Jump to content

Moto Zajednica

Djerdap uz probleme...

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Odlucih sa curom otici na 2 dana provozati se djerdapom..tura slicna kao i bjb voznja i moja proslogodisnja voznja sa kinezom

 

krenuli rano ujutro iz Kule, pa preko Zrenjanina stigli do Vrsca i spustili se juzno na skelu da predjemo dunav.

 

10327872.jpg

 

 

Tu se desio prvi problem.

Kako sam krenuo sa punim rezervoarom a presao tek oko 220 km nisam ni stajao na benzinsku...tako da kada sam pokusao da upalim motor da ga ukrcan na skelu cule se samo "cvrc".

Nema struje...popizdeo u istom trenutku. Pre polaska sam proverio napon i sve bilo ok. Upalio ga ujutro na zub a sada nema snage ni da zavregla. (bem ti akumulator od 25 eura)

Sva sreca poneo ja kablove za svaki slucaj. Bolje spreman nego jeban.

Nekako ga odgurah na skelu i odmah zamolim nekog coveka iz BG da pre pristajanja na drugu stranu upalim motor na kablove.

 

11313984.jpg

 

Upoznamo tu neke rumune koji odradjuju istu turu a ja sedim pored dovilke i nerviram se zbog jebenog akumulatora :D

 

11110912.jpg

 

Pristajemo u Ram, palim na kablove i krecem prema srebrnom jezeru. Predeo predivan, sve oko jezera lepo uredjeno, ali nas ceka jos dosta kilometara pa nastavljamo put. Stajemo usput da sipam corbu..reko daj da pokusam da kresnem...kad ono op upali bez kablova.

 

Nastavljamo do Golupca koji nam nije toliko zanimljiv zbog radova na tvrdjavi. pravo gradiliste...ako ako, nek se sredi to napokon. da i ta lepotica dobije sminkanje kakvo zasluzuje.

 

 

15460096.jpg

 

 

16247872.jpg

 

Pre Donjeg Milanovca odvajamo se za Kapetan Misin breg i malo odmaramo dusu tamo u prelepom pogledu. Ako se ne varam ulaz se naplacuje...e jebes ga sad dal je 120 ili 200 din..dobije se i pice pride. Ja zovu a cura medovacu >DDDD . Malo se zajebavamo sa kerom i kozom ... Milica se naravno odmah zalepila za konja (sta je to sa curama i konjima..nisam upoznao zensko koja ne voli konje)

 

17868416.jpg

 

 

18798720.jpg

 

Posle punjenja baterija (nasih, ne motora..motor za sada pali bez problema) krecemo preko planine do Majdanpeka...plan je bio da odvedem Milicu da pogleda kop i da odemo do pecine.

Put preko planine dosta los...nema udarnih rupa ali je los...nepregledan i ne odrzavan. pun sljunka i bez ikakve signalizacije. krave na putu u par navrata al nigde ljudi.

Stizemo u Majdanpek, docekase nas par motorista...bio neki somborac na bembari i jos jedan...nemam pojma odakle...nije ni bitno, bilo samo u prolazu...

 

20414528.jpg

 

 

20792913.jpg

 

 

posto smo zavrsili sa odmorom krenemo mi do pecine...kad ne lezi vraze..pogledam ja kardan kada vidim malo ulja iskapalo. ajd kontam nista strasno, mozda sraf nije dobro zategnut. odvijem ja da vidim da li nije ulje svo iscurelo usput jer nisam do tog trenutka obracao paznju..odvrnem sraf kad ima sta da vidim, pukao navoj na samom srafu i ne drzi kako treba. ulja iscurelo malo ali nece izdrzati ni 30 km dok skroz ne iscuri. izgleda pukao u zadnjih par km zbog onih truckanja po planini. Serviser verovatno pretegnuo :/

 

Sva sreca, ja opet bio spreman da ne bi bio jeban pa sam imao pola litre SAE 80 u motoru..dospem ulje i ajd da trazimo majistora... U majdanpeku nista nema posle 15 sati izgleda, niko ne radi, niko se ne krece po gradu. Nadjosmo majistora po imenu Majlo uz pomoc par saveta stanovnistva :)

 

Naravno nema strug, niti zna nekog ko ima. Anyway, nabudzimo mi to nekim gumenim cepom i komadom izolirke. Dopunim ulje, gurnem cep i uvrnem to nekako da stoji...samo da ulje ne curi napolje. Oduzelo nam to sve jedno 2 sata dok se nasao neki cep dovoljno velik.

 

Odustajemo od pecine jer bi izgubili jos dosta vremena koje je vec iscurelo a moramo se pojaviti na prenocistu u dogovoreno vreme.

 

Palim motor i krecemo nazad...opet isti usrani put i opet iste sjebane krivine. Stajem malo malo da proverim da li je cep na mestu. Sve ok, sve drzi.

 

21261376.jpg

 

 

22198976.jpg

 

 

23570176.jpg

 

 

24104768.jpg

 

 

DJerdap ko djerdap...kako god da si usran uvek ti popravi raspolozenje :) Malo jaci gas po krivina...nigde milicije a put dobar. Jedino prvih par tunela je zajebano..zbog vode u njima i sto nisu osvetljeni.

 

Na odmaralistu srecemo nekog italijana...on ni rec srpskog ili engleskog, a mi ni rec italijanskog..al nekako rukama...nogama ispricasmo se :)

Pred mrak stizemo u Novi Sip...selo odmah kod hidroelekrane djerdap 1. Preko neta smo nasli smestaj kod doticne gospodje Zikice Carojevic. Voli motoriste i motore, kao sto se vidi sa slike :D

 

24868800.jpg

 

Nije mi cilj da reklamiram, ali onaj docek i smestaj za simbolicne pare moram da pohvalim. Ako idete u tom pravcu obavezno se njoj javite..ima 10ak kreveta i cena je simbolicna. Necu puno da otkrivam, ali ja tako nisam bio primljen u hotelu sa 4 zvezdice. i hrana i odmor..a cena, ko dve jace pljeskavice na nekom moto skupu...

Zenu mozete naci na fejsu ili preko googlea.

 

 

Posto smo se naspavalo ko pravi kraljevi posle kraljevske vecere budimo se uz princev dorucak :) sve domace :) oblacimo se i lagano nazad. Motor u nedelju nije hteo uopste da pali...morao na kablove ili gurku tako da nismo stajalo bas puno.

Plan je bio da se vratimo kroz rumuniju ali zbog problema sa akumulatorom i kardanom nisam hteo taj rizik da preuzimam. Ako vec stane bolje u srbiji nego u rumuniji.

 

Cep od gume je izdrzao momacki..sve do Plandista...kada sam ustanovio da je ispao negde usput. Hteli smo svratiti u rok selo i banatskom sokolcu ali mrka kapa i od toga. Jos se ja razmisljam da li da stanem u plandistu da punim ili u zrenjaninu jer mi bio polu pun...kako sam stao na pumpu vidim da cep fali. otpao nekih zadnjih pola kilometara jer u kardanu jos dosta ulja.

Ulje sve popisalo po koncicama i gumi...sva sreca nisam bio u nekoj levoj krivini inace bi proklizali ko po ledu.

Ocistimo ja i Milica gumu nekako, kocnice koliko smo mogli. nadjemo flasu i nekako sa flasom saniramo "povredu".

 

Neka slika sa Rama dok smo cekali skelu..tu smo upoznali par kolega (tu su sa foruma..nek se zapljunu u temu ako vide). kolega sa kawom isto problem sa paljenjem :D

 

13520704.jpg

 

 

28042240.jpg

 

 

Do kuce nisam mogao koristi zadnju kocnicu koja je natopljena kardanskim uljem ali je novi improvizovani cep izdrzao momacki. Jeste da nisam isao preko 3500 obrtaja ali nije ispadao niti curkao...eno jos stoji na motoru dok mi ne stigne od strugara novi cep :)

 

Kako sam stigao kuci, krenem ja da prebacujem slike sa kartice fotoaparata kada ono cvrc...riknula kartica..e tada sam bas popizdeo...AAAAA....brzo skinem par programa za spasavanje podataka sa kartice i nekako uspem da spasem 60ak posto slika...bem ti srecu ! Dosta lepih slika nestalo, pogotovo iz povratka i srebrnog jeyera...

Al ajde, stiglo se na kraju svugde i videlo svasta. Milica je uzivala sto je odmah i meni uzivanje a opet nismo ostali sa strane puta...

 

Ukupno malo jace od 800 km. Potrosnja malo ispod 5 litara.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Dobar putopis, nego koji je motor u pitanju?

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Onaj sto se ne kvari, Honda !!!!!  :popovanje:

 

 

 

 

 

 

Je, sad bolje vidin sliku na kompu, prije san bija na mobu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Dunavsku magistralu odvozao više puta i nikad dosadna. Šteta što je uživanje pokvarilo tih par kvarova ali bitno da ste došli kući bez većih problema.Daj kontakt za taj smeštaj, možda zatreba nekom a verovatno i meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Veselo, veselo  :na_glavi:   Bitno da ste stigli kuci zivi i zdravi...motor se da srediti, a slike...procicete opet tom rutom, sigurno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Realno kvar je resiv na licu mesta sa materijalom koji mozete naci pored puta. jer nema ni pritiska ni neke velike temperature u kardanu...ali opet..cimanje zbog gluposti. Vise me iznervirala kartica za foto aparat.

 

 

info za smestaj>

http://tookladovo.rs/turist-info/smestaj/privatni-smestaj/kuca-za-odmor-zikica-carojevic/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da se zapljunem  ;) . Drugar s Kawom zamalo da ostane u Kovinu , bem ti grad koji nema nizbrdicu  :) . Sva sreca naidje (mladji) kolega iz Arhangela i upalismo . Inace put od B. Crkve do Kovina vrlo lep

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Tako je to kad imas Hondu imas I problem. No salu na stranu, sledeci put lepo da uzmes nozic I od drveta da napravis konusni cep pa ga lepo zavijes. od ulja nabubri I nema sanse da ispadne

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lep putopis, iako problematican, ali izvukli ste maximum, niste se predali  :takoje: 
I mi smo bili proslog vikenda na Djerdapu, sve do Kladova, lepa je tura za voznju, doduse losiji asfalt malo kvari ugodjaj, ali radi se, ima deonica gde je odlican, nadam se da ce to srediti, jer to je veoma atraktivan predeo za voznju, idealno za vikendaski beg od svakodnevnice, pogotovo za nas Vojvodjane (bar meni) kojima je muka od dosadne ravnice.
I da malo upotpunimo temu, evo par nasih slicica, posto ste vi nazalost ostali bez velikog dela vasih slika

 

post-4596-0-93348400-1433619182.jpg

post-4596-0-84204600-1433619385.jpg

post-4596-0-85625200-1433619513.jpg

post-4596-0-87559000-1433619606.jpg

post-4596-0-86217700-1433619902.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Koliko ja znam, a cini mi se da znam, na Kapetan Misinom bregu ne naplacuju ulaz. Poslednji put bio za 1.Maj, i bilo je for free.

Dalje, Honda Deauville je predobar motor za takve ture, i sto manje cackanja oko iste bude, to ce vernije sluziti. Sto vise majstora/babica, deca ispadnu felericnija.

Iz Majdanpeka ste mogli prema Novom Sipu/Kladovu i novim putem, preko Rudne Glave i Klokocevca, sto bi sobzirom na situaciju bilo bolje resenje, manje stresno.

A Zikica, Zikica je prava carica. Nisam znao da gotivi motore iako je poznajem ceo zivot, i steta sto nije jedna od nas, na dva tocka.

Sve u svemu, vise srece sledeci put, i najavite se nekako koji dan unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

@shokla Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu. Verovatno im dosadilo da ljudi samo dodju, pogledaju i odu. Ali vredi i platiti taj dinar jer je vidik jako lep, a i dobijes pice gratis uz ulaznicu.

 

Za put preko Rudne glave i Kolokovac nisam razmisljao, ali sledecu put cu tuda. Nadam se da je put ok...

Trebao bih ici jos jednom ove godine tu turu, jer sam planirao da idem malo i u rumuniju pa bih isto prespavao kod zikice i onda ceo dan u rumuniji da provedem u voznji.

 

Reci mi jos koji je tu u okolini put da je lep za voznju...kakav je put miroc-brza palanka?

 

 

@biker-boy

realno, nama iz ravnice i fruska dodje kao alpi :) Ja nisam primetio los asfalt...neke deonice cu cak odlicne. ok ono sto pojedine deonice imaju zakrpe ali nista katastrofalno. Najgori put definitivni onaj deo severno od srebrnog jezera (zatonje - veliko gradiste) i put od donjeg milanovca do majdanpeka.

 

 

 

I da, jos jedna stvar koja nam je eto maaaalo pokvarila utisak...zadnji put kada sam se sam vozao tuda Dunav je bio u svoj svojoj mocu. visok vodostaj i brz. Sada je opao do minimuma jer se ocekuje ovaj talas vode od kisa pa si ispustili kroz branu svu vodu pa je dunav izgledao jadno. na pojedinim mestima kao bara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Put od Miroca do Brze Palanke nije za Deauville-a. Za putni Enduro ili neki drugi Enduro DA, da Touring definitivno NE, mada je put bas zanimljiv.

 

Od Kladova do Temisvara je sasvim dobar put, i zanimljiv za voznju. Mada, ja vise volim Djerdapsku magistralu, nasu ili Rumunsku stranu - svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Hvala na informaciji. Planiram turu od dva dana.   Iz Zrenjanina sam,odakle i krecem.  Prvog dana bih obisao tvrdjavu u Smederevu pa preko Golubca uz Dunav do Kapetan Misinog brega,Lepenskog vira, do Kladova. Tu bih prespavao pa preko Djerdapa ka Temisvaru,preko Caransebesa i Lugoja,s tim sto bih Temisvaru posvetio malo vise paznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja