Jump to content

Moto Zajednica

Hardanger fjord - Norveska

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

slike i tekst su ekstra. norveska je, bar za mene, jedna od najlepzih drzava. video sam kako izgleda zimi, valjda ce biti prilike da je vidim i leti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Milina da se pročita a i doživi kroz tvoj objektiv, zanimljivo je da sam odavno nekako nabasao na tvoj blog dok si bio u potrazi za stanom i slatko se nasmejao...

Odličan stil pisanja, samo nastavi ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

,,Na slici je jedan od mnogobrojnih štandova gde se prodaju džemovi, a štandovi su (kao i većina stvari u Norveškoj) samouslužni, nema nikog da stoji i prodaje nego ti sam odabereš teglicu i staviš pare u kasicu pored,,

 

E ovo ce da vazi jos koju godinu  :jee:  :jee:  :jee: 

samo dok se balkanci jos malo razmnoze,pokvaricemo mi i Norvesku.

 

 

 

 

Ne boj se, nece im pasti na pamet da tako pokradu ljude . Bio sam tri puta u Norveškoj zadnjih nekoliko godina! Balkanaca ima baš puno, ali im se ne isplati da za 50-60 e dobiju nogu iz Norveške. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Hvala na komentarima i kritikama, drago mi je da vam se svidjaju slike i video :)

 

Sto se teglica dzema tice, one kostaju 5e i siguran sam da ti niko nista ne bi rekao kad bi uzeo neku bez da platis. Ali mislim da bi u zemlju propao da ukradem teglicu dzema od zemljoradnika u bilo kojoj drzavi, jer znam da je covek radio celu godinu da bi tu teglicu napravio. A siguran sam i vecina ljudi pa i sa Balkana. Promene se ljudi kad dobije priliku da posteno zarade svoj novac i da imaju dovoljno za sve sto ide uz posteni rad. A i nasi ljudi vole da daju i caste kada imaju :)

Mi kad negde ostavimo 5-10 kruna nekome ko ne radi u restoranu (u kampu recimo), oni se ljudi skroz zbune, nekad se pitam dal sam ih uvredio.

 

Meni se za par godina desilo oko 2-3 puta da je neko probao da mi izfacari neku krunu ovde, a i to uglavnom zbog nesporazuma ili mog loseg jezika, a desilo mi se sigurno 10ak puta da pogresno uplatim vise novca ili uplatim na pogresan racun, i ljudi samo pozovu ili posalju sms da sam uplatio vise i vrate mi novac na racun, nekad i posle 6 meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

sta  da  uradim da  postanem ja  taj zemljoradnik u norveskoj :jee:vjerovatno je  bolje nego kod  nas :stabre:

 

drug odlican putopis, slike jos  bolje, eh, ta  norveska, za  sad  jedan veliki san koji cu kad  tad  ostvariti.

 

i ocekujemo jos  ovakvih putopisa , odlicno ti ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Bravo za putopis. Na mene je ostavio poseban utisak! Bio sam u Norveskoj i nosim samo lepe uspomene odozgo pa me ovaj putopis i ove slike vratise u vreme kada sam bio gore. Prelep putopis,prelepa priroda,prelepa zemlja...

 

Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Odlicno, fotke, film, priroda, putevi, dzem.

Medjutim, najveci utisak na mene je ostavila prica o slobodi (papagaju) zbog koje volimo to sto radimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Druže, ODLIČNO!

 

Neverovarna priroda i kao što je neko već komentarisao ... oseća se neki mir, pokojj. Čak sam do kraja pogledao i video od dobrih 5 minuta, šta u principu teško da izdržim, al sam u ovom baš uživao. Odličan smisao za režiju BTW i onaj mačak je predivan, Legenda :D 

 

Što se tiče džemova, ... e pa kod nas su fabrike i države pokrali , gde neće teglu džema. Zato i beže ljudi gore al nećemo o politici ;)

 

Svakako podeli sa nama još mnogo tih lepih putopisa i slično što kaže Roksy: daj ženi da diše i skidaj koj kacigu :D

 

Sve najbolje!

 

 

Ćale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja