Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Beloj Crkvi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Klasika. Oduzimanje prednosti i presecanje putanje kretanja motocikliste. Uz izjavu, nisam ga video, stvorio se za par sekundi ispred mene. Vozač van životne opasnosti i trenutno se lekari na VMA bore da mu spasu nogu. Motociklista nije imao ništa od opreme. Bez kacige u šorcu i papučama i bez vozačke dozvole.

 

http://bcnovosti.blogspot.com/2015/06/teska-saobracajna-nesreca-u-glavnoj.html?m=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

U sorcu,papucama, bez kacige i dozvole!!!

To nije motocilkista...

Ne mesajte babe i zabe...

Nazalost covek je povredjen i zelim mu brzo ozdravljenje...

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U sorcu,papucama, bez kacige i dozvole!!!

To nije motocilkista...

Ne mesajte babe i zabe...

Nazalost covek je povredjen i zelim mu brzo ozdravljenje...

upravo tako. I još ga malo zavrnuo, uterao u crveno. Normalno da ga vozač auta nije video.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Po slikama, oštećenjima na vozilima - ne deluje da je bila velika brzina, al oprema koju je posedovao ( šorc i papuče ) - očigledno nije bila dovoljna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

A vidim i strane table...Imao sam vec iskustva tipa,dosli smo na (urlap)odmor pa zamenite ovaj auspuh sa ovim protocnim,da se "dete" malo izivljava a pre nego krenemo nazad,vratite original...

Sto se tamo ne izivljava???

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Vlasnik motocikla je pozajmio prijatelju motor da se malo provoza po gradu. Mislim da je sve jasno.

Takvih se zgrozavam. Ono da mu covek krug da proba a on ga odmah u crveno, dusu mu vadi naravno sve bez kacige i opreme. Vidjao dosta puta. Tipicno balkanski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Dve najvece budalastine od kojih se zgrazavam i jezim su:

"Daj mi krug da probam", i

"Aj provozaj me malo, da vidim kako ide"...

 

Dobitni tiketi za sranje!!!

 

Kako god, zelim brz oporavak vozacu bajka, i da nesto nauci iz ovoga...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Posle sve što je gore navedeno teško mi je da imam mesta za bilo koje žaljenje, kad je neko glup teško mu je to i objasniti. Mene najviše smeta naslov koji baca ljagu na nas koji se pridržavaju nekih pravila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ne znam o čemu pričate. Motociklista uopšte nije brzo vozio, vidi se po malom oštećenju automobila. A i sam motor je odleteo samo 2-3 metara. Da ga je nabio u crveno (kao što neki sugerišu), imate li predstave gde bi motor završio?

 

Naravno, greška je ne nositi kacigu, pa makar i do prvog ćoška :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Koji naslov ti smeta ?

Mislio sam generalno ne toliko u ovom slučaju. Nekako mi smeta kad proćitam kad likovi u gaćama,majicama,papučama, bez opreme često alkoholisani dodaju naziv motorciklisti i nekako mi se čini da se stavljaju u ružno svetlo oni koji stvarno se pridržavaju nekih pravila.Valjda polazim od sebe oprema i oprez mi je na prvom mestu. :neznam:  :neznam: :neznam:  :neznam:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sličan događaj od prošle subote (srećom bez posledica).

Sa još jednim kolegom iz moto kluba (Veterani 63. Padobranske) imali smo obavezu da učestvujemo (dežuramo pored izloženih motora) na nekoj manifestaciji u centru grada. Dok smo tu boravili (par sati) popilili smo i po kje pivo. Sa ovim kolegom inače imam još od ranije loše iskustvo u ponašanju pri zajedničkim (grupnim) vožnjama, ali nekad nešto mora i da se pretrpi.

Nakon završenih obaveza na manifestaciji u centru grada, krećemo na drugi kraj grada da se pridružimo drugarima na moto skupu. Izlazimo na Bulevar 12. Februar (sa vrlo malo saobraćaja) i ja koristim priliku da malo oštrije "podložim" bendžu. Pri tome idem svojom desnom trakom i već se spremam da usporim zbog autobusa koji sustižem (a koji ide levom trakom), kad u tom momentu " na dlaku" od mene, sa desne strane, prozuja kolega provlačeći se između mene i parkiranog auta i pri tome me skoro obori. Dok ja usporavam (zbog autobusa koji susrižem a koji mi zaklanja raskrsnicu kojoj prilazimo), kolega (sa preko 120-130km/h) pretiče i autobus opet sa desne strane i trenutak zatim vidim kako se ispred njega pojavljuje auto koji na raskrsnici (sa semaforom) skrenuo levo u bočnu ulicu i preseca put nama koji idemo pravo. Ni vozaču autobusa, a ni meni (koji sam već usporio upravo zbog raskrsnice koja mi je bila zaklonjena i nevidljiva) ovaj manevar automobiliste nije bila ugrožena bezbednost (bilo je sasvim dovoljno rastojanje da bez kočenja nastavimo kretanje), ali je zato kolega prozviždao bukvalno na desetak santimetara iza auta (koji je prošao ispred njega). Pri tom kplega nije uspeo ni da pipne kočnicu niti da skrene. Čista sreća ga spasila!

I šta sad? Gledano zakonski sve je jasno. Klasično oduzimanje prednosti! Međutim da li je baš potpuno tako?

Tu je bio autobus (koji se kretao levom trakom približno dozvoljenom brzinom (i pri tome onemogućavao vidik prema raskrsnici i nama koji smo se kretali iza njega u istom smeru, tako i onima iz suprotnog smera (koji su na rasksnici čekali da skrene levo). I ja sam usporio ispred raskrsnice upravo iz tog razloga i nisam bio ugrožen postupkom automobiliste. Jedini je bio ugrožen kolega koji se pri tome kretao skoro tri puta brže od dozvoljene brzine i pri tome preticao vozila sa desne strane?! Kolega je na ovaj način sam sebe doveo u situaciju da zaista bude nevidljiv i potpuno neočekivan za automobilistu koji je vršio skretanje i ne verujem da je ova motociklistu uopšte i registrovao u bilo kom momentu. Ovo je možda i dobro jer bi verovatno prikočio i kolega bi ga opičio posred srede

Znam da motor povuče da se malo produvamo i da odvrnemo gas, ali moramo da shvatimo da na putu nismo sami i da je naše ponašanje za ostale učesnike veoma često neočekivano i neshvatljivo.

A povređenom čoveku u ovom udesu želim uspeßno izlečenje.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

---------------------------------------------------------------

tomamega, on12. Jun 2015 - 09:17 AM, said;

"Ne znam o čemu pričate. Motociklista uopšte nije brzo vozio, vidi se po malom oštećenju automobila. A i sam motor je odleteo samo 2-3 metara. Da ga je nabio u crveno (kao što neki sugerišu), imate li predstave gde bi motor završio?

Naravno, greška je ne nositi kacigu, pa makar i do prvog ćoška"

---------------------------------------------------------------

 

 

 

Upravo tako. Brzina uopšte nije bila velika, možda 50-60. Greška vozača motocikla je što nije nosio zaštitnu opremu ali je u ovom slučaju vozač automobila više kriv jer je svojim autom zatvorio putanju motora umesto da stane i propusti ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U mom prethodnom komentaru ne sugerišem da je čovek koji je u ovom udesu povređen išao prevelikom brzinom, već da često i svojom nepažnjom ponekad dovedemo do toga da za druge učesnike budemo neuočljivi (ili slabo uočljivi) u pojedinim situacijama, pa da nam iz tog razloga bude i oduzeta prednost. A svi znamo ko u takvoj situaciji uglavnom nastrada.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nista novo,i nista sto se nece desiti jos milion puta.Neka se covek sto pre oporavi,i nek oprave motor.Budala vazda i sa jedne i sa druge strane...Sta ces taki je svet...nesavrsen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Eh, da, a da je samo imao kacigu, verovatno bi prosao bez povrede noge...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja