Jump to content

Moto Zajednica

Problem s kocnicom , ne koci linearno tj ne moze lepo da se dozira

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Treba mi savet , pomoc...

 

Kad sam kupio motor , prednje kocnice su bile vrh ... Potrosile se plocice , narucio druge , zamenio i poceo je da se desava ovaj problem...prilikom stiskanja rucice kocnice , motor ne koci linearno sve jace i jace nego koci onako lagano pa sa malcice jacim stiskom kocenje postaje prejako...e sad , na slici dole primecujete da donji sraf na klestima nije originalan , tj , neko je stavio drugi sraf , verovatno promasio korak pa je sjebo navoj na klestima... To je stajalo tako , drzalo , ali me opasno nerviralo ( plocice se menjaju bez skidanja klesta tako da nisam ni skidao )...

 

Hteo sam da narezem veci navoj i stavim veci sraf , ali po savetu jednog majstora ( hvala mu ;) ) , morao bih da prosirim i rupu na viljusci , sto ne bi bilo dobro , pa zakljucismo da je ipak pametnije da uzmem druga klesta s obzirom da sam ih nasao stvarno povoljno..

 

Zamenim klesta , jedan dan kocnica super i danas opet isto - doziranje je nemoguce ...

 

 

image.jpg

 

Sta bi tu mogao da bude problem ? Isto se javilo i sa prvim i drugim klestima... Da li je moguce da se to desava zbog nekvalitetnih plocica , jer mi samo to pada na pamet s obzirom da je problem nastao sa njihovom zamenom ?

Da li ce mozda prestati kad plocke malo legnu na disk ?

 

Marku plocica mozete videti na slici , neke Engleske , nisam ih koristio do sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kontam da su ti problem zaribani klipovi u klestima, jer, kako se trose plocice, klip sve vise izlazi napolje i kad promenis plocice, klip se ponovo vraca unutra za sirinu novih plocica, a u medju vremenu se na klipu nakupilo prljavstine koja je usled grejanja zapekla, i sad je  ta prljavstina unutra i otezava lepo kretanje klipa unutra/napolje,  rastavi to i ocisti, i proveri gumice, jer nekad i one stradaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zamenio si samo jedna klesta ako sam dobro shvatio?

Problem treba traziti u starim koja nisi menjao, ako nisi .... ili u samoj PUMPI sto je po meni verovatnije!

Ukoliko su nove plocice legle dobro, ako je tvrd sinter to moze da potraje dok legnu kako treba....

 

P.S. kakav si to motor kupio? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@ biker boy - nisu druze klipovi , cisti su i lagano idu ... Mada , opet , ko zna...

 

@ boban - pa da , jedna klesta sam menjao ... Njih nisam zamenio zbog ovog sto se desava , nego zbog sjebanog navoja , nego sam napomenuo to da ne bude da je do njih ... Isto je bilo i sa starim...

 

Sta konkretno kod pumpe moze da ne valja ?!

 

Ma kupio sam dresinu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Hahaha , ma ne treba ...

 

Valjda si u pravu , to bi bilo idealno...

 

A usput, iz radoznalosti , reci mi , koji kvar moze da bude sa pumpom ? Ozbiljno pitam , nisam cuo nikad da se nekome nesto desilo s njom ?

 

A jos usput , koji je jbt ovo alat za vadjenje klipova iz klesta ?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Skini kljesta i odvoj ih na pola,stavi duvaljku od kompresora u rupu gde ti ulazi crevo i pusti vazduh izlecu ko iz puske vodi racuna da klipovi budu okrenuti ne dole ka nekoj dasci ili ploci od radnog stola.Drzi kljesta cvrsto.Gumice operi vodom jer ako peres nekim sredstvom mogu da nabubre pa mora nove.Najbolje bi bilo da nadjes nekog majstora za kocnice da ti to odrad.Ja sam nosio kod majstor Slavka na Banjicu BGD.Evo vec dve godine rade bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mislim da nije OK davati savete sta i kako, a sam NE radis isto vec nosis kod majstora... Forumska primedba, ne zameri!!!

 

P.S. pogotovo isterivanje klipova vazduhom, što može biti OPASNO

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

evo ovako...

opet sam skinuo klesta , izbacio klipove podosta ( nisam ih vadio jer nikad to nisam radio pa ne znam kako bih se snasao sa vracanjem gumica ) , ocistio sam ih onako bas bas , sa kocionim uljem , iako su bili skrooooz sjajna i cista al nema veze , ozracio sam ponovo sistem ceo , sklopio sve , probsao i kocnica je - DO JAJA !!!!

 

E sad , jedina razlika pre i sad je sto sam sada kad sam zracio sistem otvorio posudu , mozda je tu fora

 

uglavnom - sljaka do jaja sada , videcemo do kada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Mislim da nije OK davati savete sta i kako, a sam NE radis isto vec nosis kod majstora... Forumska primedba, ne zameri!!!

 

P.S. pogotovo isterivanje klipova vazduhom, što može biti OPASNO

Ma ne zameram.Radio sam to i sam ne bi napamet napisao.Jeste rizicno za nekog ko ne zna vaditi kocione klipove vazduhom ali sami napisao da ih okrene ka dole.Ponavljam radio sam to i sam ali kad sam odneo kod majstora prvenstveno da bi kupio samo gumicei kad sam video kako remontuje kociona kljesta od nekog auta shvatio sam da je bolje prepustiti taj rad nekom kome je to struka.Poliranje klipova ciscenje sitnih kanala u samim celjustima provera da li je doslo do deformitetaonda jedna vrsta masti ide ovde pa druga vrsta masti za ovo pa treca vrsta masti ..............Sve u svemu radi kao da je novo a i koliko se secam nije bila neka cifra,kocnice su ipak najvaznije. :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Iste simptome sam imao ali problem je bio u rucici, tako da moras i gore da proveris, ocistis, podmazes rucicu.

bravo ! uradio sam i to...vrlo moguce , vrlooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Ne bih da donosim neke strucne zakljucke,ali problem u pumpi moze da bude od nagomilavanja vlage u glavnom cilindru(vremenom),i onda se desava upravo to o cemu si pricao slabo koci a kad bas stisnes onda prejako,tako je bilo sa mojom suzanom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

ne znam , moguce...

 

mada , evo sada koci lepo , a nisam dirao pumpu...

 

videcemo

I nemoj da je diras ako lepo radi,to je uglavnom bio problem kod Suzukijevih modela,(inace imaju problem sa kocnicama,dugi niz godina)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Gore na klipu ako se pocepa gumica sto stiti klip koji potiskuje rucica, ona kao harmonika (ne znam kako se zove) malo prasine napravi problem, moras da proveris gumicu "prasinarku". Ti simptomi 90% pre poticu odozgo nego odozdo, kada se dole u klestima nakupi prljavstina ili na klipovima dodje do hvatanja naslaga obicno solidno koci, tj klipovi izlaze normalno ali se ne vracaju dobro pa se greju plocice, diskovi itd. A kada se 'prsten' od prasine uhvati na gornjem klipu on ne dozvoljava da klip glatko i ravnomerno klizi kada pritiskas kocnicu pa moras jace da pritisnes a tada klip krene previse naglo. Desi se cak i da prljava i ne podmazana rucica kvacila daje simptome kao da je korpa ili lamela losa jer ne mozes glatko da krenes. Ako je kvacilo preko sajle to je tek slucaj sa nepodmazanom sajlom, em deluje da je otisla lamela em se lamela lako unisti upali a sve zbog malo podmazivanja. Ja sam otkrio da ulje u spreju za ciscenje i podmazivanje oruzja Balistol cini cuda za ovakve probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

WD 40 sa cevcicom, i naprskaj dobro rucicu, tj onaj deo gde poluga rucne kocnice (prednje) ulazi u kocioni cilindar. Pritisni nekoliko puta rucicu da se sve lepo razradi, naprskaj jos jednom da isperes stroku, i zavrsio si proceduru. Posle par dana, kada se WD osusi, mozes podmazati nekim lubrikantom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja