Jump to content

Moto Zajednica

Kako gasite motor?

Recommended Posts

Guest Cubric

Ja kao da zidovima pisem...

 

Ne pises zidovima. Gasi kako ti volja. Ja licno ne vidim razliku u tome da li cu struju prekinuti "ovde" ili "onde". Kada mi u istom tom user manualu objasne i zasto konkretno ne valja da se gasi na prekidac, onda cu gasiti na kljuc. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

U pocetku sam gasio na kljuc, sve do trenutka kada mi je brava nagorela u Donjem Milanovcu; tom prilikom mi je nagoreo jedan segment brave i morao sam da regler i bobinu (zice koje vode do njih) spojim preko jednog kontakta - upravo zbog tog segmenta! E, od tada mi se desava da kada je motor bio u visokim obrtajima (preko 800rpm) da nastavi da radi i kada okrenem kljuc - prekinem + akumulatora ka njima.

Tako da kada mi svetli pobudna lampica pored brave (sto je znak da ne puni u tom trenutku) okrenem kljuc i ugasim. Ukoliko ne svetli pobudna lampica iscupam kabl od svecice pa onda okrenem kljuc.

E, to je sve radilo tako dok nije puko plasticni ulozak brave i poceli da mi ispadaju kljucevi! Upalim motor, vozim se najnormalnije, stignem na odrediste i vidim nema kljuca u bravi - tako sam izgubio 3 kljuca! Sada nosim kratki srafciger sa sobom i tako okrecem bravu. Ponekad kada je toplo i nema potrebe za rukavicama okrenem bravu i sa metalnim dinarom...

 

Sveusvemu, mislim da mi je vreme za kupovinu nove brave :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Zvezdara :)

prekidac je drugacije konstruisan od brave i sluzi kao sto mu ime kaze da prekida struju ... u trnutku prekida struje javlja se jak intenzitet struje poznatiji kao teslin luk i vidi se kao varnicenje e to varnicenje na bravi koja inace nije predvidjena da prekida struju izazove topljenje kontakata i na kraju kvar kao kod kolege ... e zato je tu prekidac koji to moze da izdrzi mnogo vise puta ... tako da mislim da ce ovaj moj post da vam pomogde u odluci i u nekoj meri objasni zasto je ludi japanc napisao u upustvu da gasis na prekidac a ne na bravu ...

 

 

da mislim da nemoram da naglasim da gasim na prekidac motor :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prekidac je drugacije konstruisan od brave i sluzi kao sto mu ime kaze da prekida struju ... u trnutku prekida struje javlja se jak intenzitet struje poznatiji kao teslin luk i vidi se kao varnicenje e to varnicenje na bravi koja inace nije predvidjena da prekida struju izazove topljenje kontakata i na kraju kvar kao kod kolege ... e zato je tu prekidac koji to moze da izdrzi mnogo vise puta ... tako da mislim da ce ovaj moj post da vam pomogde u odluci i u nekoj meri objasni zasto je ludi japanc napisao u upustvu da gasis na prekidac a ne na bravu ...

 

 

da mislim da nemoram da naglasim da gasim na prekidac motor :D

 

 

ma nevarnici jer kontakt brava nema razdaljene pinove to jest kontakte,,pa i nemoze da napravi teslin luk,kontakti na bravi nalezu jedan na drugi ,,a i kad ga ugasis na kljuc izgubis i pobudu na alternatoru pa je sigurnije,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ma izgleda da je najbolje ne gasiti... Kad parkiraš, ubaciš crevce preko negog sigurnosnog ventila u rezervoar, pa nek' radi do sutra... Šta ima da se hladi.  ;D :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Nebih zeleo da nikoga uvredim ali aman ljudi o cemu vi pricate?  Dokoni popovi i jarceve krste! ???

 

Nemogu verovati oko cega se raspravljate! Cuj, Kljuc ili Dugme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

po stajanju motor teba da radi jos minut dva pa ga zatim gasis na dugme jer ono pekida samo struju za paljnja motora,pa zatim na kjuc on gasi celu instalaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

prekidac je drugacije konstruisan od brave i sluzi kao sto mu ime kaze da prekida struju ... u trnutku prekida struje javlja se jak intenzitet struje poznatiji kao teslin luk i vidi se kao varnicenje e to varnicenje na bravi koja inace nije predvidjena da prekida struju izazove topljenje kontakata i na kraju kvar kao kod kolege ... e zato je tu prekidac koji to moze da izdrzi mnogo vise puta ... tako da mislim da ce ovaj moj post da vam pomogde u odluci i u nekoj meri objasni zasto je ludi japanc napisao u upustvu da gasis na prekidac a ne na bravu ...

 

 

da mislim da nemoram da naglasim da gasim na prekidac motor :D

 

 

Japanac je napisao da gasis na kljuc, a ne na taster (osim u slucaju zaglavljivanja rucice gasa)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Dal' je moguce da vi jos o ovome raspravljate!  Imate li vi zene/deojke idite radite nesto mante se corava posla.  Gasite onako kako hocete koga jos za to zabole ona stvar!

 

Koliko vi vremena za bacanje imate da covek nepoveruje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Dal' je moguce da vi jos o ovome raspravljate!  Imate li vi zene/deojke idite radite nesto mante se corava posla.  Gasite onako kako hocete koga jos za to zabole ona stvar!

 

Koliko vi vremena za bacanje imate da covek nepoveruje.

Nemoj tako, to je jedna od najbitnijih stvari i mora da se nagura bar 8 strana. I tek onda ce svi biti u zabuni kako da ugase svoj motor ;D ;)

Ja sam odmah rekao da mi je to skroz ne bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

A mozda skinuti kablove sa svecica  ;D ili spustiti nozicu pa ce se sam ugasiti. Ima tu vise caka. Mogao bi se napraviti jedan mali simpozijum na tu temu  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Dal' je moguce da vi jos o ovome raspravljate!  Imate li vi zene/deojke idite radite nesto mante se corava posla.  Gasite onako kako hocete koga jos za to zabole ona stvar!

 

Koliko vi vremena za bacanje imate da covek nepoveruje.

 

:D :D :D More, sad ili nikad, dok je jos vrelo. Da se razjasni odmah. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sad stvarno ne znam kako cu ubuduce da ga gasim .Inace gasio sam ga na prekidac ,vrlo retko na kljuc.Ali sad sam stvarno u debeloj dilemi pa bi molio da mi neko objasni kako da ga gasim na prekidac ili na kluc i u cemu je tu fora.Molim samo komentaare od ljudi koji su ugasili mnogo puta u zivotu,neozbiljne komentare necu da uzimamu obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

bitno je da li imas rukavice, ili nemas i kakve imas. Ako su neke deblje i imas manji osecaj, onda je bolje na dugme, onda skines rukavicu i tek onda iskljucis na kljuc i izvadis ga, jer u rukavicama moze da ti ispadne. Takodje je bitno kakvu kacigu imas, ako je jet ili flipup, mozes odmah na kljuc, ako je integralka, prvo na dugme, pa na kljuc. Takodje je bitno da li u blizini ima neka dobra cica i da li te gleda. Ako te gleda, ostavis motor da jos malo radi, da brunda na leru, razmenis par pogleda i ako ti se nasmesila, upecala se, ako se upecala, BOLI TE KU..C KAKO CES DA UGASIS MOTOR, JURI RIBU.  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Vidim ja da ova tema dobija vece ramere, tako da bi bilo zgodno otvoriti podforum o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Drugari, unesite malo ozbiljnosti. Bar zbog onih koji ne znaju kako da ugase motor. Zbinicete ih pa nece znati kako da ugase motor, pa ce onda morati da se vozaju dok ne potrose gorivo. Tema je dosta ozbiljna da bi se salili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Pozdrav ljudi, ne znam dal sam trebao ovde da postavim ovo pitanje,ako sam pogresio premestajte ga.

 

Naime muci me vec godinama dilema da li da gasim motor na kljuc ili na prekidac struje???? Mozda je glupo al reko aj da pitam jel svako mi prica drugu pricu i ima drugacije objasnjenje.....

 

P.S molim da mi neko ko se razume obrazlozi ZASTO se to radi na bilo koju od pomenutih varijanti??

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja