Jump to content

Moto Zajednica

V strom nece da ide!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Drugari,

juce dok sam se vozio primetim da motor preko 6k obr prekida tj kao da ostaje bez goriva i jedva se zavrti do 10k. Zadrzi pa dobije gas pa zadrzi i tako do kraja. Ispod 6k normalno sve. Ne gasi se, nista, samo preko 6k.

Nesto sam stelovao sajle za gas gore na ona dva srafa pa mozda to ima neke veze mada rucica ide i vraca se glatko...

Jel imao neko slicno nesto da ne smaram majstora ako je glupost...

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Koliko sam skontao, svi se zale da se gasi a ovaj ima pun gas dobar do 6k tek preko zeza... mada moze da bude a i ne cuje se pumpa nista posebno, dok radi motor jedva se cuje, svima pocne pumpa da se muci i da se cuje ispod kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Verovatno je pumpa.Mozes da uradis i test pumpe,da proveris.Skines crevo sa rezervoara,ono sa leve strane sto ima brzu kopcu.Na ono parce cevcice sa kojega si upravo skinuo crevo navuci neko crevce i sprovedi drugi kraj u neku flasu ili casu.Onda daj kontakt da pumpa odradi skroz i tako jos 2 puta,ukupno 3.Trebalo bi da izbaci oko 3-3.5 dc goriva.Tebi verovatno nece ni pola od toga izbaciti.

Potrebno je samo sediste i onu levu crnu plastiku da skines,ne treba nista vise da rasturas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Potrebno je samo sediste i onu levu crnu plastiku da skines,ne treba nista vise da rasturas.

Pazi da ne polomiš onu spojku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Obavljeno sve. 

Test kako je milanezi rekao, izbacio mi je oko 50ml i to dva puta pokusao(po tri puta da odradi pumpa)!!! :staa:  Ne znam kako je radio uopste.

Onda po postupku koji je vise puta objasnjen. Procedura je ista za sve modele dok se ne dodje do filtera ako se ne varam. Tu su bile dve opcije.

Prva da sipam sonu kiselinu-mrzelo me da idem ta kupujem tako da sam od toga odustao.

Druga opcija je bila da uzmem burgiju od 2mm i pod uglom busim i pravim rupe u filteru. ANGELL je to objasnio lepo. izbusio sam sasvim dovoljno i sklopio sve i rezultat je bio(opet dva testiranja) oko 3dl. Onda je ubaceno crevo i metalni fiilter za gorivo i to je to.

Test voznja je prosla, ide kao nekada. cini mi se i da je dobio na elasticnosti i to ne na puno zavrtanje gasa nego i do pola.

U svakom slucaju, operacija je uspela.  :moto3:

Hvala svima!

Ako nekome zatreba pomoc oko ovoga, tu sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Odlično  :takoje: To prljanje i zaštopavanje filtera ne mora da uzrokuje prljavo gorivo.Rezervoar kod stroma je vrlo sklon koroziji pogotovo ako je često bio više prazan nego pun.Najbolje bi bilo kad si već odradio pumpu da sad odradiš i unutrašnju zaštitu rezervoara nekim sredstvom.Kad odradiš i ovo preostaje ti da uradiš i čišćenje dizni i to je to,sa ovim problemom si zauvek završio  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja