Jump to content

Moto Zajednica

transformacija bandita iz S u N

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

I ako sam mislio da ce biti jednostavno, da se nakaci ralica i naprave nosaci kako bi mogla da se odnese na gitovanje i farbanje zajedno sa ovim nosacima napred koji se po malo vide, nije bilo uopste lagano kako sam ocekivao, trebalo je staviti duze srafove na gornjim nosacima jer su fabricki kraci i upadnu u "leziste"  ali snasao sam se... evo par slika..

 

rs7-WP-201.jpg

 

tu8-WP-201.jpg

 

r51-WP-201.jpg

 

i4t-WP-201.jpg

 

ntb-WP-201.jpg

 

 

Sledeci korak farbanje ralice i "jack up kit"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Operacija uspesna... namontiran stitnik hladnjaka i ralica koja i dalje ceka farbanje... stitnik hladnjaka je ispao odlicno, poliran jeste, ali nije maksimalno, i to cu uskoro da uradim kao i sticker na sredini stitnika "bandit", video sam na internetu da postoji takav sticker i izgleda kao da je rucno napisano ali o tom po tom.. evo kako sve to izgleda za sada..

 

ckx-WP-201.jpg

 

87n-WP-201.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Не бих да ти кварим тему, али тај штитник хладњака ниси требао да шрафиш директно на хладњак :/ . Још како видим вијци пролазе кроз саће хладњака. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Taman posla da kvaris, naprotiv.. :-) zasrafio jesam, tanak i kratki holsraf na krajnjim ivicama hladnjaka, jednostavno nosace je bilo prekomplikovano napraviti (za sada) zbog veoma glupavog oblika, da su cetvrtasti ili pravougaonog oblika bilo bi lakse, ali oni imaju neke ivice koje idu u napred itd.. Kako god, stitnik je knap, bas sam ga tesko navukao i on sam od sebe nema sanse da spadne, ako zapnes rukom mozes samo da iscupas hladnjak ceo.. A srafovi nisu stegnuti jako i tu su preventivno i ako bi i bez njih stajao bez problema.. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moguće da je do ekrana ili do kamere ali nekako mi nije ista boja blatobrana i ralice?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Batice , motor ti je za 10 . Mnogo dobro izgleda . Vidi se da se vodi racuna o svakom detalju . 

Sve pohvale . Pratim dalje sta ce se desavati . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Moguće da je do ekrana ili do kamere ali nekako mi nije ista boja blatobrana i ralice?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Cini ti se, zbog prelamanja svetlosti, sa branikom je potpuno ista, iz nekih uglova deluje svetlije u odnosu na ram..

 

Batice , motor ti je za 10 . Mnogo dobro izgleda . Vidi se da se vodi racuna o svakom detalju . 

Sve pohvale . Pratim dalje sta ce se desavati . 

 

Hvala.. volim da sve bude po mom ukusu i kako se meni svidja, dok je kod mene, sve sto skinem, promenim, cuvam za eventualnu prodaju nekad da dam uz motor pa nek vrati ko ga uzme ako mu se ne svidja..

 

Gdje si nabavio,ili kupio far!? i koja cjena ako nije tajna?

 

imas pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Motor je ispao perverzija xD  :takoje:

 

hvala, jos par stvarica cu da probam, da vidim kako ce izgledati.. :)

 

e46-retrov.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Pre svega zelim da se zahvalim javno Bokilicu za odgovore na hiljadu mojih pitanja i za sve pozive, bez njega ne bih uradio nista sto se karbova tice, jer sam SVE SAM radio, i na kraju je ispalo sve jako jako dobro, Motor se preporodio...

 

Lepo vreme... radilo se.. skinuti karbovi, ocisceni oprani sredjeni i nastelovani, filter vazduha takodje opran osusen vracen.. creva za gorivo i vakum promenjena, slavina ociscena i oprana.. i na kraju, meni najdraze, "instaliran" jack up kit 50mm i motor daleko bolje naleze u krivinama sad i visi je polozaj sedenja i sve je generalno dosta bolje, sto je i logicno jer je ogibljenje malo "doterano" evo slika pa procenite i sami, motor izgleda mnogo bolje sada...

 

yxu-www.jpg

 

7pv-129391.jpg

 

4z2-129352.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Druze upravo sam u procesu sredjivanja motora pa mi treba broj od lika koji ti je uradio 

trakice za felne . Razmisljam da stavim i ja neke . Tebi je mnogo dobro ispalo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Druze upravo sam u procesu sredjivanja motora pa mi treba broj od lika koji ti je uradio 

trakice za felne . Razmisljam da stavim i ja neke . Tebi je mnogo dobro ispalo .

 

imas pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Operacija uspesna... namontiran stitnik hladnjaka i ralica koja i dalje ceka farbanje... stitnik hladnjaka je ispao odlicno, poliran jeste, ali nije maksimalno, i to cu uskoro da uradim kao i sticker na sredini stitnika "bandit", video sam na internetu da postoji takav sticker i izgleda kao da je rucno napisano ali o tom po tom.. evo kako sve to izgleda za sada..

 

 

 

87n-WP-201.jpg

 

Ne mogu da vjerujem da si lim sarafe uvrtao u rebra hladnjaka. :staa2: Da ne pricam da si protok vazduha kroz hladnjak smanjio sigurno za 30%, ako ne i vise sa ovoim perforiranim limom. :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Zaboravih da napisem da sam skidao lanac i lancanike da odmastim i ocistim, pogotovo prednji, steta sto nisam slikao sta je kod prednjeg lancanika bilo :)

 

 

12226748_10208041052883347_1904995739_n.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Namontirani "handlebar end" retrovizori, meni licno preglednost je mnogo bolja, isto tako mi se i estetski mnoooogo svidja...  :jee1:

 

WP_20160412_18_45_55_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Sve si odlicno odradio :sampion: , ali ti ova zastita na hladnjaku jednostavno ne ide  :neznam:  i kolega je potpuno u pravu da si dobroooo smanjio protok vazduha na hladnjak. 

 

http://www.ebay.de/itm/Suzuki-GSF-650-600-Bandit-Grille-de-radiateur-Radiator-cover-Logo-Bj-06-/310583076634?hash=item485031a71a:g:bSIAAOSwZjJU6tX5

 

http://www.ebay.de/itm/RADIATOR-GRILL-for-SUZUKI-GSF400-BANDIT-POLISHED-GUARD-COVER-/121939658069?hash=item1c642b8555:g:xgwAAOSwyvBV-JR2

 

vidis koliko su ove maske da kazem "protocnije"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Sve si odlicno odradio :sampion: , ali ti ova zastita na hladnjaku jednostavno ne ide  :neznam:  i kolega je potpuno u pravu da si dobroooo smanjio protok vazduha na hladnjak. 

 

http://www.ebay.de/itm/Suzuki-GSF-650-600-Bandit-Grille-de-radiateur-Radiator-cover-Logo-Bj-06-/310583076634?hash=item485031a71a:g:bSIAAOSwZjJU6tX5

 

http://www.ebay.de/itm/RADIATOR-GRILL-for-SUZUKI-GSF400-BANDIT-POLISHED-GUARD-COVER-/121939658069?hash=item1c642b8555:g:xgwAAOSwyvBV-JR2

 

vidis koliko su ove maske da kazem "protocnije"

 

Prvo hvala za komplimentu, a sto se stitnika hladnjaka tice, stavio sam da probam, ne znaci da ce vecno biti tu, lako mogu da skinem, jednostavno nisam u mogucnosti da dam tolike pare za te stitnike, a hteo sam da "prikrijem" ogrebotine od kamencica ili sta je vec tocak bacao na njega, ali kao sto rekoh, skinucu ako bude bilo potrebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Do 00!

 

Hvala, hteo sam da probam jer sam video na nekom banditu to na internetu i bas mi se svidjalo, a kad sam ih namontirao jos vise mi je bilo do 00 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Štitnik hladnjaka moguće da smanjuje protok vazduha ali to ne znaci da je sad nedovoljno. Kod Gsx 1.4 je hladnjak npr bas odradjen sa velikom rezervom pa možeš i vise od pola da ga prekrijes bez opasnosti da će da se pregreje.

 

Da bi bio siguran možda nije loše da namontiras (ako već nisi) merac temp ulja npr. Spravica od 10 20 eura ali znaš sigurno da si u zelenom.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja