Jump to content

Moto Zajednica

Potvrde za registraciju skutera do 50ccm, potrebna pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Peugeot Fox

Sto se tice Tomosa Apn6s ljudi iz Teletrade kazu ovako modeli proizvedeni do 2010 godine imaju homologaciju na 49 km na sat dok modeli od 2010 pa na ovamo imaju 45 km na sat,znaci jedni idu na bele table i motocikli su a drugi su mopedi i idu na zute,da nije smesno bilo bi zalosno :) isti model dve brzine razvija hahahaha,ljudi moji u kakvoj drzavi mi zivimo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Peugeot Fox

Moje misljenje je da ljudi treba da se pobune protiv ove zbrke ili ce za sve nas da bude isto,a ne da ovako rade i primenjuju neke dvostruke standarde,mup kaze nismo mi nadlezni,a kad pozoves agenciju za bezbednost saobracaja oni se prave blesavi,pa zasta ti ljudi primaju plate da nam se smeju u lice i prave se ludi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 

 

 

Imas PP   :)

 

Pa jel pomoć kolegi za PP?Kaži čoveče šta da se radi.....nemam novca da se vučem po sudovima,a ni vremena.U Lazarevcu neće da registruju do 49ccm bez obzira na potvrdu...NEĆE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Informacija od pre 2 nedelje iz Beograda,

Naidjem na saobracajnu policiju i posto pocinje sezona stanem da pitam da mi kazu "poslednje zvanicne" informacije o belim i zutim tablama za 49cc.

Policajac kaze da do kraja 2016 sigurno moze na bele samo uz polisu, ako u toku godine usvoje nesto od pravila onda od 1. jan 2017 mora zuta, a ako ne usvoje moci ce i tad bela. 

 

A mi koji smo od 2012 placali svake godine po 4000 smo ispali magarci. Prvi sam vlasnik tako da nije bila situacija da je prenos vlasnistva pa da je zato na zutu, vec kad je radjena redovna polisa 2012 samo mi je receno "novi zakon morate zute table i svake godine da registrujete, bela vise ne vazi".

 

Nije mi jasno kako to sadasnji zakon propisuje da moze bela a moze i zuta za onog ko hoce da baci pare tj. kako to da nude uslugu izdavanja zute ako nije obavezna. 

Izvinjavam se za off, ali potpuno vas razumem i podrzavam. Ljudi muku muce za reg regularnih 49cc skutera, a sa druge strane neki lagano registruju 125cc na 49cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

 

 

 

Imas PP   :)

 

Pa jel pomoć kolegi za PP?Kaži čoveče šta da se radi.....nemam novca da se vučem po sudovima,a ni vremena.U Lazarevcu neće da registruju do 49ccm bez obzira na potvrdu...NEĆE!!!

 

Poslao sam mu pp u vezi neceg drugog,naletih na kolegu u temi pa ga podsetih,izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

ja sam jedna od tih budala, kupio  nov motor registrovo ga jedino moguce na male bele, i posle par meseci sve ponovo na zute i onda svake godine ponovo,nesmem ni da izracunam kolko sam potrosio jer shvatam da nemam od koga to da naplatim ,al sad se setih ,,,,,DOLAZE IZBORIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII,,,,,,,,,pa  kad krenem da davim sa politikom ima svima da im naplatim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 

 

 

 

Imas PP   :)

 

Pa jel pomoć kolegi za PP?Kaži čoveče šta da se radi.....nemam novca da se vučem po sudovima,a ni vremena.U Lazarevcu neće da registruju do 49ccm bez obzira na potvrdu...NEĆE!!!

 

Imaš COC i neće da ti registruju skuter od 49ccm? Tako nešto je bilo sa mnom pred prošlu sezonu ali tada su se svi tehnički pregledi u Lazarevcu vadili na to da nisu zvanično registrovani za vršenje tehničkog pregleda na skuterima do 49ccm(iako posedujem COC). Resio sam to odlaskom do susednog Lajkovca gde sam bez problema odradio tehnički pregled,a zatim uplatio te neke takse i registrovao skuter bez problema u SUP Lazarevac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Peugeot Fox

U Alta motorsu-Veranu traze za tu potvrdu 3000 dinara,a prosle godine sam prvi put registrovao na zute prvi put,sada corak plati opet duplo ma nedam bre pa da je pet dinara,lopovcine,za tri reci,neka i treba nama tako j... nas kako stignu..ali nece dugo nadam se..nego svi se prave blesavi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Drzavni aparat je nefunkcionalan, ne moze da resi ni mnogo ozbiljnije probleme (socijalno, zdravstveno...), pa o ovom niko nece ni da razmislja. 

 

A jedini posao odgovorinih u Agenciji i MUP-u je da sa sebe skinu svaku odgovornost za bilo sta. Nicim drugim se ni ne bave sem zastitom sopstvenih du..ta.

 

Agencija uzima debele pare izdajuci papire za uvezene polovnjake (30-40.000 kom/godisnje), za koje ne snosi apsolutno nikakvu odgovornost. Reketiranje pecatom. Djokovic je za njih buranija, trci, znoji se, trenira... oni sede i reketaju, brate, sve puca. 

 

Ja licno ne ocekijem nikakvu promenu nabolje. Jedino sto ce pokusati, ako ikada ista budu pokusali, je da nateraju bar 90% mopedasa u A kategoriju, kako bi ozvanicili svoj "reket". 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 

 

 

 

 

Imas PP   :)

 

Pa jel pomoć kolegi za PP?Kaži čoveče šta da se radi.....nemam novca da se vučem po sudovima,a ni vremena.U Lazarevcu neće da registruju do 49ccm bez obzira na potvrdu...NEĆE!!!

 

Imaš COC i neće da ti registruju skuter od 49ccm? Tako nešto je bilo sa mnom pred prošlu sezonu ali tada su se svi tehnički pregledi u Lazarevcu vadili na to da nisu zvanično registrovani za vršenje tehničkog pregleda na skuterima do 49ccm(iako posedujem COC). Resio sam to odlaskom do susednog Lajkovca gde sam bez problema odradio tehnički pregled,a zatim uplatio te neke takse i registrovao skuter bez problema u SUP Lazarevac.

Pa to ti pričam,nisam se lepo izrazio.....Neće da rade tehnički,znam da može u Lajkovcu a u Darosavi je do skoro moglo bez potvrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ajd da neko iskopa gde jos mogu da se dobiju zute table bez COC-a na potvrdu, pa da napravimo SRBIJA MOPED SKUP, nas iljadu navali na tehnicki u jednom danu.

 

To bi bilo pozoriste !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

ni pecat ni potpis...hmmm..

ma to niko ni ne pita.

zakonom nigde odredjeno kako taj papir treba da izgleda, koja prava iz njega poizilaze itd...bukvalno mozes sam kuci u photoshopu da nastimas memorandum i nalupas ovakve podatke..skeniras neki pecat sa servisne knjizice i doneses na tehnicki. ko ce dokazati da to nije musterija donela a ti kopirao ...

napominjem da ovo nije legalno..ali nema instrumenata da se to povrdi a posto nije definisana forma te "potvrde" moze kako hoces :)

e sad..kod novih je druga stvar jer treba COC ili po naski SOS i na njemu pise max brzina i to je dovoljno

 

inace neki dopis od supa kaze da se moze gledati tehnicka dokumentacija na netu ili iz nekog drugog kataloga (nije definisano). ovo je direktna informacija od inspektora od pre godinu dana..za neki tomos motor ja nasao na tomosovom sajtu podatak o max brzini. inspektor rekao da istampam tu stranicu ali da se vidi link..znaci klasican print screen i to ce biti dovoljno. ali ovo dosta zavisi od inspektora do inspektora

 

ali ako hoces bas po zakonu..treba tehnicka dokumentacija od proizvodjaca..ne neki papir od uvoznika...zatim sudski prevodilac da tu tehnicku dokumentaciju prevede i to je onda to ili da se izvrsi ispitivanje karakteristika od strane agencije za zgrtanje para, privatne firme spsa :) ..npr u Senti traze sudskog prevodioca za odjavni list..dok recimo vozila iz italije imaju digitalni odjavni list gde se sa bar koda moze iscitati na sajtu kad je odjavljeno...naravno ove nase salteruse ne znaju ni pisacu masinu da koriste a ne neke bar kodove itd :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Marko, koliko sam ja tebe razumeo, kriterijum za to da li ti je nophnodan COC ili je dovoljna potvrda, je datum PRODAJE mopeda??

 

- ako je prodat pre 01.01.2012.  - onda je potvrda o maks. brzini vazeca

- ako je prodat posle 01.01.2012. - onda mora da ima COC

 

Jel to tako kako sam napisao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Marko, koliko sam ja tebe razumeo, kriterijum za to da li ti je nophnodan COC ili je dovoljna potvrda, je datum PRODAJE mopeda??

 

- ako je prodat pre 01.01.2012.  - onda je potvrda o maks. brzini vazeca

- ako je prodat posle 01.01.2012. - onda mora da ima COC

 

Jel to tako kako sam napisao? 

 

ne. coc ti treba prilikom prve reg za svako vozilo (novo ili polovno; uvezeno ili kupljeno kod nas) posle nekog datuma. ne znam tacno koji datum ali nije 1.1.2012. nesto mi u glavi april 2012 ili 2013. svaki koji je uvezen pre tog datuma je dovoljan carinski list.

to je sto se tice prve registracije.

 

sto se tice tehnickog pregleda, njemu je bitan neki papir na kojem pise da ide max brzinom do 45 na sat. "taj" papir koji to potvrdjuje moze biti carinski list (ako na njemu pise max brzina), coc, potvrda od uvoznika/zvanickog zastupnika, neki zvanicni katalog proizvodjaca ili neka tehnicka dokumentacija. ili u najboljem slucaju ako ima negde plocicu na skuteru sa tim podatkom.

 

Ako nije moguce doci do nijednog tog papira ili plocice gde se vidi max brzina jedina solucija je slanje mopeda na ispitivanje u neku od organizacija koju je ovlastila agencija za bezbednost saobracaja. Tada ces dobiti Potvrdu o ispitivanju gde ce biti naveden taj podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Komsija ima neku Hondu Dio 49ccm iz 1998, naravno nije prvi vlasnik te nema originalnih racuna i slicno, prosle godine normalno preveo i registrovao motor na svoje ime, ove godine traze potvrdu. Iz Honde mu za potvrdu o maksimalnoj brzini trazne ni manje ni vise nego 12.000din...Naravno covek ga parkirao u garazu i gleda ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Moj ljubimac, proizveden je davne 1981. godine i tada je bio atraktivan model za "bajkera u najavi".

U pitanju je Tomos-ov model 14 M (fabrički petobrzinac).

Naše druženje je započeto 1982. godine, kada je liftom spušten, sa III sprata Robne kuće, na drum 

Drum koji nije napuštao do 27.07.2015. 

Popularna 14-ca je od "prapočetka" bila enigma za sebe.

Moja je u startu registrovana kao bicikl sa motorom

(zavisno od katastarskog područja registrovana je i kao motocikl, sa obaveznom dozvolom "A " kategorije).

Ja sam je, eto, vozio sa PSP-om (srednja škola, dobar deo okruženja...dobra kilometraža).

Do 1992. nosila je na sebi malecku tablicu sa petokrakom (odjavljena i prevezena preko Drine).

Našim dolaskom u Beo(vele)grad, dobija opštinsku, belu, odromnu, tablicu i postaje moped.

A 2012. ide zamena na "žute" table (naravno i dalje je moped).

Sve do Jula 2015.

Odem da uradim tehnički (tamo gde sam radio već nekih 4-5 godina) i vidim beznađe.

Ljudi ne znaju šta da kažu.

Jednostavno ne mogu da urade ništa i ne znaju šta ja da uradim (idem brže od 45 km/h, to ne sporim).

Mogu li da se preregistrujem na motocikl?

Ne znamo (Tomos mu dođe kao "The Public Enemy").

Šalju me u Kumodraž (kod Šajkovića).

Tamo mi kažu momci:" Brate, evo radimo mopede, samo do 1,8 kW snage. Preko toga ne možemo."

Idi u Ruzveltovu (AMSS), neka urade testiranje (pa se preregistruj ili budi i dalje to što jesi).

U Ruzveltovoj sa "završio" za pet minuta.

Kaže lik:"Donesi mi potvrdu da ne ideš brže od 45 km/h."

 

Ja mu kažem da idem brže i da mi ne treba potvrda.

Hoću da mi uradi tehnički pregled, kao za motocikl (pošto ima valjke i opremu i sertifikovan je za tu namenu).

Da mi izda registracioni list sa podacima (prvi i jedini vlasnik od 1982. godine, stanje koje utvrdi na testiranju, kočnice, pokazivači pravca -LED migavci i stop svetlo  napajanje 12 V stacionarna VRLA  baterija).

 

Ja ću, za tih 20 (dvadeset) dana, do kraja registracije da odjavim moped i

podnesem zahtev za izdavanje nove tablice (bele) i nove saobraćajne (za motocikl).

 

Jer ovaj Tomos za mene ima sentimentalnu vrednost (deo je moje duše i to nema cenu).

 

A, pa to ne može (ovo je đunta sa sitnim nutom).

Samo potvrda...i ništa drugo.

 

VTF...

 

Odjavio sam tablicu (saobraćajna je dobila "rupicu").

 

Sada reših da ga ponovo registrujem.

 

Vidimo se na Otvaranju u Beogradu 17.04,2016.

 

O apsurdu guranja Tomosa u motocikle govori i ovaj, prošlogodišnji video.

 

 

Zapazićete na 5.53 reakciju snimatelja.

 

Da u istoriji motociklizma nije bilo ovih "malih divova" ne bi bilo ni ovih novih igračaka.

Nije važno koji motor voziš-vetar je isti za sve  ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Apropo belih tabli.


Nisam istraživao ovu problematiku, jer sam smatrao da ako nemam potvrdu o brzini,


nema nikakvih problema da kako novinari pišu "imaš-ostaješ", "nemaš-postaješ"


http://www.kurir.rs/...-clanak-1911357


Juče zamolim poslodavca, da me pusti ranije (ludačka vožnja Gaj-Pančevo-kroz špic Beograda).


Prethodni dan sam tri puta zvao Auto bazu u Rakovici nebi li dobio informacije o registraciji (nikako da se javi kolega koji radi tehnički-veza dva puta puca).


Na kraju dogovorimo da dođem,nebi li registrovao svog Tomosa, kao motocikl (neki dan sam pisao o sentimentalnim razlozima za to).


Međutim "ne može"   >:(


Dečko ubaci saobraćajnu u el. čitač i izađe kategorija moped (kako je prethodno registrovan).


Kaže, ne može da postane motocikl.


Pominje Agenciju,saobraznost, COC, fabriku i njenu dokumentaciju, (možda može i "Halal-sertifikat"), da poludiš.


Treba mu neki papir, na osnovu kog će moći izmeniti podatak iz saobraćajne.


Kažem mu da sam proverio u MUP-u i da su mi rekli, da je za njih je bitno ono što napišu u registracionom listu na Tehničkom.


Ne smem, druže.


Dobro, kažem ja...jbg.


Idem dalje...


Na drugom mestu mi čovek kaže da mora i može da se prebaci u kategoriju motocikli.


Brzinski jurim kući, u garažu, angažujem sina da me pokriva svojim čoperom (bez tablice sam).


Stižem.


Trt...


Izvini brate-rekao mi direktor da ne može (ista priča). 


 


Ima li u Beogradu neki Tehnički pregled, gde bih mogao uraditi "prekrštavanje" mopeda u motocikl?


 


Jer očigledno i to sada pretstavlja problem.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Po spisku iz supa koji su dobili svi tehnicki pregledi za tomos motore, pre jedno tri, cetri godine jaso pise km koju prelazi t 14, ja ne znam sto te cimaju, samo treba da se promeni iz mopeda u motocikl, nikakvi ti drugi dokazi ne trebaju, a ti sto nece da ti urade tehnicki ja ih razumem, cimaju nas za svakave sitnice i nikakva greska se ne peasta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ma ja potpuno razumem situaciju u kojoj se svi nalazimo (i ja muku mučim sa inspektorima, Ministarstvom Poljoprivrede i Upravom za Veterinu).

Nikada nisam bežao od legalne kupovine i registracije.

 

Od Tomosa, imam u ergeli tri "četrnaestice" (njih volim baš zbog tog urođenog "dualizma").

 

Prelaskom na žutu tablicu, je svake godine rađen tehnički pregled (regularno).

 

Dok je trebalo bio je moped (ne mislim da sam time previše oštetio državni budžet, jer su samo na akcizama za utrošeni benzin nadoknadili štetu).

 

Bilo mi je stvarno bezveze da sada "jurim" potvrdu o "virtuelnoj" brzini.

 

A još mi je bezveznije da plaćam nešto što je fabrika navela u svojoj dokumentaciji (njegovu maksimalnu brzinu zbog koje "automatski" mora da bude motocikl).

 

Prelaskom u kategoriju motocikli  ništa se bitno ne bi promenilo  (jer posedujem "A" kategoriju od 1988).

 

Inače imam 14 TLS iz 1973 ,koji je kod prvog vlasnika, bio registrovan kao motocikl (stara moto tablica), u saobraćajnoj (ona siva kartonska dvolisnica), mu piše da je moped, a obavezna je "A" kategorija za vozača.

Za 14 V iz 1971 (vlasnik ga je kupio novog, nikad ga nije registrovao, vozio ga po seoskim igrankama i po njivi skoro 35 godina, imao je orginalni račun iz Robne kuće), MUP-u je dodatno za dosije vozila trebala još samo njegova pismena izjava (overena u Opštini), da ga do sada nije nikada registrovao.

Obavljen je prenos vlasništva i registracija bez problema (u izvodima iz poreske uprave piše da su oslobođeni plaćanja, jer su mopedi).

Za oba vozila, vlasnicima, plaćena je tražena cena (koju niko ne bi dao za Tomos).

Ponavljam opet, u MUP-u niko ne postavlja pitanje, arhiviraju papire (uplatnice su najvažnije) i izdaju ono što treba, tj. šta im stigne sa Tehničkog.

Ja razumem potrebu legalizacije vozila (jer se Tomos prodavao u seoskim radnjama mešovite robe, krao, poklanjao, gubio na kartama, nije rađen prenos vlasništva...pravi vlasnik "u romingu" ili ti mrtav i beo).

Razumem da : "Propisi su propisi" 

Razumem, sada treba da platim porez na promet, u kataloškoj vrednosti 260 dinara (motocikl).

Ali ne razumem "neophodnost" da vozilo staro 30 godina (ali tehnički ispravno),

uvode u nešto što se zove registracija novog vozila, homologacija, carinska procedura...

Šta treba da uradim, retroaktivno, da odvezem motor u carinarnicu i platim ležarinu, dok špedicija uradi svoj deo posla?

Ja ovu primenu kvazi-propisa doživljavam kao "mentalnu gimnastiku".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Tehnicki predmet dobije od MUPa uputstvo kako i sta raditi za tomos motore. i da nam spisak koji modeli ostaju mopedi a koji se prebacuju u motorcikle. ti uradis po tom dopisu MUPa jer si u obavezi i onda te oni zatvore jer taj dopis nije u sladu sa zakonom koji jasno kaze da svaka sumlja u tacnost podataka treba da se proveri, odnosno da se salje na ispitivanje u agenciju. mup salje dopise koji se kose za zakonom a zakon je uvek stariji od bilo kakvog dopisa ili uputstva..

 

e sad..zackoljica je sledeca...ako ne postujes dopise opet mogu da te zatvore pod teretom da posao ne radis po uputstvu.

 

Svi ovi predmeti bi bili odbaceni na sudu i to je svima jasno. Glavni problem je sto se tehnicki pregledi ne kaznjavaju (u smislu zatvaranja) vise preko suda vec ti ministarstvo daje i oduzima licencu za rad po njihovom nahodjenju i kako oni misle da je ispravno. Znaci oduzmu ti licencu za rad. tehnicki se zatvara a predmet na sud dolazi za godinu i po - dve. Ti ne mozes otvoriti tehnicki svojevoljno niti tuzba ili prigovor na resenje o zatvaranju ne odlaze datum zatvaranja. znaci borba sa vetrenjacama.

 

nadam se da vidite koji je to nonsense. zato svi izbegavaju raditi tehnicke na predmetima koji imaju promil neke sumljivosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja