Jump to content

Moto Zajednica

Poklanjam zensko stene belgijskog ovcara,malinoe

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Kao sto pise u naslovu,bez papira,ostenjeno 11.6,2x cisceno od glista,,je jos jednom ocistiti i vakcinisati oko 11.8...jedini uslov je da ode u prave ruke...postavicu neku sliku..

 

0612000476

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Šta znači "bez papira"? Ako je rasni pas onda ima papire (rodovnik tj. pedigre) i daćeš rodovnik budućem vlasniku jer tebi neće trebati. Ako nije rasni pas (nema poznate pretke u standardu rase) onda ne može da ima rodovnik i to nije belgijski ovčar nego domaća kuca, što nije ništa loše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Šta znači "bez papira"? Ako je rasni pas onda ima papire (rodovnik tj. pedigre) i daćeš rodovnik budućem vlasniku jer tebi neće trebati. Ako nije rasni pas (nema poznate pretke u standardu rase) onda ne može da ima rodovnik i to nije belgijski ovčar nego domaća kuca, što nije ništa loše. 

postoji i najverovatnija stvar da je rasni pas, ima poznate pretke, ali jih je bilo previše u leglu pa ne može da dobije papire.....a pas je čistokrvan.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Ili treca varijanta da roditelji nisu ocenjeni tako da potomstvo ne moze da dobije rodoslov iako su cistokrvni sto je najcesci slucaj :). U svakom slucaju prelepi kucovi i lep gest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Šta znači "bez papira"? Ako je rasni pas onda ima papire (rodovnik tj. pedigre) i daćeš rodovnik budućem vlasniku jer tebi neće trebati. Ako nije rasni pas (nema poznate pretke u standardu rase) onda ne može da ima rodovnik i to nije belgijski ovčar nego domaća kuca, što nije ništa loše.

 

Sedi-1 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Nemam nameru da bombardujem oglas ili da kolegi unistavam oglas, cisto komentarisem.

Papiri za leglo se vade na osnovu papira oca i majke (pod uslovom da su ocenjeni), pedigre za stene ponaosob kosta 1.700,00 din a izdaje Kinoloski savez Srbije, dobija se eksterijerno - radna knjizica i rodovnik - pedigre. Ja sam u predposlednjem leglu imao 12 stenaca (labrador retriver) i za sve sam vadio papire. Ja sam nekako uvek da pas ima rodovnik jer mu to dodje nesto kao nasa licna karta, a desavalo se da ljudi dobiju - kupe psa bez papira, posle mu na foru izvade papire i pare, u dva slucaja za koja ja znam je doslo do incesta.

U jednom slucaju mi se desilo da stene nema predispoziciju za ocenivanje i ne moze se voditi na izlozbe zbog zubala, malo je deformisano i ne bi dobio prelazn ocenu i takvo stene sam poklonio takodje sa papirima.

A to da ode u prave ruke od mene imas ogroman plus, ja uvek prvo pogledam kakvi su ljudi i kakvo je okruzenje gde ce pas da ode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ne postoji rasni pas ili rasna mačka bez papira. To je kao da kažeš ja sam pilot ili ginekolog ali bez diplome. Životinje "bez papira" koje služe za sumnjiva parenja (vanstandardno ukrštanje, incest i slično) a zatim trgovinu po oglasima nisu srpski specijalitet - to postoji svuda na svetu, zove se BYB ili back yard breeding (domaći termin je štancovanje). Takvi "odgajivači" se ekspresno udaljuju iz klubova, dobijaju zabranu izlaganja i ozbiljne kazne. Tako je u svetu, ovde naravno jok - pogledati samo oglase na KP.

 

Ako odgajivač želi da spreči kupca da pari životinju, ima štence i tako mu pravi konkurenciju, to se rešava ranom sterilizacijom ili kupoprodajnim ugovorom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ili treca varijanta da roditelji nisu ocenjeni tako da potomstvo ne moze da dobije rodoslov iako su cistokrvni sto je najcesci slucaj :). U svakom slucaju prelepi kucovi i lep gest.

Da,roditelji nisu ocenjeni jer me kurac boli da se cimam sa kinoloskom mafijom,pogotovo izlozbe itd,itd...moje pse sam kupio i debelo platio da bi imao lepe pse u dvoristu,e sad posto od toga ne zaradjujem a prodao sam par komada i isplatio svoje troskove, ja poklanjam par stenaca i verujem da ima gomila ljudi,dece koji bi voleli psa a nemaju 150e...

Zamolio bi vas sto nemate pametnija posla da odjebete iz ove teme,hvala

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja