Jump to content

Moto Zajednica

Prvi put na Transalpini

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Nisi motorista dok ne predjes Transaplinu. negde procitao pre 2 godine i onda odlucio da cu je preci kad tad. Posto sa kinezom nisam imao prilike (zbog vremena a ne zbog zelje ili para) tek sam ove godine sa novom mazgom ostvario svoju zelju da prodjem Transalpinom.

Motor je Honda NT650V .. dovilka..plava..bez desnog retrovizora kojem je nosac pukao pa majstor nije stigao napraviti novi.

Na put krenuli moja malenkost i lepsa polovina.

krenuli smo iz Kule u petak da bi do mraka stigli do prenocista. Subota je ostala za transalpinu a nedelja za povratak.

Krenuli smo sa južne strane prema severu pa onda kod brane se vratili nazad prema Novacima. tako da sam transaplinu prosao 2 puta :) s obe strane...

Put manje vise svi znate. Svako ko ozbiljnije vozi motor je tuda vec prosao. I zbog toga necu da lupam kilometarske kometnare i opise..imate slike pa pogledajte :)

 

 

001.jpg

 

krenuli smo dosta rano..vec smo bili presli granicu uveliko kad je sunce krenulo da izlazi. Prajatna temperatura za nas debele pa se bas uzivalo :)

 

002.jpg

 

Corbu sipali u Novacima tako da smo bili mirni sto se tice benzina nekih 250km sigurno.

Uspon uz jutarnje sunce...bez guzve..bez vrucina i nervoze...neki nas ritam bez zurbe...

 

003.jpg

 

004.jpg

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

Evo ga moj moped...kravica koja je sve izvukla bez problema..pretovarena u svakom smislu..ali ide....ne buni se

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

Neletesmo i na 5-6 motora kolega iz Vrsca ... ak ose dobro secam :) nek se zapljunu ako su sa bjbikersa

 

image.jpg

 

 

Evo i moje malenkosti..usran od srece :) sta reci :)

 

image.jpg

 

 

Lepih pejzaza koliko ti srce zazeli

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

Odmor pored recice...rucak i osvezenje..a i motor malo da dodje sebi :)

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

Putevi su odlicni...i tako se vozas kilemtraima po savrsenom putu i lepim krivinama i onda naletis na deonicu gde nema asfalta vec blato i zemlja :/

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

 

Transaplina se moze podeliti u dve razlicite destnacije..severni i juzni deo.. dok je severni daleko pitomiji, sa lepsim krivinama i gustom sumom svugde unaokolo, juzni deo je go, na daleko vecoj visini, pun zajebanih krivina i jakih vetrova :)

Oba imaju svoj poseban smek...

guzve nema..ima ali svi idu ok brzinom i nema sada da se zaglavis iza nekog po sat vremena vukuci se 30 na sat...ako je tako stanes sa strane, iskuliras malo da oni odu i onda opet hvatas svoj ritam. Gde god sda stanes ubosce se neki lep vidik.

 

 

To je to..imam brdo slika..ali ne znam sta da stavim pre kad je sve lepo :)

Ukupno predjeno ravno 1301 km :) potrosja ispod 5 litara.

Sto se novaca tice..pa ideja je bila da idemo sto jeftinije...sve nas je izaslo 100-110 jevreja..i benzin i 2 nocenja sa vecerom i doruckom i placanja autoputa od smedereva do vrbasa, osvezeja itd... znaci ko hoce moze sa relativno sitne novce..nicega nam nije falilo :)

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Taj juzno deo je savrsen za voznju. Prelepa priroda. Do koje ste brane isli? 

 

Jebes me ako znam...kod drugog jezera prema Sebesu ja mislim...ne obracam ti ja paznju na ta imena itd...vozim dokle imam zelje i dokle mi je fino...

 

Inace, toliko sam pun utisaka da vec planiram sledece godine malo ranije da odem..pa onda i tranfagarashan isto da odvalim :)

Slike sam u trenutcima dokolice skidao sa svog fejsa i pravio putopis jer nisam imao sta pametnije da radim na poslu. zato su malo vise usranog kvaliteta.

 

Inace..zbog ogromnog nagiba prilikom penjanja sa juzne strane motor od 50 konja je neki minimum. Manja snaga ako se ide u dvoje i natovern ko ja sigurno nije dobra ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

"Slike sam u trenutcima dokolice skidao sa svog fejsa i pravio putopis jer nisam imao sta pametnije da radim na poslu. zato su malo vise usranog kvaliteta."

Nastavi da praviš slike ovako usranog kvaliteta, molim te! :D Meni su baš super. Mada, ljudsko oko je ipak najbolji foto aparat. Meni su i posle mesec dana od kada sam bio tamo, u pamćenje urezane slike Transfagarasana i Transalpine u HD rezoluciji. :) Ako ti sledeće godine bude trebalo društvo za TF i TA, javi se jer ću možda ići i ja ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

I ja bio skoro tamo...fenomenalno je bilo.  :takoje: Samo bih napomenuo da su skoro valjda uradili neku deonicu na severnom delu spust od brane neke...e ja se u životu nisam toliko izdivljao sa motorom po krivinama.  :moto2: A za one serpentine na južnom delu,tu sam već morao sporije.  :D  :vitez:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Severni deo ako masis krivinu uletis u sumu...u juznom delu ako izletis sa krivine letis niz liticu :)

 

ps> bice jos slika kada se nakanem postavljati :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Pozz...od kog mesta na severu do kog mesta na jugu si tacno isao i da li si presao celu Alpinu ?

 

Isao sam od juga prema severu pa nazad.

Od Novaci prema Sebesu. Nisam do Sebesa skroz isao. negde na nekom jezeru sam se okrenuo. ne pitaj koje :) ne znam ni sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

Pozz...od kog mesta na severu do kog mesta na jugu si tacno isao i da li si presao celu Alpinu ?

 

Isao sam od juga prema severu pa nazad.

Od Novaci prema Sebesu. Nisam do Sebesa skroz isao. negde na nekom jezeru sam se okrenuo. ne pitaj koje :) ne znam ni sam :D

 

 

 

 

Trebao si da nastavis do Sebesa, taj deo puta je takodje lep jedino sto ima mesta gde je voda sjebala put ali nije nista strasno. Verovatno si se okrenuo kod jezera na brani, malo posle spustanja za ovaj potok gde si napravio lepe slike. Taj predeo je nestvaran.

 

20150623102926.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Imaš li preporuke za neki hotel, gde ste spavali?

 

spavali u srbiji kod zikice (http://tookladovo.rs/turist-info/smestaj/privatni-smestaj/kuca-za-odmor-zikica-carojevic/) .. selo novi sip..odmah kod granice :) najbolja polazna tacka za rumuniju i transalpinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Kao sto sam i obecao ubacujem jos koju sliku. Stvarno ih imam mnogo i jednostavno nisam siguran sta da stavim kad su mi sve lepe :)

 

DSC_0032.jpg

 

DSC_0072.jpg

 

 

Ovo Milica devocica pozira na dovilki :)

 

DSC_0083_2.jpg

 

 

 

DSC_0121.jpg

 

 

 

DSC_0136.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0203.jpg

 

 

 

DSC_0212.jpg

 

DSC_0213.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0233.jpg

 

DSC_0254.jpg

 

 

DSC_0287.jpg

 

 

 

Ovo je moja malenkost ma mopedu :)

 

DSC_0226.jpg

 

 

Na prevocu mozete kupiti svakakvih gluposti po malo visim cenama...

 

DSC_0323.jpg

 

 

DSC_0332.jpg

 

 

DSC_0338.jpg

 

 

 

DSC_0352.jpg

 

 

 

DSC_0526.jpg

 

 

 

 

A evo i jedna grupna pomocu ogledala :) Ja i Milica devojcica :)

 

DSC_0712.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ja sam se sa grupom prijatelja pre dva dana vratio sa Transalpine i Transfagarasana. Po meni najbolje mesto za smestaj je u mestu Horezu, koje se nalazi na jugu, tačno između Alpine i Fagarasana. Bili smo smesteni u  dvokrevetnim bungalovima, za koje je cena smešnih 4 eura po osobi. To je odlična polazna tačka za oba mesta. Koliko sam skontao, rano ujutru ste obišli Alpinu, pa je šteta što niste u istom danu obišli i Fagarasan jer ste imali vremena,  a krug je oko 400 km. Meni se vise svideo Transfagarasan, mnogo nepristupačnije izgleda, a priroda mi je mnogo lepša jer se konstantno vozi kroz šumu. U svakom slučaju lepe slike, pa ćeš nadam se u nekom drugom pokušaju obići i Transfagarašan.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja