Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 553 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Kragujevac-Kilimandzaro
Pazi, to je u to vreme bio extra marketinski potez, na konto toga smo egiptu posle izvozili 128ice.
A i preziveli svi stojadini putovanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Beverly 250e

To je bio auto cista mehanika, i danas mogu da naprave kola koja se ne kvare ili motocikle, samo sto oni nemaju korist od toga i zbog toga se ne proizvode 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
...kod nas u kamionskom svetu kažu ovako:
Prodaja kamiona plaća račune.
Prodaja delova kupuje jahtu.

Tako je za mnogo toga, samo kad se setim pojave jeftinih ink-jet štampača, bukvalno su ih prodavali ispod cene porizvodnje. Al su se useravali od para na ketridžima.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Isli i mi stojadinima na Kilimandzaro...
I sve od Kragujevca do Kilimandžara,
Od noćnog Pariza do sunčanog Dakara,
Od Novoga Sada preko Venca sve do Rume,
Ostavljamo tragove od spaljene gume.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield HIMALAYAN

Nije me davno bilo, ali sad na odmoru pa uhvatih malo vremena.

U sredu 03.05 ce biti gotova provera ventila na 5000 km, pa cu napisati mali review sa mojim iskustvima do sada.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre sat vremena, Cvele89 je napisao:

Nije me davno bilo, ali sad na odmoru pa uhvatih malo vremena.

U sredu 03.05 ce biti gotova provera ventila na 5000 km, pa cu napisati mali review sa mojim iskustvima do sada.

Супер. Баш ме заинтересовала ова тема.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield HIMALAYAN

Gotov je redovan servis, montirali su mi i bocne nosace za kofere, i Givi-jev engine guard. Do kraja nedelje cu napisati 'review' za dosadasnjih 5100km. Za kraj evo par slika.

20220509_175238.thumb.jpg.031cea08c5e4a83b823873904d866d77.jpg20220509_175322.thumb.jpg.268482667334162ba7d38020cc7a898d.jpg20220509_175249.thumb.jpg.8ad3b66606917278702048bc3ea2c479.jpg20220509_175300.thumb.jpg.f9127dcec0712d6cc5ad352f03ce1a58.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Лепо изгледа.

Да ли је био само мали сервис или су штеловали и вентиле?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield HIMALAYAN
Pre 2 sati, Наш je napisao:

Лепо изгледа.

Да ли је био само мали сервис или су штеловали и вентиле?

Samo ventili ovaj put.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2855 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Na koliko km se radi servis na koliko ventili? Koje su cene?

Ajde ambasadore brenda piši, ne košta ništa, a znači ljudima koji se razmišljaju dal da kupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: KTM 790 Adventure R, Honda CRF300L i ženina Yamaha TW125 :-)

Pozdrav, 

 

Da pitam, Himalayan za dve osobe (73kg i 63kg i malo prtljaga), šta očekivati? Koja je realna putna brzina? Uzbrdice?

 

Hvala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Par dobrih tekstova i testova:
 
Royal-Enfield-Himalayan-offroad-test-durability-4.jpg

 

WWW.ADVPULSE.COM


With the skyrocketing price of extremely complex, extremely capable, extremely luxurious adventure bikes on the market, it seems that this unlikely bike from an unlikely manufacturer...  


Još jedan dobar test pouzdanosti:

 

https://www.advpulse.com/adv-rides/ride-duration/two-to-three-days/motorcycle-adventure-california-lost-coast/

Promenio član ficha007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 492 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally
On 5/9/2022 at 6:18 PM, Cvele89 said:

Gotov je redovan servis, montirali su mi i bocne nosace za kofere, i Givi-jev engine guard. Do kraja nedelje cu napisati 'review' za dosadasnjih 5100km. Za kraj evo par slika.

20220509_175238.thumb.jpg.031cea08c5e4a83b823873904d866d77.jpg20220509_175322.thumb.jpg.268482667334162ba7d38020cc7a898d.jpg20220509_175249.thumb.jpg.8ad3b66606917278702048bc3ea2c479.jpg20220509_175300.thumb.jpg.f9127dcec0712d6cc5ad352f03ce1a58.jpg

Ima li neki review za nas zainteresovane za iskusta iz prve ruke? Bas me zanimaju utisci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće
17 hours ago, Borkosan said:

Ima li neki review za nas zainteresovane za iskusta iz prve ruke? Bas me zanimaju utisci.

Moraćemo nekako da "tagujemo" kolegu, da nam se javi ovde i prenese utiske iz prve ruke jer je ovih motora malo kod nas, pa je svako iskustvo dragoceno i znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Moto ekspedicija na Everest na Himalajanima – Test izdržljivosti

 

Moto putovanje na Everest koje je vodila avanturista Steph Jeavons.

 

Na linku ispod dat je ceo tekst o putovanju grupe žena koje je vodila Stef Džavons na Everest Base Camp

 

https://www.advpulse.com/adv-news/moto-expedition-to-everest-on-himalayans-a-test-of-endurance/

 

Pored gomile slika i opisa predela kroz koje su prolazili, jedan poseban deo teksta posvećen je Royal Enfield Himalayan-u koji je bio njen izbor motora za ovu avanturu, iako autorka teksta privatno vozi Hondu CRF 250L.

 

Sledi prevod tog dela:

 

Himalayan protiv Himalaja

 

Kako je novi ljubimac Rojal Enfilda, Himalayan od 400 kubika, izdržao u ovim nepovoljnim uslovima?

 

Motori su bili pouzdani radni konji“, rekla je Stef.

 

"Proveli su nas kroz sve što smo postavili pred njih i samo su nastavili dalje da vuku."

 

Kada se grupa našla kako se satima vozi po dubokom blatu po putu u kojem se nalazilo veliko kamenje, Enfildova udaljenost od tla je povremeno postajala problem, a Stef je takođe primetila i da je njegova težina od 421 funtu takođe bila problem u poređenju sa njenim CRF250L pa je bilo poprilično zamorno kada ste morali da ih podižete posle pada.

 

Ipak, na putu je očigledno bilo lepše voziti ga nego lagani enduro motor.”

 

Njoj se dopao neutralan položaj Himalayana za vožnju, kao i njegova stabilnost, rekavši da je osećala da je dobro izbalansiran, bez obzira na teren na koji su nailazili tokom putovanja od 1.500 milja, uključujući tu i teške zaokrete i podmukle planinske prevoje. Ona je takođe rekla da su se motori dobro nosili sa ekstremnim visinama, koje su u proseku iznosile 14.800 stopa kada su išli preko ogromne tibetanske visoravni i nešto više od 17.000 stopa do trenutka kada su stigli do baznog kampa.

 

Himalayani su bili opremljeni sa štitnicima za ruke i dodatnim kreš barovima koji su po narudžbini bili napravljeni od strane indijske grupe nazvane „Nomadski vitezovi“, koji su podržali ekspediciju.

 

Bila sam zadivljena time kroz šta su ti motori prošli bez velikih problema“, rekla je Stef.

 

Primali su udarce, jer nam je kiša putem zadavala mnoge prepreke za prelazak. Mnogi motori su bili potpuno potopljeni u vodu, ali su se pokrenuli sa prvim pritiskom na start dugme. Na sreću po grupu, dva obučena mehaničara su putovala sa nama, pripremajući Enfilde nakon tih dugih dana borbe sa blatom, rekama i kamenjem."

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 492 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Imao sam vremena na moru da pogledam dosta klipova o ovom modelu i bas me zainteresovao jer su ga bas nahvalili. Odem pre neki dan da probam u salon kod Merkatora u BG. U salonu bas ljubazni, imaju vremena za sva pitanja, pohvale za to. Pre voznje se potpisuje izjava da u slucaju ostecenja ti placas trosak, to mi je malo bzvz ali kazu motori nisu kasko osigurani i to tako mora. Na voznju se ne ide samostalno, ispred vozi prodavac a ruta se dogovara unapred. Momak koji je isao ispred mene je vozio Inteceptor 650 pa sam cesto morako da zavrnem gas kako bih va pratio sto je bilo super da vidim kako ide. Mi smo isli preko Mosta na Adi pa Senjak, krug do Kosutnjaka i nazad tako da su se mogli probati razni rezimi voznje.
Moji utisci za oko sat vremena su sledeci:
Ergonomija skroz ok, motor je prilicno veliki, ja sam 183 cm i bas je onako taman. Zemlju dogvatim celim stopalom bez problema. Sediste je meko na dodir ali tvrdo kada se sedne. Zadnji amortizer daje utisak da je bas cvrst, bas malo potone kada ja sa 86 kg sednem i to je bas bilo iznenadjenje, ocekivao sam da ce biti bas mekan jer je oravljen i za voznju van asfalta. Prednja viljuska takodje ne tone mnogo pri kocenju. Kolena su mi dodirivala onaj zub na rezervoaru, ne smeta ali bi mozda smetalo na duzoj voznji.
Ima nekih varova na ramu koji izgledaju nas nevesto, ne smatram to kao manu ali tako deluje, ostatak motora izgleda dobro sklopljen, bez zamerke.
Instrument tabla je super, dosta informacija i ima lepo belo pozadinsko osvetljenje.
Menjac je dosta precizan, lako se salta i pronalazi ler. Kvacilo je malo on/off mora lagano da se dozira. Kocnica prednja onako, malo sundjerast osecaj, zadnja je jaka i u kombinaciji sa obe koci skroz ok. U krivini siguran, lako pada i dobro se kontrolise iako ne reaguje bas munjevito na brze promene pravca, malo je kao krut po tom pitanju. Spora voznja i manevrisanje lagano, ne oseca se 190 kg tezine. Vibracije su ok, nista strasno, do 3000 rpm se malo trese vizir i voznja ispod toga mu ne prija. Zvuk je ok, nije ni tih ni previse bucan.
Rupe prelazi bas lepo, nije nervozan pri udarcima i prelasku preko neravnina, šina itd.
Snaga, na tom polju ne briljira. Ide on solidno ali kada se zavrne gas nema puno desavanja, na mostu sam probao par puta sa 70-80 da ubrzam naglo, simulacija preticanja, ali nije za pohvalu, npr moj skuter od 400 ccm ide daleko bolje u tom rezimu. Voznja preko 100 mu ne prija, prodavac kaze da moze max oko 130.
Ubrzanja sa semafora i negde do 80 su skroz ok.
Vizir je tu ali ne stiti previse mada nema ni turbulencija kacige u mom slucaju.

Opsti zakljucak, sem da nije za mene je da je motorce sasvim ok ali ima ta neka ogranicenja, za neki turing mislim da mora da se uzme u obzir kruziranje magistralom na oko 90km/h i dobre procene pre preticanja i kocenja. Za taj novac trebao bi na polju performansi da pruži više po mom misljenju.

I inace odusevio me kako izgleda Meteor 350ccm, ima ih u nekoliko varijanti i boja, sa vizirom itd. Zvuk je sjajan i deluje da je uradjen dosta kvalitetnije nego Himalayan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Motocikl: Himalajac

Za oko 300 eur ulaganju mu se doda 5 konja sto i nije malo posto ima 24. Ali nema osobe koja nije rekla da mu treba jos snage. Agregat moze da pruzi dosta vise snage i kad bi iz fabrike izlazio sa 35 konja umesto 24 bio bi pun pogodak. da moze da tera 120 na putu  pri 4.5k obrtaja i da pogura do 140 za prestizanje i to je to. Videcemo ha sta ce spekulisani 650 Himalajac da da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2855 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...Himalijan je bio dobra priča dok je bio 4900-5000e, kolko beše...

Za te novce mu se nije bilo šta zameriti.

Sa cenom od 5.600e je prišao CRFu na puškomet od 200e, a tu već nema šta da traži.... Barem moje mišljenje. Inače, veoma lepo uklopljena priča, žao mi je što novi vlasnici nisu aktivni ovde.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Motocikl: Himalajac

Model za indijsko trziste kosta u Indiji oko 230 000 RSD, tj. oko 2000 USD. OK, on ima karburatore umesto ubrizgavanja.

Himalajac kosta 5000 USD u USA. Dok je u Europi oko 5500 EUR.

 

Znaci ko nas j.be sto zivimo u Europi i jos pride na Balkanu.

 

U Bangaloru ti trebaju 3 prosecne plate za jedan Indijski model. u Pensilvaniji malo manje od dve plate za BS6 model. U Bristolu UK oko 2 prosecne plate za BS6 model.

 

U Srbiji BS6 Himalajac kosta skoro 8 prosecnih plata. :D Dok bi Indijski model kostao oko 2.5 plate ako bi kostao isto ko tamo.

 

 

 

 

Promenio član opsidiannight
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja