Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa sinusima

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Postovanje

imam problem sa sinusima i hladnim vazduhom..nekom .ebenom alergijom pa kada sam izložen hladnoći- direktno..počinje da mi curi nos...i to moze da bude veoma učestalo i dosadno..

.a voleo bih da vozim motor i po zimi...jer sam eto najviše dokon u- nov..dec..jan..feb..mart...pa bih voleo da vozim motor i u tim mesecima kada uslovi puta dozvole.

Opremu nemam..pa ni iskustvo sa time..zato vas i molim za savet..jer nije mi baš idealno da stajem na svakih kilometar dva i tražim maramicu i brišem nos.

.ebiga..naopak čovek..

E sada pitanje...

vidim da imaju potkape koje bi mogle da se koriste ispod kacige....a i te kacige ..koju bih trebao da uzmem..verovatno full face...

kako je kada se diše ispod nje...udišem li ja topao vazduh ili hladan..magli li to..ili je to rešeno nekom ventilacijom..

u suštini-šta bih ja trebao da kupim..da bih eto na neki način udisao neki topliji vazduh...ili kako to ide..jer ako bih udisao taj da kažem hladan vazduh spolja direktno..

mislim da bi mi cureli sinusi...

a stajati svaki čas..pa još sada skidati i kacigu i sve..NEMA pojma...

Zato vas i molim da mi preporučite šta da kupim....da ne bih napravio pogrešan izbor... može i preporuka brenda...jer stvarno nemam iskustva sa ovim.

hvala puno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sve ti je to individualno, koliko smo svi mi manje - vise anatomski isti, svako od nas drukcije reaguje na istu stvar. Evo, ja sa dijagnozom hronicnog sinuzitisa , vozim motor cele godine, al po hladnom vremenu - obavezno integralna kaciga ( ful face sto bi rekli englezi ) . Nema tu nikakvog toplog vazduha vec udises hladan - sto meni nije problem, problem bi mi bio kad bi mi taj hladan vazduh tukao direktno po sinusima. Tebi nos curi, a meni se zapusi, al sam ja na to navikao pa disem na usta, a nos istresem kad stanem. 

   Tebi bi mozda odgovarala flip-ap kaciga kod koje mozes otvoriti ceo prednji deo, pa da mozes obrisati nos u voznji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Nabavi dobru podkapu vindstoper i uzimaj tablete za alergiju ukoliko je i alergija problem.Ja bez podkape ni leti ne vozim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Isto je i kad setas napolju. Udises isti taj vazduh, tj iste temp. A ako ti nos curi i pod tim uslovima, pusti ga neka curi, mora jednom doci kraj :) Ili 2 tampona!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Jel se sprdas druze ?!

Haha pročitah tvoj post pa pogledah gore na čovekov nik da vidim ko je i u sekundi mi se učini da piše Milan Slini. Reko jbt baš neki zajebant :lol3:  ali čoveka muka pritisla. Imao sličan problem 8 godina, još od vojske i prošlo me posle masivne upale sinusa i injekcija. Sada curka na hladnom ali kome ne. Nabavi flip ap, potkapu na kojoj ćeš izrezati rupu za nos da je ne skidaš kada brišeš. Bitno da ti greje sinuse a vazduh ti ne može ugrejati mnogo, samo ćeš je izbalaviti. Kada krene a ti pristani pa je omlati o asvalt.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ma šta se sprdam...ne curi to kao sa slavine..nego kako kad...nego samo kada sam na pr direktno izložen tom hladnom vazduhu kada mi direktno duva u nos..a minus veći.

Video sam da te pod..ili potkape... imaju samo da se vide oči. ..ili otvorenije pa me zanimalo šta bi tu bilo bolje. .verovatno ste koristili oba tipa..da li magli na viziju itd. ..

E sada za kacige vidim da je bolje da uzmem tu što može da se otvori...

Imate li neki brend da mi preporučite...ili je to koliko para-toliko muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Jel se sprdas druze ?!

Haha pročitah tvoj post pa pogledah gore na čovekov nik da vidim ko je i u sekundi mi se učini da piše Milan Slini. Reko jbt baš neki zajebant :lol3:  ali čoveka muka pritisla. Imao sličan problem 8 godina, još od vojske i prošlo me posle masivne upale sinusa i injekcija. Sada curka na hladnom ali kome ne. Nabavi flip ap, potkapu na kojoj ćeš izrezati rupu za nos da je ne skidaš kada brišeš. Bitno da ti greje sinuse a vazduh ti ne može ugrejati mnogo, samo ćeš je izbalaviti. Kada krene a ti pristani pa je omlati o asvalt.  :)

 

:lol3: :lol3: :lol3: I meni su pale na pamet razne varijacije na tu temu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Moj matori je profesionalni ronilac a zena doca, oboje imaju toplu preporuku za ronjenje, i narocito da se udahne tj usisa morska voda na nos a izbaci na usta. \ I sto vise ronjenja i naglavacke takodje....To moze i u kucnoj radinosti sa malo zagrejane slane vode u serpi. Sto se potkape tice, ja sam meni kad sam ih pravio uradio varijantu sa windproof materijalom ispod ociju skroz do grudi. Ako nema da se kupi, moze da se sve napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E kad rece ronjenje, davne 94 odoh sa novosadskim ronilackim udruzenjem na ronilacki godisnji odmor u przno. I svaki izron meni su se sinusi praznili kao da je neko odvrnuo slavinu. Nisam imao problema pre toga, nisam ni znao da imam sinuse, ali ipak se nakupi koje kakvog smeca u tim supljinama.

 

96 godine isto to, samo sa beogradskim klubom, ali efekat je bio puno manji, moguce i zbog plicih zarona, max do 20m. A mozda su jednostavno i sinusi bili prazni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Postovanje

imam problem sa sinusima i hladnim vazduhom..nekom .ebenom alergijom pa kada sam izložen hladnoći- direktno..počinje da mi curi nos...i to moze da bude veoma učestalo i dosadno..

.a voleo bih da vozim motor i po zimi...jer sam eto najviše dokon u- nov..dec..jan..feb..mart...pa bih voleo da vozim motor i u tim mesecima kada uslovi puta dozvole.

Opremu nemam..pa ni iskustvo sa time..zato vas i molim za savet..jer nije mi baš idealno da stajem na svakih kilometar dva i tražim maramicu i brišem nos.

.ebiga..naopak čovek..

E sada pitanje...

vidim da imaju potkape koje bi mogle da se koriste ispod kacige....a i te kacige ..koju bih trebao da uzmem..verovatno full face...

kako je kada se diše ispod nje...udišem li ja topao vazduh ili hladan..magli li to..ili je to rešeno nekom ventilacijom..

u suštini-šta bih ja trebao da kupim..da bih eto na neki način udisao neki topliji vazduh...ili kako to ide..jer ako bih udisao taj da kažem hladan vazduh spolja direktno..

mislim da bi mi cureli sinusi...

a stajati svaki čas..pa još sada skidati i kacigu i sve..NEMA pojma...

Zato vas i molim da mi preporučite šta da kupim....da ne bih napravio pogrešan izbor... može i preporuka brenda...jer stvarno nemam iskustva sa ovim.

hvala puno.

 

Pa cekaj, ti do sada si vozio bez kacige i opreme po zimi, i zalis se sto ti curi nos zbog toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Postovanje

imam problem sa sinusima i hladnim vazduhom..nekom .ebenom alergijom pa kada sam izložen hladnoći- direktno..počinje da mi curi nos...i to moze da bude veoma učestalo i dosadno..

.a voleo bih da vozim motor i po zimi...jer sam eto najviše dokon u- nov..dec..jan..feb..mart...pa bih voleo da vozim motor i u tim mesecima kada uslovi puta dozvole.

Opremu nemam..pa ni iskustvo sa time..zato vas i molim za savet..jer nije mi baš idealno da stajem na svakih kilometar dva i tražim maramicu i brišem nos.

.ebiga..naopak čovek..

E sada pitanje...

vidim da imaju potkape koje bi mogle da se koriste ispod kacige....a i te kacige ..koju bih trebao da uzmem..verovatno full face...

kako je kada se diše ispod nje...udišem li ja topao vazduh ili hladan..magli li to..ili je to rešeno nekom ventilacijom..

u suštini-šta bih ja trebao da kupim..da bih eto na neki način udisao neki topliji vazduh...ili kako to ide..jer ako bih udisao taj da kažem hladan vazduh spolja direktno..

mislim da bi mi cureli sinusi...

a stajati svaki čas..pa još sada skidati i kacigu i sve..NEMA pojma...

Zato vas i molim da mi preporučite šta da kupim....da ne bih napravio pogrešan izbor... može i preporuka brenda...jer stvarno nemam iskustva sa ovim.

hvala puno.

druže dali se ti sprdaš?? da kopiram darka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ajd da se primim,pa da ti objasnim... Ja isti taj problem imam,a nosim ful opremu,sa zimskim ulošcima,full face kacigu sa pdkapom...Tako da je dobro da si živ..,uopšte.. Ako se ne zajebavaš ovdje i ako si stvarno ozbiljan,kupuj opremu i ne zajebavaj se dok se nisi ukočio čitav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ma vozio tomos do sada onako iz zajebancije..i nikada zimi do sada..

sada imam i neki kvad...pa ce biti voznje i po snegu i minusu...

tek treba da kupim opremu..zato i pitam koju...a da bi eto sačuvao ovo malo zdravlja...opet bolje da se informisem reko'.

Nikada nisam stavljao full face kacigu...pa sam mislio da tu ima raznih varijanti..s raznim zastitama od vetra..hladnog vazduha...itd..itd

a podkapa...videću..moram probati neku i videti sta mi odgovara..

Aj sad..jakne..pantalone..čizme...to može kako hoćeš..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

1)Akutni sinuzitis i motor-ne

2)Sinuzitis i motor zimi da li si lud?

 

Imao sam davno problema sa maxilarnim sinusima mada je meni bilo alergijske etiologije tebi u ovim mesecima ne verujem da je.Odlicna metoda je ispiranje fizioloskim rastvorom ,ili slanom vodom ili leti na moru skakanje na noge, neki salto kroz vodu... to je ono sto bi sebi mogao da pomognes.

Inace sinuzitis nije neizleciv koje god da je etiologije pa bi mogao u ovim zimskim mesecima time da se pozabavis ozbiljnije umesto da vozis motor sem ako nisi poslom vezan za to.

Idi na maksilofacijalnu ili kod ORL .

Ovo ti kazem kao kolega po motoru i kao lekar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

 

Ajde se ti lepo pretstavi pa da počnemo ozbiljno da shvatamo ovu priču.Ili da nastavimo mi tebe kao ti nas do sada

Farko 2.   :D

 

Taman tako  :klovn:  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ma provalio sam ga oma cim sam ovo procitao ...

 

 

 

kako je kada se diše ispod nje...udišem li ja topao vazduh ili hladan..magli li to..ili je to rešeno nekom ventilacijom..

u suštini-šta bih ja trebao da kupim..da bih eto na neki način udisao neki topliji vazduh...ili kako to ide..jer ako bih udisao taj da kažem hladan vazduh spolja direktno..

mislim da bi mi cureli sinusi...

a stajati svaki čas..pa još sada skidati i kacigu i sve..

 

koji vazduh udisem kad vozim na -10 ?!?!?

 

ALO RODJENI ,OPUSTENO - UDISES  37 C...

 

hahahahahahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

ma provalio sam ga oma cim sam ovo procitao ...

 

 

kako je kada se diše ispod nje...udišem li ja topao vazduh ili hladan..magli li to..ili je to rešeno nekom ventilacijom..

u suštini-šta bih ja trebao da kupim..da bih eto na neki način udisao neki topliji vazduh...ili kako to ide..jer ako bih udisao taj da kažem hladan vazduh spolja direktno..

mislim da bi mi cureli sinusi...

a stajati svaki čas..pa još sada skidati i kacigu i sve..

koji vazduh udisem kad vozim na -10 ?!?!?

 

ALO RODJENI ,OPUSTENO - UDISES 37 C...

 

hahahahahahahah

Али ако не заборавиш да укључиш грејање у кациги. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ja ne mogu da shvatim zasto vi mislite da se ja ovde sprdam..ali aj..

Sto se tiče toplijeg vazduha..mislio sam da se donekle taj vazduh koji izdišem zadržava u kacigi i uz pomoć podkape bi bio malo topliji od spoljnjeg..a vi kao da ste pali sa marsa..

da li je se neko od vas pokrio jorganom..ćebetom po glavi...specijalno dok smo bili klinci-NEMA grejanja u sobi....pa hladno u sobi ..i dok se ne zagrješ..ne izlaziš ispod.. ..

ili ste svi imali centralno grejanje u kući pa niste imali potrebe za tim...ili se pak nikada niste pokrili ćebetom po glavi.

na taj sam fazon mislio da malo toplijeg vazduha ostaje tu u kacigi..pa sam mislio da je to bolje rešeno uz pomoć neke podkape..da tu ostaje malo tog toplijeg vazduha -na koji ne bih tako baš reagovao.

a vi navalili..ovaj nas zajebava..pa neki glupi komentari i podjebavanja sa vaše strane.

Kao da niste čuli da neko može da bude alergičan na toplo- hladnu promenu...svega..pa i temperature vazduha...sto nije ni malo smešno..a pri tome voli da ima i vozi i motor i ATV..sem ako nam nije zabranjeno.

no dobro...

niko da kaže..a pitao sam..ima li pomoći ako se podkapa..koja je totalna...samo oči da vire..gde je pokriven nos i gde dišeš kroz nju...kakav je subjektivan osećaj...vazduh i dalje hladan..jer ipak si ispod kacige.. 

da li magli ili sta se desava..ili je isto kao da dišeš bez podkape.

Lepo napisao..NIKADA nisam stavio pravu kacigu na glavu....

ne mogu da verujem..

nešto sam gledao..uzeću Schuberth C3 PRO...malo sam guglao..pa mislim da uz adekvatnu podkapu neće biti većih problema.

:vstrom:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja