Jump to content

Moto Zajednica

Tura Jadranom :) saveti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav drustvo, napokon su se sklopile kockice posle vise godina i krajem avgusta moja lepsa polovina i ja krecemo na turu Jadranskom magistralom :) Ruta je sledeca: Beograd-Zabljak, Virpazar(Skadarsko jezero), Kotor (dva dana), Brac (dva dana), Zadar, Rijeka (dva dana), Rovinj (dva dana), Ljubljana-Beograd. Sobzirom da sam ziveo dve godine u Kotoru, CG dobro poznajem ali dalje magistralom sam isao samo do Dubrovnika. U svakom mestu sa navedene rute smo organizovali smestaj. Svaki savet je dobro dosao, sta obici, gde stati, gde skrenuti sa puta, na koje plaze otici, gde klopati...unapred hvala na predlozima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada izadjes iz Rijeke skretanje levo za Icice i Lovran pa uz more ides do Pule i dalje za Rovinj,tesko je recima opisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Kad budes u Zadru obidji Pag. U unutrasnjosti Roski slap rijeka Krka. Blizu je i manastir Krka i Skradin. Ceste su u tom pravcu dobre i bez guzve.

 

U Zadru ako volis pijesak idi u Zaton. Ako ti je kamenje milije onda Pinija, a ako volis urbano i blize gradu Borik.

 

U Zadru sam rodjen pa pitaj za taj dio sta te interesuje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Kad budes u Zadru obidji Pag. U unutrasnjosti Roski slap rijeka Krka. Blizu je i manastir Krka i Skradin. Ceste su u tom pravcu dobre i bez guzve.

 

U Zadru ako volis pijesak idi u Zaton. Ako ti je kamenje milije onda Pinija, a ako volis urbano i blize gradu Borik.

 

U Zadru sam rodjen pa pitaj za taj dio sta te interesuje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

 

sad si me dao u dilemu.... iso bi i ja sa zenom

I ja I ja ali ne sa svojom ;)

 

ovo ti uopste nije losa ideja pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

bitange jedne  :jee:

dabi bitange, dabogda vam suce bilo svo vrjeme i temperatura stalno 23, 25 stupnjeva pa da vidite kako je to.

 

Auu, koja kletva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

ja za 2 sata idem na Taru a on tako

Mi koji nismo trenutno u mogucnosti da pocastimo bronhije borovinom ocekujemo neku lepu slicicu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pozdrav drustvo, napokon su se sklopile kockice posle vise godina i krajem avgusta moja lepsa polovina i ja krecemo na turu Jadranskom magistralom :) Ruta je sledeca: Beograd-Zabljak, Virpazar(Skadarsko jezero), Kotor (dva dana), Brac (dva dana), Zadar, Rijeka (dva dana), Rovinj (dva dana), Ljubljana-Beograd. Sobzirom da sam ziveo dve godine u Kotoru, CG dobro poznajem ali dalje magistralom sam isao samo do Dubrovnika. U svakom mestu sa navedene rute smo organizovali smestaj. Svaki savet je dobro dosao, sta obici, gde stati, gde skrenuti sa puta, na koje plaze otici, gde klopati...unapred hvala na predlozima :)

 

Zajebi otoke, to je mazohizam, Splt je "hit", ima prekrasnih plaža svih vrsta i više zabave i zanimljivosti nego po otocima i čisto more.

 

using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Lepu si turu zamislio. :takoje:  i meni je u planu krajem Avgusta odlazak do Pule kod drugara. Malo me brine ove godine politicka situacija. Ovi govnari politicari opet igraju na kartu nacionalizma i sovinizma pa nebi bilo lose malo i sa tog aspekta isplanirati rutu putovanja. Svaka info od nekoga ko je ovih dana bio u tim krajevima bi dobro dosla, da mozda eventualno malo korigujes destinacije. Sto se tice Istre znam da je sve ok, kao i Slovenija. Ne znam ovaj srednji deo Jadrana, tacnije Dalmacija ( Sibenik, Split ) kako stoje stvari. Ne bih da paranoisem, ali BG tablica zna da bude nezgodan detalj na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam upravo na Bracu ;) idem prema ruti koju sam naveo na pocetku i odusevljen sam :) Po CG sam vozio ranije vise puta ali voznja preko Durmitora uvek iznova odusevljava. Jadranska do Makarske je fenomenalna ali prilicno je opterecena saobracajem. Za sad po Bracu sam vozio od Sumartina do Supetara i put je odlican, brze, spore krivine se redjaju jedna za drugom. Sutra istrazujemo dalje po Bracu ;) u par navrata nas je uhvatila kisa ali PR3 i kisnjak maksimalno rade posao. Ako te nesto vise zanima pisi, pa kad budem pri wifi pisem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Proveo sam 5 nedelja u HR u julu i avgustu, sutra idem opet. Nikakvih problema nema, ne brini.

Što se tiče puteva, magistrala je zakon, sad je malo pala gužva. Najinteresantniji deo magistrale je pod Velebitom iako se isplati svalkako otići na Severni Velebit (najmlađi nacionalni park). Od ostrva Hvar, trajektom od Drvenika do Sućurja i posle od Starigrada do Splita, Pag (u dolasku most i u odlasku trajekt Prizna-Žigljen) a ako hoćeš da se stvarno odmoriš i nauživaš Dugi Otok (trajekt iz Zadra za Bršanj, jedina linija, vraćaš se istim putem ali isplati se). Puno drugog ima lepog ali ili je daleko ili nije usput ili nije za motor (npr. Lastovo je savršeno ali premalo, sve obiđeš za 2 dana a cena trajekta nije zanemarljiva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja