Braća (B)luzeri". Neobičan pristup predstavi, sve vreme osmeh na licu, nema klasičnih mesta za sedenje, već kao da je kafić sa velikom binom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Pre 5-6 godina sam ih preporučio a sad ih opet najtoplije preporučujem jer u kvalitetu a bogami i u kvantitetu nisu pali ni najmanje:

 

Restoran 'Kod Kaleta', na Ibarskoj u Vrbovnom. Vrhunska klopa, velike i nesavladive a istovremeno veoma ukusne porcije po smešnim cenama. Pazite sad ovo:
Nes kafa+rakija Perun+dva piva (velika, normalno!)+porcija pohovanog kačkavalja(600gr)+1/2 porcije sočne gurmanske pljeske(300gr)+1/2 porcije rolovanog pilećeg belog(300gr)+pola porcije dimljene veške(300g)+ljute lučene papričice za dvoje(6 kom)+crni luk mladi i stari+brdo pomfrita+2 vruuuće lepinje=UKUPNO 1530 kintaća! Da ne bude zabune: pola porcije je 300gr! icon_e_wink.gif
Normalno, nismo pojeli ni približno sve na ovalu pa su nam ljubazni konobari sve to fino zapakovali za poneti (kućnom ljubimcu kobajagi)! icon_lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pre 5-6 godina sam ih preporučio a sad ih opet najtoplije preporučujem jer u kvalitetu a bogami i u kvantitetu nisu pali ni najmanje:

 

Restoran 'Kod Kaleta', na Ibarskoj u Vrbovnom. Vrhunska klopa, velike i nesavladive a istovremeno veoma ukusne porcije po smešnim cenama. Pazite sad ovo:

Nes kafa+rakija Perun+dva piva (velika, normalno!)+porcija pohovanog kačkavalja(600gr)+1/2 porcije sočne gurmanske pljeske(300gr)+1/2 porcije rolovanog pilećeg belog(300gr)+pola porcije dimljene veške(300g)+ljute lučene papričice za dvoje(6 kom)+crni luk mladi i stari+brdo pomfrita+2 vruuuće lepinje=UKUPNO 1530 kintaća! Da ne bude zabune: pola porcije je 300gr! icon_e_wink.gif

Normalno, nismo pojeli ni približno sve na ovalu pa su nam ljubazni konobari sve to fino zapakovali za poneti (kućnom ljubimcu kobajagi)! icon_lol.gif

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Samo da pohvalim kafanu u Kursumliji , "Nego"

Bio sam u petak 13... Sta da Vam kazem, rostilj se prodaje na kilo . Kilo mlevenog 500 , kilo dimljenog vrata 1000, pivo 120, pihtije (supeni tanjir, 150), lepinje, 20 dinara..  Mesta u kafani nije bilo, cekao sam jedno desetak minuta da se oslobodi slobodan sto. Osoblje ljubazno , enterijer kao u BGD-u, ali ukus rostilja , e to treba doziveti. Ma vrh , nema dalje! U svakom slucaju , cista desetaka!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: bmwf650gs

kafana VILIN DAR na starom putu Trstenik-Kraljevo  sa druge strane Zapadne Morave. imaju sve sa rostilja,kvalitet je extra. udjete u Trstenik,predjete preko mosta na Moravi i skrenete levo prema Kraljevu,na 3-4 km s leve strane je VILIN DAR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ovo moram da demantujem za vilin dar.Ja sam nekoliko puta svracao na klopu ustvari kad god na tu stranu ja tu na klopu.Ambijent super a i klopa ok,kuvana jela i rostilj super.Prosle godine svratim zadnji put i nikad vise.Pasulj prebranac u solji od caja malte ne.I pored mog reagovanja nista se nijje promenilo i to je bilo moje veliko razocarenje jer to ranije nije bilo tako.Tako da ih sada zaobilazim siroko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Moja iskustva sa kafanom Vilin dar su takodje losa. Dobri su bili nekada medjutim kvalitet i usluge i hrane se znacajno pogorsao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Sprint princ pa Yamaha virago 500

Ja moram da pihvalim restoran i Majuru kod Sapca u ulici Vojvoda Putnika ,neznam kako se zove ali mislim da je oko br,150 ... Izgleda kao neki salas ili tako nesto. Namanski pravljen za restoran , skroz u etno fazonu. Hrana im je cista 10+ sto se tice cena ok. Buraz je uzeo kolenicu, ja dim. sarana + salate + vino njihovo koje je odlicno. Sve zajedno 2100din. Pokidali smo se od hrane koja je preukusna. Sve preporuke za njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Ja moram da pihvalim restoran i Majuru kod Sapca u ulici Vojvoda Putnika ,neznam kako se zove ali mislim da je oko br,150 ... Izgleda kao neki salas ili tako nesto. Namanski pravljen za restoran , skroz u etno fazonu. Hrana im je cista 10+ sto se tice cena ok. Buraz je uzeo kolenicu, ja dim. sarana + salate + vino njihovo koje je odlicno. Sve zajedno 2100din. Pokidali smo se od hrane koja je preukusna. Sve preporuke za njih

http://www.etnorestoran.co.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Ko voli prosto brzo i jednostavno kafana IZLET na putu Topola-Kragujevac sa desne strane veliki parking i vinova loza. Jeftino. Ja i kolega meni: 2 porcije pasulj slavski masni sa kobasicama, 2 kupus salate i 4 ljute paprike, 4 lepinje hleba= 360 dinara. Svaki put kad prođemo tuda obavezno svratimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja