Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa sinusima

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svako ima svoje probleme.

 

Ja recimo nikada nisam vozio motocikl preko 140km/h jer se plasim da na toj brzini ne mogu da udahnem dovoljno vazduha i da cu poceti da se gusim a na tim brzinama moze biti veoma opasno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ako nosis potkapu, normalno da ce se ta potkapa malo zagrejati od tvoje glave, pa ce samim tim i taj vazduh koji udises  biti malcice topliji od spoljnog vazduha, al samo malo ( mozda ti je i to dovoljno ) . Tu se javlja jedan problem, a to je da se kod usta i nosa u potkapi kondenzuje vlaga pa postaje mokra. Zimi takodje hoce da se magli vizir sto se moye resiti tako sto se malo vizir odskrine ( podigne ), a postoje i neka hemiska sredstva protiv zamagljivanja ( manje ili vise efikasna ) i " pin lok " / to je neka vrsta folije koja se nalepi iznutra na vizir pa se ne magli. Nisam koristio nista od toga, ja malcice podignem vizir i tako vozim . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Brate sto trosis tolke pare na Schubert kad lepo mozes da uzmes cebe i da se pokrijes po glavi i tako da vozis. Samo tamo de su ti oci izbusi dve velike rupe pa onda stavi Ray Ban naocare da ti ni tu ne probija vetar. Ima jeftino kod kineza. A ako je bas mnogo hladno mozes i jorgan umesto cebeta ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobro je, shvatio je covek da mislite da vas on zeza.

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Postoji fora da se preko potkape, oko glave obrne jedan krug rastegljive folije gde se naprave mali otvori za oči i nos te potom navuče kaciga. Nisam probao ali kažu da greje kao radijator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ne znam da l je sprdnja ili nije, ali pošto si pitao koja kaciga ti treba da napomenem da obavezno gledaj da nabaviš sa pinlok vizirom u paketu ako je već kupuješ, da se ne cimaš da nabavljaš i lepis naknadno a i verovatno će ti skuplje izaći. Od ostale opreme naravno sve u zimskoj varijanti u kombinaciji sa aktivnim vešom ili šta je već najbolje, ja ne vozim u zimskom periodu pa nek preporuče ovi što voze ako shvate ozbiljno temu. Ali u svakom slučaju najiskreniji savet je da zajebeš to, naročito pošto vidim da si napisao da si dokon i da ti nije preka potreba. Zdravlje nema cenu, a kad se sjebeš jednom vučeš posledice celog života i kaješ se ali uglavnom je kasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

 Ako nosis potkapu, normalno da ce se ta potkapa malo zagrejati od tvoje glave, pa ce samim tim i taj vazduh koji udises  biti malcice topliji od spoljnog vazduha, al samo malo ( mozda ti je i to dovoljno ) . Tu se javlja jedan problem, a to je da se kod usta i nosa u potkapi kondenzuje vlaga pa postaje mokra. Zimi takodje hoce da se magli vizir sto se moye resiti tako sto se malo vizir odskrine ( podigne ), a postoje i neka hemiska sredstva protiv zamagljivanja ( manje ili vise efikasna ) i " pin lok " / to je neka vrsta folije koja se nalepi iznutra na vizir pa se ne magli. Nisam koristio nista od toga, ja malcice podignem vizir i tako vozim . 

hvala ti na odgovoru..predpostavljao sam da ce se pojaviti tu mokra podkapa i da ce biti vlage..i zato sam i pitao..da li ce magliti kaciga tj vizir...

ali nisam znao da postoji ovaj pin lock sistem protiv zamagljivanja..eto vise vredi ova jedna informacija..i svrha foruma je upravo ta...schuberth c3 pro ima integrisan pin lock..pa  ne bi trebalo da bude problema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

KACIGA SA ELEKTRICNIM VIZIROM!

Jos jedna novina u Motomaniji.Da bi uzivanje u zimskim carolijama bilo popuno Motomania je spremila za Vas kacige sa elektricnim grejacima vizira. Ovakav vid kacige sa elektricnim vizirom idealan je pored voznje motora za vozace ATV vozila, kao i za motorne sanke, jer ne postoji mogucnost da vam se sneg ili blato zamrzne na viziru.

U pitanju su kacige marke Vemar, model Jiano. Promotivna cena osnovnog modela kacige je 16.500 dinara, a modela sa elektricnim grejacem vizira je 26.000 dinara.

 

Motomania doo

Bul. Mihajla Pupina 10e lok.16

Novi Beograd

011-311-09-41, 063-1113-112

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja izbegavam da vozim zimi, totalno je nezdravo ali, ove zime mi nema pomoci pa po sluzbenoj duznosti vozim svaki dan.

Jos mi se auto pokvario i nece skoro da bude gotov pa skuter i da hocu ne mogu da izbegnem.

 

Sto se mene tice, ja se vise smrznem pesaka nego skuterom na minusu.

Pre neki dan isao pesaka, ubi me vetar, noge i glava se smrzose.

Skuterom kad idem, prvo imam tukano urbano kecelju sa krznenim pokrivacem iznutra, nosim jaknu koja ne pusta vetar, rukavice kozne, i kacigu sa podkapom i kapuljacom od jakne zavucenom u kacigu, jeste da zamagli ali samo kad stanem, dok sam u voznji ne magli.

 

Vozio sam do sada i na minus 10.

Opet kazem vise se smrznem pesaka nego skuterom.

Mada su moje voznje kratke.

Idem od sedam ujutru dva km do posla, pa oko 9 na teren oko 3/4km pa opet na posao pa opet teren oko 14 h pa kuci.

Kako kad ali od 6 do 8km dnevno.

Skuter mi je spas.

Sinusi svakog muce.

Ne bih krenuo na minus negde na put negde to je ludost, ali voznje na kojima se vozi brze od tu oko 40km na sat i traju do 5min mislim da su bezopasne uz kompletnu opremu.

A i zdravlje je precenjeno hehehehhe

 

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Mene muce alergije u prolce i ume da mi curi nos sto je veoma nezgodno ako si na motoru, delimicno resenje je flip up kaciga ( ja koristim Caberg Duke + pinlock da ne magli) i ovu baklavu jer ima otvoren deo gde je nos i usta...   :jee1:  te bez problema mogu da stanem sa strane i brzo izduvam ako je frka i nastavim sa voznjom. 

E manipulacija maramicama u rukavicama je vec druga prica i zahteva malo vezbe...  :P

 

http://www.championmotouk.com/avactis-images/MensClothing/Thermals&BaseLayers/RukkaUnderwear/Rukka_Windstopper_Coolmax_Balaclava_Lg.jpg

 

Od saveta za voznju imam samo sledece:

1. motor ako bas moras jer je ekstremno klizavo, ATV je OK

2. Obavezno pin lock 

3. Nabavi grejace rucica! Ruke uglavnom najebu

4. Pogledaj one pokrivace za skuter, mislim da odgovaraju i na ATV izguglaj "tucano urbano termoscud"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

bigbad86

bigbad86

Ne silazi

  • photo-thumb-3772.png?_r=0
  • Members
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • Broj Postova: 5023
  • Član od: 19 Jun 2008
  • LokacijaKragujevac
  • Motor:Honda Sevenfifty

Napisao 02 January 2016 - 14:29 PM

Ako vozis motor bez opreme zimi a hoces da ti ne bude hladno onda samo pola litra rakije pre voznje!

 

Ne da pije rakiju, nego da je ušmrkava.

 

Uzmeš  slamčicu, skratiš je na oko 5cm. Napuniš čep sa rakijom, gurneš jedan kraj slamčice u rakiju, drugi u nozdrvu. Šmrkneš i čekaš ludilooo. Magija pada, bolest brzo nestaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

 

bigbad86

bigbad86

Ne silazi

  • photo-thumb-3772.png?_r=0
  • Members
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • Broj Postova: 5023
  • Član od: 19 Jun 2008
  • LokacijaKragujevac
  • Motor:Honda Sevenfifty

Napisao 02 January 2016 - 14:29 PM

Ako vozis motor bez opreme zimi a hoces da ti ne bude hladno onda samo pola litra rakije pre voznje!

 

Ne da pije rakiju, nego da je ušmrkava.

 

Uzmeš  slamčicu, skratiš je na oko 5cm. Napuniš čep sa rakijom, gurneš jedan kraj slamčice u rakiju, drugi u nozdrvu. Šmrkneš i čekaš ludilooo. Magija pada, bolest brzo nestaje.

 

  :P Ovo ludilo sam ja probao nekolicinu puta po savetu neke babe sa planine. Ušmrkavaš sa dlana direkt u nozdrvu domaću prepečenicu. Boli kao đavo al posle nekih mesec dva mene prođoše učestale upale sinusa... nisam ih imao više od 6 godina, ko će ga znati 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

ajoj..gde rakiju..ne znam koliko je to pametna ideja..a mora da boli...mislim specijalno na ove moje sinuse...

a o proleću..i ne pričaj mi..ali tada ..za sada i nemam nekog slobodnog vremena.

ja sam probao sa nekim vodama iz okena..tj sprejevima..pa sam isto ispirao sinuse..isto tako nekim rastvorom morske soli...nakrenes se na stranu..staviš ono bokalče u jednu nozdrvu..i ono slobodnim padom uje u sinus..i izadje na drugi...na drugu nozdrvu..slobodnim padom...ali..slaba vajda od toga.

no eto da ne skrecemo sa teme..

ovih dna treba da odem do Gruže..tu mi je najbliže da vidim sta ima od opreme. Pa ako nesto uzmem i nadjem resenje..javiću se..sa utiscima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja