Jump to content

Moto Zajednica

Škotska – bježi kišo s prozora (Crvena jabuka)

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Prolazimo Melrose Abbey i malo fotografišemo i zaustavimo se u slatkom gradiću Melrose. Momci uguraju motore pored poslastičarnice, Mirijam ide da kupi neki kolač od mrkve. Interesantan ukus. Izgledamo kao mala deca, jedemo rukama stoječki uz motore. Osećamo začuđujuće poglede prolaznika.

 

BlVGqT.jpg

 

4DjuWg.jpg

 

YP8sXN.jpg

 

o120zu.jpg

 

5NNaec.jpg

 

6Ke7zM.jpg

 

Hu0OU9.jpg

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Krećemo dalje i brzo naiđemo na misterioznu Rosslyn Chapel. Ima mnogo nagađanja u vezi te kapele, tamo je sniman film DaVinci Code. Kameni stubovi puni su ornamenata i likova, od green man-a, koji pretstavlja supruga matere prirode, do padlog anđela, Lucifera in kukuruza, koji je Kolumb (kao prvi) doneo u Evropu čak 50 godina kasnije kada je Rosslyn kapela več postojala… mnogo tropskog cveća, mnogo likova za koje još i danas nema objašnjenja šta pretstavljaju. Zadržali smo se prilično dugo, slušali istoriju kapele, slušali muzičko predavanje… Sa Mirjam smo čekirale suvenire i kupile nešto malo…

 

wLsfRf.jpg

ykIvJQ.jpg

 

YHRh0r.jpg

 

Z0FOfP.jpg

 

FsdHec.jpg

 

E9cbca.jpg

 

Vj1qzn.jpg

 

p5SQbW.jpg

 

hi0Q6v.jpg

 

3Nb1Ei.jpg

 

Jurimo dalje prema tvrđavi Stirling. Sakupljaju se oblaci, polako pada mrak. Jasno nam je, da tvrđavu nećemo moći stići da vidimo. Počinje kiša, hladno je.  Ja sam sa energijom pri kraju, ne mogu zamišljati kako ćemo podizati šator i smrzavati se celu noć. Stanemo na benzinskoj pumpi i dogovaramo se da pronađemo B&B. Vozimo dalje. U daljini ugledamo ogroman toranj, izgrađen u čast oslobodiocu Škotske, Williamu Wallace-u.

 

OviRea.jpg

 

U podnožje tornja stigli smo 10 minuta pre zatvaranja. Mirjam i Jože pojurili su uzbrdo ali zakasnili da vide unutrašnjost. Vozimo dalje, kiša ne prestaje, jedina mi je nada da št opre pronađemo B&B.  Blizu gradiča Dune skrenemo s puta i sledimo putokaz za B&B. Kucam na vrata, otvara mi izuzetno prijatna gospođa. Kasnije u razgovoru doznamo da je ona potomkinja klana McLaud njezin suprug pa je Norvežanin Andersen. Dakle na prvenstveno moju sreću, ima mesta za nas u njezinoj kući. Iako je početak avgusta, grejanje radi, krevet je mekan i topao. Napolju je vetrovito, brrrr. Jože spremi paštu (odlične špagete sa umakom), kako mi prija… zatim padnem u krevet….danas ne bi izdržala da spavam u šatoru, mislim da bi umrla ili pak Pavletu pojela sve živce…mmmm kako je prijatno spavati u domu Joyce Andersen.

 

teWDeK.jpg

 

ocL3gg.jpg

 

cmayFF.jpg

 

2J4M8P.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

6.8.2015 četvrtak

 

Iako sam se noću više puta budila, spavanjac bio je odličan. Pogled kroz prozor nije obečavajući, pada kiša, jak je vetar, sve izgleda da će biti loše vreme… hmmm šta čemo sada….Idemo na doručak, Joyce nam posluži pravi Škotski doručak; slanina, jaja, pećurke, kobasica,  toast, marmelada, čaj, kava……mmm sve pojedemo. U međuvremenu kiša je prestala počinje se razvedravati. Pošto nismo daleko od Edinbourga, odlučimo da ostanemo tu još jednu noć (yeeeeeee!) i da danas ceo dan šetamo Edinbourgom.

 

PcZwpj.jpg

 

VHDjEw.jpg

 

f6VNZq.jpg

 

oqAiqI.jpg

 

oUkRqn.jpg

 

zfMYJU.jpg

 

Imali smo priliku da vidimo kako potkuju konja

 

jzz0qQ.jpg

 

gWaO1G.jpg

 

EYX1rl.jpg

 

Krećemo prema velikom drevnom gradu i šetamo ulicama ispod tvrđave. Najživlije je u ulici Royal Mill. Tu je velika gužva. Počinje tradicionalan festival pozorišnih grupa, glumci na svakom koraku prave reklamu za svoje pretstave, ima raznih likova, umetnika, muzičara, performera…

 

aZhT8i.jpg

 

Ec77E6.jpg

 

lNGl3M.jpg

 

yJkiKA.jpg

 

xyjxav.jpg

 

3rQ6Om.jpg

 

NYOARd.jpg

 

1bbQZ7.jpg

 

92xPOZ.jpg

 

dbJgM0.jpg

 

Ovaj čovek pretstavlja Williama Wallace-a, bio je na istom mestu i pre četiri godine...

 

6VKJNY.jpg

 

YRiQiz.jpg

 

EMiK48.jpg

 

lLf74Q.jpg

 

t76Ks3.jpg

 

3TgAea.jpg

 

QKHyHE.jpg

 

RezLR9.jpg

 

04jnw5.jpg

 

JtbUlO.jpg

 

w8meZx.jpg

 

oktksN.jpg

 

UDEwT1.jpg

 

VRfBq5.jpg

 

Wi603F.jpg

 

CNjWtE.jpg

 

FXCInY.jpg

 

fwYSVb.jpg

 

 

 

Momci brzo gube strpljenje i sednu u pub, nas dve sa Mirijam kopkamo po dućanima sa suvenirima. Mirijam ima čelične nerve, samnom nije lako kupovati pošto nikako ne mogu odlućiti što uzeti pri čemu mi je budžet jako ograničen pa je izbor toliko teži. Ulazim, izlazim pa se vraćam. Sva sam preznojena, toplo sam se obukla ujutro računajući na hladnoču a nje mena. Baš suprotno, sunce greje »kao da je leto«. Trka u vezi kupovine traje, traje. Na kraju kupim nešto i ceo dan razmišljam jesam li kupila ono što mi se najviše svidelo, jesam li pogrešila…. Mirijam me je pratila sa velikim strpljenjem, jako sam joj zahvalna.

 

Momci su se zbrinuli gde smo nestale nas dve. Nekoliko piva ublažilo je zabrinutost.

 

s4lM8H.jpg

 

Polako napuštamo Edinbourg.

 

MbpLwy.jpg

 

EMfrRC.jpg

 

crnh8O.jpg

 

8zgdGh.jpg

 

WKq90w.jpg

 

xqo948.jpg

 

l3gg5H.jpg

 

o8qMFW.jpg

 

Usput svratimo na fish&chips, kupimo vino i stižemo u naš B&B. Jože opet spremi paštu, vino nam prija.

 

nkyxO3.jpg

 

ByW5yn.jpg

 

DGz3pY.jpg

 

tXB5ju.jpg

 

O8FbRs.jpg

 

JXLh58.jpg

 

 

Plan za sledeći dan je Inverness.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Nista UISGE BEATHA  :jok: , steta

Bar neku destileriju da posjetite.....

biće i to... Talisker, moj omiljeni whiskey

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Talisker je whisky  :P  (whiskey se pije u Irskoj i u Amerikama ;) ) 

Uglavnom odlican izbor. Njihova destilerija je na ostrvu Skye. Idete tamo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Talisker je whisky  :P  (whiskey se pije u Irskoj i u Amerikama ;) ) 

Uglavnom odlican izbor. Njihova destilerija je na ostrvu Skye. Idete tamo? 

 

Opet typos... sorry

 

Idemo na Skye...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

 

Talisker je whisky  :P  (whiskey se pije u Irskoj i u Amerikama ;) ) 

Uglavnom odlican izbor. Njihova destilerija je na ostrvu Skye. Idete tamo? 

 

 

 

Opet typos... sorry

 

Idemo na Skye...

Odlicno! Lijepo se provedite i cekam slike da vidim. Zelja mi je da posjetim Skotsku, samo sto bi neko morao da me vozi od destilerije do destilerije, a ja imam puno favorita. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

7.8.2015 petak-ili 50 shades of green J

 

Jutro je sunčano, zećevi skaču oko kuće, konji pasu travu, lastavice jure gore-dole, u daljini vidimo srne… Škotska, kao u priči!!!

 

WYt3X0.jpg

 

GJuXzY.jpg

 

nS7GBu.jpg

 

lvKWPt.jpg

 

eFJwW3.jpg

 

Pojedemo obilan doručak, pozdravimo se od simpatične Joyce, trpamo torbe na motore i brrrrrrruuummmm prema Isle of Skye, Nessy će morati još malo sačekati.

 

HlnErI.jpg

 

gUw6yi.jpg

 

xCKXlx.jpg

 

pMPFpp.jpg

 

Današnji dan je za mene prvi pravi u pogledu one prave škotske pokrajine. Vozimo kroz Highlands, kroz Glen Coe, gde su se u davnim vremenima borili klanovi McLoud, McGregor, McDonald, Mc…..Tu je meni najlepša pokrajina na svetu!!!

 

fLqIrt.jpg

 

NKzoaZ.jpg

 

LeSkK4.jpg

 

TG69Ev.jpg

 

rLVNeE.jpg

 

4U6UR9.jpg

 

OnCxXs.jpg

 

ZmluKy.jpg

 

hUnZne.jpg

 

bsKKqW.jpg

 

oA8lOx.jpg

 

8qFWIF.jpg

 

VhuvBT.jpg

 

Q3DdTN.jpg

 

mso3QB.jpg

 

dtflqb.jpg

 

nsQjlE.jpg

 

XUSTYB.jpg

 

reWnyM.jpg

 

3IYDl2.jpg

 

pZruMF.jpg

 

oYLaEA.jpg

 

GzCJzD.jpg

 

Ad324U.jpgebtOsP.jpg

 

ySFVqX.jpg

 

SwIgK0.jpg

 

7v36DD.jpg

 

pjDgrB.jpg

 

lC8tbF.jpg

 

Yt90iP.jpg

 

Tražimo mesto gde je Pavle  pre četiri godine napravio meni mnogo dragu fotografiju. To je ta:

 

c2xY0k.jpg

 

JpOCzU.jpg

 

Evo, kako je to mesto izgledalo sada:

 

cQJaQq.jpg

 

gH2Spa.jpg

 

WazzPG.jpg

 

zo7BoB.jpg

 

CDDJXp.jpg

 

EgzkW7.jpg

 

pwFv9d.jpg

 

Kada porastem napisaću knjigu "50 nijansi zelene", tema će biti Škotska i njene lepote... Ne mogu se nagledati i prestati fotografirati a vreme nas tera dalje. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Letimo prema najvišoj planini Škotske, Ben Nevis… Zaustavimo se u Fort Williamu. Tamo sam kupila dugoooooo priželjkivanog  Green Man-a… supruga matere prirode. On povezuje prirodu i ljude. Imali su Green mana za sva letnja doba, ja sam, jasno, uzela moj omiljeni dob, zimu.

Tamo u Fort Williamu smo Mirijam i ja dobile nove vreće za spavanje, toplije i veće, samo da prestanemo jaukati kako nam je zima. Nisam sasvim sigurna, da će to da bude tako J, ali motor je definitivno dobio dodatnu kilažu.

 

s56gkt.jpg

 

nveXgB.jpg

 

hB0kOe.jpg

 

Pavle je neko vreme pratio potrošnju goriva, bila je oko 6l/100km. Kaže, nije loše za opterećenje preko svih granica...

uQZhBY.jpg

 

vdBaY5.jpg

 

pv7G9J.jpg

 

Večiti VW, sreli smo jih mnogo

 

wqwQ0p.jpg

 

VBbRVB.jpg

 

U toj vreći mogla bi na Himalayu da spavam...

 

G3cTUq.jpg

 

Ne znam gde ću sedeti?

 

gMtPNd.jpg

 

Iznad Fort Williama

 

rhcBfA.jpg

 

Kriu0x.jpg

 

ClqEnT.jpg

 

wgY0aH.jpg

 

PlMEFJ.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Tek sam sada video putopis!

 

Odlično!

 

Sutra ću ga detaljno proučiti.

Ako imate priliku,probajte njihov viski LAGAVULIN.

Savršenstvo škotskog viskija.

 

 

Srećno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Idemo dalje. Vozimo se po prelepim predelima i preko  mosta stižemo na ostrva Skye. Za razliku od pre 4 godine, danas je u obsijan suncem i predivan. Dogovorimo se, da još danas obiđemo celo ostrvo, ali nepažnjom skrenemo s puta i odjednom se nađemo na nekom sporednom uskom putu koji nas vodi kroz mala naselja. Napravimo pauzu i stanemo u Windrush cafe studio, da se malo ugrejemo. Taj coffee shop je u stvari i knjižara (book shop) i prodavaona domaće vune. Simpatična gazdarica rođena je u Cambridgu, a tu živi više od 30 godina. Po zanimanju je revizorka i, zamislite, bila je već 8 puta u Ljubljani po pitanju revidiranja NLB-a. Mali svet! Za hobby drži coffe shop, ima nekoliko ovaca i prede vunu. Na njeno pitanje, šta želimo, mi u jedan glas: kafu. A ona kaže, da služi 36 vrsta kafa. E sada kako da odaberemo pravu? Nismo znali da odlučimo pa je ona napravila izbor umesto nas.  Meni je donela indijsku kafu, Pavletu Kubansku, Mirjam iz …uf zaboravila sam… 

 

Jurimo dalje. U komunikaciji puštamo škotsku muziku, sve je još lepše. Skye mnogo liči na norveška ostrva Lofoti, ali meni Skye lepši. U Portree-ju potražimo kamping. Jao, iako teren ima nagib, tone u vodi…Nenako uspemo podići šartor u blatnavoj travi. Problem je motore postaviti na ćopave… Jože opet posluži paštu (špagete), Pavle napravi supu ….mmmm, prija toplo.

 

g4BOR0.jpg

 

2lEvtF.jpg

 

9NtLsK.jpg

 

WAqNVL.jpg

 

l6JfaN.jpg

 

još jedan akvarel, nije namerno... okreće se ono dugme na fotoaparatu, nekontrolisano

 

muO0oM.jpg

 

9h6ydt.jpg

 

0rOZrt.jpg

 

Divan kamp. Pitao je pavle recepcionera, gde da postavi šator da ga ujutru probudi sunce i osuši šator... Kaže recepcioner, mislim, da sutra nema šanse da vidite sunce, evo pogledajte prognozu. Bili su upravu i on i prognoza...

 

Uvučemo se u šator, ja u dve spavaće vreće, obučena full, čak i u termo ćarapama. Za pet minuta kuvam se u vlastitom sosu. Ako se okrenem, sva sam zamotana… ne podnosim to. Vreću bi trebala vezati kako smo to nekada radili bebama… Čas mi je hladno, čas mi je vruče, vrtim se, samo mi klaustrofobija fali u svim tim najlonskim materijalima… nije kampiranje jednostavno… moram priznati, pa makar ispala razmažena.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Svaka čast za putopis, Škotska je zaista prelepa i način na koji je predstavljate mi se jako dopada,  a kada čitam komentare na kampovanje kao svoju gospodju da slušam :)

 

P.S. Sa nestrpljenjem čekam nastavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

8.8.2015-subota

 

Noč je uglavnom opet bila bez sna. Slušala sam kišu i vetar kako jure oko šatora. Zamotana u dve vreće, pokrivala sam se pa otkrivala, padala sa jastuka, penjala se na njega, kada je vetap počeo da drma šator, prepala sam se.

Ne mogu da ne razmišljam »što mi sve ovo treba?« I to je sada MOJ GODIŠNJI ODMOR? Tolika mi je bila želja da se vratim u Škotsku, evo me sada tu, ne mogu da prigovaram, moram da trpim… sama sam htela to… Samo se nadam da mi sve ovo ne pokvari utisak o prelepoj Škotskoj.

 

Bolje da ne spominjem kako smo ujutru pakovali stvari. Po koljenima pa čučeći, sa bolovima u kičmi trpali smo robu u torbe. Više i neznam koliko njih imamo, čini mi se 8. Gazili smo po blatu, jao sve će biti uprljano, naš novi šator, jadan… Po kiši i u vetru slagali smo ga pažljivo, da se ne uprlja. Dok je Pavle ćupao klinove i slagao šipke ja sam držala platno što više od zemlje. Mislim da sam izgledala kao wind kiter koji je navukao pogrešno odelo. Samo mi je kaciga falila pa da me odmah strpaju u ludnicu.

 

Nikome nije palo u glavu da se slikamo…

 

Krečemo pomalo iznervirani, zaustavljamo se u malom gradiču Portree. Mala lučica, oko nje kučice u raznim bojama. Lepo, iako pada kiša. Dogovaramo gde čemo dalje. Ja hoću prema Invernessu, št opre da napustimo Skye i njegovu kišu. Pavle je odlućan da ne napušta Skye dok ne idemo do destilerije Talisker i tamo kupimo njegov najomiljeniji viski. Dobro, ipak je on vođa puta, OK idemo tamo. (https://en.wikipedia.org/wiki/Talisker_distillery).

 

ecpYS1.jpg

 

yXhrEu.jpg

 

y64jbe.jpg

 

eT1r5u.jpg

 

Wbe3EQ.jpg

 

6plnF6.jpg

 

o51zlz.jpg

 

Brzo smo stigli tamo, napravili kratku pauzu za doručak, kupili (samo) jednu veliku flašu (za sebe) i tri male za poklone. E tek sad možemo dalje. 

 

7bywEw.jpg

 

Oh1WoE.jpg

 

Z9zAHQ.jpg

 

pwNA8u.jpg

 

WQxcKY.jpg

 

Cene baš nisu "sindikalne"

 

gIslbB.jpg

 

2xWQJm.jpg

 

xpVVt4.jpg

 

tXOlAY.jpg

 

RLdBkT.jpg

 

ZBKhEj.jpg

 

Gde će ovo da stane??

 

9qfgpn.jpg

 

pVOaS5.jpg

 

buwnC7.jpg

 

DTsfdR.jpg

 

Čim smo preko mosta stigli »na kontinent«, okrenuli smo prema severu. Stali smo u gradiču Ullapool, zvao nas je Pavle u pub na kafu, vani je padala kiša. Brrrrrrrr.

 

sij7Na.jpg

 

iPAxCB.jpg

 

ObtB64.jpg

 

Q2B2oV.jpg

 

l4vtej.jpg

 

TCWvFk.jpg

 

VOxFbO.jpg

 

ydZ6QM.jpg

 

MHqJRy.jpg

 

LsyUio.jpg

 

c3UC8l.jpg

 

Iv8Ey7.jpg

 

TPBSBh.jpg

 

57Ykye.jpg

 

YwTJqe.jpg

 

xUmWdl.jpg

 

isNfLt.jpg

 

Ullapool napokon

 

ydk6xh.jpg

 

ON72iv.jpg

 

RuZQ3t.jpg

 

Ajmo u Ferry Boat Inn, kome FBI sastavlja ponudu... :-)

 

G6gn7Q.jpg

 

nUDUje.jpg

 

3B10c7.jpg

 

ZbJXY9.jpg

 

TUnMdx.jpg

 

3LwRtt.jpg

 

myvr1b.jpg

 

XCApWD.jpg

 

hAYtCR.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Dalje nas vodi uzak put koji se na svakih 200-500 metara proširi da mogu da se sretnu dva auta ako slučajno naiđu. Pokrajina je divna, delomično tundra sa malim belim cvetovima kao od pamuka, ljuljajućim u vetru. Scena me podseća na vožnju ka  Nordkappu. Tundra se brzo pretvori u šumu nordijskih smreka pa opet vrati, ima mnogo cveća ljubičaste boje… Okružuju nas visoka brda u svim nijansama zelene boje, vozimo se uz rečice boje Guinessa. Sve to zajedno je Škotska! Za mene je to mešavina svega što je lepo, mešavina Kanadskih šuma, Norveških Lofota…

 

0SZ3EP.jpg

 

S1OkaY.jpg

 

OeQPSl.jpg

 

ndDOyx.jpg

 

miYRS3.jpg

 

ybAWsm.jpg

 

atdrut.jpg

 

VRyq5t.jpg

 

yEzSRC.jpg

 

K0eP3B.jpg

 

piskHe.jpg

 

H3zKAF.jpg

 

KROvum.jpg

 

Ca3ayi.jpg

 

mKaBqR.jpg

 

ERbjCY.jpg

 

ZuIjpR.jpg

 

7nk9LE.jpg

 

vn7zny.jpg

 

HAcoNi.jpg

 

oOo47d.jpg

 

Putujemo ceo dan po beskrajnoj pokrajini, jedva vidimo po koju kućicu, naselja su retka. Na uzanom putu društvo nam prave ovce, izuzetno su agilne, beže od glasnih motora. Tu su i konji, guske, kerovi…. Stanemo uz jezero na pauzu. Divno cveće Digitalis, između maline. Mirijam i ja ne možemo da stanemo, njamiiii.

 

Treba polako misliti gde ćemo noćiti. Ja u šator ne idem, jasno? 10 stepeni, kišica, vetrič, ne, ne, ni za živu glavu u šator! U svakom od retkih nasleja počeli smo tražiti B&B, u trećem pokušaju smo u Bettyhillu pronašli jedan. Gazdarica Leslie je veoma simpatična žena. Uputila nas je u malu fish&chips kafanu, da večeramo. Gazda je bio ljubazan i produžio radno vreme da bi nas poslužio hranom. Lesli je za to vreme upalila pravi Škotski kamin i zvala nas na čaj. Sama je sedela na podu i polako pijuckala belo vino. Uživali smo pričajući.

 

wFQth7.jpg

 

HP4j2x.jpg

 

xX0dPv.jpg

 

sulW7K.jpg

 

Čuvar auta dok je gazda u kafani

 

7LOmIE.jpg

 

Nakon tuširanja i priključivanja svih onih punjaća, zaspali smo u toplim i mekanim krevetima.

 

5DOzEh.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Kako ste uopste mislili da kampujete u Skotskoj? :D

Jedino gde vise kise pada u godini su Island i Irska :)

 

Sve u svemu divan put, uzivam u vasem u uzivanju a vama se svidja sve ono sto ja volim kod velikog ostrva

Naše iskustvo ispred četiri godine bilo je, što se kiše tiče, mnogo bolje. Jasno, da smo i sada računali na kišu i da je šator bio samo alternativa noćenju u B&B. U Portree-u bi svakako uzeli B&B, sam da je bilo slobodnih kreveta. Kada smo stigli u kamp, čak je bilo sunčano vreme i uopšte ništa (osim vremenske prognoze) nije nagoveštavalo kišu preko noći i sledeći dan.

 

Sve u svemu, bilo je lepo i vratićemo se tamo još, u maju ili junu, kada je verovatnoča kiše najmanja.

 

PS: Daki se sigurno ne bi složio sa tvojom tvrdnjom: Jedino gde vise kise pada u godini su Island i Irska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Super putopis , super slike ...

 

Mi kad smo bili , nisam ni pomisljao na kampovanje , mada svih dana nismo imali ni kap kise ...

 

A kad smo pricali sa jednom zenom , rekla je da na otoku Sky kisa nije prestajala 6 meseci pre tog dana kad smo dosli ....

 

Ima negde , valjda moze da se nade nas putopis iz Skotske , ali verujem da bi tvoja zena jos vise volela Cornwall , ako nista drugo , vreme je malo lepse ....

 

Meni je Cornwall mnogo lep ...

 

Nazalost , taj putopis postoji samo u mojoj glavi , izgubio sam sve slike .......

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Evo, posle kraće pauze (od pola godine), nastavljamo putopis, kako ga je napisala Diana a ja se trudio sa prevođenjem...

 

 

9.8.2015 – nedelja

Probudimo se u vedro i toplo jutro. Zamolila sam gazdaricu Leslie da mi umesto full škotski dorućak spremi korn fleks, da malo odmorim želudac. Najeli smo se dobro, Pavle je pohvalio Leslie, da je spremila najbolji dorućak ever…

 

oCvsBl.jpg

 

sJ91FR.jpg

 

q88gEy.jpg

 

5qBSr0.jpg

 

Njena kučica je baš slatka, lepo sređena...

 

iKWB9F.jpg

 

zbpdt6.jpg

 

ggAWdl.jpg

 

8eM2Ce.jpg

 

OZlbh2.jpg

 

5z7jOK.jpg

 

kxwjWs.jpg

 

QOR7bU.jpg

 

RN5Yvr.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Gazdarica Leslie

HlDVAN.jpg

 

Leslie je izuzetno zanimljiva i duhovita žena. Uživamo u njenim pričama u vezi njenih gostiju. Izdvojila bi ovu: boravili su dva Nemca kod Leslie, jedan je bio mnogo pametan, pametnjaković. Hteo je znati sve pa joj je pomalo dosađivao. Kada je Leslie pitao, kako se na Keltskom jeziku kaže »živeli« ona mu je rekla nešto kao »poh mahom«. Otišao je taj momak sledeći dan u pub i poručio piće i nazdravio lokalcima sa »poh mahom«. Svi su ga gledali čudno… Kada se vratio Lesli mu je objasnila pravo znaćenje »poh mahom« a to je »kiss my ass«. E tada mu je bilo jasno, zašto su ga lokalci u pubu onako gledali. Mogli bi slušati Leslie još, ali moramo dalje.

 

Opet pakovanje, spremanje bočnih kofera, vezanje bisaga na jadne motore… svaka čast momcima kako to svaki dan strpljivo rade. Ja to ne bi izdržala, razbacala bi sve naokolo i od besa skakala po torbama.

 

yRFba7.jpg

 

Jadan KTM...

 

2CV9Hd.jpg

 

Ja sam u međuvremenu napravila aranžman od kaciga i cveća... da mi prođe vreme dok Pavle pakuje... :)

 

gQvyh0.jpg

 

6rtjEL.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Vozimo uz severnu obalu Škotske, krivudav put prati duuuugačke pešćane plaže (bez kupaća), vozimo kroz male gradove i sela, lepo uređena. Stajemo na najsevernijem delu »kontinentalne« Velike Britanije (Dunnet Head), od tu dalje prema severu još samo ima ostrva (Shetland Islands…)

 

Px0GpO.jpg

 

J8F3kY.jpg

 

Ci4hkr.jpg

 

Y48NpP.jpg

 

AH9DUt.jpg

 

h18OUk.jpg

 

gBfUX2.jpg

 

AfpfpD.jpg

 

N6V8Uc.jpg

 

nfBsLv.jpg

 

UHMvo6.jpg

 

nAqbaa.jpg

 

s40D4Q.jpg

 

5fRJOw.jpg

 

YgFqcu.jpg

 

QURC5K.jpg

 

926K0Z.jpg

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja