Jump to content

Moto Zajednica

Da li je ovo za pocetak dobro?

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Filly

Posto nemam bas mnogo novca razmisljao sam za pocetak da kupim ORION apollo agb 29 

Ima poluautomatski menjac i 4 brzine

Ima ih malo po oglasima al cena im je od 400-700 eur koliko sam ja video

Da li mozda znate gde ima da se nov nabavi i da li se isplati to kupiti? 

 

Nov sam na forumu

Hvala svima koji pomognu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Шта ћеш да радиш са пит бајком какав је тај "Орион" на кога си се намерио, када он није за јавне путеве?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

AGB 29 је ваљда са мотором од 140 кубика и могу са 90% сигурности да ти кажем да тај мотор нема полуаутоматско квачило, већ класично мануално. Ти са полуаутоматским иду до 110 кубика (или у јако ретким случајевима до 118 кубика, које неретко у означавању заокружују на 125) и за резервне делове за мотора још некако и можеш да се снађеш код нас, док за нпр. тај са 140 кубика мораш да купујеш по страним онлајн продавницама.

 

Да ли се кваре? Наравно, као и све друго на овом свету. Постоје десетине фабрика које производе готово идентичне машине, па наизглед једна те иста машина ради лепо и поуздано, а друга потпуно различито.

 

Та машиница од 110 кубика даје негде око 7,5 коња, док 140-ка даје око 11-12 коња, па пропорционално томе иду моторићи који их носе. Када кажем моторићи, онда заиста мислим на деминутив од мотори - имају точкове до пречника 17 цола напред и 14 позади и све је смањено у односу на "нормалне" моторе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Oriona kod nas ima jako slabo i uglavnom su ljudi uvozili po primerak ili dva iz Madjarske. Jedini model koji je zastupljen prodaje se kod nas kao Sprint Apollo a i on ima nekih svojih bubica.

 

Moj savet ti je da gledas Sprint Pulser ili Quingqi indenticnog izgleda(prakticno isti motori) sa tim da imas u vidu da ovi motori nisu za neki tezi offroad. Mogu da idu po dobrim zemljanim ili makadamskim putevima ali im cak ni to nije namena. Za neki off bi vec morao da gledas Yamahu DT, Suzuki TS i sl.

Obavezno gledaj stanje motora a ne samo njegovu cenu jer kasnije moze da te izadje daleko skuplje kad udjes u popravke a o gubitku vremena i zivaca i da me pricam. Ako ti fali novca za ok primerak strpi se i skupi jos novca, ne srljaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja