Jump to content

Moto Zajednica

Škotska – bježi kišo s prozora (Crvena jabuka)

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Napokon stigao do interneta da mogu postaviti nekoliko fotografija. Idemo iz početka:

 

Noć pre putovanje bila je kratka, malo zbog zadnjih priprema, malo zbog uzbuđenja pred put. Maglovito jutro u Ljubljani nagoveštavalo je sunčani dan. Trebalo je stegnuti kaiševe...

 

qA4yc6.jpg

 

U 8 stigao je Peter, stari drugar, da me otprati do Austrije, Diana ima još tri dana do leta u Stansted. U tom jutarnjem trenutku čak je malo požalila što ne krene samnom... ali bolje je tako. Nema smisla da se muči autoputevima prema severo-zapadu. 

 

30Jtir.jpg

 

Prva pauza bile je u Kranjskoj Gori. Damo nas je dočekao Goran, također bajker. Tu je iz pravca Gorice stigao i Jože, moj saputnik na putovanju. Kafa, pivo i idemo dalje Jože i ja uz pratnju drzgara Petra. On je malo iza Villacha skrenuo prema istoku i vratio se preko prevoja Jezersko u Sloveniju.

 

Jože i ja smo autoputem produžili za Munchen, pa prema zapadu, kroz Nemačku stigli u Luxemburg. Vožnja je bila na momente dosta nervozna pošto su bile velike kolone turista koji su se vračali sa odmora. Mi smo vozili između automobila, po sredini. Moram da kaćem, da su automobilisti u 95% bili veoma korektni, Sklanjali su se levo i desno i ostavljali nam prostor za vožnju. Jeste se našla ponekad budala kao ne vidi nas ili mu ne pada napamet da se pomakne malo na stranu da možemo da prođemo. Vi, od 5%, razumem ja vas, velika je gnjavaža biti u koloni ceo dan pa vam je krivo što neki tip na motoru prolazi između, a vi stojite. Poneki od "grupe 95%" ostavili su prostor oštrim skretanjem u stranu i onu su u znak zahvalnosti od mene dobili visoko podignutu ruku.

 

Sa Jožetom smo stali samo toliko da dopunimo gorivo ili da se slikamo na granici.

 

S7VTup.jpg

 

U Luxemburg smo stigli po mraku i potražili kamping. Rampa je bila spuštena, recepcija zatvorena. Malo dalje bio je bife, otišao sam tamo da pitam možemo li uči. Tamo je sedela starija dama, recepcionerka. U mladosti mora da je bila hipijevka i nikako da se oprosti od tog pokreta. U uskim farmerkama i dekolte bluzi sedela je i pijuckala neko piće. Mrtvo ladno kazala je, da je kamp zatvoren u 8 i to je to. Vidim da ima mesta za šator i smirujem živce da ne poludim na ležernu gospođu. Sa dva-tri lažirana komplimenta omekšao sam je i evo nas u kampu, noćenje za dvojicu, dva motora, jedan šator 15€. Sasim podnošljivo.

 

Noće je bila mirna a bogami i hladna. Probudili smo se u vedro jutro.

 

y6IvGf.jpg

 

H9EaFe.jpg

 

UjWjs1.jpg

 

8,5 stepeni ...

 

DRCLRi.jpg

 

Nakon doručka napravili smo krug po Luxemburgu

 

fsJLF6.jpg

 

ovu foru sa stalkom smo viđali svuda

 

hOXLZn.jpg

 

Luxemburg je sređen grad, poseban čar je nešto jeftiniji benzin

 

wV6ale.jpg

 

RbpBoG.jpg

 

RWvfGh.jpg

 

ulazimo u Francusku, sklanjamo se sa autoputa zbog skupe putarine

 

j6Sf2R.jpg

 

pronađemo bukiran kamp u blizini Calaisa i ponavljamo vežbu postavljanja šatora.

 

qILlf6.jpg

 

Bila je nedelja, zatvoreno sve a mi bez pića. Ja ne odustajem, skačem na motor i trk u ppotragu za vinom/pivom. Nakon vozikanja od 15 minuta našao sam restoran "u radnom stanju" i kupio dve boce vina, da lakše dočekam jutro, kada krećemo preko Kanala da doćekamo Dianu i Mirijam...

 

3pxsYH.jpg

 

8uxqrS.jpg

 

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Treći dan, u ponedeljak, budimo se u vedro jutro. To će biti poseban dan: idemo na trajekt, vozićemo levom stranom, kupiću svoj šator, dolaze nam supruge, vozićemo u pravcu Škotske...

 

Još u Ljubljani bukirao sam karte za trajekt, polazak u 10.45, cena 45€. Do Calaisa imali smo cca 50 km i stigli na terminal (pre)rano. Usput smo videli ogroman kamp izbeglica koji traže priliku da se švercuju preko Kanala. Nekoliko dana ranije video sam na TV kako je grupa od cca 1500 izbeglica pokušala da uđe u tunel i peške stigne u Englesku. U gužvi i sukobu sa policijom bilo je i smrtnih žrtava. Jadni svi ti ljudi...

 

Na rampi terminala nalaze se engleska policija, carina i kontrola karata. Pošto smo stigli na rampu čak dva sata pre polazak trajekta, biljeterka nam je ponudila besplatni raniji polazak u 9:50 ili uz doplatu polazak odmah. Prihvatili smo besplatnu opciju.

 

fxlqT2.jpg

 

xDG0ac.jpg

 

jlyai9.jpg

 

Stali smo u red i čekali. Automobili i kamperi polako su se okupljali, a bajkera nigdje nikoga. Pred sam polazak stigli su četiri motori iz Slovenije. Kakav slučaj! 

 

 

z5ccea.jpg

 

15EeQJ.jpg

 

vzrYvd.jpg

 

WAsr4S.jpg

 

Ix2Vzw.jpg

 

Pričvršćivanje motora je jednostavno, preko sedišta. A posle... skupo pivo! 6€! Jože je uzeo Pepsi.

 

mjS8nA.jpg

 

Vožnja je trajala 1 sat i 30 minuta. Iskrcavanje bilo je brzo i kreću prvi metri levom stranom. Ja sam dva puta bio kolima u Engleskoj i svaki put bilo je tako, da sam prva dva, tri dana vozio koncentrisan  "na levo" i sasvim OK, bez greške. Kasnije, već opušten našao sam se na desnoj strani nekoliko puta... Nadam se da će sada biti sve u redu... Ja vozim napred, da olakšam vožnju Joži, on je po prvi put "levak"

 

zG62mH.jpg

 

sqOZeo.jpg

 

C8r7Fg.jpg

 

SexJqZ.jpg

 

pe9Ejv.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Krenuli smo prema gradiču Catenbury. Tamo me je čekao šator. Trgovina se nalazi baš u centru starog dela grada, sa mnogo malih uličica. Garmin nas je vodio čak po pešačkoj zoni. Vozili smo polako između pešaka...baš neprijatno... U tom lavirintu uličica ugledao sam tablu trgovine na 50 metara, ali je do tamo vodila uličica suprotnog pravca. Da se ne muvamo između pešaka, krenuo sam pravo pred trgovinu.

 

oyrL56.jpg

 

4Kk43J.jpg

 

E, tu se našao ćovek od 150 kila (nije taj na fotografiji) i počeo vikati na mene, kako smo evropljani budale i kreteni, vozio suprotnim pravcem... Odgovorio sam mu ljubazno, da sam imao problem pronači trgovinu i da mi se učinilo boljim voziti 50 metara jednosmernom ulicom nego kružiti i tražiti prilaz trgovini koju sam video na 50 metara. On nije prestao i na kraju dodao da je i on bajker. "Ti bajker? ne mogu da verujem. Mora da si napravio čak 100 kilometara u životu, nikad se našao u sličnoj situaciji, da Englesku nisi napustio... jedina ti je vožnja da sedneš na neki čoper i oko ćoška sedneš u pub i onako muški pričaš o nekim bezveznim temama. Bože ti pomozi i nemoj da se pojaviš u Evropi... itd". Zaprepao se Gorila i otišao. Ne bi me iznenadilo, da bi se vratio sa policajcem.

 

Nakon te "dobrodošlice", kupio sam šator. Diana ga je bukirala nedelju dana ranije. Odlučili smo se za "četverac" da nam bude komotno i da imamo mesta za stvari.

 

Provizorično sam vezao šator da što pre odmaglimo iz kraja "susreta".

 

Zaustavili smo se na nekom parkiralištu i tu sam krenuo sa prepakovanjem. Naime do tada vozio sam vreću na zadnjem sedištu itrebalo je osloboditi isto za Dianu.  Ispalo je tako: na svakom boćnom koferu po dve vreće, na centralnom koferu jedna velika. Jao KTM, molim te izdrži...

 

PvpJxC.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Napustili smo Catenbury i krenuli ka obali da ubijemo vreme do dolazka aviona. Zaustavili smo se u malom gradiču Herne Bay i mezili fish&chips. 

 

AC9Grh.jpg

 

CGkz8x.jpg

 

EjO3dv.jpg

 

More je mutno i hladno...

 

mT5wt4.jpg

 

m5CM1R.jpg

 

FEi0UY.jpg

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Do aerodroma Stansted stigli smo nakon 50 km vožnje autoputem. Avion iz Ljubljane, iako je ranio, nikako da stigne. Na parkingu samo za pick-up, stajali smo sat vremena. Redari bili su tolerantni...

 

3ghfRZ.jpg

 

Evo njih dve... ručni prtljag bile su jim kacige

 

q2tCFu.jpg

 

Bilo je već 6 poslepodne kada smo krenuli prema gradiću King's Lyn, 150 km, tamo smo bukirali kamp i tamo ćemo videti što smo kupili. Šator je jednostavan sa komplikovanim uputstvima...

 

STk08S.jpg

 

MiEw5H.jpg

 

Čak sam poneo i gumeni čekić da ne pravim galamu prilikom postavljanja šatora

 

dczo04.jpg

 

1C9KdC.jpg

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ljepota, Bože koja relaksacija čitati ovu temu, hvala Nemo i možda sam u nekoj temi propustio, utiske o KTM, BMW...  :takoje: Ovaj KTM je predivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Eto sta ti je Slovenac - fin covek... Poneo gumeni cekic... Ostao sam bez teksta...

gumeni cekic je samo dio alata kojeg su ponijeli on i Joža jer pravi razlog je da su otišli u Škotsku je taj da malo fušare na keramicarskim poslovima. ako pogode neki veci posao kupice tamo i mješalicu za beton.

 

Pavle, Joža do sada je predobro ovo što citam i ne sumljam da ce tako i dalje. pazite na ovce pored ceste.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ма нема везе има Немо гумени чекић  :lol3: ако Неси бане он малко чекичом и решено  :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Svaka cast za izbor destinacije. Skotska ima prekrasne krajolike, a ceste su kao stvorene za bajkere. "Jedini problem" je suha sezona -  u tome je Skotska 10x gora od Londre!

 

Nadam da vas je vrijeme posluzilo!

 

p.s. mala ispravka vezana za ime gradica u kojem si pristojno ocitao bukvicu onom cafe racer-u, a zasluzio je da ga kvrcnes gumenim cekicem: Canterbury.

 

Sljedeci put navratite do Londre  :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Odlican pocetak, radujem se daljim dogodovstinama pogotovu sto makar malo "poznajem" ucesnike :)

 

Mislim da satov veoma povecava domet, nema chekina i bukiranja i jurnjave da se stigne u bas taj hotel bas tog dana bas kada su oni na salteru. Mislim, nije da sam nesto puno putovao ali mi tako deluje na prvi pogled, cekam da vidim vase sveze utiske i misljenje na temu :)

 

P.S. a sto se vremenske prognoze tice... vidjali ste i losije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Nakon što je stigla Diana, preuzela je pisanje putopisa. Dakle, od tu dalje, njen je putopis a moj je prevod, kakav je, takav je. Potrudio sam se najbolje, da njene rećenice na Slovenačkom  pretvorim u Srbske. Sigurno se nešto izgubilo u prevodu, ali u globalu, bar tako mislim, uhvatio sam suštinu. Evo, izvolite:

 

3.8.2015-ponedeljak

Nervoza je na vrhuncu, ne mogu da spavam,…čekanje na polazak je smorno i dosadno. Sa Sarom i Matjažem oćekujemo Mirjam da zajedno krenemo na aerodrom. Sedimo u atriju i hladimo se, temperatura se penje preko 30. U 14h krećemo na aerodrom. Tamo opet ćekanje, sendviči, kafa i naravno prići nema kraja…

 

Avione ne volim. U moto odelima, sa kacigama umesto torbica, na čekingu prvo nas izuvaju iz čizama pa šetaju tamo-vamo kroz rentgen… Mirijam ima čast, da se prošeta čak tri puta. Ukrcamo se u taj mali avion i ćekamo na poletanje. Meni je nelagodno, kroz priču sa Mirijam nekako zaboravim na strah. Let je miran, sletanje također, a meni je laknulo tek kada sam izašla iz te leteće konzerve. Ukratko, od vrućine bila sam u bojama KTM-a, baš kako pritiće novoj makini...

 

Na izlasku iz aerodroma ugledam Pavleta, on veselo fotka naš dolazak. Na očima ima sjaj od isćekivanja nove avanture na njegovom ludom motoru.

 

Mirjam i ja popnemo se kod svojih prinčeva na konje i gas prema severu u gradič Kings Lynn. Tu je Pavle bukirao mesto u kampu. Jedva čekam da razapnemo novi šator. Vožnja uopšte nije lepa, vozimo po putevima punim kamiona i šlepera, iako je to lokalan put. Stižemo u kampo, lepo sređen i miran, sa gustom (engleskom naravno) travicom. Prostor za kampiranje je velik, deca jure loptu, svaki šator ili prikolica ima psa, čak i više njih. Nedostaje mi moja labradorka Nala… kako bi uživala tu…

 

Podizanje šatora nije komplikovano, uputstva u četiri slika su jednostavna. Sunce se polako spušta, trava je sve tamnija. Šator je fenomenalan, ima ogroman poseban prostor za spavanje, prostor za odlaganje također je velik. Tamo smo nabacili sve naše stvari.

 

Sa dolazkom mraka, šatori počnu da sijaju od malih svetiljka unutra. Poneki su čak ukrašeni sa lančićima od žaruljica. Uživam u prizoru. Na malom plinskom rešou kuvamo večeru: palenta sa gulaž umakom, a tu je i vino. Sve mi izgleda da će putovanje biti fantastično.

 

4.8.2015 utorak

OK, još preko noći prošlo je moje oduševljenje. Nisam spavala ni minut. Čulo se hrkanje iz nekog šatora, bila mi je zima, u mraku sam tražila WC… uprkos svemu, bio je lep prizor, pun mesec osvetlavao je šatore sa onim svetlećim lančićima… lepo.

 

Ujutru polako se sabirem, jutro je kristalno vedro, Mirjam sprema kafu, sledi duuuuugo pospremanje šatora i trpanje stvari u kofere i putne vreće.

 

ZUwOhi.jpg

 

Z6Jjst.jpg

 

DmvWnh.jpg

 

w6L4P5.jpg

 

d1CTxo.jpg

 

NLQgVw.jpg

 

Krećemo u pravcu severa, plan nam je prečiti na zapad. Na putu se predomislimo, na predlog ljubaznog bajkera on je očito bio upoznat sa vremenskom prognozom, krenemo istočnom stranom prema gradiču Berwick upon Tweed. I taj put je pun kamiona i automobila a nigde benzinske pumpe da stanem i malo odmorimo i popijemo onu skuuuuupu kafu Costa koja je najbliža mom ukusu ali košta oko 3 funta. Ne, ne, neču da bacam novac za Costu, kuvaćemo sami.

 

Vreme se polako ali sigurno kvari. Nebo su prekrili oblaci, temperatura pada. 

 

QPM5oP.jpg

 

fxknkZ.jpg

 

Mislim da je Berwick upon Tweed skoro na granici sa Škotskom. To mi je drago, jedva čekam da napokon opet  stignem u tu, meni tako dragu pokrajinu, kao iz priće.

 

pyXVR1.jpg

 

yxWsde.jpg

 

BOdVly.jpg

 

Kao senior citizen tu sam mogao da se jeftino najedem, ali bio je utorak...

 

uznN1p.jpg

 

ili da otpevam neku "našu" 

 

6Bw2wj.jpg

 

YNgEhK.jpg

 

Sc0uWA.jpg

 

Kupimo hleb i vino, sve ostalo vozimo sa sobom, i smestimo se u prelepom kampu. Iako sretna, jak vetar i hladnoća brišu mi osmeh sa lica i počinje glavobolja. Neispavana, dosadna, gladna (uvek), hladan vetar, glavobolja… Jedva podižemo šator. Ja sam se uvukla onutra i izjavila da ću pisati putopis (čista laž). U tom momentu bi volela da se sakrijem negde, da nestanem. Neznam kako ću izdržati… Posle čaše vina i duplog aspirina, svet je opet lepši… Mirijam je nesrečom probušila dušek (jasno da ne njen), Jože je poludeo ali na kraju završili smo u salvama smeha, baš smo pravili galamu… prijalo mi je. U kasnim satima uvukli smo se u hladne šatore. 

 

OJRmgT.jpg

 

0JujXJ.jpg

 

297x70.jpg

 

6f8zqT.jpg

 

6LmiOP.jpg

 

VVnriG.jpg

 

LelE61.jpg

 

tEv8Jb.jpg

 

BDmvQN.jpg

 

IoXOG4.jpg

 

8PpaXs.jpg

 

hmrbIC.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Svaka cast za izbor destinacije. Skotska ima prekrasne krajolike, a ceste su kao stvorene za bajkere. "Jedini problem" je suha sezona -  u tome je Skotska 10x gora od Londre!

 

Nadam da vas je vrijeme posluzilo!

 

p.s. mala ispravka vezana za ime gradica u kojem si pristojno ocitao bukvicu onom cafe racer-u, a zasluzio je da ga kvrcnes gumenim cekicem: Canterbury.

 

Sljedeci put navratite do Londre  :takoje:

 

hvala na ispravci, biće sigurno još typosa...

Bili smo u Londri, na kratko, u prolazu, tek toliko da se slikamo ispod Big Bena, otpratila nas je jaka kiša i ispratila do Dovera. Baš ljubazno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Odlican pocetak, radujem se daljim dogodovstinama pogotovu sto makar malo "poznajem" ucesnike :)

 

Mislim da satov veoma povecava domet, nema chekina i bukiranja i jurnjave da se stigne u bas taj hotel bas tog dana bas kada su oni na salteru. Mislim, nije da sam nesto puno putovao ali mi tako deluje na prvi pogled, cekam da vidim vase sveze utiske i misljenje na temu :)

 

P.S. a sto se vremenske prognoze tice... vidjali ste i losije :)

 

Diana se nikako ne bi složila sa tobom u vezi šatora to jeste logorovanja  ;) . Ali dobro, svaki početak je težak, pogotovo u kombinaciji hladnoče, kiše i umora... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Diani posebno, a bogami i tebi, svaka cast na odluci da na putovanju u Skotsku odaberete kampovanje kao opciju smestaja! Kada smo isli na IOM TT, kampovali smo svuda osim u Edinburgu, i kisa i hladno vreme pretvore kampovanje u istinsku avanturu.

Jedva cekam nastvak!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Hehe... Setih se kada sam polagao za motor (kao da je bilo pre sto godina, a ustvari bilo prosle godine), i sad norveske kise padaju znas vec kako, i napravi mi se barica u predelu prepona na pantalonama. I odjednom propusti rajsferslus i upadne skoro pola litra hladne vode direktno u pantalone. A mi vozimo na autoputu ka poligonu u susednom mestu, i normalno da sam se kao pocetnik blago uzrujao sto su i motor i instruktor osetili. Ja objasnim instruktoru moj diskomfort, a on - inace hardcore norvezanin, direktni potomak vikinga - kaze mrtav ladan "Covek koji vozi motocikl mora da bude malo crvsci od ostalih". I tako smo sat i po vremena imali cas na poligonu, a ja bez pelena.

 

Diana je bila motorom do severnog pola tako da nije ni svesna koliko je jaka zena. To samo zeli da ti privuce paznju zbog romantike u satoru :)

 

P.S. pozdrav za Jozu i Mirijam

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

5.8.2015 sreda

 

Noč je bila veooooma hladna, vetar nije prestao, šator se mrdao celu noć, neko je šetao noću pored šatora, škripio je pesak….Da bi se malo ugrejala, gurala sam vreću preko glave i disala onutra… ali sav taj polivinil oko mene uznojio me pa sam raskopčala vreću pa mi je bilo hladno još više, nisam mogla da se okrećem u vreći, mnogo je uzka… bila sam iznervirana do krajnosti, mogla bi poludeti… Da bude očaj potpun, ujutru je počela kiša. Kafu smo popili i doručak pojeli u našem pretprostoru. Sledelo je pakovanje i spremanje šatora po kiši… ne, ne, to nije za mene. Vožnja po hladu i povremeno tuširanje za mene je too much, a tek ovaj šator i sve zajebancije oko njega, to je višak…

 

Krećemo. Idemo da kupimo nov dušek i stolicu u neki outlet. Nađemo sve po povoljnoj ceni. Vozimo prema Edinbourgu. Mnogo je hladno i vetrovito, ali polako se razvedrava. Naš plan je obići Melrose Abbey, Rosslyn Chapel i Stirling Castle…hm hoće li nam uspeti????

 

31w7F2.jpg

 

corWOg.jpg

 

U1kCtR.jpg

 

5U9UZ6.jpg

 

fN6agV.jpg

 

otLSAt.jpg

 

N3EKPP.jpg

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja