Jump to content

Moto Zajednica

Sve se moze kada se hoce!

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Браво Мајсторе!

 

Е вала си све заслужио!

 

Честитке и теби и твојој породици!

 

Хвала ти на овој причи, ово је више од путописа.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja nešto neću da te hvalim...  :jok:  ni tebe ni ćaleta ni majku... Vi ste već postali brend na Forumu i od Vas ništa manje nisam ni očekivao  :care:

 

Ovo pisanije ti ide odlično - samo nastavi  ;)

 

I da: izuzetna mi je čast što poznajem ljude kao što ste vi  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Drugari, svima Vam hvala na komentarima. Pokusacu da docaram ovo putovanje, mada, nisam nekakav poseban pisac. Mozda cu vas ugusiti sa fotografijama, ali na taj nacin cu lakse docarati predele kroz koje smo vozili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

2. Dan

 

Mapa:

http://www.motoplaner.de/#v4&45.03749,23.2711,1,0,0;45.42148,23.36936,1,0,0;45.3327,24.27433,1,0,0;45.16072,24.67230,1,0,0;45.64995,25.61124,1,0,0&&0,0

 

Tokom celog putovanja, dan smo zapocinjali rano ujutru. Na motorima smo bili vec oko 9 sati. 

Od Tagu Jiu krenuli smo ka gradu Petrosani. Prosli smo kroz nacionalni park Defileul Jiului. Put nas konstantno vodi uz reku Jiu. Na ovom delu puta obavljaju se radovi na svakih par kilometara. Onog dana kada radovi budu zavrseni, ovo ce biti fantasticna deonica za voznju motora. U ovim uslovima, voznja je dosta smorna zbog semafora kojima se regulise naizmenicno propustanje. U jednoj pauzi na semaforu, sustize nas grupa bajkera iz Sapca.

Izgubili smo dosta vremena. Na jednom od semafora, obilaze nas dva auta rumunskih tablica i prolaze na crveno svetlo. Odlucujemo da krenemo za njima i preostalu deonicu nismo se uopste zaustavljali. Saobracaja skoro da nije ni bilo. Put je dovoljno sirok da je sasvim bezbedno voziti i bez ove signalizacije.

 

Rumunija%20414_zpskw6zf21a.jpg

 

Rumunija%20444_zpsxvefvliq.jpg

 

Rumunija%20463_zpsthztkd2n.jpg

 

Rumunija%20464_zps1dnve7e7.jpg

 

Rumunija%20469_zpskasky1xn.jpg

 

Rumunija%20475_zpsmvjrtts0.jpg

 

Rumunija%20485_zpsthbx1qad.jpg

 

Rumunija%20492_zps4torbqlu.jpg

 

Rumunija%20499_zps4l1ivsmc.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

U Petrosaniju pravimo pauzu. Sale i Dimitrije odlaze u banku da zamene novac, a mama i tata u market Billa u kupovinu hrane i pica za taj dan, jer posle Petrosanija ulazimo u divlje predele u kojima provodimo ceo dan. Ja ostajem na parkingu da cuvam motore. Tu mi prilazi jedna zena, vlasnica hotela ispred koga smo se parkirali. Na odlicnom engleskom jeziku mi objasnjava kako njen brat vozi motor i cast joj je da nas ugosti na bezplatnoj kafi i picu. Kada smo se prikupili, provodimo neko vreme u druzenju sa njom. Bio sam prijatno iznenadjen.

 

Rumunija%20503_zpssrsokndn.jpg

 

Rumunija%20505_zpsj7lscbnd.jpg

 

Rumunija%20506_zpsfefzzcit.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Od Petrosanija krecemo na istok, prelepim krivudavim putem kroz sumu. Prizori su nestvarni. Kvalitet asfalta je potpuno raznolik, od najnovijeg asfalta, preko zakrpa do kratkih deonica na kojima je asfalt potpuno propao ili ga uopste nema. Ove deonice bez asfalta nisu duze od 500-600 metara.

Nadmorska visina se stalno povecava, vegetacija se menja. U jednom momentu secemo Transalpinu koja nam dolazi za leve, a nastavlja se na nasu desnu stranu. Mi nastavljamo pravo i prolazimo pored jezera Vidra, i vozimo prelepu deonicu ka mestu Voinesa u Brezoi.

 

Rumunija%20513_zpslxkbysxu.jpg

 

Rumunija%20529_zps43znqjfo.jpg

 

Rumunija%20533_zps5ltdjmdk.jpg

 

Rumunija%20547_zps3xf4lbv4.jpg

 

Rumunija%20565_zpsaccezyns.jpg

 

Rumunija%20572_zpso6a5jrdb.jpg

 

Rumunija%20577_zps4gkzerod.jpg

 

Rumunija%20597_zpsjcigoxed.jpg

 

Rumunija%20611_zpsqw74wrgh.jpg

 

Rumunija%20614_zpsmgcqzj1t.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Voznja po ovim neasfaltiranim delovima mi je strasno prijala. Mogu reci da sam prezadovoljan kako se motor ponasa po neravninama, prasini i makadamu. Uzivao sam, kao dete sa igrackom  :moto3: . Velika je prednost voziti enduro po ovim losim putevima. Rupe se ne osecaju, motor lepo upija sve neravnine, pri cemu se uopste nisam osecao nesigurno. 

Zbog vrste motora, tata i ja smo se izdvojili od Saleta i Dimitrija :dupe2: , lepo smo se izigrali :jee3: , a kada smo naisli na dobar asfalt, sacekali smo ih pa su nastale ove lepe fotografije.

 

Rumunija%20633_zpstno0derj.jpg

 

Rumunija%20634_zpsbsjau2si.jpg

 

Rumunija%20637_zpsv38i8uel.jpg

 

Rumunija%20641_zpsx6cn2bsf.jpg

 

Rumunija%20644_zpsqhn42pkk.jpg

 

Rumunija%20653_zpstyyax9gc.jpg

 

Rumunija%20657_zpswt0hg2kl.jpg

 

Rumunija%20622_zpsa1cavxtp.jpg

 

Rumunija%20626_zpseeuhmyvf.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Šta čovek više da poželi..parkira motor, sedne pokraj rečice i ladno pivce u ruke...mozak na pašu..

 

Rumunija%20684_zpsfyh96htr.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Izabrali smo jedno lepo mesto u sumi, na obali planinske reke. Tu smo u hladovini odmorili i savladali svu klopu kupljenu u Billa marketu u Petrosaniju, a onda nastavili pored Vidra jezera.

 

Rumunija%20714_zpsujihsykt.jpg

 

Rumunija%20717_zpsiagzshum.jpg

 

Rumunija%20724_zps3q2hf554.jpg

 

Rumunija%20726_zpss2itn2ey.jpg

 

Rumunija%20733_zpsteoz7qjm.jpg

 

Rumunija%20739_zpsoeng6bck.jpg

 

Rumunija%20750_zps0i5pgmqu.jpg

 

Rumunija%20783_zpsyvvbsrc3.jpg

 

Rumunija%20789_zpsjnkecytg.jpg

 

Rumunija%20801_zpswfnspm2v.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Od jezera Vidra nastavljamo da se penjemo u planinu. Posle par kilometara osetim kako mi se motor ne ponasa u krivini onako kako bi trebalo. Nekako, mnogo teze sam savladavao krivine, tesko ga je bilo oboriti. U isto  vreme dok razmisljam o tome, cujem tatu preko radio stanice da se zaustavim sa strane, jer mu se ucinilo da mi je popustila zadnja guma.

Zaustavljam se i shvatamo da sam negde pokupio ekser. Nastavili smo jos malo napred (dok guma nije skroz ispustila) kako bismo nasli bezbedno mesto za zaustavljanje. Nadjosmo odlicno mesto pored planinskog izvora. Makar cemo vode imati dovoljno :neznam:

 

Pa zar bas meni da se desi   >:( ??? Jedini sam ja sa unutrasnjom gumom. Bilo ko od njih mogao je da cepuje gumu i da nastavimo dalje, osim mene. Sta je, tu je!!! Dalje nema :jok: !

 

Nema nista od ocajavanje, Sale i tata zasukase rukave. Alat u ruke i skidanje tocka pa cemo videti sta dalje. Krenuo sam da potrazim nekakve stene koje bi nam posluzile umesto stendera. Tata je imao pametnije resenje, jer BMW je to  :P .

 

Rumunija%20842_zpsiw8zoj0u.jpg

 

Rumunija%20845_zpsvl4thlt1.jpg

 

Rumunija%20848_zpss8wnceft.jpg?t=1438171

 

Rumunija%20849_zpssw20gjte.jpg

 

 

 

Milane, prati sta se radi!!! Nikada ne znas kada ce ovo da ti zatreba  :popovanje:

 

Rumunija%20843_zpswfhpegh7.jpg

 

 

Dimitrije, 'vataj neki alat u ruke da se slikamo. Glupo je da ispadne da mi nista nismo radili  :jee:

 

Rumunija%20852_zpsr8ev9g8k.jpg

 

Vezan je zadnji tocak na tatin motor. Podelili smo se u dve grupe kako niko ne bi bio sam! Tata i Sale odlaze do vulkanizera udaljenog 60km, dok mi ostajemo da pazimo na stvari i razmislimo o daljem toku putovanja  :lol3: . Mogli su da pokradu i nas i motore  :lol: .

 

Rumunija%20859_zps8m8an5ci.jpg

 

Rumunija%20863_zpsd57buvyr.jpg

 

Rumunija%20864_zpsdr5tvzl2.jpg

 

Rumunija%20865_zpst6pcqqm7.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Na ovom mestu smo izgubili vise od tri sata. Vreme je bas poodmaklo, a presli smo tek nesto oko 150 km. Do Brasova imamo jos oko 220km. Nista, pravicemo planirane pauze, bez velikog zadrzavanja.

 

Vozimo predivnu deonicu od mesta Rucar do dvorca u Branu. U prolazu se slikamo pored dvorca, ali ga nismo obisli jer je vec bio zatvoren. U Brasov stizemo u 22h!

 

Rumunija%20874_zpsu0kafwbn.jpg

 

Rumunija%20948_zps3akrhby2.jpg

 

Rumunija%20964_zpsokdfe6dq.jpg

 

Rumunija%20988_zpscpfxj8rw.jpg

 

Rumunija%201017_zpskuklzuxc.jpg

 

Rumunija%201025_zpssfhhp19p.jpg

 

Rumunija%201031_zpsruk4bbxz.jpg

 

Rumunija%201059_zpspy22qjt1.jpg

 

Rumunija%201067_zpsq1upszx8.jpg

 

Rumunija%201080_zpshupcyzsa.jpg

 

Rumunija%201097_zpsxpwcwgm8.jpg

 

Rumunija%201118_zpstzwgdjrr.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Na brzinu smo se smestili blizu centra i istrcali da prosetamo po gradu. Skoro da je ponoc! U centru rade tek poneki kafici, i setajuci nabasasmo na piceriju sa salterskom prodajom. Nije nam smetalo da sednemo na sred pesacke zone i obilno veceramo. Brasov je predivan  :takoje:

 

Rumunija%201125_zpsgfq09xal.jpg

 

Rumunija%201122_zps1zahipvz.jpg

 

Rumunija%201124_zpsxxct2xxd.jpg

 

Rumunija%201126_zpsjj58omje.jpg

 

Rumunija%201133_zpscnvv3wqf.jpg

 

Rumunija%201135_zpsv38xktwt.jpg

 

Rumunija%201139_zpswoloxdip.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ajde Milance cepaj dalje, taman sam se namestio za nastavak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Znam da si sad na moru ( to ti je inace jos jedna nagrada za uspesno ostvarene ciljeve koju misi spomenuo) :) pa ces sporije pisati postove. Za sad ti super ide, slobodno ubaci jos anegdota (bilo ih je). :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Znam da si sad na moru ( to ti je inace jos jedna nagrada za uspesno ostvarene ciljeve koju misi spomenuo) :) pa ces sporije pisati postove. Za sad ti super ide, slobodno ubaci jos anegdota (bilo ih je). :):)

 

U pravu si, opet mi kratak dan. Ali, nadjem vreme nekako. Jasno ti je da MORAM!  :popovanje:  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Prethodnog dana, onaj problem sa gumom je resen, ali to nije bilo trajno resenje. Desilo se da, dok smo trazili pogodno mesto da se zaustavimo i skidamo tocak, vozio sam na skoro praznoj gumi vise nego sto je trebalo. Pored rupe od eksera, unutrasnja guma se pocepala, pa je stavljena dodatna zakrpa u precniku od oko 6-7 cm. Na tom mestu, ta velika zakrpa nije dozvoljavala da se guma pravilno naduva, sto se odrazilo i na spoljnu gumu. Spoljna guma se malo deformisala i osetio sam u voznji kako mi na jednom mestu tocak prelazi kao preko nekakvog brega. 

Motor je bio osposobljen da dodjemo do Brasova, a onda u velikom gradu resavamo pitanje gume.

Kada smo se probudili, otisli smo do vulkanizera koji je ponovo skinuo tocak i rasturio gumu. Unutrasnju gumu nije imao, ali je telefonirao na nekoliko mesta i pronasao odgovarajucu unutrasnju gumu. Otisao je po nju, i ovoga puta namesteno je sve onako kako treba. Izgubili smo oko dva sata vremena. 

 

Rumunija%201144_zpsqctwxgx4.jpg

 

Rumunija%201145_zpswlqpii1k.jpg

 

Rumunija%201152_zpsbvi3p5ae.jpg

 

Rumunija%201148_zpsf5miv8cz.jpg

 

Rumunija%201154_zpsiehtyity.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Puno bezbednih kilometara sa novim ljubimcem, cuvaj ga i on ce tebe :takoje:

Putopis, cista 10-tka , uzivao sam citajuci :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

hehe, to ti je Milane nauk za ubuduće... Obavezno nosi sa sobom po jednu unutrašnju gumu za zadnji i prednji točak. Dok god ih budeš nosio sa sobom, apolutno ti nikada neće zatrebati :D :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Druze svaka ti cast na onim uspesima koji su predhodili.... :sampion:

Inace sreli smo se na toj probnoj voznji na pumpi u Ivanjici, ja na plavom stromu, moj kum na crnom hornetu i drugar na crnom FZ6 :)

Motorce ti je super, da te sluzi lepo....a putopis pratim (lepo je podsetiti se transfagarasana i transalpine)   :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja